6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Müfettiş
    Model
    407

Red face 2006 2.0 HDI Executive ilk aracım

Herkese merhaba,
    Hiç aklımda yokken ilk arabam için fordlarda volvolarda gezinirken birden kendimi bir peugeot sahibi olarak buldum )
    araçla ilgili detaylı bilgi için nette gezinirken burayı farkettim ve ben de paylaşımda bulunup birkaç sorum için danışmak istedim

biraz toprak çamur içinde fotoda ama rengi çok hoşuma gitti alırken, yıkayınca kendini belli ediyor:

iş gereği uzun yolda beni yormayacak ve bebek arabası valiz vs vs bol bagaj kapasiteli araç arıyordum, her açıdan beni tatmin etti maşallah
    aldıktan sonra biraz masraf yaptık ama o kdr da olsun dedik (tüm filtre değişimleri, yeni 5-30 yağ, arka amortisörler, z rot, yeni yazlık lastik, hasarsızlık indirimi olmayan ilk kasko )

kafamdaki sorulara gelince;
    - dyno testlerinin tutarsız olduğunu, düzeltilmiş güç sonucunu vermek için girilen parametrelerin ordaki personelin kafasına göre girilerek bambaşka değerler ürettirebildiğini vs vs eleştirileri okudum. Olsun dedim yine de görmek istedim bi grafiğini aracın.

- burada kafama takılan kağıt üzerinde maksimum torka 2000 devirde ulaştığı yazılı iken ve bu 320nm iken neden bu testi yapan eleman 2000 devrin üzerinde ölçüme başlatmış olabilir? kaçıncı vitesteydi bilmiyorum ama 3400 devirde 280nm anca ulaşabildi araç. Yok o görmediğimiz kısımda, yani 2000 devirde 320 yapardı da biz bu testte onu göremedik desem bu sefer saçma sapan bi tork grafiği ortaya çıkar ki bu hiç inandırıcı olmaz. 320nm.yi neden görememiş olabilirim?
    - beygir namına orada düzeltilmiş güç 137,9 hp çıkartmış ama bana pek inandırıcı gelmedi. Hem matematiksel olarak bakınca 3640 devirde kesmiş adam, tork eğrisi bayır aşağı kaptırmış gidiyor, aracın teknik dokümanındaki gibi 4000devire çıksa bile 136 beygiri yakalayamayacaktı.
    - 9 yaşında araç sonuçta, sıfır km gibi herşeyin ideal sonuçlar vermesini tabi ki beklemiyorum fakat tekerlekte ölçülen güce kıyasla kaybolan beygirlerim sizce de çok değil mi? Bu arada rot balans yeni yapılmıştı ve lastikler de yeni goodyear efficient grip performance 205/60-16. İlgi, merak ve gran turismo geçmişim sayesinde öğrendiğim bilgilerle naçizane yorumlar yaptım artık
    - çalışan elemana güvenmeyişimin de ekstra bir nedeni var, şöyle bir konuşma geçti aramızda;
    - sence hangi devirde vites yükseltmeliyim?
    - nasıl kullanmak istediğine bağlı, ekonomik kullanacaksan 3000 deviri geçme
    - ekonomik kullanacağım zaman genelde 2250-2500 arası vites yükseltiyorum. Ama diyelim arabada eş çocuk yok, kapışasım geldi biriyle anla sen?
    - abi arabanın 300 torku var zaten, istediğin viteste basar gidersin herkesle kapışırsın bununla
    - .......
    onun arabası var bastımı gaza gider mi gider, hey yarabbim bu nasıl dangoz bir cevap neyse anlaşıldı senin bakış açın dedim ayrıldım.
    - olmaz da işte varsayın ki bununla drag yarışına katıldım, hangi devir uygun devirdir?
    - Önceki sahibi, sahipleri (niyetim herhangi bir ithamda bulunmak değildir) arabanın içinde ne yaptı ne etti bilemem. Ama eşimle çocuğumla birlikte gönül rahatlığıyla kullanmak istiyorum. Bu sebeple oto kuaförlerinin sitelerini gezip durdum. Yok ozon temizliğidir yok iciğine ciciğine kadar temizliktir fln. Bunlar para tuzağı mıdır? Yoksa bir seferliğine de olsa yaptır kafan rahat etsin der misiniz?

Belki yanlış bölüme yazdım sorularımı bilemiyorum ama artık forumdaki acemiliğime verin )
    şimdiden herkese teşekkürler ve memnun oldum tanıştığıma

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Aramıza hoş geldiniz. Aracınızı güle güle kullanın. Dyno ile ilgili sorularınıza arkadaşlar cevap vereceklerdir. Temizlik konusunda ise, eliniz bu işlere yatkın ise forumdaki diğer arkadaşlarımızın paylaşımlarını da inceleyerek birebir kendiniz yapabilirsiniz. Ancak ifadelerinizden anlaşıldığı kadarıyla aracın içi profesyonel bir dokunuş istiyor gibi geldi bana. Bunun içinde bir kereye mahsus ziebart yada meguiar's firmalarından birini tercih edip sonraki süreçte kendiniz yapabilirsiniz. Keyifli forumlar.
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Hoşgeldiniz araç güzel maaşallah. Yaşadığınız şeyler klasik sanayi olayları artık bağımlılık kazanıyor insan. Ankara'da iseniz size iç temizlik için yer önerebilirim.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Aktif Üye
    Meslek
    turizm
    Model
    407
    Ankara'da bekbars oto var iç ve dış temizlikte gerçekten inanılmaz sonuçlar elde etmiş durumdalar. Orayı ilk olarak öneririm, dyno test nedense hiç güvendiğim bir olgu olmadı hayatımda ama yinede mantıklı açıklamaları değerli bu konuda bilgi sahibi arkadaşlarım yapacaklardır. Hoşgeldiniz aramıza hemşerim iyi forumlar.

Yeni Üye
    Meslek
    Müfettiş
    Model
    407
    @ANKA
    Evet Ankara'dayım, nereyi önerirsiniz?
    @canmühür ve ayzinim
    Tavsiye için teşekkürler, bakıp inceleyeyim
    Konu Yeniçeri tarafından (25-03-2015 Saat 10:28 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye b.kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    OPTİK
    Model
    307
    Kazasız belasız iyi günlerde kullanın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler