Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
58 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Ynt: 2tronic aracım dururken ve kalkarken titreyip silkeleniyor.

Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı TaNeRhoca Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Ömer Gedik Nickli Üyeden Alıntı

O zaman yaşasın Auto6R
    bir an DSG diyeceksin zannetim ;D
    Hocam şaşırdınız herhalde ben Pöjocuyum

pöjo da aynı şeyi söylüyo zaten ;D
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Vallahi bu resmi koyacağını tahmin ettim ;D ;D
    Fiorino 1.3 Emotion

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Alıntı yuяd@eя Nickli Üyeden Alıntı
    Vallahi bu resmi koyacağını tahmin ettim ;D ;D
    yurdaer bu araca hastayım kötü bir niyetim yok
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Yeni Üye

Aynı olay benim 308'imde de var... Bu bir sorun mu bilmiyorum açıkçası. Siz durmaya çalışırken otomatik şanzıman kademeli olarak vites küçültüyor ve biraz sarsıntılı yapıyor bunu. Eğer beni çok rahatsız ederse ve süratim fazla değilse vitesi boşa alıyorum durmadan önce.
    dün akşam tekrar aynı şey olunca sabah abime verdim arabayı, o da aynen dediğiniz gibi dururken boşa alarak halletti meseleyi,hatta işte debraj yerine sen de boşa al olsun bitsin dedi.

Boşa atmanın iyi olmadığını biliyorum reis ama benim aracın şanzımanıyla olan problemleri biliyorsun. Her zaman yaptığımı söylemedim zaten. Ancak bazen araba öyle çileden çıkarıyorki anlatamam. Dururken sarsıntı, vites geçişlerinde yığılmalar, akabinde kendini güvenlik moduna alıp kilitlemesi.. Bıktım artık. Ben derdimi servislere anlatamamaktan bıktım. En son çalıştığımız servis sorunun selenoid valflerinden olabileceğini söylemişti ancak sonradan sorun olmadığı söylendi. Ama benim araba hala, özellikle soğuklarda bu güvenlik moduna geçme olayını sürdürüyor. Sabahları arabayı çalıştırınca hemen yola da çıkmam. Araba iyice ısınır. Yola çıkınca da site içinde normal bir seyir halinde oluyorum ki şanzıman bile yeterince ısınıyor.

Kim ne derse desin. Bu AL4 denen şanzıman Peugeot'un yüz karası. İnternet şikayetlerle dolu. Aşağıdaki bir forumdan alıntı. 1998 model 406'sından şikyeti olan birine verilen cevap. 12 yıl geçmiş üstünden ama aynı sorun bugün de hala devam ediyor.

The AL4 has always been a problem auto box ever since it came out. snow and sport lights flashing, limp home mode etc etc. if you have some diagnostic equipment what you need to do is this. look at the pressure regulation figure it should be around 2.5. when the fault comes on does it zoom up to somewhere between 5 and 9bar?. if so your fault may be the pressure regulation valves which lie in the hydraulic block. A peugeot Tech circ came out on this somewhere between 1996 and 1998. you will be lucky if you find anyone in a peugeot dealer who knows about this as there was only a few of us who overhaulled gearboxs as most dealers send there boxes to transmission specalists.
    if you think the valves may be the problem, take the black sump off and you will see them at the top of the hydraulic block. they have white connectors on from memory.
    benimki de aynı şekilde soğuksa hava daha çok oluyor bu olay,ama mesela artık korkumdan arabayı manevrasız çıkaracak şekilde park etmeye felan çalışıyorum ki koyduğum yerler pek müsait olmuyor buna, özellikle ilk kalkarken geri gidiyorsam gerçekten büyük sorun olabiliyor daha ayağımı frenden tam çekmeden araba bi adım atlıyor geriye.

Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı
    Yurdaer senin 308 deki vites gerçek otomatik vites, 107 lerde ise G-Tronic yani otomatikleştirilmiş düz vites var. hill holder desteği de olmayan, debriyajı bilgisayarın kumanda ettiği şehir içi kullanımda kolaylık sağlayan bir sistem. Sugelay, bence sürekli gittiğiniz servis ile bir telefon konuşması yapmanız ve onların yorumu önemlidir.(ne kadar doğru yorum yaparlar o başka ;D)
    Bu arada Yurdaer gerçek otomaik viteslerde araç durmadıktan sonra boşa atmak kesinlikle yapılmaması gereken bir şey, bunu tüm üreticiler söylemekte.
    sürekli gittiğim bir servis vardı, ama ufak bi kaza geçirdim arabanın kapısının değişmesi gerekti,o esnada o kadar çok anlaşmazlık oldu ki servisle, sonunda bakımını özel bi yerde yaptırdık yani eğer gidersem rastgele bir servise gidicem telefonda derdimi anlatamayacağımdan eminim aslında.

Alıntı sugelay Nickli Üyeden Alıntı
    2008 model 107 TRENDY 2Tronic 1.0 5K Benzinli aracımda bir iki aydır böyle bir arıza var,açıkcası çok sorun da yaşatmıyor ama acaba önemli bir arıza olabilir mi servise göstermem gerekir mi? fren yaparken ani yaparsam herhangi bir sorun olmuyor-arabadaki insanların sekmesi dışında tabii- ama şehir içinde normal trafikte yavaşlayarak durduğum zaman üç-dört kez silkelenip öyle duruyor,sonrasında kalkarken yine aynı şekilde.bir de bu arıza her zaman olmuyor olduğu zamanda gün içinde tekrarlanıyor,manuel vitesle kullanırsam daha hafif oluyor. bu konuda fikriniz var mı acaba?
    Konunuzu bölmüş gibi oldu kusura bakmayın
    Bu sizi rahatsız eden silkeleme sonradan mı oluştu? Aracı ilk aldığınızda durum nasıldı tam olarak?
    aracı ilk aldığımda ve yaklaşık 2 yıl boyunca hiç bir şey yoktu,bu olay 1-2 aydır mevcut, bunun dışında hiç bir şikayetim de olmadı ve arabadan çok memnunum çok az yakıyo otobüsle gidip gelsem aynı paraya geliyor neredeyse.

herkese çok teşekkür ediyorum cevapladığınız için,işin sonu sanırım haftasonu bir serviste biticek...

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

servisten alacağın yanıtı heyecanla bekliyoruz. inşaallah her zaman dedikleri gibi normal bir durum demezler
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

bencede mutlaka servise gidin. eğer herhangi bir servise gidecekseniz;sorunsuz peugeot servisi olmadığından dolayı az sorunsuz servisleri tercih edin. Servisine güvenen arkadaşlar size öneride bulunabilirler.

Bu arada Auto6R cilere;

illede Manuel her zaman daima manuelll =))

Meslek
    -
    Model
    yok

Alıntı sugelay Nickli Üyeden Alıntı
    benimki de aynı şekilde soğuksa hava daha çok oluyor bu olay,ama mesela artık korkumdan arabayı manevrasız çıkaracak şekilde park etmeye felan çalışıyorum ki koyduğum yerler pek müsait olmuyor buna, özellikle ilk kalkarken geri gidiyorsam gerçekten büyük sorun olabiliyor daha ayağımı frenden tam çekmeden araba bi adım atlıyor geriye.
    Özellikle ilk çalıştırdığınızda motor belli bir sıcaklık seviyesine ulaşana kadar rölanti yüksek olacaktır. Hal böyleyken tekerleklere iletilen tahrik
    fazla olur. Sanki siz gaza basıyormuşsunuz gibi mesela.
    İlk çalıştırmalarda rölantinin normal seviyesine inmesini beklemek her türlü yararlıdır. Bunu motorun sesinden ve devir göstergesinin hareketinden kolayca anlayabilirsiniz
    Fiorino 1.3 Emotion

Tecrübeli Üye cmr_cihangir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Uzman Eğitmen
    Model
    308

Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı
    Bu arada Auto6R cilere;
    Sevgili Abdullah tabiki yukarıdaki görüşüne saygı duyuyorum; Buna mukabil, şunu belirtmeden geçemeyeceğim; ilk 308 aracım 2008 manuel vitesli idi. Bu arabayı bir seneye yakın kullandım. 2009 sonuna doğru şimdiki aracımı aldım. Yani aynı modelin iki farklı vites türünü de kullandım. İlk aracım daha seri idi kabul. Ancak; çok dik yokuşlarda (esp yoktu onu belirteyim) el frensiz kalkış yaptığımda patinaja düşüyordu auto6r de böyle bir şey yok hill holder var çok zorlarsan esp var. Motor soğukken ilk aracım çok düşük hızlarda stop ediyordu hele benim gibi dalgın bir adamsan ışıklarda sürekli aracını stop ettirirsin. Sinir bir durum bu hele ki bizim ülkemizde. Malum sürücülerimiz pek sabırlı olmuyorlar. > > Auto6r de aracım hiç stop etmedi. O0
    Manuel vitesli aracımda 100 km ortalama hızda (şehir içinde) ortalama 6 lt yakıt tüketirken auto6r de 5 - 5,5 lt tüketimim var. Auto6r de vitesi kendim değiştirmek istersem seri düğmesine basıyorum ister direksiyonun arkasından kulakcıklarla ister vites topuzundan bunu yapabiliyorum. Ama hiç vitesi değişteresim olmuyor ;D. Şimdi geriye kaldı akselerasyon farkı. Onu da inşallah önümüzdeki hafta alacağım (yine auto6r li) sportiumla kapatacağız. Yani işin özeti sakin, ekonomik ve konforlu sürüş beklentisi olan her kullanıcıya

illede Auto6r diyorum ;D ;D ;D
    2015 Peugeot 308 allure 1.6 BlueHdi 120 HP Lav Kırmızısı

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Alıntı cmr_cihangir Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı
    Bu arada Auto6R cilere;
    Sevgili Abdullah tabiki yukarıdaki görüşüne saygı duyuyorum; Buna mukabil, şunu belirtmeden geçemeyeceğim; ilk 308 aracım 2008 manuel vitesli idi. Bu arabayı bir seneye yakın kullandım. 2009 sonuna doğru şimdiki aracımı aldım. Yani aynı modelin iki farklı vites türünü de kullandım. İlk aracım daha seri idi kabul. Ancak; çok dik yokuşlarda (esp yoktu onu belirteyim) el frensiz kalkış yaptığımda patinaja düşüyordu auto6r de böyle bir şey yok hill holder var çok zorlarsan esp var. Motor soğukken ilk aracım çok düşük hızlarda stop ediyordu hele benim gibi dalgın bir adamsan ışıklarda sürekli aracını stop ettirirsin. Sinir bir durum bu hele ki bizim ülkemizde. Malum sürücülerimiz pek sabırlı olmuyorlar. > > Auto6r de aracım hiç stop etmedi. O0
    Manuel vitesli aracımda 100 km ortalama hızda (şehir içinde) ortalama 6 lt yakıt tüketirken auto6r de 5 - 5,5 lt tüketimim var. Auto6r de vitesi kendim değiştirmek istersem seri düğmesine basıyorum ister direksiyonun arkasından kulakcıklarla ister vites topuzundan bunu yapabiliyorum. Ama hiç vitesi değişteresim olmuyor ;D. Şimdi geriye kaldı akselerasyon farkı. Onu da inşallah önümüzdeki hafta alacağım (yine auto6r li) sportiumla kapatacağız. Yani işin özeti sakin, ekonomik ve konforlu sürüş beklentisi olan her kullanıcıya

illede Auto6r diyorum ;D ;D ;D
    cmr_cihangir abi ne bileyim bir türlü sevemedim ben otomatiği ;D ayrıca bazı noktalara katılmadan edemeyeceğim özellikle stop etme konusunda benim araç 90HP olduğu için klima açıkken dik yokuşlarda fazla gaz vermem gerekiyor yoksa hemen stop ediyor.

Meslek
    -
    Model
    yok

Tembeller sizi... Bir de aracı stop ettiriyosunuz demek
    Şaka bir yana otomatik vitesi her ne kadar sevmesemde fena alışkanlık yapıyor. Özellikle İstanbul trafiğinde. Sol ayakkabı tabanımın hemen eskimediğini görmek te cabası tabi ;D
    Fiorino 1.3 Emotion

Acemi Üye

Sol ayakkabı tabanımın hemen eskimediğini görmek te cabası tabi ;D
    Aynen öyle. Hani derler ya otomatik çok yakıyor diye ? Ayakkabı parasından kurtarıyoruz o yakıt farkını
    2000 Peugeot 406 SV 2.0 BVA 136 Hp Beyaz<br />2011 Peugeot 407 GT Line 2.0 163 Hp İnci Siyah

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Şaka bir yana otomatik vitesi her ne kadar sevmesemde fena alışkanlık yapıyor. Özellikle İstanbul trafiğinde. Sol ayakkabı tabanımın hemen eskimediğini görmek te cabası tabi ;D
    yazdıklarına göre al4 söz konusu olduğunda yıpranmayan ayakkabı tabanı ile yıpranan sinirler arasında bir tercih yapmak gerekiyor sanki ;D
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Acemi Üye

yazdıklarına göre al4 söz konusu olduğunda yıpranmayan ayakkabı tabanı ile yıpranan sinirler arasında bir tercih yapmak gerekiyor sanki ;D
    Ahh! Hocam AL4 dedin, tam kalbimden vurdun beni. AL4 şanzımanlı bir araca sahip olmak, 50 çift ayakkabı heba etmeye bedel.
    2000 Peugeot 406 SV 2.0 BVA 136 Hp Beyaz<br />2011 Peugeot 407 GT Line 2.0 163 Hp İnci Siyah

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

Alıntı Huseyin Nickli Üyeden Alıntı
    Ahh! Hocam AL4 dedin, tam kalbimden vurdun beni. AL4 şanzımanlı bir araca sahip olmak, 50 çift ayakkabı heba etmeye bedel.
    şuna ayakkabı dükkanı diyelim
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Yurdaer abi 90hp de klima hakketen sorun oluyor bazı durumlarda

Aktif Üye GLR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekstil
    Model
    yok

Geçen gece bir kızarkadaşımda citroen c3 pluriel otomatik vites var araç yokuş yukarı hızlanmıyor titriyor bazen gaza bastığımda ilerlemiyor diye şikayet ediyordu mekandan çıktık istinye tarafında ışıklarda dönüş yapacağız o önümde bende arkasındayım yeşil yandı baktım araba düz yolda ilerlemiyor arkadakiler kornaya basıyor araba gitmiyormuş.Neyse arabayı tekrar çalıştırdı bidahaki yeşilde ilerledi ben olmasam baya bir taciz edeceklerdi sanırım. Titreme sorunu ile bende bir iki kere yokuş yukarı dur kalkta karşılaştım kendi aracımda neyseki bir sorun olmadı.Yarı otomatik şanzımanlarda en iyisi auto6r sanırım baksanıza bazıları nasıl sorunlar çıkarıyor.
    Bmw F32 418i GranCoupe Sportline
    Bmw F10 520i Executive

Meslek
    -
    Model
    yok

İlk başlarda öyleydi gerçekten. Her ne kadar kiralık şirket aracı falan da dense, kendi malımmış gibi üstüne düştüm ama baktım ki kimsenin umrunda değil ben de pes ettim. İnşaallah yakın zamanda kurtulacağız ve benzeri bir seçime HAYIR diyeceğiz
    Fiorino 1.3 Emotion

Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

İlk başlarda öyleydi gerçekten. Her ne kadar kiralık şirket aracı falan da dense, kendi malımmış gibi üstüne düştüm ama baktım ki kimsenin umrunda değil ben de pes ettim. İnşaallah yakın zamanda kurtulacağız ve benzeri bir seçime HAYIR diyeceğiz
    yeni araç için RCZ demiştin yanılmıyorsam ;D
    *GÜMÜŞ OK*
    Alüminyum Gri

Meslek
    -
    Model
    yok

yeni araç için RCZ demiştin yanılmıyorsam ;D
    Neyseki onun şanzımanı farklı... Teklif verdik bakalım Mr. Patrona. Artık kabul mü eder yoksa uzaktan kumandalı bi helikopter mi hediye eder bilemem tabi
    Fiorino 1.3 Emotion

Aktif Üye GLR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekstil
    Model
    yok

Sanırım Yurdaer abinin şirket diesel otomatik tercih edecek. Kendisi için arkadan itişli spor bir araç tavsiye ederim keyfi bambaşka.RCZ de güzel tabi zevk meselesi.
    Bmw F32 418i GranCoupe Sportline
    Bmw F10 520i Executive

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)