Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Acemi Üye IlgazRafi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Bu LED'lerin tek tek ismi var mı kolayca bulup alabileceğiz halde, İnternet'e t10 led yazınca bile değişik türde bir çok ürün çıkıyor. Mesela stop grubunda kullanılan LED'lerin bir adı var mı kolayca bulabilmem için? Yada önerebileceğiniz bir marka olursa daha da güzel olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aktif Üye emax34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Turizmci - Operasyon Muduru
    Model
    308
    Bu olayı bende biran once yapmak istiyorum yalnız ampul tiplerinden emin olamadigimdan (yuvaları) bir turlu guvenip internetten alamadim, senden rica etsem bana link veya ampul tiplerini paylasma sansın olurmu ustad, t10 dipsiz onda sıkıntı yok da digerleri 1156 falan gibi kodlari var , geri vites, sinyal ve stoplar ayni tip ampul mu ve kodu nedir?
    Peugeot 308 Sportium 1,6 THDI 112BHP ALP BEYAZ with Lincancabur

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    1156 ve 1157 olması lazım. Ama sinyaller şaşı tırnak olduğu için bir tırnağı kesinlikle törpülemeniz lazım yoksa yuvaya girmez. Suskuna çok değişik şeyler yaptım bir ara paylaşacağım. Modül lede sardım bu ara mükemmel oluyor.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Meslek
    Model
    308
    Alıntı ANKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1156 ve 1157 olması lazım. Ama sinyaller şaşı tırnak olduğu için bir tırnağı kesinlikle törpülemeniz lazım yoksa yuvaya girmez. Suskuna çok değişik şeyler yaptım bir ara paylaşacağım. Modül lede sardım bu ara mükemmel oluyor.
    Üstad çok tesekkurler yalnız tırnaği torpuledigimiz zaman yerinden çıkma vb durum olmazmi?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Alıntı emax34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad çok tesekkurler yalnız tırnaği torpuledigimiz zaman yerinden çıkma vb durum olmazmi?

Sanırım 3 yılı geçti bizim led çalışmasını yapalı daha ön led sinyalleri yerinden çıkan duymadım. Zaten sadece ön sinyaller için geçerli bu dediğim aksi halde yuvaya girmiyor ledler. Önler için devre de şart tabi 50 wattlık bir direnç ile takmak gerekiyor.
    (Satıldı)

Aktif Üye Safak065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    yok
    Emeğinize sağlık önemli ve iş görecek bilgiler var, çok dua alacaksınız

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Hocam Aynanın altındaki sinyali led yapmak istiyorum, onun kodu ne peki ?

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    Onu led yapamazsınız presli şekilde içerisinde ampul var.
    black shark

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Alıntı converse10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu led yapamazsınız presli şekilde içerisinde ampul var.
    Çok teşekkürler hocam, ben led işini bütün ampuller için uygulamak istiyorum ama bir türlü ne Tür led alacağımın bilgisine ulaşamadım, sizin bana satın almam içim önerebileceğiniz bir site var mı? Türkiye kaynaklı olursa daha iyi olur zaman açısından.
    Bir çok türde led var, ucunda mercek olanlar ne oluyor mesela onlardan mı almamız lazım?

Birde ben bir aralar plaka lambalarını ve ayakaltı aydınlatmalarıda değiştirmiştim ama yanık kalma sorunu çekiyorum, hepsini baştan düzeltmek istiyorum, Arabanın içindeki LED'ler de t10 Mu Olmalı? Konuda bir çok türden t10 led verilmiş ve bulmakta zorlanıyorum. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Meslek
    Model
    308
    Arkadaslar

Kisa sure once Anka nin arabasinda uyguladigi LEd lerin tumunden birkac set siparis ettim, ay sonuna gelecegini umuyorum, geldiginde sizlere de bigli verecegim, set olarak satisini gerceklestirebilirim.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Ledlerde çakma çok aynı gibi duruyor ama 1 ay bile geçmeden dirençleri kül oluyor. Cem bilir 2 yıl olmuştu sanırım takalı ledleri, ben aldım hala çalışıyordu satmadan önce söktüm hepsini hala canavar gibiydi hepsi. Umarım iyisi denk gelir ama benim sipariş doğrudan fabrikayaydı 100den fazla led almıştık deneme amaçlı gümrük falan ödeyerek site falan kuralım demiştik ama maddi imkanlar elvermemişti o zaman.

Led aldığınızda asla güvenmeyin ledlere özellikle 1. ayın sonunda mutlaka yuvaları kontrol edin. Önlere dirençle sinyal takarken yalıtıma çok dikkat edin kısadevre yapması çok kolay epey ince işçilik istiyor. Çok kalitesiz ledlerde aşırı ısınma ve alev alma durumu da yaşanabilir evde adaptör ile bir süre yakıp deneyip sonra arabaya takmakta fayda var.

Buradan bekliyorum led paylaşımlarını, ben artık kendim yapıyorum ledleri modül led ve power led ile. Arabasız kaldım ama alırsam orta halli bir şey çok değişik fantastik şeyler yapacağım, lehim, kablo, devre olayını epeyce çözdüm

Herkese bol ışıklı günler...
    (Satıldı)

tebukan
    Ziyaretçi
    Ledlerde çakma çok aynı gibi duruyor ama 1 ay bile geçmeden dirençleri kül oluyor. Cem bilir 2 yıl olmuştu sanırım takalı ledleri, ben aldım hala çalışıyordu satmadan önce söktüm hepsini hala canavar gibiydi hepsi. Umarım iyisi denk gelir ama benim sipariş doğrudan fabrikayaydı 100den fazla led almıştık deneme amaçlı gümrük falan ödeyerek site falan kuralım demiştik ama maddi imkanlar elvermemişti o zaman.

Led aldığınızda asla güvenmeyin ledlere özellikle 1. ayın sonunda mutlaka yuvaları kontrol edin. Önlere dirençle sinyal takarken yalıtıma çok dikkat edin kısadevre yapması çok kolay epey ince işçilik istiyor. Çok kalitesiz ledlerde aşırı ısınma ve alev alma durumu da yaşanabilir evde adaptör ile bir süre yakıp deneyip sonra arabaya takmakta fayda var.

Buradan bekliyorum led paylaşımlarını, ben artık kendim yapıyorum ledleri modül led ve power led ile. Arabasız kaldım ama alırsam orta halli bir şey çok değişik fantastik şeyler yapacağım, lehim, kablo, devre olayını epeyce çözdüm

Herkese bol ışıklı günler...
    Merhaba bende Led ampul siparişi vermiştim. Özellikle kaliteli ve canbus özellikli aldım. Yinede ön sinyaller için direnç gerekir mi? Bir sıkıntı olmazsa yarın elimde olacaklar. Hem sinyal, hem geri vites hem de stoplar için geliyor
    2x BAU15s PY21W 7507 5009 Amber 30 W CREE Yüksek Güç Hata ücretsiz Ön Dönüş Sinyali Ampul Projektör Lens Can-bus Hiçbir Titrek
    http://s.aliexpress.com/MjQRzIJr
    (from AliExpress Android) 2x P21W 80 w 16 Cree Led 1156 382 Ba15s Canbus Alta Potencia Drl Luz Reversa Reino Unido
    http://s.aliexpress.com/ZzQbArQZ
    (from AliExpress Android) Son derece Parlak 144-EX Chipsetler Projektör ile 1157 2057 2357 7528 LED Ampuller, parlak Kırmızı
    http://s.aliexpress.com/qQ7BnYVb
    (from AliExpress Android)
    Süper Lampada Pingo Branca Luz T10 Com 8 Led Süper Branco (esmagadinha) Cambus
    http://s.aliexpress.com/AJBVVzIF
    (from AliExpress Android)
    Konu tebukan tarafından (18-08-2016 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Önlere direnç şart yoksa flash lighting yani hızlı yanıp sönme olayını yaşarsınız. Sipariş vermişken 50 watt 8ohm direnç de sipariş edin.
    (Satıldı)

Meslek
    Model
    308
    Önlere direnç şart yoksa flash lighting yani hızlı yanıp sönme olayını yaşarsınız. Sipariş vermişken 50 watt 8ohm direnç de sipariş edin.
    Anka selam ben alttaki dirençleri siparis ettim fakat 8 ohm değil 6 ohm sence uyar mi ?

tebukan
    Ziyaretçi
    Teşekkür ederim. Hakikaten Flash lighting oldu. Bende başka bir arkadaştan yardım aldım. Fctr forumundan servet hoca 4.7 ohm 50 W önerdi. Bende o dirençleri sipariş verdim. Sanırım uyumlu olacaktır.

Meslek
    Model
    308
    Arkadaslar merhaba, iç aydınlatma ve plaka aydınlatma için ledler geldi, bunun yanısıra on sinyal için dirençlerim de geldi, forumdan begenip isteyen arkadaşlar olur diye ledleri fazla ve 2 çeşit getirttim, stop grubu çift duylu ledler de yakın zamanda elime ulaşacaktir ulaştığında bilgi veririm.
    Ledlerin resimleri altta dir, uzun olan ledleri kendi aracimda kullanıyorum ışık düzeyleri fazlasıyla güzel ve Can bus olmaları nedeniyle hata vermiyorlar.
    Kısa olanları tercih olursa diye getirttim çünkü iç aydınlatmada dipten biraz torpulemek gerekebilir.

Bu ledler den isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçebilir.

Aydınlatması konusunda benim lincancabur lu Emax konuma bakabilirsiniz ayrıca.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Gayet başarılı olmuş, artık bir peugeot'um hatta arabam olmasa da bakıyorum, epey emek harcamıştım envy'e. Bu paylaşımları gördükçe seviniyorum Güle güle kullanın. Şu T10 tipi lambalar güzel ama ben şu kare olanlardan memnun kalmamıştım uzun olan da dediğiniz gibi bazen sığmıyor yuvaya. Plaka aydınlatması su alınca çabucak bozuluyor ben bu sorunu 3lü modül led takarak aştım. Aklınızda olsun tabi 3lü modül plakalık aydınlatma lambasına sığmıyor üzerine yapıştırabilirsiniz, ışık fazla oluyor ama onu da birer tanesinin üzerini alüminyum bant yapıştırarak çözebilirsiniz. Yanık kalma, pırpırlanma sorunu asla olmuyor.

Görüntü harika olmuş elinize sağlık.
    (Satıldı)

Meslek
    Model
    308
    Gayet başarılı olmuş, artık bir peugeot'um hatta arabam olmasa da bakıyorum, epey emek harcamıştım envy'e. Bu paylaşımları gördükçe seviniyorum Güle güle kullanın. Şu T10 tipi lambalar güzel ama ben şu kare olanlardan memnun kalmamıştım uzun olan da dediğiniz gibi bazen sığmıyor yuvaya. Plaka aydınlatması su alınca çabucak bozuluyor ben bu sorunu 3lü modül led takarak aştım. Aklınızda olsun tabi 3lü modül plakalık aydınlatma lambasına sığmıyor üzerine yapıştırabilirsiniz, ışık fazla oluyor ama onu da birer tanesinin üzerini alüminyum bant yapıştırarak çözebilirsiniz. Yanık kalma, pırpırlanma sorunu asla olmuyor.

Görüntü harika olmuş elinize sağlık.
    Üstad senin açtığın yolda devam etcem bende gibi görünüyor, önleri vs de halledeyim akabinde ayak aydınlatma, ayna altı vs derken araba yürüyen ışıl dak şekline burunmez inşallah uzun ledler beni gayet tatmin etti açıkçası, diplerini biraz torpuleyince iç aydınlatmada da plaka da da gayet güzel oturdu, şu alma durumu şu an için yok ama sıcak silikon tarzı birsey yapma ihtimalim de olabilir
    Kare olanları henüz denemedim ama led sayısı vs ile kiyaslarsak muhakkak daha az ışık olacaktır, ben onları ayak aydınlatma ve ayna altı aydinlatmada kullanmayı düşünüyorum.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Photobucket geri mi gelmiş yüklediğimiz her şeyi görüyorum öyleyse çok iyi olmuş.
    (Satıldı)

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Iyi haber sen geldin mi peki özgür hocam

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler