3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Acemi Üye tkartin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    hk
    Model
    308

Lastik Basinc Kalibrasyonu

Selam ,
    Havalar yavas yavas soguyor. Onumuzdeki gunlerde kislik lastiklere gececegim. Yalniz diger forumlarda da takip ettigim bir konu var. Aracin lastiklerini degistirdikten sonra lastik basinc sensorlerinden siklikla hata aliniyormus.Hatta bazi araclarda bu sekilde lastik degistirilence bir tusa basilarak basinc kalibrasyonu yapilarak durum resetleniyormus. Bazi kullanicilarda bu sensorlerin hata vermemesi icin lastiklerine 1-2 PSI daha hava bastiklarini belirtmis.
    Gelelim esas soruya, lastik basinc sensoru olan aslanlarda da kalibrasyon diye bir islev varmi ? yada lastik degisiminden sonra bizde biyle surekli bir veya iki lastikten uyari alirsak ne yapmamiz gerekiyor ?
    Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
    2012 Peugeot 308 ACTIVE 1.6 E-HDI START&ST - 45.500 KM

Acemi Üye tkartin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    hk
    Model
    308
    Konu hakkinda fikri olan var mi ?
    2012 Peugeot 308 ACTIVE 1.6 E-HDI START&ST - 45.500 KM

Acemi Üye suloman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektrik Elektronik Mühendisliği
    Model
    308
    Lastik değişiminden sonra Peugeot'nun belirttiği değerlerde basınç ayarları yaparsanız uyarı almazsınız. Genel olarak 2.4 - 2.3 bar arası kullanıyorum. Ben de bugüne kadar sıkıntı olmadı.
    Bu kalibrasyon olarak belirttiğiniz olay, bizim eski Passat'ta (2008) vardı. Onda basıncı ister düşük ister fazla yapın, SET tuşuna basınca o anki basıncı hafızaya alır ve düşme olursa uyarı verirdi. Tabi şimdiki kasalar nasıl bilmiyorum. Ama mantıklı değildi bana göre. Bizim araçlarınki zaten belli değerlerde hafızaya sahip.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)