Sayfa 2/16 İlkİlk 123412 ... SonSon
318 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Ynt: 308 sportium auto6r 112 bhp - sorun

Arkadaşlar hoşgeldiniz kazasız belasız sürüşler dilerim umarım sorunlarınız en kısa sürede çözülür.

Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Sizde radyoda cızırtı olması sorunu sportium sahibi bir diğer arkadaşımız ile aynı. Onun radyosunu söküp ana merkeze götürmüşlerdi. hala yanıt bekliyor >
    Ben galiba problemin kaynağını buldum. Sportiumlarda Bluetooth var.Belki bluetooth aktifken veya bluetooth olan sistemlerde, radyo da cızırtıya sebep oluyordur.
    Reis abi Bluetooth bir ihtimal fakat benim comfortta mp3 bile yok ama onda da cızırtı var =) ;D

Acemi Üye

başta konuyu açan emax34 ve 308 i ile problem yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum..

bu topiği görünce beninde 308 i aldığım ilk hafta yaşadığım problemleri dile getirmek için farklı forumlarda açtığım konular aklıma geldi..

yaşadığınız duyguların aynısını bende yaşadım gerçekten çok kötü ..eğer otomobilinize alışagelmişden daha fazla değer veriyorsanız tabiri caizse ''dünyanız kararıyo''

tabiki çözüm yolları arıyosunuz ve bu zaman zarfında ister istemez psikolojik olarak yoruluyorsunuz..

benimde arabam problemliydi..marş motoru bozuk çıktı,sağ ön kolon patlak çıktı radyo zaman zaman çekmiyor ve tamponla çamurluk birleşme yeri sanki tamponu oraya eğreti tutturmuşlar gibi dışarıda duruyodu..

aradan 1 buçuk sene geçti hala herşey 1 buçuk sene öncesi gibi..

bende ilk hafta arabayı aldığım berkeden çıkmıyodum...ama sonra vazgeçtim uğraşmaktan..bu problemleri dile getirdikten sonra 2 günlük arabamın sözde onarılmak için sökülen parçalarından bahsetmiyorum..hatta servis yetkililerinden ve peugeot türkiyeden gelen komik saçma sapan ciddiyetsiz ve birbirinden tutarsız cahil cühela yorumları ve problemlerle ilgili verilen komedi cevapları buraya hiç ama hiç yazmıyorum bile..

sonuç olarak vazgeçtim uğraşmaktan ve içime sinmeye sinmeyede olsa araçtan alabildiğim kadar keyf almaya çalıştım geçen 1 buçuk senede..Allah bir daha hiçbirimizi böyle durumlarla karşılaştırmasın...

tekrar geçmiş olsun,Allah kimsenin hevesini kursağında bırakmasın....

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Alıntı pannacotta Nickli Üyeden Alıntı
    tekrar geçmiş olsun,Allah kimsenin hevesini kursağında bırakmasın....
    Amin diyorum... Sizde de iyi sabır varmış
    Fiorino 1.3 Emotion

Tecrübeli Üye Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Güç Aktarım
    Model
    yok

Ben galiba problemin kaynağını buldum. Sportiumlarda Bluetooth var.Belki bluetooth aktifken veya bluetooth olan sistemlerde, radyo da cızırtıya sebep oluyordur.
    Şirket aracım Fluance'de de bluetooth var.Onda herhangibir cızırtı vb.yok.Ondan olabaileceğini sanmıyorum.
    Remzin kartallar gibi manileri yen aş,layıktır bu vasıflar sana ey şanlı BEŞİKTAŞ

Meslek
    -
    Model
    yok

Kedidir kedi ;D
    Fiorino 1.3 Emotion

Tecrübeli Üye Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Güç Aktarım
    Model
    yok

Alıntı yuяd@eя Nickli Üyeden Alıntı
    Kedidir kedi ;D
    Bu yorum bana bir anımı hatırlattı.Vw satışta çalışıyordum.1999' da yeni geldiği zaman birisine Beetle satmıştım.Siyah deri döşemeli sunrooflu harika bir araçtı.Showroomda arabada herkesin gözü kalmıştı.Adamın arabası 15 gün sonra çekici üzerinde servise geldi.Baktık henüz 100 km.de.Adamda bu arada delirmiş tabiki.Arabayı bir türlü çalıştıramamış.Takviye filan hak getire.Anlattığına göre adam arabayı aldıktan sonra direk çiftliğine gitmiş kapalı yere çekmiş ve üzerinede örtü örtmüş.
    Serviste yapılan incelemeler sonucu aracın içerisine çiftlikte fare girmiş ve neredeyse tüm elektrik tesisatını yemiş.adama o zamanın parası 3000 tl tamir masrafı çıkmıştı Bu arada arabayı adama yanlış hatırlamıyorsam 12000 tl ye satmıştık.

Yani anlayacağınız beterin beteri var.Takmayın kafanıza bunlar çözülecek şeyler.Ama tabiki yeni araçlarda bu tip küçük sorunların çıkması insanı soğutuyor.
    Remzin kartallar gibi manileri yen aş,layıktır bu vasıflar sana ey şanlı BEŞİKTAŞ

Meslek
    -
    Model
    yok

Alıntı FORZA BJK Nickli Üyeden Alıntı
    Yani anlayacağınız beterin beteri var.Takmayın kafanıza bunlar çözülecek şeyler.Ama tabiki yeni araçlarda bu tip küçük sorunların çıkması insanı soğutuyor.
    Sorun çıkabilir ona bir şey demiyorum.. Ama sorunun çözülebileceğine dair müşteriye güven vermek lazım. Biz maalesef bir ürünü alırken "ne çıkarsa bahtıma" diye alıyoruz. Ayıplı mal denk geldiğinde genelde sineye çekiyoruz.
    Fiorino 1.3 Emotion

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Yurdaer 1000nci mesajın hayırlı olsun.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Aktif Üye emax34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Turizmci - Operasyon Muduru
    Model
    308

Arkadaslar,

uzun ugraslar ve aracimin 2 gun aktif iriyilda full check-up a girmesi akabinde sorunlar giderildi. Sorunun asli siemens parcalardan kaynaklaniyor.

Radyo parazitlenmesi, icindeki siemens parcanin yenisiyle degistirilmesi akabinde giderildi.

Gel gelelim en onemli konu olan, motordaki sakirdama ve teklemeye.

Yeni HDI 112 motorlarda kullanilan enjektor sistemi eskiden Bosch markaymis ama artik siemens yapiyor. Ve sorun da siemens sin enjektor sisteminden kaynaklaniyor. 2 gun arabam servis te kaldi, benim gibi 2-3 arac daha gelmis servise onlarda sadece sakirdama varmis ve cozmusler, bendeki ileri duzey di arac bildiginiz pancar motoru gibi calisip gitmiyodu, servis danismani da aynisini bizzat onayladi zaten. Neyse ki cozebildiler.

Size tavsiyem ozellikle sportium hdi 112 auto 6r si olan ve tekleme veya sakirdama problemi yasayan arkadaslar, aktif iriyil da Atilla diye bir arkadas var servis danismani, ona ugrayin, beni referens gosterebilirsiniz, Murat, beyaz portium tl 7198 diye.

Aracinizi aksamdan birakin, ki sabah ilk calistiginda fark daha belirgin oluyor.

Arabamin gidisi falan inanilmaz fark etti. Umarim tekrarlamaz, elimde imkan olsa tum enjektor sistemini BOsch markayla degistircem valla.

)

Radyo parazit olayi da ayni markanin dandik chip leri yuzunden aklinizda olsun servisinize bunu soyleyin hemen gerekli bakim noktasina goturup ilgili parcayi degistirin, sorunlari kabullenmek yerine servisleri basinin etini yiyin arkadaslar sifir arac aliyoruz o kadar para sayiyoruz, ve arac garanti kapsaminda, sorunu cozmek zorundalar!!!...

HErkese keyifli surusler
    Peugeot 308 Sportium 1,6 THDI 112BHP ALP BEYAZ with Lincancabur

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

hayırlısı olsun, sonuçta problem çözülmüş. Bu arada Alman malı en iyisidir diyeneler güzel örnek olmuş, Bosch ta Alman Siemenste Alman alın işte bir tanesinde büyük problem çıkmış. Bu arada bir de soru Bosch ve Siemens zaten aynı şirket değilmi? Bizdeki Arçelik ve Beko gibi...

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301

Hadi geçmiş olsun, sorunun çözülmüş olmasına sevindim.

Umarım uzunca bir süre sorunsuz keyf sürersin

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Meslek
    Model
    308

hayırlısı olsun, sonuçta problem çözülmüş. Bu arada Alman malı en iyisidir diyeneler güzel örnek olmuş, Bosch ta Alman Siemenste Alman alın işte bir tanesinde büyük problem çıkmış. Bu arada bir de soru Bosch ve Siemens zaten aynı şirket değilmi? Bizdeki Arçelik ve Beko gibi...
    Tam olarak ayni degiller, yani ayni cati altindalar ama Bosch kalite bakimindan daha ileride, siemens arac parcalari konusunda cok daha yeni piyasaya girdi o da bosch sayesinde, tercih edilme nedeni ise arac maliyetlerini dusurmek, bosch daha yuksek kalite tabiki ama biraz daha yuksek maliyetlere neden oluyor.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

Emax sorunlarının çözülmesine sevindim umarım tekrarlamaz ve aracını keyifle sürersin.

reis abi Bosch üretimleri her zaman Siemens ten ileri seviye de olmuştur. Aynı firmamılar bilmiyorum ama kalite farkları mevcut.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

inceledim evet organik olarak bağları var. hatta beyaz eşya gruplarında sadece etiket değiştirip ürünü satıyorlar.

Meslek
    -
    Model
    yok

Reis teşekkür ederim.. Nice binlere hep beraber inşaallah.

Aracınızın sorununun giderilmesine sevindim Yazıyı okurken acaba enjektörleri de mi değiştirdiler diyecektim tam... Umarım sorunsuz şekilde kullanmaya devam edersiniz.

Bosch ve Siemens'in ev eşyaları BSHG adı altında üretiliyor. Tasarımlarına bakacak olursanız zaten çok benzediğini görürsünüz.

Siemens marka parçaların kalitesinden ziyade, araçla uyumluluğu sorun teşkil etmiş olabilir. Hiç bir müdahale veya ayar yapmadan belki de parçayı doğrudan takıyorlar.
    Fiorino 1.3 Emotion

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

emax34 çok sevindim sorunun çözülmesine. Radyo parazit sesi benimde yaşadığım ve sonuçlanmayan bir problemdi. Motor şakırdama pancar motoru gibi çalışmasıda daha önce yaşadığım zaman zaman olan bir problem. Cumartesi günü bende 45000 bakımına götüreceğim. Senide referans gösterip bu problemleri çözmeleri için bekleyeceğim bakalım. Ne olacak.

Aktif Üye Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    5008

Geçmiş olsun, sorunların çözülmesine çok sevindim. Şimdi arabanıza olan soğukluğunuz hızla kaybolmuştur artık. Peugeot' un sportium'ları test etmeden göndermiş olması da çok ilginç tabiki !!
    2011 Peugeot 5008 Premium Pack - Sedefli Beyaz

Yasaklı Üye

Haydi geçmiiş olsun, sorunlarınızın çözülmesine çok sevindim... Güzel günlerde mutlu mesut aracınızı kullanmanız dileğiyle...

Tecrübeli Üye
    Meslek
    yok
    Model
    yok

Geçmiş olsun. Bir sonuca bağlanması ve suçlu parçaların bulunması güzel olmuş.

Meslek
    Model
    308

Arkadaslar herkese coook tesekkurler, dun araci teslim aldiktan sonra tam 3 saat boyunca arabadan inmedim herturlu testini yaptim diyebilirim. Su an icin hrsey yolunda gorunuyor ve arabaya isindim )

umarim tekrarlamaz. En kisa zamanda arac fotolarini yayinliycam..

BU arada insallah iftar da size katilicam orda hep beraber inceleriz )

Sayfa 2/16 İlkİlk 123412 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)