Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Yeni Üye pug407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

407 den gelen tıkırtı sesi...

bende oluşan bir problemi çözdüm. çok sevinçliyim. aynı sorundan muzdarip arkadaşlar kesin vardır. çare olabilirim umarım.

öncelikle arabamı ikinci el olarak aldığımda arka koltukta seyrederken kasislerde ayaklarımın altında bir şeylerin arabanın altına vuruyormuş gibi, yani gevşek parçalar varmış gibi alttan sesler geliyordu. lifte kaldırdığımda bizzat kendim izledim. ara tara bir şey yok. bu arada usta arka Z rotları değişelim eskimiş . ses burdan olabilir dedi. bir umutla değiştik. ses kesilmedi. tabi bu arada internetten falan okuyorum. 407 lerin arka süspansiyonu oldukça karışık. sesli falan çalışır yazılarını okuyorum ama, bu ses o ses değil diye düşünüyorum.

bu problem devam ederken, sanki şoför kapı içinden cam indirme kaldırma krikosu gevşemiş takır tukur bir yerlere çarpıyor gibi sesler gelmeye başladı. ön şoför gibi arka kapı içi gibi hatta emniyet kemerinin orası gibi. sesin geldiği yeri bulmak imkansız. o kadar sinir bozucu bir ses ki her kasiste metal çarpma sesi düşünün. ön ve arka kapı içini açtırdım. baktık ettik .yok! yok ! sorunu arabanın altında aramak lazım diye düşündüm. lifte kaldırttım arabayı. geçtim altına. tam yarım saat aradım. yokladım her yeri. ve buldum! önden arka lastiklere el freni kablosunu taşıyan metal borular var. sola giden biraz daha belirgin sağ tekere giden az belirgin. bu borular arka lastiklere giderken metal halkalardan geçiyorlar. metal boruları elimle yokladığımda oldukça gevşek olduğunu farkettim. bu borular kasis anında şasiye çarpıyorlarmış. ve çıkan ses arabanın heryerinde. düşünün ben kapı içinden geldiğini zannetmiştim. o boruları bahsettim halkaları bükerek sabitledim. kaya gibi oldu.

şimdi arabamda tık yok. inanılmaz sessiz. 407 me bir kez daha aşık oldum. küçücük bir problem ama beni mahvetmişti.

bu seslere sahipseniz hemen dediğim formülü uygulayın

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Geçmiş olsun sorunu bulmanıza sevindim. Benim araçta böyle bir sorun yok yine de lifte kaldırdığım zaman kontrol ettireceğim.
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    araçtan gelen herhangi bir olağan dışı sesin tüm sürüş keyfini olumsuz etkilediği konusunda kesinlikle hem fikirim.
    geçmiş olsun.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Acemi Üye
    Meslek
    din görevlisi
    Model
    407
    geçmiş olsun hemen bende bakcam şimdi... geçen gün memleket dönüşü hanıma verdim aracı ne kadar konforlu dedim kendi kendme ama şoför tarafı öyle değil tavandan ve kapı içinden geldiğini tahmin ettiğim 2 ses var ve yine şöför tarafı rüzgar sesinide daha fazla alıyor ön kapı fitilini değiştirmeyi düşünüyorum

Yeni Üye
    Meslek
    Üretim Pln. Loj. Uzm.
    Model
    407
    Aynı sesi ben de dün duymaya başladım. Arabanın altında bir şeyler gevşemiş gibi sallanıyor hissi veriyor ama dediğiniz gibi daha çok engebeli yollarda.

Diğer bir sıkıntım ise şoför koltuğu; gıcırdamaya başladı, hafif sallandıkça gıcır gıcır ses çıkartıyor

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    geçmiş olsun sorunu çözmeniz ve burada paylaşmanız çok güzel. teşekkür ederiz.

Aktif Üye caglar06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kamu Görevlisi
    Model
    407
    Geçmiş olsun, arabadaki diğer arızalar aksaklıklar vs. bir yana da içinden gelen ses kesildiği zaman başka bir mutlu oluyor insan (:

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Alıntı M_Yamadag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sesi ben de dün duymaya başladım. Arabanın altında bir şeyler gevşemiş gibi sallanıyor hissi veriyor ama dediğiniz gibi daha çok engebeli yollarda.

Diğer bir sıkıntım ise şoför koltuğu; gıcırdamaya başladı, hafif sallandıkça gıcır gıcır ses çıkartıyor

nokta atışını hemen yapınız

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Alıntı mistercasp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hemen bende bakcam şimdi... geçen gün memleket dönüşü hanıma verdim aracı ne kadar konforlu dedim kendi kendme ama şoför tarafı öyle değil tavandan ve kapı içinden geldiğini tahmin ettiğim 2 ses var ve yine şöför tarafı rüzgar sesinide daha fazla alıyor ön kapı fitilini değiştirmeyi düşünüyorum
    siz de aynı. nokta atışını hemen yapınız

Yeni Üye
    Meslek
    Üretim Pln. Loj. Uzm.
    Model
    407
    Emin olmamakla beraber benim sıkıntım tampondan olabilir. Gevşemiş gibi ön tamponun sağ tarafı. Kapıyı sert kapattığımda ön tampon tarafından çınlama sesi gibi bir ses geliyor, tabii dışarıdan duyuluyor.

Bir de yıkamada fark ettim, silecek suyu haznesinin kapağı düşmüş, servis fiyatı ne kadardır bilen var mı?

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Sizin aracınızdan gelen ses sağ ön fren kaliperinden olabilir, anlamak için araç dururken sağ teker yanağına elinizin içiyle güçlü şekilde vurun ses geliyorsa kaliperde sorun var demektir.

Silecek suyu depo kapağının servis fiyatının 10 tl olması lazım.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    kapıyı kapatırken gelen çınlama sesi benim araçta da vardı. çelik karter muhafazadan şüphelendim.bu cumartesi servise gittim.lifte kaldırdık.tam da düşündüğüm gibi çelik karter muhafazanın vidası gevşemiş.sıkıştırdık ses kesildi.
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Yeni Üye
    Meslek
    Üretim Pln. Loj. Uzm.
    Model
    407
    Alıntı TanerHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapıyı kapatırken gelen çınlama sesi benim araçta da vardı. çelik karter muhafazadan şüphelendim.bu cumartesi servise gittim.lifte kaldırdık.tam da düşündüğüm gibi çelik karter muhafazanın vidası gevşemiş.sıkıştırdık ses kesildi.
    Karterin sağ arka tarafının civata kısmı kırılmış, kaynak yaptırıp civata ayarladım sorun giderildi

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Alıntı M_Yamadag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karterin sağ arka tarafının civata kısmı kırılmış, kaynak yaptırıp civata ayarladım sorun giderildi
    geçmiş olsun.
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Yeni Üye efegunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğrenci
    Model
    407
    Bu tıkırtı sesi benimde arka taraftan geliyordu çok sinir bozucu olmaya basladi en son heryeri didik didik ettim ve buldum meger bagajda her iki tarafta bulunan gizli gozler gevsemis altindaki izalasyon sungeri gitmis cikartip hertarafini kapladim iyice sıktım hiç ses kalmadi

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Meslek
    Kamu Görevlisi
    Model
    407
    sesin gitmiş olması güzel efegunay güle güle kullan ... gizli gözler dediğin bagajın içinde sağ ve soldaki anahtar vs. edevatın konudluğu yer mi ? ve neyle kapladın tam olarak ?

Meslek
    öğrenci
    Model
    407
    Alıntı caglar06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sesin gitmiş olması güzel efegunay güle güle kullan ... gizli gözler dediğin bagajın içinde sağ ve soldaki anahtar vs. edevatın konudluğu yer mi ? ve neyle kapladın tam olarak ?
    Evet onlar bazi kirtasiyelerde bile bulabiliyosun maket sungeriydi yanlis hatirlamiyosam siyah 5 ve 10 mm lik olanlari var ben 5mmlik kullandim simdilik gayet iyi

Meslek
    Kamu Görevlisi
    Model
    407
    benim de arabanın arka tarafından sesler geliyor, dediğin gibi yapayım ben de belki şifa olur

Meslek
    öğrenci
    Model
    407
    Alıntı caglar06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de arabanın arka tarafından sesler geliyor, dediğin gibi yapayım ben de belki şifa olur
    Genelde arkadan 3 yerden ses geliyor biri dedigim bagaj gozleri digeri stepneden ( onunda altini sungerledim) birde arka cam ustu stopdan yapiskani gitmis cama vurup ses cikariyordu onuda cift tarafli bantla sabitledim

Meslek
    Kamu Görevlisi
    Model
    407
    haklısın ben yarın o üçünü de bi kontrol ederim ... bunlara ek olarak stepnenin üzerine kapatılan, bagajın zeminini oluşturan parça da ekstre ses yapıyor ... ben de onu zamanında tamamen kaplatmıştım güzel oluyor ...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)