13 sonuçtan 1 ile 13 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    Grafik tasarım&baskı
    Model
    301

97 Oktan Ve Kafa Dinleme

(1,2 vti 2013) Dün Aracıma 97 Oktan benzin koymayı düşündüm daha sonra vazgeçtim.Ama motoru temizlediği için koyayım dedim 2ayda bir kere koyarım düşüncesiyle.Benzini koydurdum 20 km den sonra araba da müthiş bir sessizlik oldu.Araba 4000 devirdeyken bağırmasın diye basmazdınız gaz şimdi 4500 e kadar çıkarıyorum ses çok az.%40 en az sessizlik oldu.Şimdi yurtdışından bagaj ve ön kaput keçesi getiricem ( çinde üretildiği için çin sitelerinde falan parça aksesuar bulunuyor)kapı fitillerini servise değiştirticem bunları yaptıktan sonra %70 %75 e kadar sesi keserim.(honda cıvıc gibi olcak maşallah) )

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    honda civic gibi olacaksa hiç olmasın derim ben,civic i sınıfındaki diğer araçlarla kıyasladığınızda kabine en çok gürültü alan araçlardan birisidir. zift plakalar ile bagaj zemini,ön göğüs altında açık kalan yerleri de kaplarsanız sonuç daha da güzel olacaktır.ama en güzel sonuç için tabiki ses yalıtım ürünlerini tercih etmekte fayda var.
    Konu mimit tarafından (29-01-2014 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Acemi Üye
    Meslek
    Grafik tasarım&baskı
    Model
    301
    hondanın sesli olduğunu sizden öğrendim ilginç bir bilgi yani hep sessiz diye bilirdim.verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim izalasyonları yaptığım zaman gerek kaput keçesi gerek fitillerin kalınlaştırılması işe yarar diye düşünüyorum düşünceniz için tekrar teşekkür ediyorum.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda civic gibi olacaksa hiç olmasın derim ben,civic i sınıfındaki diğer araçlarla kıyasladığınızda kabine en çok gürültü alan araçlardan birisidir. zift plakalar ile bagaj zemini,ön göğüs altında açık kalan yerleri de kaplarsanız sonuç daha da güzel olacaktır.ama en güzel sonuç için tabiki ses yalıtım ürünlerini tercih etmekte fayda var.

Hangi kasadan bahsediyorsunuz bilmiyorum fakat 2008 model civic elegance aracım vardı mugen kitli ,sessiz bir araçtı ,hiçbir yerden ses gelmiyordu sunroof veya cam açılmadığı sürece tabi
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Bagaj ve kaput keçesi getirilirse bende aracıma uygularım. Ancak bu keçelerin ses olarak fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. Benim amacım sıcaklığın kaputta boyaya zarar vermesi. Özellikle turbonun olduğu bölümde sıcaklık çok fazla oluyor. Zamanla bunun kaput boyasına zarar vereceğini düşünüyorum...
    2008 classic edition

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Alıntı ayı_boğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi kasadan bahsediyorsunuz bilmiyorum fakat 2008 model civic elegance aracım vardı mugen kitli ,sessiz bir araçtı ,hiçbir yerden ses gelmiyordu sunroof veya cam açılmadığı sürece tabi
    en son kasa hariç ondan önceki 3 nesil bana hep sesli gelmiştir,özellikle lastik sesi, forumlarda falanda marka fanatiği olmayan kullanıcıların şeffaf yorumlarında bu durumu gözlemleyebilirsiniz, tabi ki ses konusunda lastiklerden fitillere kadar bir çok değişken var ama sessiz bir araç herkesi memnun eder,bunun içinde d segmenti altındaki her aracın ben bu konuda desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. şehsen kendi aracıma da yakın zamanda bagaj içi,arka koltuk altı,ön göğüs altı gibi bölgeleri yalıtım malzemesi ile kaplamayı düşünüyorum,hatta kapı dış saclarının iç kısımlarını da yapmak istiyorum ama maliyet iyice artıyor çünkü kapılara birde ayrıca focal bam xl döşemeyi düşünüyorum.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Acemi Üye
    Meslek
    Grafik tasarım&baskı
    Model
    301
    Yok yok çok faydası oluyor keçenin

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Evet önceki civic'ten şikayetçi arkadaşlarım oldu. Yalıtım yaptırmışlardı.

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Acemi Üye Mustafa_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Yazılım
    Model
    yok
    Abi tam olarak neyden bahsedilmiş anlamadım ama eğer ön kaput ve bağaj kapağı izalasyonu ise bahsedilen olay şuanda servislerde mevcut. Daha doğrusu benim sorduğum ön kaput şzalasyonu var fiyatı da 185tl diye biliyorum.
    Yalnızca adımı biliyorsun, Hikayemi değil...

Tecrübeli Üye orhun57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Kaput geçesi işe yarayabilir lakin bagaj peki işe yarar gibi durmuyor. Bunları kendi aldığınız malzemelerle kendinizde yapabilirsiniz. Müziğin sesi yüksekken biraz trim sesi oluşmasından dolayı (herkes o seslerin sadece benim uydurmam olduğunu söylese bile) kapı ile döşeme arasına uyguladım. Aracımın konusundan görebilirsiniz. Malzemeye dikkat etmenizi öneririm.

Birde hayatımda ilk defa Honda fanatikleri dahil olmak üzere Honda'nın herhangi bir arabasına sessiz diyen ilk kez sizi gördüm. Gayet uğultulu (yol, lastik) can sıkan yolculuklar yaşatır. Güncel kasayı deneme şansım olmadı ama uzuuuun bir süre eski kasasında bu işkenceyi çektim, yeni kasa içinde aynı şeyleri söyleyenler var lakin ben dediğim gibi denemediğim için birşey diyemem.
    2011 Peugeot 308 Auto6R 112 hp Comfort Pack Executive Paket

2014 VW Golf Mk7 1.6 TDI Comfortline + 2014 VW Golf Mk7 1.4 TSI Highline

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    301 in sesi bi ayrı güzel kaçmaya gerek yok )
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı orhun57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaput geçesi işe yarayabilir lakin bagaj peki işe yarar gibi durmuyor. Bunları kendi aldığınız malzemelerle kendinizde yapabilirsiniz. Müziğin sesi yüksekken biraz trim sesi oluşmasından dolayı (herkes o seslerin sadece benim uydurmam olduğunu söylese bile) kapı ile döşeme arasına uyguladım. Aracımın konusundan görebilirsiniz. Malzemeye dikkat etmenizi öneririm.

Birde hayatımda ilk defa Honda fanatikleri dahil olmak üzere Honda'nın herhangi bir arabasına sessiz diyen ilk kez sizi gördüm. Gayet uğultulu (yol, lastik) can sıkan yolculuklar yaşatır. Güncel kasayı deneme şansım olmadı ama uzuuuun bir süre eski kasasında bu işkenceyi çektim, yeni kasa içinde aynı şeyleri söyleyenler var lakin ben dediğim gibi denemediğim için birşey diyemem.
    Valla ses gelmiyordu Orhun benim bahsettiğim rüzgar sesi veya uğultu hiçbir şekilde kabine gelmiyordu.lastik veya yol sesi bunlar doğal
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Acemi Üye
    Meslek
    Grafik tasarım&baskı
    Model
    301
    Ya arkadaşlar bu kadar takılmayın birşeye ben hondanın modellerinde gerek city gerek civic olsun yanımdan geçerken içinde olsun motor sesini az duydum.lastik sesinden bahsediyorsunuz ben diyorumki burda aracıma 97 oktan benzin koydum ses azaldı bir öneri verdim ama honda ya takıldınız.okeçeleri de sizleri aydınlatsın diye paylaştım serviste 185 195 tl ben getirticem 100 tlye ücretsiz olarak.Lütfen bu kadar takılmayın hondaya hondada kim peugeot yanında

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)