Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye sydoby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407

407 LPG ve Benzin Yakıtı nasıl oluyor

selamlar yeni aracım olan 407 aracım lpg,li fakat şunu fark ettim lpg,de kullanırken benzinde azalıyor nasıl oluyor anlamadım 2 yakıtı aynı andamı yakıyor nasıl oluyor? cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    Merhaba

Aracınızı yeni mi aldınız yada yeni LPG mi taktırdınız ? LPG nin markası ve özelliği nedir ?
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    Alıntı Emrah_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Aracınızı yeni mi aldınız yada yeni LPG mi taktırdınız ? LPG nin markası ve özelliği nedir ?
    aracı yeni aldım lpg markası ise Landı Renzo

Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    aracınız hayırlı olsun.

Bu sorunu PSA MODÜLÜ kullanarak halledebilirsiniz. Bu modül yakıt düşmesini engellemez ama her kontak kapatıp açtığınızda yakıt seviyesini orjinal seviyede gösterecektir.

İkinci bi yöntem bi kit vardı lpgden araç beynine veri göndererek benzin göstergesinin düşmesini engelliyordu. (Prins lpg kitim var ve bu parçayı da takdırdım benzin göstergesinde düşüş olmuyor.)

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    Benim anlamadığım LPG de kullanırken neden benzin göstergesi dusuyor yani LPG ile benzini ayni ayni anda duketmiyordur insallah
    2006 Peugeot 407 Executive

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    Daha doğrusu benim kafama dakılan LPG ile benzin belirli aralıkta berabermi tüketiyordu o yüzden mi gösterge dusuyor wolksvagen FSI motorlu araçlar gibi
    2006 Peugeot 407 Executive

Uzman Üye sessizgece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inş.tek.
    Model
    308

407 LPG ve Benzin Yakıtı nasıl oluyor

Hava ve/veya motor soğuk iken araç benzinde çalışır ve motor ısınınca LPG ye geçer. Bu durumu LPG göstergesindeki ışıktan anlayabilirsiniz. Aynı zamanda benzinden LPG ye geçerken tık diye bir ses verir
    2011 Peugeot 308 HDI Auto6R 112 hp Premium Plus Beyaz

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    Alıntı sessizgece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hava ve/veya motor soğuk iken araç benzinde çalışır ve motor ısınınca LPG ye geçer. Bu durumu LPG göstergesindeki ışıktan anlayabilirsiniz. Aynı zamanda benzinden LPG ye geçerken tık diye bir ses verir
    yanlış anlaşıldım galiba o kadarını biliyorum ama aracı lpg,de kullandıgım halde benzin neden göstergesi düşüyor ?

Aktif Üye parkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OTOPARK
    Model
    406
    Gösterge düşüyor benzin oranı depoda aynı mı? Kalıyor buna bir kere daha şahit olmuştum. Araç yol alıyor kilometre yapıyor ama benzin oranı azalmıyor bunu fark eden bsi benzin şamadırası ve ibresinin arızalı yada başka bir sorun olduğunu var sayarak ibreye kalibrasyon yapıyor hesaplamalarıma göre yapılan yola göre olması gereken seviyeye getiriyordu taki araç sahibi benzinin bittiğini zannedip benzin almak üzere istasyonda depo kapağını açtığında full depoyu görene kadar. Her ışık yandığunda 50 tllik benzin almış ve nihayet bir depo dolusu bayat benzini olmuş.
    tapatalk...
    ''Bineğine dost gibi bakacaksın; düşman gibi süreceksin'' Kaz gagası (Tarkanın at uşağı)

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    Alıntı parkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gösterge düşüyor benzin oranı depoda aynı mı? Kalıyor buna bir kere daha şahit olmuştum. Araç yol alıyor kilometre yapıyor ama benzin oranı azalmıyor bunu fark eden bsi benzin şamadırası ve ibresinin arızalı yada başka bir sorun olduğunu var sayarak ibreye kalibrasyon yapıyor hesaplamalarıma göre yapılan yola göre olması gereken seviyeye getiriyordu taki araç sahibi benzinin bittiğini zannedip benzin almak üzere istasyonda depo kapağını açtığında full depoyu görene kadar. Her ışık yandığunda 50 tllik benzin almış ve nihayet bir depo dolusu bayat benzini olmuş.
    tapatalk...
    Aynen enteresan yarım depo benzin var ama ibre dipte arac lpg,de dahi gitse benzin ibresi düşüyor peki çözüm nedir ? yapılan yola göre değilde depodaki benzine göre ibrenin göstermesini nasıl sağlarız

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    Benzin ibresinin düşüş nedenini nette biraz daha araştırma yaparak anlamış oldum.

Bazı fransız araclarında örnegin Peugeot Renault Cıtroen ve benim aracımda oldugu gibi (peugeot 407)
    lgp ile giderken benzin göstergesinin sanki araç benzin harcıyormuş gibi düşmesi olayı.Anladıgım kadarıyla yol bilgisayarı aracın tekeri döndugu andan itibaren anlık tuketım ve gidilen km yi hesap ederek bunu benzin gostergesine yansıtması durumundaymış.lpg servisim arac bir sure durduktan sonra ibrenin dogru yerıne gelicegini soylemişti ama alakası yok,sadece benzin aldıgımda duzelıyor ve tabiki yol gittikten sonra lpg ile birlikte benzinde düşüyor.işte bu sorunu ortadan kaldırmak için PSA MODULU adında bi parça takılıyormuş henuz bende taktırmadım.taktırmayı düşünüyorum en kısa zamanda.

(Peki Bu
    PSA MODÜL Nereden Temin Edebiliriz )
    Konu sydoby tarafından (06-08-2014 Saat 08:39 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    Netten PSA MODÜL Siparişi verdim elime ulaşınca montaj yapıp sonuca bakalım nasıl olacak

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    Psa modül bugün elime ulaştı ve araca baglattım ( tabi elektirikçi ne oldugunu anlamasada biraz izah ile şemaya göre baglattım ) 40 tl benzin aldım şuanda ibre çeyrek yakın bir yerde bakalım sonuç ne olacak ?
    Konu sydoby tarafından (11-08-2014 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    PSA modülünüz hayırlı olsun ilk yorumlarımda bu parçadan bahsetmiştim zaten size. Dediğim gibi yakıt göstergesi düşerse panik yapmayınız, kontak kapatıp açınca normale dönecektir.

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    PSA modülünüz hayırlı olsun ilk yorumlarımda bu parçadan bahsetmiştim zaten size. Dediğim gibi yakıt göstergesi düşerse panik yapmayınız, kontak kapatıp açınca normale dönecektir.
    evet emrah kardeşim sizinde katkınızla PSA taktırdım bir miktarda benzin alıp ibreyi yukarı cıkardım şimdi sıra kullanıp kontrol etmeye kaldı umarım işe yarar ayrıca işe yarar ise maliyet olarak pahalı birşeyde değil

PSA MODÜL+30+5 içcilik=35 tl
    Konu sydoby tarafından (11-08-2014 Saat 18:00 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    emrah kardeşim ürün çalışıyor fakat bazı sorunlar var tam verimli çalışmıyor baglantıdamı yoksa farklı bir sorunmu var anlayamadım akşamdan aracı bıraktıgımda ibre olması gereken yerdeydi bu sabah araca bindim kontak açıp çalıştırdıgımda ibre düşük gösterdi biraz dolaşıp durdum motor stop 5 veya 6 dakika gibi bir aradan sonra tekrar çalıştırdıgımda ibre olması gereken yerde gösterdi

baglantı şemasına göre baglattım
    Konu sydoby tarafından (12-08-2014 Saat 09:32 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    bi kaç gün takip edin aracı ondan sonra bakalım

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    sanırsam fark ettigime göre bazen devreye giriyor bazen ise girmiyor galiba uyum sorunu vaya arızalı olsa hiç çalışmaz diye düşünüyorum
    Konu sydoby tarafından (12-08-2014 Saat 13:35 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    elektirik baglantısında sıkıntı oldugunu düşünüyorum biryerde psa baglantı ile ilgili bir konu okumuştum ( psa modülün beslenmesi için kontak kapansa bile kesilmeyen +12V baglantıya ihtiyaç vardır ) benim aracta PSA için böyle bir baglantı yapılmadı sorunun kaynagı bumudur acaba

Meslek
    toptan gıda tic.
    Model
    407
    emrah kardeşim sorunum devam ediyor varmı bir önerin

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)