Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 41 ile 52 arası
    Acemi Üye yigitbaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    1.4 motorlarda kronik demekki bu illet sorun.

Acemi Üye snlyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Memur
    Model
    3008
    Tüm yazılanları okudum. Sormak istediğim bir şey var. Bu problem sadece lpgli araçta ve lpg de iken mi oluyor? Yani aynı şartlarda benzinde arıza veriyor mu?
    Konu snlyldz tarafından (18-12-2015 Saat 13:24 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye yigitbaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    Benzinlide de oluyor, dizelde de benim bildiğim.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    bu hata bizim 2.0hdi 406'da da var, yağda filtrede sıkıntı yok, müşür değişti kayboldu yine geldi, elektriksel bir sıkıntı sanırım artık takılmıyoruz,
    yağınızı sık sık kontrol edin ben şahsen problem çıkacağını sanmıyorum
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Yeni Üye
    Meslek
    şehir plancısı
    Model
    207
    Alıntı CaglarB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu hata bizim 2.0hdi 406'da da var, yağda filtrede sıkıntı yok, müşür değişti kayboldu yine geldi, elektriksel bir sıkıntı sanırım artık takılmıyoruz,
    yağınızı sık sık kontrol edin ben şahsen problem çıkacağını sanmıyorum

eski bir konu fakat çok yaygın. günlerdir araştrıyorum.
    yağ yağ filtresi sensör değiştim düzelmedi. SADECE MOTOR SICAKKEN rölantide yanıyor sönüyor. yağ iyice ısındı mı rölantide sürekli yanıyor... gaza hafif dokununca sönüyor.

problemi çözen oldu mu? nasıl çözdünüz?
    ben birazdan karteri söktüreceğim. bakayım karterdeki yağ süzgeci ne durumda. çamurlaşma, tıkanma var mı.. yoksa eğer ana yataklara bakacağız...

motorum yağ yakmıyor, 125k - ekspertizde %89 çıkıyor.
    1.4 vti 90 bg.

tüm arkadaşlara şimdiden cevapları için teşekkür ederim.

eskibirkonu

Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Alıntı yigitbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzinlide de oluyor, dizelde de benim bildiğim.
    slm arkadaşlar foruma baktım çözüm yok sanki veya bulan arkadaşlar paylaşmamış. 1.6 hdi kullanıyorum. araba ısınınca oluyor. evet 90nı geçince bunu veriyor. dizel araba benim ve can sıkıcı. yağ filtre değişimi sonuç vermiyor. sanayideki usta yağ pompasını değiştireceksin eğer çözülmezse motor inecek dedi. motor yataklarında sorun varmış.

Yeni Üye
    Meslek
    MÜHENDİS
    Model
    307
    Başka bir forumdan alıntıdır, oradaki arkadaş bu yazılanlardaki gibi çözmüş sorunu;

"Herkese selamlar,
    yıllardır uğraştığımız oil pressure too low hatasından kurtulduk kısaca arızayı anlatayım ihtiyacı olan gidersin sorunu...

araç ısındığında beklemeye yani rolantiye geldiğinde devamlı ibrede dalgalanma ve bip sesiyle beraber bu uyarıyı veriyordu...
    bu bakımda tesadüfen yada usta bilinçli olarak halletti artık bilemiyoruz... yapılan işlemler sırasıyla...

kartel sökülmüştü hafif kaçak vardı ( kaçaktan öncede bu uyarı vardı ) sökülmüşken iyice temizlendi, ve yağ süzgeci temizlendi...
    külbütör kapağında terleme vardı ( bu durumdan öncede alıyordum hatayı ) contası değişti 2 kapağında...
    yağ müşürünün kablosunu sökerken soketi kırdık, ustam idareten güzelce bağladı ama pek idareten değil bildiğin kapı gibi oldu...
    yağ filitresinin takıldığı parçanın oring ve contaları değişti...

bu durumda arızayı alan arkadaşlar ilk olarak müşürün tesisata giden kablosunu kontrol ettirsin...
    akabinde herhangi bir bakımda karteli söktürüp yağ süzgecini temizletsin...
    triger değişimindeyse araba külbütör contalarını muhakkak değiştirin, ve eksantrik keçesini...
    yağ filitresinin takıldığı yerin sökülüp oring ve contalarının yenilenmesi..

bu 3 durumu yaptıktan sonra 2000 km uzun yol yaptım ve hiç sıkıntı yaşamadım ( aman maşallah diyin )
    işallah birilerinin işine yarar, hadi sağlıcakla kalın"

Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    207
    Alıntı nqs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir forumdan alıntıdır, oradaki arkadaş bu yazılanlardaki gibi çözmüş sorunu;

"Herkese selamlar,
    yıllardır uğraştığımız oil pressure too low hatasından kurtulduk kısaca arızayı anlatayım ihtiyacı olan gidersin sorunu...

araç ısındığında beklemeye yani rolantiye geldiğinde devamlı ibrede dalgalanma ve bip sesiyle beraber bu uyarıyı veriyordu...
    bu bakımda tesadüfen yada usta bilinçli olarak halletti artık bilemiyoruz... yapılan işlemler sırasıyla...

kartel sökülmüştü hafif kaçak vardı ( kaçaktan öncede bu uyarı vardı ) sökülmüşken iyice temizlendi, ve yağ süzgeci temizlendi...
    külbütör kapağında terleme vardı ( bu durumdan öncede alıyordum hatayı ) contası değişti 2 kapağında...
    yağ müşürünün kablosunu sökerken soketi kırdık, ustam idareten güzelce bağladı ama pek idareten değil bildiğin kapı gibi oldu...
    yağ filitresinin takıldığı parçanın oring ve contaları değişti...

bu durumda arızayı alan arkadaşlar ilk olarak müşürün tesisata giden kablosunu kontrol ettirsin...
    akabinde herhangi bir bakımda karteli söktürüp yağ süzgecini temizletsin...
    triger değişimindeyse araba külbütör contalarını muhakkak değiştirin, ve eksantrik keçesini...
    yağ filitresinin takıldığı yerin sökülüp oring ve contalarının yenilenmesi..

bu 3 durumu yaptıktan sonra 2000 km uzun yol yaptım ve hiç sıkıntı yaşamadım ( aman maşallah diyin )
    işallah birilerinin işine yarar, hadi sağlıcakla kalın"
    Allah sizden razı olsun.Aracım 2007 model 207 1.4 90 bg. Alalı bir ay oldu. durmadan düşük yağ uyarısı veriyor.Yağ müşiri filtresi değişti ama sorun devam ediyor.özellikle sıcak havalarda.

Yeni Üye
    Meslek
    MÜHENDİS
    Model
    307
    Allah sizden de razı olsun

Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    207
    https://youtu.be/bZLBYtkVWxE

Arkadaşlar şöyle bir video buldum.

Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    307
    Merhaba bende 2006 model 307 kullanıcısıyım. yıllardır aynı sorun benim aracımda da var. motor ısındığı zaman özellikle uzun yolda ani devir düşüşünde (ışıklarda, durmaya yakın yavaşlamalarda vs) ve vites boşta olduğu zaman ekrana "engine oil pressure too low" hatası geliyor. Bununla ilgili yapılanlar;

1. Servisce önce yağ filtresinden kaynaklandığı söylendi yağ filtresi değişti
    2. Yağ Müşürü değişti
    3. Aracım yağ eksiltiyordu motor yapıldı. (Motor yapıldıktan sonra hatayı almam diye düşünüyordum)
    4. Son olarak yağ pompası değişti.

Bu çözümlerin hiç biri işe yaramadı. Aynı durumlarda aynı hatayı almaya devam ediyorum. Çok sinir bozucu bir durum. Hatayı çözebilen varsa cevapları bekliyorum.

Yeni Üye
    Meslek
    EMEKLİ
    Model
    307
    2006 307 1,4 16 V yağ basıncı düşük uyarısı veriyor.Araba ısındıkdan sonra rölantide bu uyarıyı veriyor.Neler yapıldı ? Yağ,yağ filitresi.filitre çanağı,yağ kütüğü ,yağ müşürü değişti.Kartel söküldü ,yağ pompası kontrol edildi sağlam.Sonuç değişen bir şey yok.Demekki yanlış yerde yanlış bir şeyi arıyoruz.Sebebi bulan olurda yazarsa memnun olurum.Ancak fanla,dinamoyla,silindir kapağıyla alakası yok

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)