10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Yeni Üye Utkuul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ürün Müdürü
    Model
    406

Exclamation Otomatik Şanzıman arıza ışığı!

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır özellikle soğuk havalarda aracımı çalıştırıp hareket ettiğimde "D" konumunda iken birden araç sanki kar moduna geçiyor ve sport "S" ışığı ile kar "*" modu ışığı yanıp sönüyor. Yetkili özel servise götürdüm aracımı. Bilgisayara bağladı ve söylediği şey yağ basınç sensörü arızası veriyor dedi. Kış aylarında yağın akışkanlığı daha az olduğu için yapabilir, yazı bekle büyük bir ihtimalle düzelecektir dedi. Havalar ısındı malumunuz. Gerçekten de motor ısındıktan sonra hareket ettiğimde arıza vermiyor, Isıtmadan devam edersem 1 kere veriyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırmam gerekiyor. Sizce yağ değişimi yaparsam sorun düzelebilir mi? Başına gelen var mı? Çünkü yağ basınç sensörünün tamiri nereden baksanız ₺500 - ₺600 arası! Tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler...

Aktif Üye gonsales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    şanzıman yağı değişimi durumu kurtarabilir, hatta değişim sırasında motorsilk otomatik şanzıman katkısı da eklersen sorun kalmaz diye umuyorum. ben daha önce durumu böyle çözdüm.ama yağ değişimi bile 100-150 tutabilir. katkı da 60-70 civarıdır.
    PEUGEOT 508 1.6 THP OTOMATİK ALLURE ( 2011 )
    ROVER 75 TOURER 2.0 CDTI OTOMATİK ( 2003 )
    FORD COURIER 1.6 TITANIUM DERİN MAVİ ( 2015 )
    RENAULT KANGOO 1.9 D RN ( 2004 )
    MARANTZ SLIM SERIES HI-END HIFI

Aktif Üye 406team - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    508
    Alıntı Utkuul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır özellikle soğuk havalarda aracımı çalıştırıp hareket ettiğimde "D" konumunda iken birden araç sanki kar moduna geçiyor ve sport "S" ışığı ile kar "*" modu ışığı yanıp sönüyor. Yetkili özel servise götürdüm aracımı. Bilgisayara bağladı ve söylediği şey yağ basınç sensörü arızası veriyor dedi. Kış aylarında yağın akışkanlığı daha az olduğu için yapabilir, yazı bekle büyük bir ihtimalle düzelecektir dedi. Havalar ısındı malumunuz. Gerçekten de motor ısındıktan sonra hareket ettiğimde arıza vermiyor, Isıtmadan devam edersem 1 kere veriyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırmam gerekiyor. Sizce yağ değişimi yaparsam sorun düzelebilir mi? Başına gelen var mı? Çünkü yağ basınç sensörünün tamiri nereden baksanız ₺500 - ₺600 arası! Tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler...
    Genellikle çoğu otomatik 406 kullanan insanların yaşadığı bi sıkıntı . selonoid valfleri ve yağ değişimi olduğu zaman sorun büyük ölçüde çözüldüğünü biliyorum . İsterseniz bi araştırın
    Peugeot 508 1.6 HDI -Access 2011 Manuel
    Nil mavisi

Tecrübeli Üye Bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    PHILIPS SERVİS
    Model
    RCZ
    Yağ değişim zamanı gelmiş gibi görünüyor söylendiği gibi valf arızası olmuş olsaydı vites geçişlerinde mutlaka sorun olurdu öncelikle yağ değişimi yapmanı öneririm.
    SEDEFLİ BEYAZ R C Z

Yeni Üye Utkuul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ürün Müdürü
    Model
    406
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yol gösterici oldular. Gonzales, dediğin katkıdan koyarak en kısa surede yağ değişimini yapıcam. Teşekkür ederim��

Aktif Üye gonsales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    Alıntı Utkuul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yol gösterici oldular. Gonzales, dediğin katkıdan koyarak en kısa surede yağ değişimini yapıcam. Teşekkür ederim��
    ne demek arkadaş, forumların güzel tarafı budur; tecrübe paylaşımı
    PEUGEOT 508 1.6 THP OTOMATİK ALLURE ( 2011 )
    ROVER 75 TOURER 2.0 CDTI OTOMATİK ( 2003 )
    FORD COURIER 1.6 TITANIUM DERİN MAVİ ( 2015 )
    RENAULT KANGOO 1.9 D RN ( 2004 )
    MARANTZ SLIM SERIES HI-END HIFI

Yeni Üye
    Meslek
    cex
    Model
    406
    Merhaba Arkadaşlar,

1999 model 406 aracımda "S" ışığı ile kar "*" modu ışığı yanıp sönme durumunu yaşamaktayım. Ben daha çok araç ısındıktan sonra bu durumu yaşadım. Daha önceden bu konu açılmış sorunu yaşayan arkadaşım nasıl bir aksiyon aldı düzelme var mıdır? Bilgilerinizi rica ederim.

Tşkler.

Yeni Üye
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    406
    Herkese merhabalar... Daha önce aynı durumu yaşamış ve kesin bir çözüm ile sorunu atlatmis olan birileri vardır sanırım... yardımcı olacak arkadaşlar konuyla ilgili bilgilerini aktarabilirlerse çok memnun oluruz...

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Alıntı cengizhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

1999 model 406 aracımda "S" ışığı ile kar "*" modu ışığı yanıp sönme durumunu yaşamaktayım. Ben daha çok araç ısındıktan sonra bu durumu yaşadım. Daha önceden bu konu açılmış sorunu yaşayan arkadaşım nasıl bir aksiyon aldı düzelme var mıdır? Bilgilerinizi rica ederim.

Tşkler.
    Alıntı tuncegemn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar... Daha önce aynı durumu yaşamış ve kesin bir çözüm ile sorunu atlatmis olan birileri vardır sanırım... yardımcı olacak arkadaşlar konuyla ilgili bilgilerini aktarabilirlerse çok memnun oluruz...
    Bu durumun kesin atlatılması için öncelikle aracın üzerindeki valflerin marka ve modlini öğrenmek lazım, 2003 model öncesi araçlarda valf değişimi sonrası valflerin tanıtılmış olması da gerekiyor, yağ değişimi sorunu çözebilir ama valfler de bozulmuş olabilir,bunun için genelde ilk yapılan yağ değişimi olur ki yağ değişimi esnasında şanzımanın içindeki yağın tamamı boşalmıyor maalesef, ilk önce yağ değişimi sorun devam ederse bilgisayarlı kontrol rehberliğinde valf değişimi de gerekebilir,vites geçişlerinde hafifi bir sarsıntı yada yüksek devirlerde vites değişimi,sadece valf ve yağa değil,şanzıman beyninden de kaynaklanıyor olabilir,beyinde bir kaçak varsa düşük yağ basıncından dolayıda araçların benzer arıza ve sorunlar çıkartması normaldir, ama öncelik sırası küçük bir sorun olduğunu düşünerek yağ değişimidir.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Yeni Üye
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    406
    İlginiz ve Yardımınız için çok teşekkür ederim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)