Sayfa 1/9 123 ... SonSon
175 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    206

308 dizel ikinci el araç alacağımdan yardımınızı bekliyorum

Herkese merhabalar...

Foruma yeni üye oldum arkadaşlar. 2006 Yılından beri 206 sahibiyim. ikinci el 308 Dizel bir araç almak istiyorum. 308 kullanıcıları olarak genel anlamda araçtan memnun musunuz? Artıları ve eksilerini paylaşırsanız çok sevinirim.

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Merhaba. Aramıza hoş geldiniz. Manuel mi yoksa otomatik mi düşünüyorsunuz?
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Aramıza hoşgeldiniz 308 konusunda Türkiye deki en zengin içerik forumda yer alıyor 308 sayfalrındaki konu başlıklarına baktığınızda her soruya yanıt bulabilirsiniz.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Tecrübeli Üye Cem B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    parekende
    Model
    308
    Reis abi noktayı koymus aslında.madde madde buradan yazmak yerne aracım bölümünde herkesin araçlar hakkında yazdıklarınızı okumanız yeterli olur. Memnun olmamak için hiçbi sebep yok.Yakmıyor gidiyor güzel görünüyor fiyatları makul seviyelerde.
    2011 308 HDİ İnci Siyah
    2014 308 e hdi Allure 115

Yeni Üye
    Meslek
    Tekstil
    Model
    yok

308 alacağım ama ?

iyi geceler arkadaşlar,

308 almaya karar verdim. Maksimum 50-55 bin bütçe var. ehdi otomatik sportiumlara bakıyorum uygun düşük kilometrede bulursam alacağım yalnız bi kaç sorum olacaktı.

Bi arkadaşımın arkadaşının geçen sene aldığı 2013 model 308 aracına test sürüşü için rica ederek bindim. Sanırım active paket. Dikkatimi çeken kalkışlarda aşırı motor sesi gelmesi, araştırdığımda 308 lerde motor ses yalıtımı çok başarılı diyor fakat bana çok fazla geldi. Normal 60 70 ile uygun vitesde giderken çok fazla ses gelmiyordu gerçi ama sollamalarda veya kalkışlarda traktör gibi motorun sesi içeriye geliyor sanki yanımda çalışıyor. Araç otomatik 112lik motor.

İkinci olarakta mesela ışıklarda falan durduğumuzda stop start devreye girip motorda stop edince çevredeki araçların falan gürültüsü çok fazla içeriye geliyordu. Tüm camları ve kapıları kontrol ettim sonuna kadar kapalı vaziyette. Bu durum normal midir ?

Son olarakda rüzgar sesi biraz fazla geldi sanki cam açıkmış gibi üfürüyor.

Bu arkadaşın aracı henüz 1.5 yaşında falan 28 bin kmde servis bakımlı. Sizlerin araçlarıda böyle mi yoksa bu arkadaşın araçta mı sıkıntı var ?

Aracı kötülüyormuşum gibi oldu ama yanlış anlaşılmasın ilk izlenimlerim bunlar oldu merakımdan sizlerede sormak istedim . sonuçta 50 bin lira verip bu aracı mı alayım yoksa başka seçeneklere mi yöneliyim , bunun haricinde araç çok atik seri. alırsam şanzımana alışmam lazım sanırım. konforuda iyiydi koltuklar güzel sarıyor rahat.

Acemi Üye fatihtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu fiyat aralığında alabileceğin GUZEL araclardan biri dir. Sıkıntı yasamazsın

Yazdıklarından ses ve gürültü olarak fazla gelmiş ama bu kavram bence gorecelidir. İsiklarda yanıma Fiat Ford model araçlar yanasinca tavadaki hamsi gibi oluyorum. O anda degil pejo mersedes bile olsa o sesleri duyarsın
    Rüzgar sesi fazla demişsiniz aynalar büyük olduğu için yapabiliyor. Ama öyle rahatsız edici bir gürültü degil.
    Doğru yolu bulmanız dileğiyle
    Using Tapatalk

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Yaklaşık 5 sene VTi motorlu 308 kullandım. rahatsızlık verecek bir gürültü duymadım. Dizel 308 kullanan arkadaşlardan da yüksek motor gürültüsü şeklinde bir şikayet olmadı . ancak gürültü göreceli bir şeydir. 308 e gürültülü diyorsanız TDI motorlu VW grubu arabaların yanında bile duramazsınız.Resmen traktör sesi ile yaşamak zorundasınız.

Aktif Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    308
    Alıntı RmznSoylu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar,

308 almaya karar verdim. Maksimum 50-55 bin bütçe var. ehdi otomatik sportiumlara bakıyorum uygun düşük kilometrede bulursam alacağım yalnız bi kaç sorum olacaktı.

Bi arkadaşımın arkadaşının geçen sene aldığı 2013 model 308 aracına test sürüşü için rica ederek bindim. Sanırım active paket. Dikkatimi çeken kalkışlarda aşırı motor sesi gelmesi, araştırdığımda 308 lerde motor ses yalıtımı çok başarılı diyor fakat bana çok fazla geldi. Normal 60 70 ile uygun vitesde giderken çok fazla ses gelmiyordu gerçi ama sollamalarda veya kalkışlarda traktör gibi motorun sesi içeriye geliyor sanki yanımda çalışıyor. Araç otomatik 112lik motor.

İkinci olarakta mesela ışıklarda falan durduğumuzda stop start devreye girip motorda stop edince çevredeki araçların falan gürültüsü çok fazla içeriye geliyordu. Tüm camları ve kapıları kontrol ettim sonuna kadar kapalı vaziyette. Bu durum normal midir ?

Son olarakda rüzgar sesi biraz fazla geldi sanki cam açıkmış gibi üfürüyor.

Bu arkadaşın aracı henüz 1.5 yaşında falan 28 bin kmde servis bakımlı. Sizlerin araçlarıda böyle mi yoksa bu arkadaşın araçta mı sıkıntı var ?

Aracı kötülüyormuşum gibi oldu ama yanlış anlaşılmasın ilk izlenimlerim bunlar oldu merakımdan sizlerede sormak istedim . sonuçta 50 bin lira verip bu aracı mı alayım yoksa başka seçeneklere mi yöneliyim , bunun haricinde araç çok atik seri. alırsam şanzımana alışmam lazım sanırım. konforuda iyiydi koltuklar güzel sarıyor rahat.
    Almak istediğiniz fiyatta ve segment de dizel motor sesi en az olan Peugeot dur.. Normal 60 70 de giden her araçta motor sesi çok az gelir zaten (gaz motor tepkisi ) .. Dizel traktör gibi çalışır ama 308 in yalıtımı gayet başarılıdır. Öyle abartılacak bir ses gelmiyor içeri ki S60 da kullandım bindirme ve yüklenmelerde onda da motor sesi içeri geliyor ama bu iş göreceli.

Siz her ne araç kullanırsanız kullanın stop ettiğiniz de dışardaki sesleri normal olarak daha net duyabilirsiniz.. Ki yanınıza WV Ford ve Renault gelince daha da fazla duymanız normal
    Rüzgar sesi hemen hemen her araçta olur ki 308 de bu en düşük seviyelerde sayılır diğer araçlarda da düşük yani çok fazla kafa yorulacak bir konu değil.. illaki rüzgar sesi alacaksınız sürtünme oluyor çünki.

50-55 bin liralık 308 spotium çok güzel bir seçenek üst seviye donanıma sahip başka araçlara da yönelebilirsiniz ama bu fiyata bu donanım yıl görsellik eko yakıt ve oto vites bulmak biraz zorlaşır.. En kötüsü düşük model araç alırsınız.

Sizin de dediğiniz gibi şanzımana alışma süreciniz olacak oda kısa sürer ve forumda kullanımla ilgili bir çok bilgi mevcuttur.. uzun yol sürüşü çok keyifli içi segment lerine göre bayağı geniş ve ferah koltukları çok rahat yolda giderken ve durduğunuzda insanların dönüp bir daha baktığı bir modeldir.

Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Size şöyle fikir vereyim. 308 sınıfının en ez yakıt tüketimine sahip aracıdır. Bu değerleri yakalamasında ki en önemli etken sürtünme oranının çok düşük olmasıdır. Ne kadar az sürtünme olursa o kadar da az rüzgar alır ve yakıt tüketimi düşer. Bunu diğer araçları test ederek çok iyi anlayabilirsiniz.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    308 e gürültülü diyorsanız TDI motorlu VW grubu arabaların yanında bile duramazsınız.Resmen traktör sesi ile yaşamak zorundasınız.
    Reis abi bu cümle ile nokta atışı yapmıştır.Herşeyin özeti bu
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    VW pump duse sistemine sahip motoru traktör sesini de bastırır
    2008 classic edition

Aktif Üye KAYA308 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Teknikeri
    Model
    308
    alırsanız pişman olmazsınız ses yalıtımı konusunda az önce eve girdim daha yoğun trafikteydim yanıma kamyonda yanaştı egsoz u patlak şahinde yalıtım mükemmel.
    2009 308 1.6 COMFORT OTOMATİK (Pert)
    2013 308 1.6 HDİ ACTİVE MANUEL (Satıldı)
    2016 308 1.6 e-HDİ CLASSİC EDİTİON PLUS+GERİ GÖRÜŞ

Yeni Üye eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    ELEKTRIK TEKNIKERI
    Model
    308
    308 vti kullaniyorum motor sesini sadece uzun yolda duyabiliyorum teybin sesini az daha actimmi oda duyulmuyor ben memnunum kisacasi

Yeni Üye
    Meslek
    Tekstil
    Model
    yok
    teşekkürler yorumlarınız için

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    307

Sizce alınır mı?

Merhabalar foruma daha yeni üye oldum bende 2006 model makyajlı kasa 307 var ve bu yaz model yükseltmek istiyorum sizce bu nasıl bir tercih?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...75774545/detay

Aktif Üye serdarhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Sanirim sanayii esnafindan satlik. Temkinli yaklasmakta yarar var. Daha once sanayici esnafindan arkadas icin 2 araca baktik. Lokal boya denilen aracta olmadik seylerle karsilastik. Iyice baktirmak lazim...
    2009, 308 HDİ COMFORT,90HP...

Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Araba diri ve temiz gözüküyor. Ancak görünüş her zaman aldatıcıdır. Piyasada o kadar çok üçkağıtçı var ki insan güvenemiyor söylenenlere yada yazılanlara. Bu yüzden almak istediğin her aracı kontrol ettirin. Bu arada aracın fiyatı biraz yüksek geldi bana.

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Çok pahallı.

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    babylone kırmızı renge sahip 308 ilk seçenek olmalıdır. ancak ilandaki araç sanayiden satılık uzak durun.mümkünse sahibinden araç bakmak lazım.

Aktif Üye
    Meslek
    Serbest
    Model
    308
    6 ileri 110 luk dijital klima aslında güzel bir araç fiyatı da gayet güzel pahalı değil diyelim ki boya yok sorunsuz 39 dan aşağı bulamazsınız.. ama resimden gördüğüm kadarı ile arka ve ön tampon komple boyalı rengi tutturamamışlar zaten zor bir renktir. Ön yargılı olmamak lazım gidip görmek kontrol ettirmek daha sağlıklı olur.. Artık Sanayiden araba alınmaz demeyin üç kağıtçılar her yerde..

Sayfa 1/9 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)