Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308

Question Aslana bakım temizlik ürünleri tavsiyesi..

Yıkama şampuanı : ATAS Proteo
    Jantlar : Sonax jant temizleyici
    Wax : Finish Kare 1000p
    İç plastik aksam : ATAS Plak2r Torpido Cilası
    Lastikler : ATAS Pneubel MT
    Hızlı cila : ATAS POLISHAT
    Genel temizlik : ATAS Vinet
    Eldiven : %100 Koyun yünü uzun tüylü eldiven

Tedarik ettiğim yukardaki ürünler il araca genel temizlik yaptım. Boya ve farlarda dairesel çizikler oluşmaya başlamış nasip olursa mayıs ayında menzerna 203s ile elle uygulama yapıcam.

Baya uğraştığım için karanlığa kaldım bu yüzden fotoları detaylı çekemedim sadece wax öncesi kardeşim bi foto çekmiş en sona koydum o fotoyuda ama genel olarak şöyle sıralıyım ;

- Aracı proteo şampuan ile yıkadım. Yıkarken yeni tedarik ettiğim uzun tüylü koyun yünü eldiven kullandım. Daha önce hiç kullanmamıştım ama çok harika birşeymiş arabanın üzerinde yağ gibi kayıyor ve bütün kiri üzerine alıyor. En sonada eldivenin resmini atıyorum almayı düşünenlere fikir vermesi açısından.

- Durulama ve kurulama işleminden sonra iç plastik aksamı nemli bezle sildim ardından atas plak2r ile bütün plastik aksamı sildim.

- Aynı şekilde paspaslarıda temizleyerek plak2 uyguladım. Gerçekten yüzyılın buluşu plak2 nereye sıksam itiraz etmedi bugüne kadar

- Jantları sonax jant temizleyicisi ile temizledim

- Lastikler için atas pneubell mt kullandım. Eski aracımızda da her yıkamada kullanıyorum. Yağmur çamur olmadığı sürece 1 hafta rahat gidiyor. Yağmura dayanamıyor tabi.

- Motor fazla kirli olmadığı için nemli bezle elimin yetiştiği kadar sildim biraz kuruyunca atas plak2r uyguladım komple ve sonuç müthiş parlaklık temizlik.

- Araca komple fk1000p uyguladım. Jantlar ve farlar dahil. Sadece camlara uygulamadım. Boncuk testi için aracı ıslatmaya kıyamadım havada soğumuştu zaten.

- Son olarakda ilk resimdeki gördüğünüz 308 yazılı krom kapı eşiği korumalarını taktım.

Araç kirliyken fotoğraf çekmeyi unuttum. Aracın komple temizliği bitince de karanlığa kaldım fotolar güzel olmadı
    Bir dahaki detaylı temizlikte gündüz ve önce-sonra şeklinde fotoğraflarım..

FK1000p öncesi tek gündüz fotoğrafı, kardeşim sağolsun

Bunlarda birkaç tane ertesi güne ait gündüz fotosu.

Buda almayı düşünen olursa diye uzun tüylü koyun yünü eldiven kuru resmi olmadığı için ilk resmi temsili aldım fakat birebir aynısı.
    Aracı yıkarken %100 koyun yünü olduğunada emin oldum çünkü leş gibi koyun koyuyordu Almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim.

Konu jerpelea tarafından (13-02-2014 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    207
    meguiars bu işte benim için bir numara bana göre listeniz iyi. sonax jant temizleyici çok etkili bir ürün çok berbat bir kokusu var dikkat edin kokusuna uzun süre maruz kalırsanız boğazınızı tahriş edebilir 1-2 gün boyunca boğazım ağrımıştı ordan biliyorum sonrasında maske yada tülbent tarzı şeyler kullanmaya başlamıştım.

ekstra olarak;
    Malum kış aylarındayız.. Yağmur kaydırıcı kullanmanızı tavsiye ederim
    Yüzey Temizleme kili http://www.meguiars.com.tr/product_i...roducts_id=145
    kil uygulamasında kullanılması için Meguiars Ultimate Quik Wax http://www.meguiars.com.tr/product_i...products_id=71
    2008 Peugeot 308 HDI 1.6 90HP Comfort pack Lacivert
    2011 Peugeot 207 HDI 1.4 68HP Trendy Siyah

Acemi Üye Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    orman ürünleri
    Model
    308
    Liste güzel.
    Lastikler için pneubell mattan ziyade sarı renkli olan pneubell mb yi tavsiye ederim daha ıslak görünüm sağlar ve daha kalıcıdır.
    Ayrıca hızlı cila için polishat ı kullanmadım ama hydrorep kullanıyorum gayet güzel bir ürün hem yağmur kaydırıcı özelliği de mevcut.
    Şampuan için de sarı renkli olan ultimate daha çok tavsiye ediliyor fakat listedeki mor nxt de güzeldir her ikisini de kullandım.
    Kolay gelsin.
    2012 Peugeot 308 e-hdi Auto6r Sportium

Yasaklı Üye
    Meslek
    otopark mafyası
    Model
    308
    Sampuan atas autobella alin , araciniz 0km ise kil e ihtiyaciniz yok.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    Şampuan olarak Meguiars Ultimate (sarı olan) öneriyorum. Kesinlikle çok çok iyi ürün.

Animal sıfır araçta da kil gerekli bence. Hatta uygulama yaptığım bir sıfır araç üzerinde inanamayacağın kadar sorun vardı.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şampuan olarak Meguiars Ultimate (sarı olan) öneriyorum. Kesinlikle çok çok iyi ürün.

Animal sıfır araçta da kil gerekli bence. Hatta uygulama yaptığım bir sıfır araç üzerinde inanamayacağın kadar sorun vardı.
    Ömer Bey sizin işyerinde bakım uygulama yapıyormusunuz ?
    Konu ayı_boğan tarafından (17-01-2014 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: yanlış
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Moderatör SerhatRCZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer Bey sizin işyerinde bakım uygulama yapıyormusunuz ?
    Ahhh ahhh nerde o günler . Sırada bir sürü kişi var .
    2013 RCZ EVO. 1.6 THP 200 HP S.BEYAZ - (Satıldı)
    2016 308 T9 1.6 E-HDİ 115 HP ALP BEYAZI - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (Satıldı)
    2016 308 GTİ 1.6 THP 270 HP KIRMIZI-SİYAH - (Satıldı)
    2018 3008 ALLURE ELG. 1.6 120HP - S.BEYAZ - (Satıldı)
    2018 308 GTİ 1.6 THP 270 HP MAVİ-SİYAH - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (GÜNCEL)

Aşk Üç Harftir : RCZ !!!

Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Bu liste olayı çok iyi olmuş bende ürünleri almak istiyorum ancak nasıl uygulayacağım konusunda kararsızım . Evet arkasında yazıyor hepsinin ama yinede püf noktaları var . Meguairs ürünleri tavsiye ediyor herkes ancak büyük yapı marketlerde hep sonax ürünleri satlıyor internetten de sipariş vermek istemedim acaba görüp alabileceğimiz nereler var? Bide uygulamayı yaparken sünger veya bez olarak hangilerini kullanmalıyız malum tazikli su yok oyüzden bu ürünlerle de çizmek istemem aracı !

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı SerhatRCZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahhh ahhh nerde o günler . Sırada bir sürü kişi var .
    yapmıyor anlamına geliyor ozaman
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapmıyor anlamına geliyor ozaman
    Ben demogojiyi yapayım da belki acır bize üstat .

Aktif Üye GOXIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tasarım Uzmanı
    Model
    308
    Bu liste olayı çok iyi olmuş bende ürünleri almak istiyorum ancak nasıl uygulayacağım konusunda kararsızım . Evet arkasında yazıyor hepsinin ama yinede püf noktaları var . Meguairs ürünleri tavsiye ediyor herkes ancak büyük yapı marketlerde hep sonax ürünleri satlıyor internetten de sipariş vermek istemedim acaba görüp alabileceğimiz nereler var? Bide uygulamayı yaparken sünger veya bez olarak hangilerini kullanmalıyız malum tazikli su yok oyüzden bu ürünlerle de çizmek istemem aracı !
    Eğer İstanbulda oturuyorsanız, idealtepe sahilde Meguairs Yetkili satıcısı mevcut. Ben arabamı hep orada yıkatıyorum ve bir kaç ürünü de oradan aldım. Ama her türlü internetten almanızı tavsiye ederim, sonuçta İnternet her zaman daha uygun oluyor.

Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308
    Yorumlar için teşekkür ederim. Kil olayı aklımda var ama buraya yazmamıştım. Pneubell mat ile ıslak arasında karar verememiştim hangisi ne kadar kaç gün etki ediyor gözümle göremediğim için MT'yi almayı düşünüyordum fakat MB daha kalıcıysa onu alayım. Bu atas polishatı başka bir forumda bu ürünleri tanıtan ve ithal edip satan kişiden öğrendim. Polishat için Meguiars Ultimate Quick Waxın muadili demiş. Bu yüzden UQW 30 35 lira vermektense konsantre polishatı tercih etmeyi düşünüyorum zaten wax olarak collinite 915 olacağı için yıkama sonrası güzel bir parlatma için bu ürünü kullanırım diye düşünüyorum. Şampuan içinde Ultimate Wash&Wax benimde aklımda vardı meguiarsın sarı olanı yani. Yağmur kaydırıcı olarakda Nasiol GlassShield almayı düşünüyorum.

Lastik parlatıcıları biraz daha araştırdım Pneubell MT MB'den sonra çıkan bir ürünmüş ve daha kalıcı olduğu söyleniyor. Sulandırma durumuna göre parlaklık-matlık ayarlamanız mümkün. Birde TSP var o daha çok orjinal sıfır lastik görüntüsü veriyormuş. Çeyizi dizdikten sonra aldığım ürünlerin testlerini paylaşırım zaten. Bakalım hangi ürün nasıl bir etki yapacak kaç gün dayanacak.
    Konu jerpelea tarafından (17-01-2014 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Araç yeni madem havalar ısınana kadar koruyun dış yüzeyi sonra hazır zemin sorunsuz iken güzel bir nano koruma yaparsınız iki sene ışıl ışıl kalır. Nano çok rahat tavsiye ederim. şampuan olarak atasın şampuanı gayet iyi meg sarı kullandım ben de uzun süre ama atas fiyat olarak uygun ve gayet kaliteli. şimdi nano olduğu için sonax turuncu kullanıyorum ama öncesinde meg yıkama eldiveni, atas şampuan uber blue bez üçlüsünü kullanıyordum. Son durulama öncesinde idrolak da gayet iyi sonuç veriyordu. ama nanoyu düşünün derim.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308
    Nano koruma aklımda fakat yaşadığım bölgede bu nanoyu alıp adam gibi uygulattıracağım bi yer yok. Nano boya koruma yaptıracağım desem abi biz güzel pasta cila atalım boşver nanoyu derler Nasiol zr53 alıp kendim uygulamak istiyorum fakat çekiniyorum. Olmazsa AutoKing'e götürüp boya koruma yaptıracağım yaza girerken. Diamond Ultra Boya Koruma (PP-2) uygulamasıyla yaklaşık 3 yıl nano koruma vaad ediyorlar ama bakalım duruma göre belki zr53 ü kendim uygularım.
    Konu jerpelea tarafından (17-01-2014 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    207
    Meguiars ürünlerinin kullanımını youtube'da ve facebook sayfalarında gayet açık bir şekilde anlatıyorlar kesinlikle ihtiyacınızı karşılayacağını düşünüyorum genellikle facebook ve youtube dan izlediğim videolardan öğrendim uygulamalarını, nadirende olsa ürünü alırken görevliye sordum. bu konuda bauhaus'da yardımcı oluyorlar.
    2008 Peugeot 308 HDI 1.6 90HP Comfort pack Lacivert
    2011 Peugeot 207 HDI 1.4 68HP Trendy Siyah

Aktif Üye Mert Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    406
    Kendiniz yıkıyorsanız çift kova mutlaka kullanın,faydasını görürsünüz.
    Bu zamana kadar çok ürün kullandım...
    Şampuan : atas Autobella,Meguiars's ultimate was&wax,sonax turuncu... bunlar iyidir,bilindik güzel ürünler.
    Mikrofiber yıkama eldiveni.. kurulamak için mikrofiber bez.. bende kurulama bezi olarak uber blue ve miracle dryer var,tavsiye ederim kurulama çok çok kolay oluyor.
    Yıkama sonrası hızlı cila: araç ıslakken uygulanan atas idrolak. atas hydrorep... bunlar çok güzel ve bereketli. Meguiars ultimate quik detailer hiç almayın,ben aldım hiç memnun kalmadım.
    Jant temizliği için çok takılmayın.. kovaya şampuan hazırlayıp süngerle temizleyin, yada jant temizleyici ve detay fırçasıyla girişin...
    Lastik parlatıcı: meguiars endurance çok güzel bereketli ürün,uygulaması zahmetli ama dayanımı uzun... atas pneubell mt (mavi renkli) onu kullanıyorum uzun zamandır,uygulaması kolay ve davlumbazlarada 2-3 fıs sıkıyorum simsiyah oluyor.
    Torpido için atas plak 2 güzel,meguiars ın spray ve krem olmaz üzere iki ürünü var,yinede atas kullanıyorum.
    Ayrıca atas plak2 yi motorda da kullanabilirsiniz,parlaklığı çok iyi (sık-bırak-bekle) motor için meguiars hyper dressingde çok güzel,plak 2 den daha iyi bile diyebilirim sadece motorda...
    Wax olarak. FK1000P ve Collinitelerden biri olabilir (Bende fk1000p,collinite 476s ve meguiars nxt var.. fk favorim)
    Kil olarak no name mavi killer işinizi görür,yol olmaz derseniz bilt hamber kullanın...
    yağmur kaydırıcı olarak glass guard öneririm,nasiolde olabilir...
    Çok geniş bi camia detailing. nabza göre şerbet var,yazacakta çok şey

Kafasına bir şey takılan olursa her türlü yardımcı olurum,malzeme,temizlik,polisaj...
    2001 PEUGEOT 406 2.0 HDI SV 110 HP - Rodos Mavisi (KMPD)

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Nano çeşit çeşit 3 yıl dayanan bir ürün var uygulaması gayet kolay. Ben de zr53 yaptım aslanıma bu aralar ipa ile bir temizlik istiyor. Nano rahat kuş pisliğini sadece su ile temizlemek çok güzel oluyor.
    (Satıldı)

Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308
    Alıntı ANKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nano çeşit çeşit 3 yıl dayanan bir ürün var uygulaması gayet kolay. Ben de zr53 yaptım aslanıma bu aralar ipa ile bir temizlik istiyor. Nano rahat kuş pisliğini sadece su ile temizlemek çok güzel oluyor.
    Alıntı Mert Ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendiniz yıkıyorsanız çift kova mutlaka kullanın,faydasını görürsünüz.
    Bu zamana kadar çok ürün kullandım...
    Şampuan : atas Autobella,Meguiars's ultimate was&wax,sonax turuncu... bunlar iyidir,bilindik güzel ürünler.
    Mikrofiber yıkama eldiveni.. kurulamak için mikrofiber bez.. bende kurulama bezi olarak uber blue ve miracle dryer var,tavsiye ederim kurulama çok çok kolay oluyor.
    Yıkama sonrası hızlı cila: araç ıslakken uygulanan atas idrolak. atas hydrorep... bunlar çok güzel ve bereketli. Meguiars ultimate quik detailer hiç almayın,ben aldım hiç memnun kalmadım.
    Jant temizliği için çok takılmayın.. kovaya şampuan hazırlayıp süngerle temizleyin, yada jant temizleyici ve detay fırçasıyla girişin...
    Lastik parlatıcı: meguiars endurance çok güzel bereketli ürün,uygulaması zahmetli ama dayanımı uzun... atas pneubell mt (mavi renkli) onu kullanıyorum uzun zamandır,uygulaması kolay ve davlumbazlarada 2-3 fıs sıkıyorum simsiyah oluyor.
    Torpido için atas plak 2 güzel,meguiars ın spray ve krem olmaz üzere iki ürünü var,yinede atas kullanıyorum.
    Ayrıca atas plak2 yi motorda da kullanabilirsiniz,parlaklığı çok iyi (sık-bırak-bekle) motor için meguiars hyper dressingde çok güzel,plak 2 den daha iyi bile diyebilirim sadece motorda...
    Wax olarak. FK1000P ve Collinitelerden biri olabilir (Bende fk1000p,collinite 476s ve meguiars nxt var.. fk favorim)
    Kil olarak no name mavi killer işinizi görür,yol olmaz derseniz bilt hamber kullanın...
    yağmur kaydırıcı olarak glass guard öneririm,nasiolde olabilir...
    Çok geniş bi camia detailing. nabza göre şerbet var,yazacakta çok şey

Kafasına bir şey takılan olursa her türlü yardımcı olurum,malzeme,temizlik,polisaj...

Sağolun yorumlar için. Aşağı yukarı listedeki ürünleri alacağım sanırım bez olarak bende uber blue düşünüyorum. Önümüzdeki hafta hepsini temin etmeye çalışacağım. Dediğiniz gibi nabza göre şerbet bu detailing işleri detaylandıkça detaylanıyor ama şimdilik aracın boya kondisyonu çok iyi hemde araç yeni olduğu için genel olarak tertemiz aldığımız günden beri imkanlar ölçüsünde bakıyorum aslana. Zaten eski aracımızı satmadık genelde onu kullanıyoruz aslan yatıyor Bu yaz sonunda istanbulda işe başlayacağım araç sürekli bende kullanımda olacak o zaman bu detay işlerinin çok fazla detaylanacağı kesin.

Nano olayınıda haziran ayında AutoKing ile görüşeceğim eğer çok fazla fiyat çekerlerse zr53 alıp kendim uygulayacağım.

Bu arada aracı kendim yıkıyorum. Petrol istasyonundaki basınçlı suyu kullanıyorum. Aslında aracı alalı 5-6 ay oldu 2 kere mikrofiber eldiven ile yıkadım onun haricinde köpüğü bastıktan sonra biraz bekleyip basınçlı suyla iyice duruluyorum sonra kaliteli bi bezle kurutuyorum. Araç fazla kirlenmediği için ihtiyaç duymuyorum eldiven tarzı şeylerle ovalamaya.
    Konu jerpelea tarafından (17-01-2014 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye Mert Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    406
    başka yere yaptırmayın... autoking e hiç uğramayın bile,zaten uygun fiyat vermezler. yapın kendiniz,en güzeli.
    2001 PEUGEOT 406 2.0 HDI SV 110 HP - Rodos Mavisi (KMPD)

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    http://www.forumpeugeot.com/showthre...ght=nano+aslan
    Burdan bakabilirsin zr53 uygulamama.
    (Satıldı)

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)