Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Aktif Üye stormhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Finans
    Model
    308

Smile 308 ime yeni kardeş inci tanesi

Herkese güzel ve bereketli bir hafta diliyorum.

2014 model 0 km peugeot 2008 aracımızı geçen haftasonu itibariyle teslim aldık. Araç alluere donanımına sahip sadece ekstra olarak inci beyazı rengi var (başlıktan da anlaşıldığı gibi). Aracı anneme aldım ve çok memnun kalacağını düşünüyorum, zaten araç bir hanımefendi için çok çok ideal (gerçi bu beklenti ile doğru orantılı bir tespit kişiden kişiye göre değişebilir).

Herkese Allah gönlüne göre araçlar nasip etsin, konuyu fotoğraflarla zenginleştireceğim ilgilenenlere duyrulur.

İyi günler selamlar.
    Karanlıkta koşanlar düşer...

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Hayırlı olsun. Çok güzel ve dolu bir tercih olmuş

Fotoları merakla bekliyoruz

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Hayırlı olsun çok güzel bir araba emin olabilirsiniz motor ve şanzıman hakkında bir şey yazmamışsınız. Fotoğrafları bekliyoruz
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Meslek
    Finans
    Model
    308
    Alıntı tsinanb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun çok güzel bir araba emin olabilirsiniz motor ve şanzıman hakkında bir şey yazmamışsınız. Fotoğrafları bekliyoruz
    Çok teşekkürler çok sağolun. 1.6 hdi s&s otomatik tercih ettik.

Meslek
    Finans
    Model
    308
    Alıntı Yasin CCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Çok güzel ve dolu bir tercih olmuş

Fotoları merakla bekliyoruz
    Çok sağol Yasin abi ama bi GT-R değil
    Fotoları inşallah bugün paylaşacağım karlı Ankara pozları olacak

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Kazsız, keyifli sürüşler.
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Alıntı stormhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler çok sağolun. 1.6 hdi s&s otomatik tercih ettik.
    Bizimki de 1.6 e-hdi s&s manuel. Motoru çok iyi. Tüketim ve performans gayet iyi

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Çok mantıklı ve yerinde bir tercih, güle güle kullanın....
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    Finans
    Model
    308
    Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok mantıklı ve yerinde bir tercih, güle güle kullanın....
    Çok teşekkür ederim sağolun

Meslek
    Finans
    Model
    308
    Bizimki de 1.6 e-hdi s&s manuel. Motoru çok iyi. Tüketim ve performans gayet iyi
    Aslında test etme şansım pek olmadı, ama önümüzdeki günlerde ilk izlenimleri yazacağım. Zaten 308 kullancısı olarak tüketimden memnundum, bu araçla mükemmel tüketim değerleri yakalamak çok olası

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    hayırlı olsun.güzel tercih
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Meslek
    Finans
    Model
    308
    Alıntı TanerHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.güzel tercih
    Çok teşekkürler

Uzman Üye sessizgece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inş.tek.
    Model
    308
    Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler

No Name's
    2011 Peugeot 308 HDI Auto6R 112 hp Premium Plus Beyaz

Meslek
    Finans
    Model
    308
    Alıntı sessizgece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız sürüşler

No Name's
    Çok teşekkürler sağolun

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler.Güzel tercih
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Meslek
    Finans
    Model
    308
    Günaydın herkese, hayırlı işler...
    Hemen bilgisayar başına geçer geçmez kısa ama umarım bilgilendirici olan dün gerçekleştirmiş olduğum 2008 değerlendirmemi siz saygın FP üyelerinin kıymetli bilgilerinize sunayım

Öncelikle şunu belirtmeliyim ben uzman bir araç yorumcusu yada test edeni değilim, tamamen amatörce ve mümkün olduğunca objektif bir 2008 denemesi olduğunu düşünüyorum. Baştan söyleyeyim araçlarla ilgili temel görüşüm "fayda / maliyet - nimet / külfet ve tabi beklentiler" şeklindedir. Ama bu yapmış olduğum inceleme, her ne kadar aynı klasman olmasalar da daha çok mevcut aracım 308'i referans alıp onunla kıyas gibi oldu. Keyifle okumanız dileği ile...

Aracımız 0 km dizel otomatik alluere donanımlı 2008. Dün gece kullandığım yaklaşık 50 km boyunca izlenimlerim ise + / - olarak;

Eksi olarak (-)
    *Çok yadırgadığımı belirtmeliyim ki araçta kol dayaması yok Yani aslında varmış gibi birşey var ortada Üstü sürgülü olarak açılan bayağı bir derinliğe sahip bir hazne çok hafif bir yüksekliği var, bu yüzden de kol dayamasını andıran birşey?!?! Bu donanım da bu olmaması gerekirdi, bir 308'in ki gibi olmalıydı.

*Bu tamamen ihtiyaca yönelik evet ama araçta makyaj aynasının ışıklandırması yok, bu donanımda bu da olmalıydı.

*Araç yeni olduğu için mi bilmiyorum ama, inanılmaz fazla bozuk satıh sesi aracın çamurluklarında vardı. Anlaşılması zor oldu anlatamadım kusura bakmayın. Bilen bilir Ankara'da şu günlerde kar-kış-kıyamet malumunuz yollarımız tuz-buz bu sebeple her ne zaman araçla bir suya girsem çamurluklardan gelen su çarpma sesi sanki arabanın içine dolacakmış gibi, aynı şekilde bozuk taşlı yollarda taş sesi de aynısanki çamurlukların içine keçe (yada ona benzer bir ürün) yok uygulanmamış gibi. Uzman arkadaşlarımız konuyu daha iyi bilirler ama ben bir anlam veremedim

*Arka cam silecek suyu maşallah 308'deki gibi araç yıkayan cinsten böyle boydan boya arka kısmı yıkıyor, birde cilalı olsa ohh mis pırıl pırıl. Gerçi 308'e göre suyu daha verimli bir noktaya sıkıyor gibi geldi bana ama... Kışın hele ki Ankara'nın şantiye bozması pis yollarında cam suyu dayanmaz mazallah.

*Maalesef 308'de de olan klima / kalorifer kapalıyken dışarıdaki havayı içeriye hafif hafif üfleme bu aracımızda da mevcut

*Keşkee keşkee xenon far bu araçta olsaymış

*Evet tamam fiyatlar, ötv, kdv döviz,kur,politika,cari açık...... Ama 4 çekeri olsa bu aracın ne yolda ne hafif arazide rakip tanımaz.

*Şanzıman ise tam siyah / beyaz. Ya aşıksınız ya da nefret ediyorsunuz arası yok. Ancak peugeot artık bu şanzımandan vazgeçse mi?

Artı olarak (+) ( meraklanmayalım artısı çok daha fazla aracın )

*Kesinlikle şık ve bu fiyata çok gösterişli bir araç, bizzat yolda yan araçtan bakanları gördüm.Özellikle önden ve arkadan araç çok babacan heybetli duruyor.

*Araç 4 çeker olsa kesinlik tam bir suv / sav arasına konumlanabilir.

*Şehiriçi konforu bence yeterli; bozuk satıh, çukur kasis gayet iyi mukavemet gösterdi. (Bu arada Lastiklerimiz michellin alpin 5)

*Gece sürüşlerinde farın aydınlatması halojen far olmasına rağmen çok yeterli en azından 308'den iyi.

*Aracın iç ambiyansı lüks segment araçlara taş çıkarır cinsten hele geceleri aracı bilmeyen tanımayan biri için "wuuuu" Hele tavan aydınlatması ve kadran led'i (bknz. resim)

*Araç 308'im gibi ferah geniş yaşam alanı çok. 1,84 ve 95 Kg birisi için şoför koltuğu rahat göstergeler güzel okunuyor görüşe mani olan bir durum yok.

*Bagaj çok çok yeterli üstündeki mdf çıkarılınca 2 tane 308 bagajı eder herhalde

*Araçtaki standart ses sistemi; eğer kulağınız iddalı değilse ve sesleri ve müzikleri derinlikli keyifli dinleme takıntınız yoksa (ki benim var) yeterli sayılabilir.308'den ya bir tık aşağıdır ses sistemi yada aynıdır.Ama sanırsam hoparlör sayıları aynı değil yanlışsam düzeltin lütfen.

*Direksiyon her yaştan kullanıcının dikkatini çekti ve çok olumlu tepkiler aldı. Şehir içinde bu aracın direksiyonu çok iyi ve hatta 308'in direksiyonu bunun yanında magirus dolmuş direksiyonu kaldı. Uzun yolda tabii bu yumuşaklık nasıl bir dezavantaj olur bilemem.

*Direksiyondan vites değiştirme kulakçıklarının tepkisi 308 ile aynı ancak bu kulakçıklar direksiyonla birlikte evrilmiş harika olmuş dokunuş, kalite hissi

*Geniş ve çok derin torpido gözü kullanışlı, hele yeni c serisininkini gördükten sonra bu salon salomanje

*Tüketim ise normal şehiriçi gece kullanımı olarak 5,4 lt / 100 km değeri elde ettim. Şaşırtıcı mı? Etkileyici mi? Hayır asla değil bunun sebebi ise zaten pug grubundan böylesi bir ekonomi bekliyor insan ve bu ekonomiye çabuk alıştığımız için artık 4-5 lt değerler çok etkilemiyor bizleri Harikasın pug motoru

-Sonuç-
    Bu fiyata 67.250 TL bu araç alınır mı? 10 üzerinden şimdilik puanı nedir? Bence güzel memleketimizin, çirkin otomobil vergileri doğrultusunda bu fiyata bu araç alınır arkadaşlar (bence tabii Alamancı abilerimiz kızmasınlarda ) 10 üzerinden şahsi kanaatim bu araç 7-8 arası alır en azından ilk 70 km kullanımı için

Şimdilik bu kadar kalın sağlıcakla kazasız keyifli günler.Hata, yanlışlık, sürç-i lisan yaptık ise affola.

Konu stormhan tarafından (13-01-2015 Saat 10:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla yazım

Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Güzel bir inceleme yapmışsınız bir 2008 kullanıcısı olarak ortak olduğumuz nokta çok var artı ve eksilerde bizim araba manuel olduğu için grip control var 4 çeker olmasa da hafif arazi şartlarında işe yarıyor. 17" jant da daha güzel duruyor. 16 da çamurluk arası boşluk fazla geldi gözüme.
    Direksiyon hızlandıkça sertleşiyor. Uzun yolda da keyifli bir kullanımı var.
    Farların aydınlatması halojen olmasına rağmen merceklerden dolayı çok iyi. Sis lambalarının viraj aydınlatma özelliği de güzel görüş sağlıyor. Dediğiniz gibi keşke xenon olsaydı daha güzel olurdu.
    Orta kol dayama kısmını da aracın bulunduğu segmentten dolayı öyle yaptıklarını düşünüyorum. Sonuç olarak araba segmentine göre çok şık ve dolu bir araba güle güle kullanın

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Hayırlı olsun yeni aracınız. İstanbul'da da bugünlerde bayağı 2008 görmeye başladım.
    2008 classic edition

Moderatör SerhatRCZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    RCZ
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle .
    2013 RCZ EVO. 1.6 THP 200 HP S.BEYAZ - (Satıldı)
    2016 308 T9 1.6 E-HDİ 115 HP ALP BEYAZI - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (Satıldı)
    2016 308 GTİ 1.6 THP 270 HP KIRMIZI-SİYAH - (Satıldı)
    2018 3008 ALLURE ELG. 1.6 120HP - S.BEYAZ - (Satıldı)
    2018 308 GTİ 1.6 THP 270 HP MAVİ-SİYAH - (Satıldı)
    2014 RCZ R 1.6 THP 270 HP ATEŞ KIRMIZI - (GÜNCEL)

Aşk Üç Harftir : RCZ !!!

Meslek
    Finans
    Model
    308
    Güzel bir inceleme yapmışsınız bir 2008 kullanıcısı olarak ortak olduğumuz nokta çok var artı ve eksilerde bizim araba manuel olduğu için grip control var 4 çeker olmasa da hafif arazi şartlarında işe yarıyor. 17" jant da daha güzel duruyor. 16 da çamurluk arası boşluk fazla geldi gözüme.
    Direksiyon hızlandıkça sertleşiyor. Uzun yolda da keyifli bir kullanımı var.
    Farların aydınlatması halojen olmasına rağmen merceklerden dolayı çok iyi. Sis lambalarının viraj aydınlatma özelliği de güzel görüş sağlıyor. Dediğiniz gibi keşke xenon olsaydı daha güzel olurdu.
    Orta kol dayama kısmını da aracın bulunduğu segmentten dolayı öyle yaptıklarını düşünüyorum. Sonuç olarak araba segmentine göre çok şık ve dolu bir araba güle güle kullanın
    Yorumlarınız için çok teşekkürler, kullanıcısını asla üzmeyecek bir araç ona hiç şüphe yok. Bizimkisi biraz kılı kırk yarma denebilir sizlere de güzel sürüşlü kazasız günler.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)