Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye horus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308

araç arıyorum

Merhaba arkadaşlar, 2008 - 2011 model arası Benzinli Peugeot 207 - ford fiesta - Opel çorsa, otomatik yada triptonik araç. arıyorum. 30 bin bütçem var. ayrıca burdan bu üç araç için görüş ve önerilerinizi beklemekteyim. saygılarımla.
    Konu horus tarafından (20-08-2014 Saat 10:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası
    308 Sportium

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    dizel mi benzinli mi ayrımını yapmamışsınız ona göre karar ve fiyat ile birlikte araçların durumu da çok değişiyor.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Dizel olmasını isterim ama 30 bin bütçe içerisinde bulamam diye düşünüyorum.
    308 Sportium

Acemi Üye qeneraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Grafik-Tasarım
    Model
    306
    Ford fiesta tavsiye etmem, bikaç tanıdık vardı memnun değillerdi ama tam olarak neden memnun değillerdi hatırlamıyorum gün içerisinde tekrar arayıp sorarım onlara detaylı öğrenirim, fiesta günlük kullanım için iyi ekonomik rahat bir araç, Opel Corsa yine tanıdık birinde daha vardı ama tam olarak hangi motor ve modeli hatırlamıyorum çok fazla yaktığından şikayetçiydi.

Benim kendi görüşüm 30 bin civarına temiz bir 2006 model gibi Jetta bulunabilir hem görünüş var yakışıklı ve belli bir ağırlığı var hem resmi hemde sportif duruyor sağlam araba. Tabiki de zevkler ve renkler tartışılamaz ama bu saydığımız arabaların hepsini yan yana dizsek ben Jetta'yı seçerdim, bence onuda gözden geçirin hocam.
    PEUGEOT 306

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Fiestayı bilmiyorum ama kuzenimde corsa 1.2 benzinli tiptronik var çok yaktığından şikayetçi şehir içi 50 kuruş yakıyormuş. O da 308 dizel otomatik arıyor uygun fiyata
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    B segmentinde dizel otomatik olarak Renault Clio düşünebilirsiniz.

B segmentinin dışında araç düşünürseniz Honda Civic veya Chevrolet Cruze tavsiye edebilirim. Özellikle Hondaların otomatik şanzımanı kesinlikle kusursuz. Geçişleri hissetmiyorsunuz bile.

Meslek
    Grafik-Tasarım
    Model
    306
    Alıntı ayzinim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B segmentinde dizel otomatik olarak Renault Clio düşünebilirsiniz.

B segmentinin dışında araç düşünürseniz Honda Civic veya Chevrolet Cruze tavsiye edebilirim. Özellikle Hondaların otomatik şanzımanı kesinlikle kusursuz. Geçişleri hissetmiyorsunuz bile.

Honda konusunda kesinlikle katılıyorum ancak Cruza sonuna kadar karşıyım, forumlarda araştırın herkes şikayetçi bir arkadaşıma cruze alacaktık vazgeçtik zaten yakında türkiyeden çekilecekler sakın bulaşmayın cruza hocam.
    PEUGEOT 306

Acemi Üye
    Meslek
    ögrenci
    Model
    308
    aynı kıstaslarda biz de araç bakıyoruz ancak piyasa o kadar yüksek ki o fiyatlara temiz araç bulmak güç, 2004-05 model yüksek km li otomatik araçlara 28-29 bin istiyorlar bence çok para.
    baktığım araçlar içinde fiat punto 1.4 yarı otomatik bana daha mantıklı geldi.hem az km li hem de daha yeni.
    fiesta,corsa,207 tam otomatikler de çok yakıyor.207,clio 2 gibi araçların yarı otomatik modelerinde de hill holder yok yokuşta geri kaçırıyor ancak punto da hill holderda mevcut.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    30.000 TL ye kadar temiz dizel bulmanız olası değil. Benzinli alternatifine kaymanız gerekir . Filolarda çok kullanılan Fiesta Linea gibi araçları ben olsam seçmem Cruze otomatik LS modeli mantıklı seçim olacaktır. GM grubu artık Avrupa ya ithal edilmeyecek Chevrolet için Opel servislerinde 10 yıllık parça ve servis stoğu tutacağını açıkladı.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    Grafik-Tasarım
    Model
    306
    Hocam bir tane forumda Cruze sahiplerinin yorumlarını buldum sizlerle paylaşmak istedim:

1. KULLANICI:

Bende 2010 ls var 113 beygir direksiyon derisi soyuldu,araç çok ağır, 140 dan sonra bağırıyor,ilk hızlanması iyi değil, devri düştükten sonra da kendini toplayamıyor,lpg takılınca garantisi bozuluyomuş yeni öğrendim, 10.000 de (6000 otoban)araba döküldü,her tarafından ses geliyo,baskı balata bitti boyası çok ince hemen attı, servisleri hiç iyi değil,opel ile daha çok ilgilendikleri ve araç yeni olduğundan araçla ilgili bilgileri yok PİŞMANIM.

2. KULLANICI:

Değerli arkadaslar, ben 2010 model full otomatik cruze aldım.Lütfen dikkat edin
    bayiler sizi kesinlikle yanıltıyor. Üretici ile konuşmamda nasıl olurda 1.6 motor hacimine sahip olan bir motor 100 km. de 12 litre benzin tuketir dediğimde bana motor alışma süresinden sonra normale doner dediler.Gerce biz satın aldığımız yerden tüp taktirdik dediğimde aman efendim biz asla bu modele LPG önermiyoruz be motorunuz suanda garanti kapsamı dısında dediler.Satan bayi garantinin LPG. yi takan firmanın sorumluluğuna gecti diyor. Dışarıda 1.300 liraya taktirabilecegimiz LPG yi tamtamina 1.800 tl ye taktirdik. Sırf ileride motor ile ilgili sıkıntı yasarsak servis imkanından muaf olmayalım diye.Motor alt karter kapağını bile 250 tl fiyata kaktirmaya çalışıyorlar.Biraz itiraz ederseniz 100 liraya düşüyorlar.Ben bunu sanative tek. Bakanlığına şikayet edeceğim dediğimde hemen bedavaya taktılar. Ben arabanın görüntüsüne aşığım.Ama dürüst olmak gerekirse sadece görüntü var diyorum.Motor oldukça sağır.Hiç seri değil.Ama yakıt canavarı. Tüp kullanırsanız ne ala.Arkadaşımın 1.6 toyotasini sürdüm inanın patinaj çekiyor.Chevrolede patinaj önleme sistemi oldugindanmidir bilemiyorum.Daha geniş bilgi isteyen mesaj atabilir.

3. KULLANICI:

Arkadaşlar 2010 Chev Cruze Ls Sahibiyim Araci Alali Yaklaşik 1 Ay Kadar Oldu.

Piyasaya Yeni Girmiş Sayilabilecek Bir Araba Almanin çok çeşitli Sikintilari Var Hepiniz Biliyorsunuz. Bende Yaklaşik 1 Aylik Bir Araştirmanin Ardindan Ki Inananin Okumadigim Forum Kalmadi Yerli Yabanci Hepsini Araştirdim. öyle çok Kafam Karişti Ki.neyse Dedim,en Iyisi Alip Denemek
    Benim Gibi Kafasinda Soru Işareti Olacak Arkadaşlara çok Faydali Olacagini Düşündügüm Benim Arayipta Bulamadigim şeyleri Paylaşmak Istiyorum.

1. Aracin Kasa Ağirliği Gerçekten Oldukça Fazla. Tek Motor Seçeneginiz Var Ve Motor Eski Nesil Ek Bir Beslenem Kaynagi Olmayan 1598 Cc Lik Bir Alet. Deneme Sürüşünde De Fark Ettiğim Ama Fiyakasi Bile Yeter Diye Fark Ettiğim Bir özellik Olan "motor Gücü Ve Performans" Konusu Gerçekten Aracin Diger Tüm Güzelliklerini Silip Götürebilecek Bir Seviyede

A) Max Tork 153 N/m Civarinda , Bunun Anlami şu : Gaza Ne Kadar Basarsanizda Basin Bu Motorla Bu Kasayi Kaldirmak Oldukça Güç. Yani Gidiyormusunuz Hizlaniyormusunuz Hiç Fark Etmiyorsunuz. çünkü Araç Ciddi Anlamda Ivlenme Sorunu Yaşiyor. Bunu Forumlarda çokca Okumuştum Ama Olsun Ralli Mi Yapcam Demiştim. Ama öyle Degil Arkadaşlar. Insan 35 Bin Tl Para Verip 2010 Model Bir Araçta Bu Derece Vasat Bir Performans. Inanin Yanimda Bir şahin Falan Duruda Işikta Hizlanip Gider Beni Görür Diye Başimi öne Egiyorum

B) Birazcik Gitsin Isterseniz Devir Saatini 6-7 Binlere Kadar Taşimaniz Gerekiyor Ki Zaten Yakit Tüketimi Yüksek Olan Alet Iyice Fazla Yakiyor.

C) Hadi Hizlanmaya Başladiniz Yol Alalim Diyorsunuz Bizzat Kaç Kere Denemişliyim Vardir Ki ; 150 Km/h Geçmek -mümkün Degil- Bu Aletle

D) Diyelim Bu Hizda Size Yetiyor. Bir Yokuşa çikacaksiniz Biraz Vites Küçültüp Ivmelenme Sagladiniz ,sonra Gaza Basmaya Devam Ediyorsunuz.. basiyor...basiyor..basiyorsunuz..ama Araçta Tepki Yok. Yaninizdan Kamyonlar,otobüsler Birer Birer Gçip Giderken Sizde "lüx Arabam Var, Tadini çiakrtmak Içn Yavaş Yavaş Gidiyorum" Surat Ifadesi Takinip Aybinizi Gizlemeye çalişiyorsunuz.

E) Uzun Yola çiktiniz önünüzde Bir Kamyon Yolalr Zaten Dar,,iyice Vites Küçültünüz Sinyalinizi Verdiniz Ve Sola çikip Gazladiniz...olan şu Paşa Paşa Geriye Dönüyorsunuz Ve Yol çift şerit Olana Kadar Bekliyorsunuz... çünkü Araç Sanki Asfaltta Yapişikta Zorla Gitmek Istiyor.

F) Trafik Lambalarina Yaklaştiniz Yavaşliyorsunuz Vites Küçülttünüz Iki Bir Bir Anda Araba Müthiş şekilde Sarsilip Yigilmaya Başliyor....anlamsiz Bir şekilde Araç Nerdeyse Duracak Aşamaya Geliyor. Sürüş Tekniginde Yanliştandir Diyen Arkadaşlar,degil !

2: Iç Dizayn:

A) Ilgi çekici Bölümleri Var Zaten. Ama Unutmayalim 35 Bin Tl Verdiniz Zaten Bunlarin "olmasi Gerek" O Yüzden Aracin Artisi Degil Bunlar.

B) Araçta Esp/tc Gibi Sürüş Konfor özellikleri Var. Sevinmeyin Bu Unsurlara Araç Zaten Bunlara Ihtiyaç Duyacak Kadar Verimli Yolda Gitmiyor. Alet Hizlanmiyor Yol Almiyor Ki çekiş Kontrol Savrulma Dengeliyiciye Ihtiyaç Duysun . Ama Olsun Varsin Bunlarda Olsun Diyorsaniz..kabul

C) Araçta Hani Kapilar Açilinca Tavan Lambasi Olur Eeeen Eski Arabalardan Beri Bu Araba "yok" Evet Yok ( Ufak Bir Detay Belki Ama şeytan Detaylarda Gizlidir Degil Mi)

D) Hava Güzel Pencerinizi Açtiniz Madem Hizlanmiyor Tamam Deyip Bir Sigara Yakip Keyifle Müzik Dinleyerek Yavaş Yavaş Yol Almak Istediniz..de..bir Sorun Var Gene..aracin Ses Sistemi Tatminden çok öte..max Ses Seviyesinde Sinek Viziltilari Duyulabilecek Nerdeyse.sesin Kalitesinden De Hiç Söz Etmek Istemiyorum. Test Sürüşüne Giderseniz Klimayi Full Açip Birde Müzigi Açin Isterseniz. Klimanin Yarattigi Ses Max Sese Seviyesini Bastiyiro. Ksik Dinleyip Keyif Alamiyorsunuz çünkü Ses Kalitesi De Kötü.

şimdi Bu Adamda Abartiyor Diyen Sevgili Cruze Almayi Düşünen Arkadaşlar Bir Test Sürüşü Ayarlayip şunlari Deneyin

1. Araci çaliştirin Düz Yola çikip. Durun Tamamen Ve Sifirdan Hizlanini Aracin Tüm Gücünü Kullanarak 6-7 Bin Devre Kadar çikin....sonucu Not Edin Kafanizda

2. Araci Bir Yokuşa Dogru Sürün Yokuşu çikmaya Başlayin Ve Hizlanmayi Deneyin..sonucu Bir Köşeye Yazin.

3. Araci Fazla Degil 80 Km/h Kadar Hizla Hafif Bir Viraja Sokun çok Keskin Olmayan..savrulma Stabilize Ve Virajdan çikişini Görün..not Edin Kafaniza.

4.ortalama 100 Km/h E çikin Ve Sonra Tüm Güç Frenlere Asilin. Korkmayin "geeeeç" Duruyor Ama Elbet Duruyor

5.orta Konsoldaki Gösterge Paneline Dikkat Edin, 1hsap Makinesinin" Bile Daha Büyük Ekrani Oldgunu Fark Edeceksiniz

6. Geri Vitese Takin Bir Ses Duyacaksiniz,duyabilirseniz O Park Asistani , Ama Içerde Sizi Asiste Etmesini Istiyorsaniz "çit çikartmamaniz" Gerek çünkü Ses Seviyesi çok Düşük. Geri Viteste Gitmeye Devam Edin Bir Objeye Yaklaşin çikan Garip Seslere Bir Anlam Veremeyeceksiniz

Sonuç: Uzun Yaziyi Okumakta Sikilabilirsiniz Diye.

Performans Beklemediginiz Uzun Yola Gitmeyeceginiz Agir Tat Vermeyen Konfordan Uzak Ama Sifir Olsun Taştan Olsun Diyeceginiz Ve Güzel Görünüşlü Bir Aracim Olsun. Zaten Paramda çok Diyorsaniz Amen Ne .ama Bunlari Demiyorsaniz Lütfen "uzak Durun"

4. KULLANICI:

Teyzeoğlu aldı araca benzin yetiştiremediler. Sonra firma fabrika hatası deyip aracı geri teslim aldı. Onun yerine dizel focus aldılar şimdi fıstık gibi biniyolar

kullanıcı 3 ün diğer mesajı: Arkadaşar Tekrar Merhaba.araçta 2. Ayimi Dolurmuş Bulunmaktayim. Yani Insan Bir Arabayi Aldiğina Bu Kadar Pişman Olur Mu Olursa Da Benim Kadar Olur Ancak Herhalde. Yaziyorum çiziyorum Ki Bu Devirde 35 Bin Tl Vermek Kolay Degil Zorluklarla Kazaniyoruz Bu Paralari. 2.ayinda Sonunda Yukarda Yazdiğim Olaylara Ek Olarak Araçta 2bin-3bin Devri Geçerken Olan Bir Silkelenme Olmaya Başladi. Dedim Yeter Kaldirip Atayim Servise Götürdüm,bilgisayara Baglayip Bakmalari Gerekmiş, Yogunlarmiş Ancak,yarin Baktiracam.ya Araba Daha 1200 Km De ..gördükçe Arabayi Aglayasim Geliyor Daha Bir Sürüde Borcu Var. Sizden Ricam Yukardaki Yazimi Kopyalayin Tüm Forumlara Yapiştirin. Yok Kardeşim Bu Araba Bu Kadar Degil Diyenlerde özelden Mesaj Atarlarsa Bana Buluşur Gösteririm. Niye Mi Bu Kadar Sinirliyim. Ben Alirken Kimse Yardim Etmemişti Bana Ve şimdi Acisini çekiyorum. Kimse Yanmasin Istiyorum. Hatta Toplatsinlar Bu Arabayi Piyasadan Ya : (((

3. KULLANICI (Diğer cevabı):

Sevgili cruze takipticileri..nasıl yapsam bilmiyorum.aslında gazete ilanı felan vermek aklıma geçti ama çok kötü bir arabaya seçimiyle paramı yatırdığım için şu aralar olmıyacak sanırım arabayla iligili deneyimleri mi aktarmaya devam etmek istiyorum. bugun birazda yakıttan söz etmek isterim arabalar giderken bir motor sesi çıkartırya bu aracı aslında dikkatli dinlerseniz şöyle bir ses çıkıyor."Beeeenzinnnnn,benZZZZinnn" alet resmen içiyor fon dip yapıyor yakıtı. gene bana YUH demek isteyen arkadaşlar için bir önerim var. araçta yol bilgisayarında yakıt tüketimini gösteriyor. şehir içi kullanımda 100 km' de 11 hade 10,5 olsun altına düşdüklerini kullanım varsa ÇEKSİN resmini göndersin. tabi fotografa kilometre ve ortalama hız sonuçlarınıada alsın ki araç gösteriyor. birde unutmayın ki yabancı formlar dahil bakarsanız cruze bu tüketimi gerçek tüketimden en iyi ihtimalle 1-1,5 lt daha çok. yani demekki, şehir içinde azzzcıık gaza dokunsanız yada eviniz yokuş yukardaysa tüketiminiz "350-400 krş" en iyi ihtimallerde birde arkadaşlar bu araç madem diger sevgili dostlarımın dediği gibi "süer bir alette" ikinci el araç sitelerine bir göz atın daha 10,000 ya da bir yılı geçmemiş tonla araç satılmaya çalışıyor. aa ben biliyorum, şöyle diyorlar herhalde " ya ben bu kadar az paraya bu -muhteşem- araca binemem,gurur yapıyorum,satıyorum
    PEUGEOT 306

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    İlginiz için hepinize ayrı ayrı tşk ederim. Dizel alamayacağımı biliyorum. Evin ikinci aracı olacak bu sebeple yakıt sarfiyatı ekonomisini de düşünüyorum. Otomatik olmalı mutlaka eşim kullanıcak, manuel kullanamıyor. Reno clio firmaya olan soğukluğum sebebiyle pek düşünmediğim bir tercihti. Almak değil sorun olan alıp pişman olurum diye çekinceliyim.
    308 Sportium

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Hocam c3 bakın biraz çirkin olsa da ferahtır içi. Dün bir arkadaşım 206 plus aldı manuel dizel 25500 e araç 15000 kmde. Arayınca bulunur hergün tarayın sabah 8de bulduğunuza hemen gidip bakın ve aklınıza yatarsa alın. Galericiler uygun fiyatlı temiz araba bırakmıyor piyasada. o yüzden aceleci olmakta fayda var. Aklımda olsun denk gelirse paylaşırım. Cruze konusunda ben de olumsuzum hele de otomatik benzinli asla...

Mesela şu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70880825/detay
    Konu ANKA tarafından (20-08-2014 Saat 17:39 ) değiştirilmiştir.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Meslek
    Grafik-Tasarım
    Model
    306
    Hocam kuzenimin bir arkadaşı arabasını satıyordu Peugoet 307 Mavi renkli otomatik benzin ve LPG li 2003 model orjinal km 80 binde çok temiz araba eğer düşünürseniz arayıp görüşebilirim fiyat konusunu, elimden ne gelirse yaparım.
    PEUGEOT 306

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Merhaba arkadaşlar,araç arayışım sona erdi. 2013 model 1,4 tam otomatik Corsa aldım 4000 km de, ilginize ayrı ayrı teşekkür ederim.
    308 Sportium

Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Ne kadara aldınız?

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    38 bine aldım.
    308 Sportium

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Hayırlı olsun hocam ben olsam 308i eşime verir 38000e başka birşey alırdım eşim duymasın
    Hayırlı olsun corsa epey geniş rahat bir araçtır.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Hayırlı olsun ben opelleri sevemedim bi türlü ya. 2013 astra sedan kullandık 7 ay çok kötü bir araçtı hiç konforlu değildi yüksek hızlarda çok savruluyordu ve çok ses alıyordu içeriye

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Hocam hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)