9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Yeni Üye Utkuul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ürün Müdürü
    Model
    406

Unhappy Anlayamadığım ve sanırım ciddi sorun!!!

Merhaba Arkadaşlar;

İlk yoğun kar yağışının başladığı gün maalesef aklıma biraz geç de olsa aracıma en son yazın başında antifriz koğduğum geldi. Akşam hava 0 derecenin altına düştüğünde hortumları bir kontrol edeyim dedim ve sıktığım anda çatır çutur seslerin geldiğini farkettim. İş aracımla benzinliğe gittim, 3 lt antifiriz aldım, eve gelip su deposuna aldığı kadar antifriz koydum ancak aracı çalıştırmadım ve bugün akşama kadar marşa bile basmadım. Amaç eğer buzlanmışsa devirdaime zarar vermemekti.

Bu akşam başımdan geçeni size tam olarak aktarıyorum; Kaputu açtım, hortumları kontrol ettim hepsi yumuşacıktı, buz falan kalmamış yani. Su deposunun kapağını açar açmaz motorun (Yüzüm motora dönükken) sağ tarafından antifirizli su akmaya başladı. Bir süre sonra su durunca yine su doldurmaya başladım. Ben su doldurdukça aynı yerden su gelmeye devam etti. Su deposunun kapağını kapatır kapatmaz su kesildi. Sonrasında aracı çalıştırdım ve hiçbir problem olmadı. gittim 1 tur attım döndüm, hararet normal seyrinde yükseldi. Sonra motor kaputunu açıp baktığımda araç çalışırken de az miktarda suyun gelmeye devam ettiğini gördüm.

Şimdi; bilen veya duyan arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var. Sizce sorun devirdaimde mi yoksa başka bir dorun mu vardır? Belirtmek isterim ki aracın don olaylarından önce kesinlikle böyle bir sorunu olmadı. Sizce de tamamen tesadüfen mi bu zamana denk geldi arıza?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Konu Utkuul tarafından (11-01-2015 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    Ürün Müdürü
    Model
    406
    Arkadaşlar, aydınlatıcı bilgilendirmelerinizden ve yardımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. 61 görüntüleme "0" cevap. Foruma yakışmadı...

Acemi Üye omach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    reklam
    Model
    508
    aslında alınmaya gerek yok. şahsen başıma böyle bir olay gelmedi hiç yaşamadım onun içinde tavsiye veya yorumda bulunamam. yaşayanlar konuyu görmemiş olabilir.

Acemi Üye
    Antifiriz zayıf yerden sistemi delmiştir. Genellikle Bağlantı Noktaları ve radyatorden sistem delinir. Kapak kapatıldığında azalmasının sebebi ters vakum. Gündüz net bir fotoğraf çekerseniz eminim daha net cevaplar alırsınız. Geçmiş olsun

Acemi Üye
    Bu durumu söyle anlatayım bir pipetin üst tarafinı parmağınızda kapatıp bir sıvıya daldırıp çıkardığınızda üst taraftaki parmağınızı gevsetmedikce Sıvı pipetin icinde kalır gevsetirseniz direk boşalır. Kapağı açtığınızda akış olmasının sebebi bu

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Soğutma suyu donmasında en zayıf noktaları çatlatır kırar. Hortumlar esnek olduğu için zarar görmez genelde radyatör su takviye kabı motor üst kapağı gibi alsamlar zarar görür. Sizdeki su akıtma olayıda bu sebepten dolayı. Bir an önce yaptırmanızda fayda var yoksa conta yakmaya varacak sonuçlara yol açabilir.
    2008 classic edition

Meslek
    Ürün Müdürü
    Model
    406
    Cevaplarınız ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yarın tamirciye götürüyorum, bakalım başımıza ne kadar maliyet çıkacak.
    Teşekkürler..

Yeni Üye
    Meslek
    müzisyen
    Model
    406
    1.cisi antifiriz olmayıp dona maruz kalan araçlarda su tapası yada tapalar atar 2. Hiç istenmeyen durum araç motor biloğunu çatlata bilir bu yüzden araçlara uzun zaman giden kırmızı antifiriz koymakta fayda var diğer antifiriz lerin ömrü kısa...

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    kırmızı yada yeşil renk diye ayrım mantıksız aracınızın bakımlarını düzenli yaptırıp yaptırmadığınızla alakalı
    black shark

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)