14 sonuçtan 1 ile 14 arası
    Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308

308 Silecekleri nasıl yukarı kalkar?

Arkadaslar soguk ve karli bir ankara sabahindan gunaydin oncelikle. Cahillihime verin ama 308imin sileceklerini kaldiramadim. Donmasin diyegece indim kaldiramiyorum zprladim ama olmuyor. Bir baglanti noktasi bulamadim. Sanki kokten sabit gibi geldi. Yardimlarinizi bekliyorum

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acemi Üye suat3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    3008
    Araci stop edince silecek kolunu asagi hareket ettiriyorsunuz. Silecekler biraz yukari hareket ediyor. Sonra kaldirabiliyorsunuz.

Bende ankaradayim. Bu günkü havada silecekleri havaya kaldirmanin da bir anlami yoktu.. kar yaginca cama yapismis ve camın tamamı donmuştu.temizlemek baya zor oldu.
    Konu TanerHoca tarafından (08-12-2013 Saat 17:41 ) değiştirilmiştir.
    2011 PEUGEOT 3008 ALLURE 1.6 HDİ 112 Hp AUTO 6R

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    ben dün gece için sölemiştim kar yeni yağmaya başladığında teşekkürler cevabın için

Uzman Üye sessizgece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inş.tek.
    Model
    308
    sabahları aracımı çalıştırdığımda kaloriferi sıcak ve en üst kademeye alarak camlara veriyorum. Araç ısınana kadar veya bir süreliğine araçtan iniyorum. Çünkü kalorifer soğuk üflemeye başlıyor ısınana kadar donmamak adına iniyorum. Aracın dış kontrollerini yapana kadar ve etrafını kolaçan edene kadar zaten camların buzları tam çözülmese de buzlar gevşiyor ve silecekleri bırakıyor.o 3-5 dakika yeterli oluyor.
    2011 Peugeot 308 HDI Auto6R 112 hp Premium Plus Beyaz

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    don olmaya başladığı zaman ben silecekleri hep camın ortasında bırakıyorum, lastiklerin etrafı yaklaşık 1cm lık bir yer buz tutmuyor,bu sayede aracı çalıştırıp cama hava verince buzlar çok daha çabuk çözülüyor,cam da da silecekler çapraz durduğu için kısa sürede bütün cam gevşemiş oluyor,sonra biraz antifrizli su sıkınca elle kazıman gibi bir dert olmuyor.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Uzman Üye sessizgece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inş.tek.
    Model
    308
    @mimit aracı çalıştırdığında silgiler hemen yerine gelmiyor mu? Geliyorsa silgiler don olduğundan lastiğe, silgi motoruna zarar vermez mi?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
    2011 Peugeot 308 HDI Auto6R 112 hp Premium Plus Beyaz

Model
    406
    hayır silecekler araç çalışınca hareket etmiyor,ancak silecek koluna dokunursanız geri yerine geliyor.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Aktif Üye kvnc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    benimde aklıma takılan bir noktaydı , aracı aldığım ilk günden beri merak ediyordum yarın deneyeceğim.. teşekkürler konu için.
    ÜçyüzsekiZ

Aktif Üye GOXIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tasarım Uzmanı
    Model
    308
    Arkadaşlar ben Sonax'ın buz çözücüsünü aldım, sıktığım gibi eritiyor buzları tavsiye ederim.
    Bu da MyPeugoet'tan bir alıntı.

Kış aylarında bazı önlemler almak faydalıdır:

1. Kış lastiği kullanmak
    Yapılması gereken ilk şey, klasik lastiklerle yaklaşık eşdeğer fiyatla satılan kış lastikleri satın almaktır. Bu lastiklerin sağlamlıkları, çok daha ince yapıda ve fazla miktarda yivlerinin olmasından kaynaklanır. Böylelikle, karlı ve çok soğuk zeminlerde en iyi yol tutuşu sağlarlar. Yine de, sıcaklık yükseldiğinde, klasik lastiklere geçmeyi unutmamalıdır. Zira 15 derecenin üzerinde kış lastikleri çok çabuk aşınır. Zincir kullanımına gelince, bunlar yalnız olağanüstü durumlarda tavsiye edilir. (dağda, izole köylerde, vs...)

2. Uygun cam yıkama seçimi
    Düşük dereceler için, dayanıklı bir cam yıkama temin etmeyi unutmayın. İhtiyaç halinde, mevcuttaki klasik cam yıkamanızı %30 ila 50 derece alkol ile karıştırarak ön camınızı buzlardan arındırabilirsiniz.

3. Aracın kauçuklarını korumak
    Aracınızda yer alan çeşitli kauçuk malzemeleri silikon ile kaplayarak koruyabilirsiniz. Hassas bölgelere (conta, cam silecekleri vs...) püskürterek, bu alanları soğuktan ve tuzdan koruyabilirsiniz. Bu şekilde çatlamalarını engelleyerek, kullanım sürelerini uzatabilirsiniz.

4. Akü kontrolü
    Akünüzü kontrol etmeyi unutmayın. Metal bir fırçayla, kutup başlarını fırçalayın ve yağlayın; sülfat oluşumununun böylelikle önüne geçebilirsiniz. Bir volt ölçer edinin ve kutup başlarından akünün voltajını ölçün. Motor dururken, 12,5 ila 12,8 volt arasında bir değerde olmalıdır. 11,7 voltun altında, yeterince dolu olmadığını ve sizi yolda bırakabileceğini öngörebilirsiniz. Akünün tekrar şarj edilebilir olduğunu unutmayın.

5. Dışarıda park halinde olan aracınızı korumak
    Son olarak, tüm gece dışarıda park halinde olan aracınızı korumak için yapabileceklerinizden bahsedelim. İdeal olan, silecek kollarını ön camdan ayırmak ve ön camı bir örtüyle kaplamaktır. Nemli ortamlarda camdan ayırması zor olabilen karton malzemeyi tercih etmemek gerekir.
    Hiçbir koşulda, kapılara örtü veya karton sıkıştırmayın. Bunu yapmak, soğuk havanın da etkisiyle, bir daha eski formuna dönmemek üzere, contaların deforme olmasına ve sızdırmazlıklarını yitirmelerine sebebiyet verebilir.
    Aracınızı yokuşta park ettiyseniz, tekerleklerinizi kaldırıma doğru yönlendirmeyi ya da arkalarına takoz koymayı ihmal etmeyin.

Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    silecek konusu test edildi uygulandı...
    ÜçyüzsekiZ

Model
    406
    Alıntı kvnc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    silecek konusu test edildi uygulandı...
    sonuç?
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Model
    406
    Alıntı GOXIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben Sonax'ın buz çözücüsünü aldım, sıktığım gibi eritiyor buzları tavsiye ederim.
    Bu da MyPeugoet'tan bir alıntı.
    2. Uygun cam yıkama seçimi
    Düşük dereceler için, dayanıklı bir cam yıkama temin etmeyi unutmayın. İhtiyaç halinde, mevcuttaki klasik cam yıkamanızı %30 ila 50 derece alkol ile karıştırarak ön camınızı buzlardan arındırabilirsiniz.
    ben bu alkol olayını sevmedim,çünkü alkol silecek lastiklerine ve cam kenarında ki çıtalara,lastiklere zarar veriyor çabuk çürümelerini sağlıyor,cama yapışmış bir çamur parçası silecek lastiğinin parçalanmasına neden olabiliyor,iz bırakan bir silecekte istediğimiz soy şeylerden birisidir.

bunun yerine alkolsüz formüllü cam sularını kullanmayı tercih ediyorum ben, diğer ürünler ile çok fazla bir fiyat farkı olmuyor aralarında,tek sorun her yerde olmamaları,küçük aksesuarcılar da yada benzinliklerde maalesef bulunamayan ürünler.
    Bunun yanında yağmur kaydırıcı ürünler ve cam suyu sabunu kullanıyorum,bunlar yoksa en kötü ön ve arka cama cila çekiyorum gerçekten hem suyun akıp gitmesini sağlıyor hemde silecekler rahat çalışıyor. ama katkılı cam suları cilanin etkisi çabuk bozuyor. gerçi cama cilalı bir bezi bile sürseniz bir iki gün idare ediyor.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Aktif Üye GOXIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tasarım Uzmanı
    Model
    308
    Alkolü denemedim ama cam suyunda da Sonax kullanıyorum, temizlemesi ve kokusu hoşuma gidiyor. Her iki ürünüde kullandım, en son konsantre olanı kullanıyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/son...fview%3dsearch

http://www.hepsiburada.com/liste/son...fview%3dsearch

Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuç?
    arkadasların belirttiği gibi kontak kapattıktan sonra silecek kolunu aşağı çekince silecekler hareket etti ve böylece sileceği kaldırmak kısmet oldu..
    ÜçyüzsekiZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)