Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

ForumPeugeot 208 1.0 VTI Test

Peugeot'un B Segmenti temsilcisi 208 Eylül ayı itibariyle yeni 1.0 VTI motoruyla satışa sunuldu. Bu motor aynı zamanda 208'in yeni giriş modelini oluşturuyor. 4 günlük test sürüşümüz ve Çarşamba günü yaptığımız mini buluşma ile yeni motoruyla 208'i detaylı olarak inceledik.

Detaylı olarak incelediğimiz yeni 208 1.0 VTI'ı her açıdan anlatarak bu aracı satın almayı düşünenlere önemli ölçüde fikir vereceğimizi düşünüyorum.

Motor - Şanzıman - Tüketim

Öncelikle testimize konuk olan EB0 koduyla üretilen bu küçük hacimli üniteyi biraz irdeleyelim. Teknik verilerine göre 999cc'lik 3 silindirli ünite 6000 d/d'da 68Hp güç ve 3000 d/d'da 95Nm tork sunuyor. Aracın ağırlığı düşünüldüğünde (975kg) bu motorun insanda yeterli olabilir düşüncesi oluşturduğunun farkındayım ancak test sürüşümüz gösterdi ki 1.0 VTI oldukça keyifli kullanım vaad ediyor. Bu keyif sadece çekiş anlamında değil tüketim anlamında da ön plana çıkıyor. Şehiriçi verisi 5.1 lt/100km olan aracı kullandığımız süreçte bu değerin gerçekçiliği biiz oldukça şaşırttı diyebilirim çünkü birçok dizel araçtan az yakan benzinli atmosferik bir ünite ile karşı karşıyaydık.

EB0 koduyla üretilen bu yeni motor bloğunda sürtünme değerleri yeni tekonojiler kullanılarak %30 seviyesinde azaltılmış. Piston pimleri, Segmanlar, Biyel kollarında karbon kaplama kullanılmış. Aynı zamanda Islak tip Triger kayışı kullanımı ile motorun diğer 3 silindirli motorlara göre sessiz olması sağlanmış. Bu motorda Kaydırılmış Eksenli Pistonlar kullanılması ise bir diğer yenilik... Bu motor aslında iddialı olmak için var. Çünkü teknolojik yenilikler bunlarla da sınırlı değil. Yanma odasının aerodinamiği iyileştirilmiş, Alüminyum alaşımlı silindir kapağı kullanılmış olan motorda silindir başına 4 valf sunuluyor. Bu motorda adında anlaşılacağı üzere Değişken subap zamanlamasına sahip.

Bu yeni motora uyarlanan şanzıman aracın bize her daim tepki vermesini kolaylaştırmış. Aynı zamanda tüketim değerleri düşük tutulmuş. 0-100 km/h değeri 14 sn olan araç ona tepkisel yaklaşmamıza sebep olduysa da ilk kullanımda tüm önyargılarımızı yıktı. Aracın tüketim değerlerini düşük tutmak adına gösterge de bulunan vites değişim uyarılarını takip edebilirsiniz.

94,7 kmlik güzergahta 39 km/h ortalama hızda 17:15 (Akşam trafiği) Ataşehir çıkışı ve Varış noktaları Haramidere-Bahçeşehir-Yakuplu-Boğazköy

25 km/h lik güzergahta 36 km/h ortalama hızda Anadolu yakası sahil yolundaki denemenin sonucudur.

Sürüş - Karoser

208 yolda oldukça stabil kalmayı başarabilen bir araç... Virajda kullanımı da oldukça keyifli. Bir husus var ki bu aracı kullanırken yaşadığım rahatlığı neredeyse hiçbir otomobilde yaşamadım. Yumuşacık direksiyon göz hizamızda kalan şık göstergeler rahat koltuklar ve yumuşak pedallar... Hepsi bu araçta sürücüsünü şımartmak için bekliyor.

Aracın Access paketi yani baz versiyonu dahi şık görünüyor. Aracın standardında bulunan Ledli arka stoplar ve şık jant kapakları görünümü güzelleştiriyor. 208'in çizgilerini oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Bazı arkadaşlarımıza feminen görünüyor olabilir ama bence herkese hitap edecek bir otomobil olmuş. Aracın en çok sevdiğim tasarım öğesi kaputta amblemden doğan çizgilerin tavanın bitişine kadar devam etmesi oldu. Access paketin sis farları yerinde siyah kapaklar bulunuyor ve kapı kolları-aynalar yine boyasız siyah plastik.

Güvenlik

EuroNcap'ten 5 yıldız alan 208 için güvenli bir otomobil diyebiliriz. Access paketinde ABS/EBD /AFU elbetteki standart. Bu araçta sadece iki havayastığı bulunuyor ve maalesef ESP yok. Aracın yol tutuşunun iyi olması ESP gereksinimini minimuma indiriyor. 208'i virajlarda kullanmak keyif veriyor diyebilirim. Diğer standart güvenlik detayları ise Arka koltukta İsofix bağlantıları, Acil durumda yanan 4lü flaşör, 3 adet arka koltuk kafalığı,hareket halinde kapıların otomatik kilitlenmesi ve ön koltuk emniyet kemeri uyarı sistemi...

x

İç Aksam ve Elektronik

Aracın içi Peugeot'un yeni kokpit tasarım anlayışına göre düzenlenmiş ve bu yenilik yeni 308 ile devam edecek. Küçük direksiyon simidi ve direksiyon üzerinden görünen göstergeler 208'i diğer B segmenti araçlardan ayırıyor.

Aracın Elektrikli ön camları mevcut fakat en azından sürücü tarafı sekansiyel desteği olmasını dilerdik. Bizce en büyük eksiklik ise manuel ayarlı aynalarda oldu. Bu aynaların görüş açısı çok çok iyi ancak sağ aynayı ayarlamak için uzanmak artık tarihte kalmalı... AUX girişi bulunan Standart Radyo/CD/MP3 sistemli araçta üst paketlerde sunulan SMEG ekranı gözlerimiz çok aradı.

Araçta buluna diğer elektonik detaylar ise Yol Bilgisayarı-Dış sıcaklık göstergesi, Follow me Home (Refakatçi aydınlatma), Dokunmatik sinyaller oldu.

Aracın diğer maliyetleri

Aracın birkaç parçasını ve vergisini de yazalım.

Hava Filtresi 10,96 TL
    Yağ Filtresi 21,56 TL
    Polen Filtresi 29,14 TL
    Ön Fren Balatası 142,75

Motorlu Taşıt Vergisi 258,50 TL ( 6 ay için)

SONUÇ

208 1.0 VTI hem karoser yapısı hem de yeni teknolojilerle üretilen keyifli bir sürüş sunuyor. Aynı zamanda müthiş tüketim değerleri ile kullanıcısının yüzünü gülümsetecek bir araç... Bu mink motorlu 208 ben dahil her inceleyen arkadaşımızın ön yargılarını yıktı. Bu sınıf için kesinlikle tercih edilecek bir otomobil 208 1.0 VTI...

Sürüş ve İnceleme Videomuz...

Çarşamba Buluşması İncelemelerinden yorum veren arkadaşlar ve yorumları,

TanerHoca - Peugeot 407 1.6 HDI Kullanıcısı
    Test aracını teslim alırken gerek 1.0 litre motor olması gerekse aracın baz donanımlı olması araca karşı ilk başta oldukça mesafeli durmama yol açmıştı ancak Ömer aracı otoparktan çıkarırken ilk dikkatimi çeken şey aracın atikliği oldu. Aracı hem oldukça sıkışık köprü trafiğinde hem de sakin olan sahil yolu trafiğinde kullandım. Tüm bu süreçte araçla ilgili izlenimlerim şu şekilde oldu:

Sevdiklerim:
    -ön taraftaki iç mekan ferahlığı, arka taraftaki baş mesafesi
    -malzeme ve işçilik kalitesi
    -düşük viteslerde atak olan motor
    -Düşük yakıt tüketimi
    -sürüş konforu
    -oldukça iyi görüş açısı sunan yan aynalar
    -Motorun dahil olduğu düşük MTV dilimi
    -İç kısımdaki piano black detaylar
    -Tek dokunuşlu sinyal kolu
    -Yumuşak direksiyonun sağladığı şehir içi manevra kolaylığı
    -Küçük direksiyon simidi
    -göstergelerin ilk çalıştırmada yaptığı mini şov

Sevmediklerim:
    -Dış dizayn(kişiseldir)
    -elle ayarlanan aynalar(hiç sevmedim)
    -aydınlatma olmayan torpido gözü
    -arka taraftaki diz mesafesi
    -kol dayama olmayışı

Alır mıyım: Ben iki yetişkin çocuk (19 ve 14 yaşlarında) sahibi olan ve full bagajla şehirler arası yolculuk yapan biri olarak bu sınıf bir aracı almam ama bayanlara, üniversite öğrencilerine, yeni evlilere, 0 km ekonomik bir şehir içi otomobil arayanlara tavsiye ederim.

Abdullah - Peugeot 308 1.6 HDI 90Hp Kullanıcısı
    Öncelikle kullandığım en rahat arabalardan bir tanesi oldu 208. Bence bunun en büyük nedeni küçük direksiyonu ve rahat pedalları... Araç 1.0 68hp olmasına rağmen ivmelenmesiyle beni gerçekten etkiledi. hiç bu kadar güzel bir performans beklemiyordum. İstanbul içi için gayet yeterli. araç tamamen ekonomi odaklı olsa da Peugeot'un plastik kalitesinden ödün vermemesi çok hoşuma gitti. Kullanıcıyı gerçekten memnun edecek detaylardan bir tanesi de bu bence. Yaptığımız testlerde araca 5 yetişkin kişi olarak binip test ettiğimizde de araç yine düşük hp gücüne rağmen gösterdiği performans ile hepimizi şaşırtmayı başardı. Benim, araçta memnun kalmadığım bir kaç noktadan biri torpido içerisinde ve arka yolcu kısmında aydınlatma olmaması oldu. Tabi ki çoğu kullanıcının da şikayet edeceği en büyük eksiklik aynaların manuel ayarlanıyor olması. Gerek fiyatı gerek düşük yakıt tüketimiyle bu dezavantajlar göz ardı edilebilir ve bu araç kesinlikle alınabilir.

mahmut - Peugeot 407 1.6 HDI kullanıcısı

Aracın performansını ve özellikle de motor sesini çok beğendim. Göstergeler piano black konsol ve kapı döşemeleri aracın içine ayrı bir hava katmış. En önemlisi de bu performansa rağmen yakıt değerleri harika... Bu segmentte alınacak en iyi araç.

parkmen (Selim bey) - Peugeot 406 2.0 137Hp Kullanıcısı
    Aracın en merak ettiğim yanı rampa performansıydı ve bunu da 5 yetişkin takribi 500 kg yükle Ataşehir Migros önüne çıkan rampada dur kalk yaparak Taner hocanın kullanımıyla test ettik ve sonuç asla beklediğimiz gibi olmadı hiç zorlanmadan rampayı aştık. Bu rampadan aldığımız performans yetmedi bu seferde aracı gene aynı yükle 20 derecenin üstünde eğime sahip bir rampada bu sefer benim pilotajımda 2 kere üst üste rölantide çıkmayı denedik ve zerre gaza dokunmadan asla zıplama tekleme olmadan bu rampayı da 2 kere aştık. Aynı yükle ıslak zeminde araçla 70 km hızda 2 kere ani frenleme yaptık ve asla savrulma sağa sola atmaksızın kızaklamaksın durmayı araç başardı. 1.viteste 6000 devire araç boğulmaksızın çıkıyor ve bu arada 50 km sürate ulaşıyor 6.000 deviri geçer geçmez gazı otomatik olarak kesiyor. Bu denemeyi 2. Ve 3. viteste de denedik ve sonuç tahminlerimizin üzerinde oldu. Direksiyon alışmadığımız derecede hafif fakat simidin ufak oluşuna alışmak zor oldu benim için. Motor performansı frenleme performansı 1.0 motor diye hor bakılacak bir seviyede asla ve asla değil. Torpido gözü galya kuyusu gibi fakat aydınlatmasının olmayışı çok kotu, derin ve karanlık kalıyor. Kol dayama yok eğer ben ve Taner hoca gibi kol dayamayı aktif kullanıyorsanız eksikliğini çok hissedersiniz. Aracın boyutlarına göre bagaj büyüklüğü çok iyi. İç mekana beş kişi rahatlıkla sığdığımızı bir daha hatırlatırım ve bu beşlinin 3 u 1,80 bin üzerinde boy olarak. Netice olarak bu araç alınır mı? Derseniz alınır ihtiyacı karşılar mı kesinlikle karşılar. Öğrenciler için, evin ikinci aracı olarak, eşlere alınan fındık kadar araçların yerine kesinlikle tercih edilebilir.

Coşkun bey - Peugeot 407 2.0 HDI 136Hp Otm. Kullanıcısı
    Beklentinin üzerinde çekiş, motor sesi, arka oturma alanı, malzeme kalitesi, kullanım rahatlığı sınıfı için referans oluşturacak seviyede... Pedal mesafesi ve donanım eksikleri (Arka cam otomatiği ve elektrikli aynalar) olumsuz yanları... Uygun fiyatıyla tercih edilebilecek bir otomobil fiyat farkını göz önüne alanlar 1.2 VTI'ı da tercih edebilir.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    bu guzel paylaşıma katkıda bulunan dostlarımı canı gönülden tebrik ediyorum, teşekkürler dostlar..

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

ForumPeugeot 208 1.0 VTI Test

Gerçekten çok keyifliydi bu aracı test etmek iyi seyirler ForumPeugeot ailesi.
    Konu Abdullah tarafından (01-12-2013 Saat 14:01 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye
    Meslek
    yok
    Model
    308
    test araçları olmadığı için merak edenlerin bilgi edinmeleri açısından son derece faydalı bir çalışma olmuş.teşekkürler

Aktif Üye 406team - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    508
    Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler. Eminim 208 almak isteyenlere bir yol gösterecektir. Emeğinize sağlık
    Peugeot 508 1.6 HDI -Access 2011 Manuel
    Nil mavisi

Acemi Üye PREMiUM18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    kamu-memur
    Model
    307
    Yapılan bu test sürüşleri için sizleri kutlarım forum içinde çok güzel bir gelişme.
    Araç için söylenecek ,merak edilen bütün konuları inceleyip bizlere sunduğunuz için teşekkürler.
    ..
    Bence şehir içinde şahsi aracıyla her gün işe gidenler için bitirim bir otomobil yakıt mtv.... yani yıllık giderleri minimuma indirebilecek insanların ayağını yerden kesecek bir araç..
    307 Premium18 _______eat sleep & FDM ^^özer^^

Uzman Üye sessizgece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inş.tek.
    Model
    308
    Emeğinize sağlık. Çok güzel bilgiler. Bunu okuyan peugeot diğer araçların tanıtımı için sizi çağırırlar. Hatta diğer firmalardan bile teklifler gelebilir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
    2011 Peugeot 308 HDI Auto6R 112 hp Premium Plus Beyaz

Aktif Üye parkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Arkadaşlar bu birazda başlangıç olduğu için araca aşırı bir eziyet uygulayamadım kendi namıma ama Allah ömür verirse diğer araçlara şehir trafiğinde Türk usulû işkenceleri uygulayarak paylaşacağım ki, 1.0 motor bir araca en büyük Türk. İşkencesi 5 kişi binerek rölantide rampa çıkmasını beklemekti ve onuda yaptık...

Tapatalk...
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Aktif Üye 406team - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    508
    Alıntı parkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu birazda başlangıç olduğu için araca aşırı bir eziyet uygulayamadım kendi namıma ama Allah ömür verirse diğer araçlara şehir trafiğinde Türk usulû işkenceleri uygulayarak paylaşacağım ki, 1.0 motor bir araca en büyük Türk. İşkencesi 5 kişi binerek rölantide rampa çıkmasını beklemekti ve onuda yaptık...

Tapatalk...
    Bencede abi
    Peugeot 508 1.6 HDI -Access 2011 Manuel
    Nil mavisi

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    İnceleme için teşekkürler. Çarşamba günü çalıştığım için buluşmaya maalesef gelemedim. 3 silindirli veya 5 silindirli gibi tek rakamlı motorlarda titreşim çift rakamlı motorlara göre fazla olur. Benim en çok merak ettiğim ise titreşimin ne seviyede olduğuydu. Titreşimi yolcular ve sürücü hissedebiliyormuydu. 31.5 milyon gibi bir fiyat seviyesine sahip bir araç için normal bir fiyat etiketine sahip. Ne çok düşük nede yüksek. Donanımda buna göre normal. Beni en çok etkileyen yakıt değerleri oldu. Dizelle benzin arasındaki makasın kapandığı bu günlerde, bu araç yakıt değerleriyle gerçekten dizelelre iyi bir alternatif. Dizel 208 hdi Access ile arasında 9 bin lira fiyat farkı var. Bu fiyat farkı oldukça ciddi bir fark ve bu yakıt değerleriyle dizel 208 ancak 100 bin km sonra avantajlı hale gelir. Bu nedenlerden dolayı bu araç bence alınabilir.
    2008 classic edition

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Her kelimesi, her karesi ve her yorumuyla tam anlamıyla profesyonel bir inceleme olmuş. Tebrikler dostlar, tebrikler forumpeugeot

Benim yorumum ise Peugeot 208 1.0 VTI ile tabuları yıkıyor. Önyargıyı kırıp bir test sürüşü yaptıktan sonra fikirler tamamen değişiyor.

Yeni araç almayı düşünen ve sadece şehir içi kullanacak olan bayan arkadaşımı 208 için bu hafta içi showrooma götüreceğim, kullanıcı profiliyle bire bir uyan bir araç

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8
    Dostlarım hepinize tebrikler, ilk testimiz mükemmel olmuş, bundan sonrakilerinde böyle olması dileyğiyle..
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Alıntı ssgti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnceleme için teşekkürler. Çarşamba günü çalıştığım için buluşmaya maalesef gelemedim. 3 silindirli veya 5 silindirli gibi tek rakamlı motorlarda titreşim çift rakamlı motorlara göre fazla olur. Benim en çok merak ettiğim ise titreşimin ne seviyede olduğuydu. Titreşimi yolcular ve sürücü hissedebiliyormuydu. 31.5 milyon gibi bir fiyat seviyesine sahip bir araç için normal bir fiyat etiketine sahip. Ne çok düşük nede yüksek. Donanımda buna göre normal. Beni en çok etkileyen yakıt değerleri oldu. Dizelle benzin arasındaki makasın kapandığı bu günlerde, bu araç yakıt değerleriyle gerçekten dizelelre iyi bir alternatif. Dizel 208 hdi Access ile arasında 9 bin lira fiyat farkı var. Bu fiyat farkı oldukça ciddi bir fark ve bu yakıt değerleriyle dizel 208 ancak 100 bin km sonra avantajlı hale gelir. Bu nedenlerden dolayı bu araç bence alınabilir.

Titreşim olayı daha evvel kullandığım 3 silindirli hundai ve seat araçlara oranla çok çok düşüktü sadece bir profesyonelin aşırı dikkati ile fark edilebilecek seviyede araçta yağ içinde çalışan triger kayışı var kayış zincir değil. Motor seside diğer 3 silindirli araçlara nazaran aşırı düşük fakat sürücüyü gaza getiren bir ses söz konusu asla rahatsız edici değil.

Tapatalk...
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Tam anlamıyla profesyonel bir sürüş deneyimi çalışması yapılmış. Katılan tüm dostlara tebriklerimi sunarım. 208 1.0 lt test aracını bende Peugeot'ya teslim edileceği gün kısa süreli kullandım. Baz donanıma sahip olması açıkçası fiyatı ile doğru orantılı ancak 208 in temiz ve diğer hiç bir B sınıfı araçta olmayan iç ve dış çizgileri onun donanım eksikliğini kapatmakta. Vites geçişleri sağlıklı bagaj hacmi sınıfı için yeterli. Ben elektrikli ayna ayarı olmasını şiddetle isterdim. Çünki şehir içi düşünülerek üretilen bu sınıf ve motorizasyona sahip araçların aynalarının park manevralarında kullanılması büyük bir zorunluluk ve özellikle sağ tarafa eğil bükül ayna ayarla ciddi bir zaman kaybı. Belki yakında baz donanım araçlarda elektrikli ayna std. olur.
    Koltuk döşemeleri son derece kaliteli olan 208 in kokpitin el değen kısımlarında ise yumuşak dokulu plastik kullanılmış -ki bu B sınıfında pek olmayan bir özellik. std. bir radyo cd çaların bulunduğu 208 de isteyenler pek çok alternatifli müzik sistemlerini monte edebilirler.
    Bu imkanı bizlere sağlayan başta Ömer ve Taner Hoca olmak üzere herkese teşekkür ederim.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Titreşim konusunda Parkmen e katılıyorum. Kesinlikle rahatsız edici bir ses yok. Özellikle aracın içerisindeki motor sesi insanı çok gaza getiriyor. Sanki spor hava filitresi varmış gibi tok bir ses veriyor içeri. 3 silindirin sesini sadece aracın dışındayken biraz hissediyorsunuz. normal benzinli araçlar gibi tamamen sessiz değil de hafif sesli çalışıyor motor bunu da sadece dışardayken duyuyorsunuz.

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    bu çalışmayla gerçekten forum adına önemli ve bir o kadar da başarılı bir iş çıkarıldı.
    bizi izlemeye devam edin.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Alıntı TanerHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu çalışmayla gerçekten forum adına önemli ve bir o kadar da başarılı bir iş çıkarıldı.
    bizi izlemeye devam edin.
    Taner hocam yerden göğe kadar haklı arkadaşlar bir ilave yapmak gerekirse oda şu ki aracı test eden arkadaşlarım ve ben araçlardan beklentileri ayrı olan insanlarız ve hepimiz ayrı kullanım şartlarına sahibiz. Aracıda bu sayede farklı beklentilere göre değerlendirmiş olduk....

Acemi Üye Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    orman ürünleri
    Model
    308
    Çok güzel bir test olmuş emeği geçenlerin ellerine sağlık. Test parkuru neresi acaba ben acarlar-kavacık orman yoluna benzettim yanılıyor muyum?
    2012 Peugeot 308 e-hdi Auto6r Sportium

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Dogrudur Özdemir.

tapatalk...
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Test aracımızın fotoğraflarından iki farklı çalışma çıkarmıştım. Onları da paylaşmak istedim.

Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)