4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Elektronik Teknikeri
    Model
    406

406 bsi sorunu

Arkadaşlar Selamlar,

Forumu uzun süredir takip ediyordum katılmak yeni nasip oldu 2000 mod 406 st manual aracımda 4 gündür devam eden sorunu bir türlü çözemedim servislerin verdiği cevaplar ise iyice kafamı karıştırdı sorunum kısaca şöyle:

4 gün önce akşam aracımı parkettim herşey normaldi fakat sabah kalkıp marşa bastığımda marş basıyor fakat araç çalışmıyordu (bütün gece şiddetli yağmur yağmıştı)ayrıca camlar,sunroof,silecekler çalışmıyor göstergede sadece yağ lambası ve el freni ışığı yanıyordu
    aklıma ilk gelen sigortalar oldu tüm sigortaları kontrol ettim tümü sağlam daha sonra bsi bağlantılarını kontrol ettim sağlam.Bsi yi soküp baktığımda kart üzerinde sanki kireç kalıntısı gibi kalıntılar gördüm ve tüm kartı alkol ve fırça yardımıyla temizledim ve taktım.
    Araç çalışmaya başladı motorda hiç bir sıkıntı yok ancak immobilizer silecekler cam düğmeleri sunroof çalışmıyor ve dörtlülerim sürekli yanıyor düğmedende kapanmıyor. Ankara Simge Peugeot servisine gittim Bsi arızalı değişmesi gerekli yada tamir edilmesi gerekiyor dedi Bsi yi tamire verdim ancak kartta herhangi bir arıza yok diye geri geldi Çıkmacıları altüst ettim maalesef çıkma bsi de bulamadım Usta yenisini yurtdışından sipariş edelim diyor yada yazılım yükleyelim diyor ancak yazılım esnasında hata verirse tamamen çöker diyor. Birde sigorta kutusunda 29 dan sonraki sigortalarda voltaj görünmüyor.?

Bu konuda tecrübelerinizden faydalanabilirmiyim Benim mesleğimde elektronik kendimde kontrol ettim kartta fiziki olarak herhangi bir sorun görünmüyor

Tecrübeli Üye Ghost Hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış & Servis
    Model
    406
    Alıntı MtnYgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar,

Forumu uzun süredir takip ediyordum katılmak yeni nasip oldu 2000 mod 406 st manual aracımda 4 gündür devam eden sorunu bir türlü çözemedim servislerin verdiği cevaplar ise iyice kafamı karıştırdı sorunum kısaca şöyle:

4 gün önce akşam aracımı parkettim herşey normaldi fakat sabah kalkıp marşa bastığımda marş basıyor fakat araç çalışmıyordu (bütün gece şiddetli yağmur yağmıştı)ayrıca camlar,sunroof,silecekler çalışmıyor göstergede sadece yağ lambası ve el freni ışığı yanıyordu
    aklıma ilk gelen sigortalar oldu tüm sigortaları kontrol ettim tümü sağlam daha sonra bsi bağlantılarını kontrol ettim sağlam.Bsi yi soküp baktığımda kart üzerinde sanki kireç kalıntısı gibi kalıntılar gördüm ve tüm kartı alkol ve fırça yardımıyla temizledim ve taktım.
    Araç çalışmaya başladı motorda hiç bir sıkıntı yok ancak immobilizer silecekler cam düğmeleri sunroof çalışmıyor ve dörtlülerim sürekli yanıyor düğmedende kapanmıyor. Ankara Simge Peugeot servisine gittim Bsi arızalı değişmesi gerekli yada tamir edilmesi gerekiyor dedi Bsi yi tamire verdim ancak kartta herhangi bir arıza yok diye geri geldi Çıkmacıları altüst ettim maalesef çıkma bsi de bulamadım Usta yenisini yurtdışından sipariş edelim diyor yada yazılım yükleyelim diyor ancak yazılım esnasında hata verirse tamamen çöker diyor. Birde sigorta kutusunda 29 dan sonraki sigortalarda voltaj görünmüyor.?

Bu konuda tecrübelerinizden faydalanabilirmiyim Benim mesleğimde elektronik kendimde kontrol ettim kartta fiziki olarak herhangi bir sorun görünmüyor
    Slm
    konuyla ilgili kesin bir tecrübem olmasada bsi ile ilgili benzer birkaç sıkıntısı olan ve benimde küçük bir sıkıntım olmuştu bu tarz anormallikler kesinlikle bsi ile ilgili oldugunu düşünüyorum başka bir beyin tamircisine yada çıkma aramaya devam.

Ghost Hunter &TR'de İLK ve TEK

Aktif Üye 406team - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    508
    Alıntı MtnYgt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar,

Aracın aşırı yağmurda kaldığı için bsi beynine su almış bu uzun zamandır devam ediyomuştur ama bu sefer patlak vermiştir. sunroff kanalların tıkalı veya sunroff un yan ön cam direklerinden inen hortumların çatladı marşa basmamısının sebebide immobilizer fault hatasıdır genelde o hatayı verir hep su alınca benimde bi aracımda başıma gelmişti bsi senin gibi temizleyip biraz devam etmiştim . Sonra tekrar yaptı bsi değiştirik ve sorunun sunroff gider hortumlarının çatlamasından dolayı olduğunu anladık hortumlarda değişti sıkıntı düzeldi
    Peugeot 508 1.6 HDI -Access 2011 Manuel
    Nil mavisi

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest Ticaret
    Model
    406
    Sakın Program yüklemesi falan yaptırmayın.Sanırım Ankara da bulunuyorsunuz açıklamalarınızdan öyle anladım.Ostimde Elvan Oto ya
    Beyin sorun varsa yenisini alın "Beyin alırken beyinin üzerindeki kapak vidalarının üzerinde bal mumları" vardır bu konuya çok dikkat edin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler