17 sonuçtan 1 ile 17 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    308

308 otomatik performans problemi

iki gün önce çok temiz 2. el 308 otomatik vites aldım araçta lpg de takılı ve araç gerçekten pırıl pırıl. aracı aldım yolda gelirken yavas hızanıgını farkettim ama cok da sıkıntı yapmadım, iş yerine gierken geçmek zoruna oluğumuz uzun bi rampa var, oraya geliğimde araç 30 km hızın üstüne cıkmadı. hem benzinde hem lpg de hem triptonikte hem otomatikte denedim sonuç aynıydı. ardınan düz yolda da dikkat ettim araç ilk kalkışta 3000 devire kadar bayaı performanssız ondan sonra rahat. bi usta şanzımanda sıkıntı var balata bitmiş dedi makineye soktum sıkıntı yok araç da arıza vermiyor ki araç 49000 de bu gün baska bir ustaya gösterdim o şanzımanda yok gibi ama vanalarda olabilir dedi. beynini çıkardı ve içine su kaçmış paslanma var dedi temizledi spreyle taktı bi düzelme var gibi ayrıca makinada egzoz milinde sıkıntı çıktı. usta, muhtemelen bu arızadan dolayı motor zorlanınca kendini korumaya alıyordur dedi ptesi tekrar bakacak ama hayırlısı bayağı canım sıkıldı bu işe. daha önce başına gelen varsa paylaşırsanız sevinirim yoksa şanzımanı indirmek zorunda kalacağız.

Acemi Üye bodrum7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    308
    Bende aracımı sıfır aldım, banada hala ilk kalkışlarda ağır kalıyor gibi geliyor araç. Benimkisi manuel vites bu arada. Araçların kasası ağır olduğundan sizede yavaş kalkıyor gbi gelmiş olabilir.

Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    308
    yok demek istediğim ilk kalkışta 3000 devire kadar tekliyor ve yokuşta 3000 devirin üzerine çıkamıyor araç hızlanmıyor yokuşta

Aktif Üye akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    aracınız vti mı hdi mı thp mi mesela benim aracım thp al4 4i ileri otomatik performansı törpülüyor ayrıca eğer thp ise turboyu çok geç açıyor 3000 devirde daha sonra araç iyice ivmelenmeye başlıyor kim sorarsa aracım 140 bg ancak 110 120 bg araçlarla kafa kafaya performansı var
    2011 308 CC 1.6 THP Feline Plus 16 AC 996

Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    308
    aracın sıkıntısı 2000-3000 arası ilk viteste düz yolda bile teklemesi hele yokusta devir atamadığı için 50'nin üzerine çıkmıyor turboyla veya motor tipiyle çok ilgisi yok belli ki bu gün en kalitesiz araba bile gazı verince devrini arrtırıp çıkıyor yokuştan, ustaya bıraktım sabah o bakacak nelerden olabilir diye, belki daha önce basına gelmiş olan vardır uğraşmayalım diye açtım konuyu ama çok da sık rastlanan bi durum değil heralde

Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    308
    bu gün ustadan aldım arabayı maalesef şanzıman balatasından, tahmini ne tutar bilen var mı?

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Şanzımanın türü ve aracın motoru hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz arkadaşlar yardımcı olur. Bu arada konu adında da bir tuhaflık var gibi 2008 yazıyor araç 308.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    konu başlığı değiştirildi.umarım sorun bir an önce çözülür.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    308
    şanzımanda sıkıntı çıkmadı, motorda var sıkıntı ustalar bakıp dönecekler bana, makine motora giden hava ve benzin oranında orantısızlık olduğunu söyledi, her ihtimale bakacaklarartık umarım çok masraf çıkmaz

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    İlk defa böyle amatör usta duydum gördüm dersem yalan olur. Bu nasıl usta ya, deneyerek mi buluyor sorunu. Bence yetkili servise gidin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Sayın "kamerbeyge" aracınız ve sizinle ilgili bilgi sahibi olamadığımız için çok yardımcı olamıyoruz (Tanışma bölümünde tanıtırsanız kendinizi çok memnun oluruz). Mesela hangi ildesiniz, aracınız modeli nedir, vitesinizin türü gibi bilgiler olursa dediğim gibi daha iyi yönlendirmeler yapılabilir. Mesela İstanbul'daysanız direk Ömer'e gidin bir baksın derim.
    Umarım sorun çözülür.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    308
    dün katalizörden şüphelendiler ama egzozun içi pırıl pırıl son çare senteye bakacaklar

Yeni Üye
    Meslek
    serbest
    Model
    308
    kamerbeyge, öncelikle geçmiş olsun. Ne tesadüftür ki; benim aracım da 308 1.6 THP 140 HP Otomatik ve aynı sorun benim de başıma geçen sene Kasım ayında gelmişti. Hatta motor arıza lambası yanmıştı. Ustaya gitmeden önce gücüne her zaman inandığım interneti araştırayım dedim. Bir forumda aynı sıkıntıdan muzdarip arkadaşlar olduğunu gördüm. Üstelik çözümü de vermişlerdi. Ben de o çözümü denedim ve sonuç gayet başarılı oldu. Sıkıntının kaynağının soğuk havada kısa mesafe gitmekten kaynaklandığını anlatmışlardı. Motor tam ısınmadan stop edince sonraki çalıştırmada kendini korumaya alıyormuş. Neden korumaya aldığını hatırlamıyorum. Çözüm önerisi ise hem çok basit hem de ilginçti. Otobana çıkıp motor kendine gelinceye kadar basmak. Başta garip geldi ama denedim ve oldu. 50'nin üzerine çıkmayan arabam birkaç km sonra açıldı ve arıza lambası da stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra söndü. O zamandan beri de aynı problemi hiç yaşamadım. Dediğim gibi ben bu çözümü bir forumda okudum, denedim ve işe yaradı. Ancak sizin aracınızda başka bir problemden kaynaklanıyorsa bilemem. Aklınızda bulunsun.

Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    308
    muratsarı, yardımların ve ilgin için teşekkür ederim ancak ben alanyada yaşıyorum ve burda soğuk diye bir problem yok, usta en son eksantrik motorunun bozuk olduğunu söyledi %90 ondanmış parçayı sipariş verdiler, bi gelsin denesinler ona göre sonuca bakıcaz burdan bilgi veririm

Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    308
    arkadaşlar hiç mi başına gelen yok yardımcı olun araç haala ustada zengin yakıt arızasından baska hiç bir arıza vermiyor araç, eksantirik parçasından da değil her hangi bir farklılık olmadı değişimden sonra, araç vti 1.6 motor otomatik ve triptonik, 2008 model 308 comfort 50000 de daha

Yeni Üye
    Meslek
    A
    Model
    308
    Bende de sizin problemin aynısı var. Çözüm bulabilmiş miydiniz?

Yeni Üye ERCANAYMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    bankacı
    Model
    308
    Alıntı kamerbeyge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hiç mi başına gelen yok yardımcı olun araç haala ustada zengin yakıt arızasından baska hiç bir arıza vermiyor araç, eksantirik parçasından da değil her hangi bir farklılık olmadı değişimden sonra, araç vti 1.6 motor otomatik ve triptonik, 2008 model 308 comfort 50000 de daha
    Merhaba
    Aynı araçtan var bende. Benim ki benzinli. LPG yok. Vites al4 tork konvertörlü yani vites ile ilgili değildir. Zaten ilk kalkışları yavaş atmosferik motor olduğu için alt devirler biraz gaz istiyor. yokuşda da 30 km üzeri çıkmamazlık yapmadı.
    5 senedir bende araç.
    Benim tahminim zengin yakıt hatası var diyorsunuz. İyi bir LPG ustasına götürün. Ve aracı bence sürekli benzin de çalıştırın, hatasını bulana kadar. Motor benzin için yapılmış, sonradan eklenen LPG bizim motor için bence pek verimli olmuyor.
    İnşallah büyük sorun yaşamazsınız.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu ERCANAYMAN tarafından (03-12-2020 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)