6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308

Question 308 iç dikiz aynası ses problemi ve klima sarsıntısı

İyi forumlar herkese,

Son 1 aydır hafif bozuk zeminde ve dişli asfaltta aracımın iç dikiz aynasından titreşim sesi geliyor, aynayı elimle tutup hafif bastırınca ses kesiliyor. Acaba bu sorunu yaşayan var mı ? Nasıl çözülür, komple değişim gerekir mi ? Özellikle tırtıklı dişli asfaltta çok rahatsız ediyor bu cızırtı sesi.

2. olarakda araç rolantide çalışırken ve klima devredeyken sarsıntı oluyor. Bazen çok sallıyor o vakit klimayı kapat aç yapınca bi nebze sarsıntı azalıyor. Fakat eskiden böyle değildi rolantide sarsıntı yoktu.

Araç 2 yaşında 14 bin kmde. 1-2 aya bakıma gidecek acaba bu ayna olayı garantiden hallolur mu ?
    Konu jerpelea tarafından (29-06-2015 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye e_uludag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    IE
    Model
    308
    Ben tavan lambasının olduğu parçayı komple söktüm, sünger bant ile kapladım, tekrar taktım, ses gelmiyor artık. Deneyebilirsiniz. Bu arada rolantide sarsıntı olayı bende de mevcut, servis her zamanki gibi normal dedi

Acemi Üye Mesutarin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    eğitmen
    Model
    308
    Dikiz aynısından geldiğine emin misiniz? Ben de benzer bir sorunla karşı karşıya kalmıştım tavan komple sökülüp soruna müdahale edildi zira.

Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308
    Alıntı Mesutarin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dikiz aynısından geldiğine emin misiniz? Ben de benzer bir sorunla karşı karşıya kalmıştım tavan komple sökülüp soruna müdahale edildi zira.
    Evet bugün sırf bu ses için teste çıktım temiz asfaltta problem yok ama dişli asfaltta ses yapıyordu o kısım, elimle tutup aynayı hafif bastırdım ses direk kayboldu. Aynanın cama yapışık olan plastik kısmı diye tahmin ediyorum çünkü bi çızırtı var plastik cama değiyormuş gibi. Araç cam tavan olmadığı için benimkinde adece aynada problem olabilir. Sizin araç cam tavan mı ? Eğer değilse ve bendeki problemi çözemezlerse bahsettiğiniz gibi bi örnek göstererek servise öneride bulunurum.

Alıntı e_uludag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tavan lambasının olduğu parçayı komple söktüm, sünger bant ile kapladım, tekrar taktım, ses gelmiyor artık. Deneyebilirsiniz. Bu arada rolantide sarsıntı olayı bende de mevcut, servis her zamanki gibi normal dedi
    Anladım öneri için sağolun, bakalım servis ne diyecek bizim aslana çözemezlerse bu şekil deneriz.

Acemi Üye Mesutarin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    eğitmen
    Model
    308
    Arabam cam tavan değil. Bemim de bir titreşim oluyordu tavan ve cam kısmı titriyordu. Tavan döşemesine ya da cama baskı yapınca ses kesiliyordu. Size tavsiyem ses gelince tavana baskı yapın yukarı doğru eğer kesiliyorsa kesinlikle bemim dedipim sıkıntıdır. Konusu bile var forumda bakarsanız.

Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308
    Tamam hocam dediğiniz şekilde bi deneyeyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)