5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Makinist
    Model
    207

2009 peugeot 207 1.4 Hdi Ön takimdan gelen gıcırtı sesleri.

Merhaba arkadaşlar 34 yaşındayim istanbul da yaşıyorum tramvay makinisti olarak calisiyorum.
    Arabamı yeni aldim ilk defa peugeot kullanıyorum.Arabayı aldığımda direksiyonu sağa sola çevirirken bir gıcırtı vardı.Güvendiğim bir Usta ya gittim (gitmez olaydim )Bana sorunun amortisor üst bilyalarında olduğunu soyledi.parçaları aldım değiştirdi fakat ses kesilmedi aksine amortisör lerden ses gelmeye başladı. Ayni gün Tekrar söktü aa amortisör ler patlamış dedi amortisor alıp değiştirelim dedi onlarida aldık direksiyon sesi kesildi fakat iki amortisör dede çukura girince gicirti gelmeye başladı tekrar soktu amortisor takoz lari dedi onlarida :kızgın aldım değiştirdi bu arada Rot askı kolunu kırdı ve değiştirdi aks yerinden cikti şanzıman yağı boşaldı takviye yapıldı ama bu sefer ses komple gitti arabayi aldım kendisine iki gün deneyip ses gelmezse para vereceğimi söyledim.Fakat bugün ikinci gün ve tekrar aynı gicirti sadece sol amortisden geliyor aynı zamanda 30-60 km hızda sanki bir sürtme var gibi ses geliyor ve direksiyon tam sağ veya tam sol yapıp geri giderken kayış sesi geliyor.
    260 amortisorler
    90 toz ve bilyalarında
    15 şanzıman yağı
    20 Rot aşkı kolu Toplam tl Usta ya para vermemeye karar verdim yanlız yeni aldigim arabadan soğumaya başladım bu sesler hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden yardım bekliyorum.Simdiden teşekkür ederim.

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Kış aylarında viraj denge demiri lastiklerine su gelmesi sonucu sesler oluşabiliyor. Ayrıca askı rotlarındanda ses gelebilir.
    2008 classic edition

Yeni Üye
    Meslek
    Makinist
    Model
    207
    Aracında Usta ya gidene kadar herhangi bi ses yoktu, Gelen sesler sanki lastik gıcırtısı gibi ama sürtme senide var araç amortisorler 4 kere sökülüp takıldı artık arızalı tam anlamadan söktü mek istemiyorum daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı sol önden çukura girince gıcırtı geliyor takoz amortisor ve bilyalarında değiştiren sonra oldu.Moralim sıfır arabaya binmek içimden gelmiyor 385 tl masraf ve elimde gıcırtıaracın on takımında lastik sesi başka nelerden gelebilir Yardımcı olursanız sevinirim

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Şu an benim 206'da da durduğum yerde direksiyon çevirince gıcırtı sesi var fakat ben yağmur ve kardan dolayı ses yapıyor diye düşünüyorum. Yerler yeni yeni kurumaya başladı eğer bir kaç güne gitmezse bu ses ben de gideceğim tamirciye. Sizin ses sadece çukurlara girince mi geliyor?
    2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Yeni Üye
    Meslek
    Makinist
    Model
    207
    Ilk şikayetim direksiyonu sağa sola çevirince gelen gıcırtı sesiydi ama suan çukura girince geliyor sadece.Direksiyonun sesi amortisör takoz lari ndan geliyor muhtemelen.Ses geçmezse takoz lari değiştir. Ama ben takoz lari değiştirdim bu sefer başka sesler geldi haberin olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)