4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    makina teknisyeni
    Model
    307

peugeot 307 kalorifer motorunun sökülmesi resimli

Bakım için aracımı ustaya goturdüm,polen filtresini cıkarırken filtrenin üzerindeki tüm pilikler yapraklar kanalın içine kaçtı,fanı çaloıştırdığımızda tüm pislikler fanın içine doldu balans yapmaya başladı usta benim yapacağım birşey yok dedi elektrikçiye gitmemi soyledi sanki ben bilmiyorum kime gideceğimi.Kendim yapmaya karar verdim elim yatkındır bu işlere.Fan motoru direksiyon tarafında bulunur,direksiyon altındaki kapağı ve ayaklarımız ufleyen deliğin oradaki kapağıda sokuyoruz karsıda sağda gozukuyor motor, uzerinde bi adet vida var benim kinde yoktu toplarken taktım vidayı sokuyoruz,motoru ileriye doğru ittirip sağya ceviriyoruz motor boşa cıkıyo zaten,elektrik bağlantısınıda sokuyoruz.Motoru oradan cıkarmakta biraz zor pervaneye arar vermeden dikatlice cıkarıyoruz içinden yaprak vesayre herşey cıktı temizledim sorun çozüldü.

Konu Abdullah tarafından (16-11-2014 Saat 02:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: Resimler düzenlendi.

Yeni Üye Halil5759 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Asker
    Model
    307
    Benimde fan hırıltılı çalışıyor du heleki son kademe de acayip ses yapıyordu arkadaşın paylaşımından cesaretlenerek bende söktüm temizledim düzeldi, sökülüşünü resimleyemedim elim çok kirliydi ama sistem aynı motorun fişini söküp çevirince elinize geliyor, işin tuhaf yanı motoru sabitlemek için bir adet vida yeri var ama vidalamamışlar ben takarken oraya uygun bir vida bulup sıktım şimdi saat gibi oldu.

Yeni Üye
    Meslek
    muhasebeci
    Model
    307
    Dün itibarı ile bende fanı sökmüş bulunmaktayım. konuyu açandan allah razı olsun küçük bi plastik parça varmış o 3. kademeden sonra ses (ballans) yapıyormuş parçayı çıkardım motoru taktım düzeldi.

Haa sökmek kolay olmadı fan takılı olduğu yere iyice yapışmış inatla oynata oynata çıkardım. Ampul değiştirmek kadar kolay bişey değil. biraz uğraşın yaparssınız eminim.
    Konu bilaluguz tarafından (01-07-2019 Saat 07:43 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    MÜHENDİS
    Model
    307
    Ben bir türlü sökemedim, daha önce sökenlerin dediğine göre oraya ulaşmak için bir iki parçayı sökmek gerekir falan demişlerdi. Orjinalinde o tek vida normal yıldız vida mı yoksa tork vida mı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)