4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    206

206 Hdi Ön helezonlar hakkında yardım alabilir miyim ?

Arkadaşlar aracı aldıgım arkadaş önceden yayları ısıtıp aracın önünü biraz düşürmüş araya 3 parmak giriyordu daha sonra sanayiye götürüp biraz daha düşürmek istediğimde yayları kestik lastik takozları da kestik fakat yayları kısa oldugu için yerine çok zor oturttuk ve araçta muaazzam bi sekme var. Daha sonra netten araştırdım ve tein marka yay almaya karar verdim. P.tesi yaylarım gelicek bu arada 5 cm lik. Fakat araç benim kanatimce çamurlukla lastik arası 2 parmak falan kalıcak ben bu aracı sekme problemide olmadan nasıl daha yere yakınlaştıra bilirim ? yani istediğim lastik çamurlukla 0 olsun veya biraz lastik içeride kalsın. Şuan ki durum...

Konu Leomar32 tarafından (11-11-2015 Saat 14:46 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye
    Meslek
    SİGORTACI
    Model
    208
    bana soracak olursan 5cm de yetmıyorsa tek çözümü coilover.. 206 da arkalarda yay varmıydı . torsyon var galıba onu indirtirsin. ön 5 cm yetmıyorsa ama yapıcak birşey yok . sekme yapmasını ıstemıyorsan modelıne motor cinsine göre yay seç ve bence eibach olsun.

Acemi Üye
    Meslek
    SİGORTACI
    Model
    208
    birde bir siteden bulduğum bir alıntı var belki yardımcı olur diye paylaşıyorum

''Yay üretilirken, uzunluğu ve sertliği birbirine orantılı olarak ayarlanır. O sebeple daha kısa sprotif yaylar daha serttir. Daha yumuşak olan uzun yaylar kesilerek kısaltılır ise, amortisör için yeterli hareket mesafesi kalmayacak ve kısa zamanda zarar görecektir. Zaten arabanın salınımı da düzgün olmayacağı için kıslatmadan dolayı, yol tutuş ciddi oranda düşecektir. ''

O sebeple arabaya yay ve amortisör modifiyesi bir arada yapılmalıdır. Eğer mümkünse ve imkanınınz varsa coil-over, eğer yoksa yay+amortisor, yada yine imkanınız yoksa fakat arabanızın amortisorleri spor ise (örneğin tek kapı clioların amortisorleri 4 kapı olan kardeşlerinden daha serttir) yayları spor yaylarla değiştirilmelidir. Fakat bu son durumda amortisorlerin ömürlerinin kısalacağına emin olabilirsiniz.

Yeni Üye
    Meslek
    Satış Pazarlama
    Model
    206
    Pekala coil-over Ankara da bize yardımcı olabilecek biri var mı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)