8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    İşçi
    Model
    406

406 2.0 HDI OTOMATİK almak istiyorum

Selamlar,

Uzun süredir aklımda olan,hayran olduğum ve almak için fırsat bulduğum 2.0 hdi otomatik 406 almak istiyorum.2003 model ST buldum birkaç tane.Sizlerin önerileri,aracı görmek için gittiğimde dikkat etmem gereken noktaları yazabilir misiniz?Bulduğum araçlar 130.000 km. civarlarında.Yakıt,otomatiğin kullanımı ve dikkat çekici sorunları,motor kısmı hakkında hiç bir bilgim yok.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Öncelikle al4 tipi o.şanzumana sahip aracı mutlaka serviste kontrol ettirin bu tip şanzumanların 100.000 km sonrası profesyonel olarak rektifiye edilmesi gerekir.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Aktif Üye parkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Reis abi çok haklı şanzımanına mutlaka baktır. 406 kullanıcısı olarak size dikkat etmeniz hususunda tavsiyem koparta boya döşemeleri temiz bir araç bulmanızdır. Motorda ise motor kapağı taşlanmış, hararet görmüş olmasın bence bunlar yeterli. Zira gönlünüze düşen aracın hali hazırda en genci 10 yaşının üstünde yani çoğu motor parçaları elektronik devre sensor ve benzeri parçaları ekonomik ömrünü tamamlamıştır ve ne yazık ki her an değişim isteyebilirler. Sakın yanlış anlamayın beni amacım hevesinizi kırmak değil ama 406 kullanan biri olarak bunları söylemeye mecburum.

Tapatalk...
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Yeni Üye
    Meslek
    İşçi
    Model
    406
    Biraz da şu açıdan yaklaştım bu aracı almak için.18000-20000 TL aralığında en fazla 150.000 km. yol gitmiş araçları arattığımda aralarında 406 öne çıkıyor.Sedan bir araç almak zorundayım ve bu özellikleri diğer modellerde pek bulamıyorum.Belirttiğiniz parçaların durumunu ancak bilgisayar bağlantısı ile mi öğrenebilirim?Otomatik vitesi geri kaçırma ve vites değişimlerindeki vuruntunun olmaması bana olumlu bir fikir verebilir mi?

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Temiz bir 406 ya tanıdıktan alınır yada uzun araştırma yapmak gerekir. Benim kast ettiğim arızalar bilgisayarda kısmen çıkar bunları tespitide öyle 10 dakika bilgisayarda check up yapmayla anlaşılmaz. Heee şuda bir gerçek hiç sorun vermeye de bilir. Aracı alırsınız her yönden on numara sizi tatmin eder her şeyi saat gibidir ama bir sabah marşa vurur yola çıkarsınız yol bilgisayarı uçuk rakamlar gösterir servise gidersini

Tapatalk...
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Hava akış metre bozulmuştur usta 10 yaşında abi artık bozulsun der.

Tapatalk...

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Şık ekonomik ve konforlu bir seçim olur,ama söylenenlere aynen katılmak durumundayım 2 adet 406 araç sahibi olmuş birisi olarak.biraz masraflı olur belki ama aracı ilk önce bir bosch car servise gösterip boya kaporta,motor hakkında ortalama bir bilgi aldıktan sonra sanayide iyibir ustanında elinden geçerse içiniz daha rahat eder motor kompersyonunu ölçtürmek ve turbonun kontrol edilmesi çok daha iyi olacaktır. bunun dışında min. 9-10 yaşında bir araç ve ikinci el olmasından dolayı ufak tefek masrafları olacaktır,şahsen kendim bugun alacak olsam araç ücreti + 2000 tl ile yola çıkardım.2000 tl çok gelebilir ama eksik kalmasından iyidir.ha bu 2000 tl ne için derseniz olası fren bakım masrafları,hidrolik sıvıları değişimi falan ki okadar tutmaz ama cebimizde dursun.

AL4 şanzımana gelince eğer bakımsız ise 2000 liranın gideceği yer anında belli oldu demektir, en basit arızaları bakımsızlıktan ve fabrika çıkışı hatalı parça kullanımından kaynaklanıyor, buda çok bilinen vuruntulu vites geçişleri arızasıdır zaten, seloneid valf değişimi + yağ değişimi ile çözülen bir sorun ancak araç arızalı şekilde çok kullanıldı ise maalesef bu sefer komple bir revizyon gerekiyor. komple bir revizyon yerine hemen hemen aynı fiyata sıfır al4 şanzıman takılıyor.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Yeni Üye
    Meslek
    İşçi
    Model
    406
    İlgi alakanıza çok teşekkürler. Bakmaya gideceğim yerde çok detaylı baktıracağım bir yer bulamayacağım için yanımda usta ile gideceğim. Bu sebeple biraz daha tabiri caizse ilkel yollarla bakmak zorunda kalabilirim.Sizler kullanıcı olarak bu durum için ne tavsiye edersiniz.19000 e kadar farklı bir model önerir misiniz?
    Hep kullanmak istediğim bir araç olduğu için de biraz ısrarcı oldum bu modelde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)