3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    turizm otelceilik
    Model
    206

Lightbulb 206 hız göstergesi problemi

Selamün aleyküm öncelikle arkadaşlar.Aracımı yeni aldım. Ufak tefek bir bilgi sahibi oldum sorun hakkında ama bilen birinin güncel bir şekilde yardım almanın doğru olacağını düşündüm. Seyir halinde giderken hız göstergem 0 a düşüyor bu esnada km'ninde ilerlemediğini farkettim. Sesli Uyarı lambası ötüyor fakat neden öttüğünü anlamadım. Bazen giderken tekrar yerine geliyor, bazen ise stop edip bekledikten sonra çalışıyor. Daha önce başına gelmiş bir arkadaşımız varsa yardımca olursa sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden. Yardımlarınızı bekliyorum. Aracım 206 1.4 x-line 2004 model

Yeni Üye
    Meslek
    işçi
    Model
    206
    Gösterge kablolarında temassızlık olabilir. Daha önce bende de olmuştu. Hız göstergesi hiç hareket etmiyordu. Tamirciye götürdüm sensör değişecek dedi fakat sonra fark ettim ki gösterge kabloları yerinden çıkmış. Tekrar yerine sarıp bantlayınca problem çözülmüştü.

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Sorun sadece hız göstergesinde mi? 207 de 2 defa tüm gösterge çalışmaz olmuştu servis bunun nedenini bulamadı aracı kapatıp 4-5 dk bekleyip çalıştırınca sorun ortadan kalkıyordu.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)