Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası
    Acemi Üye CES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kurumsal Finans
    Model
    RCZ

Cool

Yukardaki mesajlarımda bahsettiğim gibi geçtiğimiz hafta sonu Wip Com ile benim aracın arasındaki muhtemel bağlantı sorunlarını tespit edip; çözüm yollarını aramak için
    Aktif-İriyıl serviste (forumdan da bir çok arkadaşa yardımcı olan) Ercan ustanın yanındaydım...

Gelen Wip Com'un ana ünitesinde, Ercan Usta'dan kaçmayan küçük bir sorun vardı Cihaz, Ebay üzerinden alırken ilanda yazıldığı gibi 308 cc'den değil 3008/5008 grubundan çıkartıldığını keşfettik

Keşfettik diyorum; çünkü bu cihazı resimler üzerinden versiyonu benim için tespit etmek zordu. (Bu arada forumda yer alan aracım ile ilgili başlıkta RNEG ile de benzer bir deneyim yaşadığımı hatırlatmam lazım

Sonuç aşağıda göreceğiniz üzere RCZ/308 grubuna takılan Wip Com 3D yani Peugeot dünyasında bilinen adıyla NG4'lerin kasası hem daha geniş hem de ön gövde de yer alan dörtlü/kapı kilitleme/alarm düğmelerini kapsayacak genişlikte bir kasa ile üretilmişti...

Konu CES tarafından (26-02-2015 Saat 16:56 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC (180 Hp)-Obsiden Siyah 2004 - 2010
    Peugeot 308 Sportium THP (156 Hp)-Alp Beyazı 2010 - 2014
    Peugeot RCZ (200 Hp)-İnci Siyah 2014 - ...

THP yazılır Turbo High Pressure okunur!

Meslek
    Kurumsal Finans
    Model
    RCZ
    Bu küçük ayrıntıyı fark ettikten, sonra Aktif-İriyıl'dan Ercan usta ile beraber, service-box'u açıp, benim Wip Com'um kasasının RCZ'nin NG4'nün kasası ile değiştirilebilme olasılığı araştırdık
    Hatta Peugeot TR'ye mail attık, bir saat sonra aldığımız sonuç Türkiye'ye daha önce RCZ için NG4 (Wip Com 3D) ithal edilmediği, diğer taraftan (beklediğim gibi) edilse bile yalnızca kasasının gelmeyeceği oldu...

Peugeot 3008'lerin radyo/cd çalarları değiştirilmek istendiğinde kasa/çerçeve sorunu ile karışıldığını duymadığım için benim NG4'ün standart double din ölçülerinde olduğuna karar verdim. Dolayısı ile tahmin ettiğiniz üzere, RCZ için üretilmiş double din çerçevesi ile sorunu çözebileceğimi fark ettim

Aynı gün öncelikle Ebay üzerinde mümkünse dörtlü grubunun da yer aldığı bir kasa aramaya başladım. Sonuç, voila... )

Buldum, hem de Türkiye'de... Ocak ayı itibariyle Türkiye'ye ithal edilmeye (Aktepe Sound Firması tarafından) başlanmış

Hepsiburada üzerinde satıldığını gördüm ve siparişi verdim

Hediyesi 265.-TL

Meslek
    Kurumsal Finans
    Model
    RCZ
    Bu çerçeve aynı zamanda kasasının olması beni ikinci bir masraftan kurtarmış oldu, dikkatli gözlerin aşağıdaki resimde de göreceği üzere Wip Com'u RCZ'nin gövdesinde sabitlemek için bu parçaya ihtiyaç olacaktı...

Service-Box üzerinden kontrol ettim, fiyat 365.-TL

Ama çerçevenin kasa ile birlikte geliyor oluşu beni bu dertten kurtarmış oldu.)

Meslek
    Kurumsal Finans
    Model
    RCZ
    Evet, eksikleri tamamlamaya devam ediyoruz...

Sırada, katlanır ekranın RCZ'nin gövdesi ile birleştikten sonra, etrafındaki çerçeve eksikliğinin giderilmesine sıra geldi... (Bu parçanın temini kolay ve Peugeot Türkiye merkez depoda mevcut, hediyesi 170.-TL civarı)

Bu arada GPS'in çalışması için fakra tipli / mavi uçlu olarak da biliniyor anten bulunmasına sıra geldi. Bu parçayı çok aramadım; ama Türkiye'de standart GPS araç anteni bulunsa da fakra tipinde bulamadım.

Sipariş İngiltere'ye geçildi..

Meslek
    Kurumsal Finans
    Model
    RCZ
    ve bu sistemler ile uğraşanların en büyük derdine geldi sıra....

Aracınızın orijinal radyo/cd çalarını çıkardığınızda cihazı araca bağlayan fakra adı verilen konnektör ile karşılaşıyorsunuz.

Benim örneğimde olduğu gibi siz klasik radyo/cd çaları (RD4 makyajlı RCZ'de RD5) çıkarıp RT6/Rneg ya da Wip Com 3D (NG4) takmak istiyorsanız, konnektörlerin/fakraların uyumsuz olduğunu görüyorsunuz.

Şimdi, bununla ilgili olarak forumdaki örneklerde de tespit edebileceğiniz üzere çeşitli çözümler mevcut ama benim gördüğüm bunun için hem takacağınız multimedya cihazını hem de aracınızın fakrasını (şase numarasına göre) tanımanız, bu kabloları biraz biçmeniz gerekiyor

Aktif-İriyıl'da Ercan usta ile konuştuğumuzda benim Yearling RCZ'nin elektrik tesisatına göre NG4'ün bağlantı yolları arasında köprü kurabileceğini; ancak en iyi ihtimalle (RCZ en güzel özelliklerinden biri olan) analog saatin çalışmayacağından bahsetti.

Hem aracımın tesisatının bu kadar kurcalanmasını istemediğim için hem de analog saati feda etmek istemediğim için bu yöntemden hızla vazgeçtim

Evet, burası önemli. Konunun başında da bahsettiğim gibi klasik cihaz RD4 ile Peugeot'un orijinal multimedya sistemleri arasında bağlantıyı sağlayan adaptörleri üreten bir firma var

Hem de yurt dışında RNEG - Wip Com 3D gibi sistemlere erişim daha kolay olduğu için Peugeot dünyasında da ünlü...

Firma Fransa'da, Phibu Electronics...

Ebay üzerinde satışı olduğu gibi Türkiye'ye olan gönderimler de VAT vergisinden etkilenmemek için doğrudan sitelerinden alışveriş yapılabilir durumda.(Yaklaşık 20 Euro civarında da tasarrufunuz oluyor)

Merak edenler için adaptör kablomuz da bu:

Meslek
    Kurumsal Finans
    Model
    RCZ
    Firmadan (hediyesi kargo dahil 110 EUR olarak ) siparişi geçtim ve gelen bilgi de on gün içerisinde tamamlanıp, kargolanacağını haber aldım.

Bu kablo ile kolçak için de bulunan USB bağlantı noktasından olmadığım gibi benim araçta olmayan (Ancak yeri torpido da mevcut olan) klasik toslink/aux girişlerine de sahip olacağım.

Aşağıda youtube üzerinde firmanın eklediği benzer bir kablo ile (RD4 to RNEG) değişimi gösteren bir video da mevcut:
    https://www.youtube.com/watch?v=HXqDuBYoVO0

Son olarak geldiğim nokta da siparişlerimin Türkiye'ye kazasız-belasız ulaşmasını bekliyorum. Tüm bu araştırma ve siparişler için en fazla harcadığım iki gündü ve benim için de oldukça keyifli geçti

Devamının da aynı şekilde olması ve çok yakın zaman da montaja geçmek dileklerimle

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Muazzam bir anlatım Elinize sağlık

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    paylaşım cok faydalı oldu çok teşekkürler..montajlı halini de bekliyoruz gule gule kullanın.

Acemi Üye captans17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    işletme sahibi
    Model
    RCZ
    CES hayirli olsun gule gule kullan bnde ekran var ama 3 D YOK BNDE ARASTİRDİM BNDE KARGO SİRADİNDA TAKİLİR DİYE KORKUYORUM SENİN İZLENİMLERİNE GORE BNDE ALA BİLİRİM

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)