Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye mstfkarsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    301

Cam Düğmesine Uzun Basınca Camların Otomatik İndirilmesi

Selamun Aleyküm arkadaşlar, merhaba ben de yeni katıldım aranıza. Adım Mustafa KARSLI. 301 grubu olarak pek aktif değiliz sanırım çok katılan yok. Ben de yeni katıldım. Deneyimlerinizi okudum ellerinize sağlık.

Benim de sorum olacak.

1) Cam düğmesine uzun basınca camların otomatik indirilmesi ve kaldırılması için bir güncelleme mevcut mu?

2) Kumandadan uzun basarak camları açıp kapatmak için bir güncelleme var mı?

Soran arkadaşlar varsa paylaşırsanız sevinirim. Ben Aksaraydayım burada servis yok soramadım.
    Konu mstfkarsli tarafından (30-09-2015 Saat 09:17 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Öncelikle merhaba, aramıza hoş geldiniz. Aslın da ben de yeni katıldım sayılır, dediğiniz gibi 301 ci arkadaşlar pek aktif değil. Yeni üye olarak pek hoş geldin diyen veya ilgilenen de olmadı. Sorduğum sorulara sağolsun bir iki arkadaş bireysel cevap veriyorlar. Sorunuza gelince maalesef cam düğmeleri çok gıcık şekilde uzun basınca otomatik açılmıyor. Sonuna kadar beklemek gerekiyor ve bu çok zor bir çaba oluyor. Hele bir de vitesin yanında olunca bu düğmeler gerçekten tatsız oluyor. Bari tek dokunuşla kapansa idi yeri çok sorun değildi.

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Alarmlarda kullanılan modül takılarak bu yapılabilir. Alarm işi yapan bir elektrikçi bunu yapabilir diye düşünüyorum.
    2008 classic edition

Meslek
    öğretmen
    Model
    301
    Harun hocam teşekkür ediyorum. Araç güzel de cam indirip kaldırma eziyet oluyor. Buna bir çözüm bulunmalı.

Meslek
    öğretmen
    Model
    301
    Alıntı ssgti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alarmlarda kullanılan modül takılarak bu yapılabilir. Alarm işi yapan bir elektrikçi bunu yapabilir diye düşünüyorum.
    Alarm modülü dediğiniz tam olarak nasıl çalışıyor.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı mstfkarsli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alarm modülü dediğiniz tam olarak nasıl çalışıyor.
    Alarm değil de cam kapatmanın tek bir dokunuşla kapanmaması birinci sorunsa benim için ikinci sorun arka park sensörünün olmaması. Bu araçlara sonradan park sensörü takılıyor mu acaba?

Meslek
    öğretmen
    Model
    301
    Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alarm değil de cam kapatmanın tek bir dokunuşla kapanmaması birinci sorunsa benim için ikinci sorun arka park sensörünün olmaması. Bu araçlara sonradan park sensörü takılıyor mu acaba?
    Harun Hocam benim araç allure modeli park sensörü var. Sonradan takılıyordur.

Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Sonradan bu araca veya başka marka araçlara park sensörü takılabilir... Park Sensörü günümüzde BİM gibi süpermarketlerde dahi satılan bir parça. Bir elektrikçide taktırabilirsiniz. Alarmlarda bulunan bu modül camların uzaktan kumandayla kaldırılmasını veya uzun basmalarda camın kaldırılmasını sağlar. Oto alarmı takan bir yerle görüşürseniz size daha ayrıntılı bilgi verecektir.
    Şöyle bir şey işinizi görebilir
    http://www.hepsiburada.com/modacar-t...Ly6hoCIBjw_wcB
    2008 classic edition

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Yeni nesil alarmlar da cem kaldırma desteği,elektrikli katlanır aynalar için ayna kapatma ve far sensörü gibi destek özellikleri olabiliyor yada 4 cam için cam kaldırma modülleri satılıyor, aracın orjinal kilit sistemine entegre edilen modül ile kapı kilitleme düğmesine basıldığı anda açık olan camlar kaldırılıyor.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    İyi güzel de benim araçta alarm yok. Ayrıca bu tür elektrikli sonradan dahil edilen malzemeler beyine zarar verme tehlikesi taşıyor endişesindeyim. Ama eğer işe yarıyorsa dediğiniz gibi düşünülebilir.

Model
    406
    sadece cam kaldırma modülü için alarma gerek yok zaten, yapmanız gereken önce iyi bir elektrik ustası bulup fikrini almak ve ustanın yönlendirmesine göre araç ile uyumlu modülü temin etmek. 4 cam için araç kumandası ile çalışacak bir modül olmasına dikkat edin,bazı modüller çünkü alarm tetiklemesi istiyor.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    öğretmen
    Model
    301
    Arkadaşlar böyle farklı modüller yerine servisin bir çözümü yok mu? Soran oldu mu?

Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Orjinal olarak yok.
    2008 classic edition

tebukan
    Ziyaretçi
    Öncelikle hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim. Peugeot 301 sahibi olarak forumda çok fazla arkadaş yok. Cevap meselesine gelince belki arkadaşlar görmemiştir. Yoksa forum oldukça samimi bir yer.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı tebukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim. Peugeot 301 sahibi olarak forumda çok fazla arkadaş yok. Cevap meselesine gelince belki arkadaşlar görmemiştir. Yoksa forum oldukça samimi bir yer.
    Hoş geldiniz deyince üzerime alındım, teşekkür ederim hoş bulduk. Sesime cevap alabilmek güzel bir duygu. Daha önceki aracım opel idi ve opelin bence en güzel forum sitelerinden birine üye idim iki yıl boyunca. Her gün mutlaka ziyaret eder, işimin el verdiği ve özel hayatımıö sınırları çerçevesinde her gün mutlaka yazılanları okur en az 8-10 farklı mesaj yazarakl paylaşım ve sohbetler yapardık. Aracı satmış olmama rağmen bu olay hala devam ediyor. Tabi peugeot araç satın alınca bir de buraya üye olayım dedim. Arkadaşlarımın paylaşımlarından istifade edeyim, dilimin döndüğünce katkı sağlayayım dedim ama dediğiniz gibi 301 i olan arkadaş herhalde az ve moderatör arkadaşlar biraz yoğun sanırım. Veya ben yanlış yerden başladım bilemiyorum, henüz o samimiyeti göremedim. Herkese iyi forumlar dilerim.
    Konu HarunHoca tarafından (01-10-2015 Saat 06:50 ) değiştirilmiştir.

Yasaklı Üye
    Selamınaleyküm degerli arkadaşlar bende 301 ailesi olarak yeni katıldım.araniza ama bu aracı aldıgım icin gercekten pişmanım çok olumsuz yonleri var 80km hızla giderken sanki camlar kapilar acıkmış gibi rüzgar sesi alıyo vites gecişleri cok zor özellikle 1.vitese atarken resmen güç uyguluyorum acaba bu sorunlar sizin aracınızdada varmı yoksa benimkindemi bi sorun var?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tebukan
    Ziyaretçi
    Aleykümselam Harun bey ve bartınlı arkadaşım. Harun bey vakit geçtikçe forumdan daha çok keyif alacağınıza eminim. Çok kalabalık bir forum değil. Bizler burada birbirimize, 301 sahibi olarak daha çok vakit ayırırız. Vites geçişleri biraz kemikli, haklısınız. Rüzgar sesi 301 kronik sorunu gibi duruyor. Sanırım yetkili servisler bu konu ile ilgili bir işlem yapıyormuş. Kapı fitillerine işlem yaptıranlar var. Ben öyle bir sorun hissetmedim. Sadece şanzımandan bazen aşırı bir ses geliyor. Servis bilye sesi dedi. Normal olduğunu söyledi.

Model
    406
    Alıntı HarunHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoş geldiniz deyince üzerime alındım, teşekkür ederim hoş bulduk. Sesime cevap alabilmek güzel bir duygu. Daha önceki aracım opel idi ve opelin bence en güzel forum sitelerinden birine üye idim iki yıl boyunca. Her gün mutlaka ziyaret eder, işimin el verdiği ve özel hayatımıö sınırları çerçevesinde her gün mutlaka yazılanları okur en az 8-10 farklı mesaj yazarakl paylaşım ve sohbetler yapardık. Aracı satmış olmama rağmen bu olay hala devam ediyor. Tabi peugeot araç satın alınca bir de buraya üye olayım dedim. Arkadaşlarımın paylaşımlarından istifade edeyim, dilimin döndüğünce katkı sağlayayım dedim ama dediğiniz gibi 301 i olan arkadaş herhalde az ve moderatör arkadaşlar biraz yoğun sanırım. Veya ben yanlış yerden başladım bilemiyorum, henüz o samimiyeti göremedim. Herkese iyi forumlar dilerim.
    Ben foruma ilişkin düşüncelerinize istinaden bir şeyler yazmak istedim,Her şeyden önce Peugeot markası altından birden çok forum sitesi ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde gruplar mevcut, Burada 301 sahibi olan üye sayımızda çok az, butarz sitelere genelde sorun çözüm merkezi gibi yaklaşılmasını pekte doğru bulmuyorum,sizin yaşadığınız sorunu bir başkası aynı model araçta yaşamıyor olabilir yada başka bir üyenin sorunu sizin için sorun olmaya bilir, burayı geliştirmek paylaşımları çoğaltmak biz üyelerin elinde,Siteye bir çok üye kayıt oluyor sorununu söylüyor cevabını alıyor ve bir daha göremiyoruz, burada istenilen bu değil, burada gerçek arkadaşlıklar dostluklar var,şahsım adına Ankara da forum buluşmaları dışında görüştüğüm, bir birimize hal hatır sorduğum bir abim var,diğer üyeler ile de buluşmalarda hoş sohbetlerimiz olur,daha önceden bende bir kaç forum sitesinde moderatörlük yaptım, bu tarz platformlar gelip geçicidir,önemli olan insan kazanmaktır,çok Fazla aktif üyemiz yok belki ama faydalı paylaşımlarımız var, kalabalık kuru gürültü dense az kişiyle daha verimli bir platformda olmayı tercih ettiğim için,diğer platformlara artık giriş bile yapmıyorum.Bence sizde doğru yerdesiniz ve deneyimlerini bizimle paylaştıkça bu platformda güzelleşecek, arabasıyla değil insanlığıyla aramıza katılan kaliteli üyelerimizle çok daha hoş bir ortam olacaktır.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    öğretmen
    Model
    301
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Elimizden geldiğince tecrübelerimizi paylaşacağız inşaallah. Bartınli67 arkadaşım. Benim arabamda dediğiniz sorunlar yok. Rüzgar sesi de yok vites geçişleri de çok yumuşak. sadece vites yolunu uzun bırakmışlar.

Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben foruma ilişkin düşüncelerinize istinaden bir şeyler yazmak istedim,Her şeyden önce Peugeot markası altından birden çok forum sitesi ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde gruplar mevcut, Burada 301 sahibi olan üye sayımızda çok az, butarz sitelere genelde sorun çözüm merkezi gibi yaklaşılmasını pekte doğru bulmuyorum,sizin yaşadığınız sorunu bir başkası aynı model araçta yaşamıyor olabilir yada başka bir üyenin sorunu sizin için sorun olmaya bilir, burayı geliştirmek paylaşımları çoğaltmak biz üyelerin elinde,Siteye bir çok üye kayıt oluyor sorununu söylüyor cevabını alıyor ve bir daha göremiyoruz, burada istenilen bu değil, burada gerçek arkadaşlıklar dostluklar var,şahsım adına Ankara da forum buluşmaları dışında görüştüğüm, bir birimize hal hatır sorduğum bir abim var,diğer üyeler ile de buluşmalarda hoş sohbetlerimiz olur,daha önceden bende bir kaç forum sitesinde moderatörlük yaptım, bu tarz platformlar gelip geçicidir,önemli olan insan kazanmaktır,çok Fazla aktif üyemiz yok belki ama faydalı paylaşımlarımız var, kalabalık kuru gürültü dense az kişiyle daha verimli bir platformda olmayı tercih ettiğim için,diğer platformlara artık giriş bile yapmıyorum.Bence sizde doğru yerdesiniz ve deneyimlerini bizimle paylaştıkça bu platformda güzelleşecek, arabasıyla değil insanlığıyla aramıza katılan kaliteli üyelerimizle çok daha hoş bir ortam olacaktır.
    Sevgili moderatör arkadaşım, olayı gayet de güzel anlatmışsınız. Amaç sadece sorunu paylaşıp çözümü bulup ortadan kaybolmak zaten değil. Dediğim gibi Opel forum platformunda da iki yıldır dört bini aşkın mesajı olan, takip eden dostluğu paylaşmaya çalışan, organizasyon ve buluşmalara katılan bir üyeyim. Şimdi aracım peugeot olunca oradaki arkadaşların pek de ilgisini çekmeyen konuları yazmak bir anlam ifade etmiyor. Bir şeyleri güzelce paylaşmak, hep almamak, vermeyi de düşünmek olması gereken diye düşünüyorum. Aynen dediğiniz gibi arabasıyla insanlığı ile ön plana çıkan insanlardan oluşan nezih ve elit bir grup, kuru gürültü çıkaran insan grubundan çok daha kıymetlidir. Doğru yerde olduğumu düşünüyorum. İlginize teşekkür ederim.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler