17 sonuçtan 1 ile 17 arası
    Acemi Üye AhmetS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    RCZ

Peugeot yetkili servise bıraktıgım aracım keyfi olarak kullanıldı.

Arkadaşlar merhaba bildiginiz gibi 2014 rcz evo sahibiyim.Yaklaşık 10 gün önce aracımı esenyurttaki peugeot deniz otomotiv 'e bıraktım.Fren yapınca titreme problemiyle ilgili.Aracı bırakırken orda çalışan bir ustayla 5-10km lik bir test yaptık.Sorunu görmeleri açısından daha sonra ben aracımı bırakıp gittim.Ertesi gün bi arkadaşım beni aradı ve aracımı esenyurt içinde gördüğünü söyledi.Bende aracımın serviste olduğunu imkansız olduğunu söyledim.

Ertesi gün servis beni aradı ve diskleri ilgili bir işlem yapılması gerektigini ama bunu garantinin karşılamadığını söyledi.Bende kullanım hatasıyla olabilcek bişey olup olmadığını sordum servis yok kullanım hatasıyla olcak bişey deil ama garanti karşılamıyor yinede dedi.İyi dedim kalsın ve aracı aldığımda farkettim ki aracım yaklaşık 80 km yol yapmıştı.Pek bilmedigim için bu olayları dedim heralde test yaptılar ben yokken tekrar vs. her neyse Müşteri hizmetlerini aradım ve olayı anlattım müşteri hizmetleri dediler garantiden işlem yapılabilir.Bayi yanlış bilgi vermiş.Dün aracımı tekrar bayiye götürdüm.Ve özellikle aracı bayiye götürmeden depoyu fulledim.Kilometreyi not aldım.Ve aracı bıraktım.Tabi bu 10 günlük sürede arkadaşlarımada internettende bu kdr test sürüşünün anormal olduğuna dair bilgiler gördüm ki bencede öyle.Her neyse beni dün aradılar dediler balatalarında değişmesi iyi olur iyi dedim deiştirin.260 lira dediler iyi tm dedim.Gittim aracı teslim aldım ve gördüm ki aracım çeyrek depo inmiş ve 70-80 km yol yapılmış.Hemen aklıma gidebilcekleri güzergahlar geldi ve hgs kayıtlarını incelemek aklıma geldi.Hgs kayıtlarına baktığımda aracımın çatalca gişelere kadar gittiğini gördüm.

Yani test e çıkan arkadaş nedense 5kmlik bi yolda test etmek yerine 80km lik bir güzergahta test etmek istemiş ve o kadar hızlı hor kullanmış ki 25-30 kmlik yolu 10 dk da gitmiş.avcılar gişelerinden çatalca gişelerine.Bu tamamen keyfi yapılan bişey bunun bi açıklaması yok.Müşteri hizmetlerini aradığımdada anormal olduğunu fakat bişey diyemiceklerini bayiden bi talebiniz varsa iletebiliriz sadece dediler.Yani keyfi olup olmadığını biz bilemeyiz test etmişler vs. dediler.Yani bayiyle çözün probleminizi yapcak bişey yok dediler kısaca.Bir önceki aracımı gecelik bıraktığımdaki 80km yolda otobanda yapılmamış hgs kaydına baktıgımda.Yani bir önceki bıraktıgımdada araç keyfi olarak şehir içinde kullanılmış.Yetkili bayiye bile güvenerek araç bırakamıycaksak daha nabıcaz ben bilmiyorum kime güvenicez.

Ben sadece sorumlular hakkında bişey yapılacaksa yapılsın başka bişey istemiyorum dedim bunu farklı insanlarada yapıcaklar çünkü.İlgileniriz dediler yani kısaca hiç bişey yapılmıycak.Zaten daha önce otomobil çalınan pejo bayiside var.Googleden araştırırsanız bulabilirsiniz.Ne derece yetkili ve güvenli bu servisler bilmiyorum.Sadece ilgilendik demek için müşteri hizmetleriyle görüştük.her neyse arkadaşlar siz siz olun dikkat edin.
    Konu AhmetS tarafından (11-12-2015 Saat 15:31 ) değiştirilmiştir.
    2014 RCZ EVOLUTION 1.6 THP 156 HP OT. GRİ

2011 SCİROCCO 1.4 TSİ SPORTLİNE DSG OT. PARLAMENT MAVİSİ !

2011 RCZ YEARLİNG 1.6 THP 156 HP OT. SİYAH !

2010 AUDİ A3 1.8 TFSI CABRİO OT. SİYAH !

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Sevgili Ahmet,
    Konu gerçekten hiç hoş değil. RCZ yi alıp resmen gezmişler.aslında bunu da test yaptık mantığına sokuyorlar. -ki Peugeot müşteri ilişkilerinin de umursamaz davranıyor gibi gözükmesi kötü olmuş. Kazasız olarak teslim etmelerine sevinmek lazım. ancak aracı teslim alırlarken ve geri verirlerken km.sini yazıyorlar. bu konuda servise bir protesto yazısı gönderbilirsin. Noterden de olabilir. en azından ciddi şekilde kızmış olduğunu anlarlar. Ancak bu servis tehlikeli bir servis pek uğramamak lazım....
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    Öğrenci
    Model
    RCZ
    Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ahmet,
    Konu gerçekten hiç hoş değil. RCZ yi alıp resmen gezmişler.aslında bunu da test yaptık mantığına sokuyorlar. -ki Peugeot müşteri ilişkilerinin de umursamaz davranıyor gibi gözükmesi kötü olmuş. Kazasız olarak teslim etmelerine sevinmek lazım. ancak aracı teslim alırlarken ve geri verirlerken km.sini yazıyorlar. bu konuda servise bir protesto yazısı gönderbilirsin. Noterden de olabilir. en azından ciddi şekilde kızmış olduğunu anlarlar. Ancak bu servis tehlikeli bir servis pek uğramamak lazım....
    Abi çok teşekkür ederim.Sanırım iyi niyetim ve yaşımın küçük olması sebebiyle beni buluyor böyle şeyler.Zaten müşteri hizmetleri servisle konuşmuş servis evet full depo geldi teslim ederkende yarımın biraz üstünde teslim ettik demiş.Ama neden o kadar uzun km test yaptıklarına dair bi açıklama malesef ne servis ne müşteri hizmetleri yapabiliyor.Avukat yoluyla ne yapabilirim pek bilmiyorum veya fransa peugeot a bu sorunu nasıl iletirim bilmiyorum.Bayi bişey talep ederse yardımcı olalım demiş bende tek isteğim sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılması dedim sadece ın gın yaptılar yani kısacası genel merkezdende tatmin edebilcek bi cevap alamadım.

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    HGS ve benzin parasını ödetmelisin bence 80 kilometrelik test mi olur. Sıkıştır müşteri hizmetlerini.. Saat kaçta geçilmiş gişelerden belki de eve gitti adam. Hatta ben olsam kıllanıp boya testi bile yaptırırım araca belli olmaz..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

Acemi Üye
    Meslek
    ögrenci
    Model
    308
    abi yanlıs anlamayında bu peugeotun hangi yaptıgı iş düzgün olsun ki servisi düzgün olsun en güzeli sanayi götür baksınlar halletsinler hem daha ucuza hem araban yanı başında

Tecrübeli Üye Cem B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    parekende
    Model
    308
    Alıntı coosmanli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi yanlıs anlamayında bu peugeotun hangi yaptıgı iş düzgün olsun ki servisi düzgün olsun en güzeli sanayi götür baksınlar halletsinler hem daha ucuza hem araban yanı başında

Vallahi kardeş ,6 tane sıfır kilometre peugeot alıp garanti süreleri dahilinde hep yetkili servislere götürdüm.amanında Yıldırım peugeot şimdide Aktif-iriyıl harika hizmet verdiler.Şehir dısında bir yetkili serviste te aynı durumla karşılaştım.Ben sorun yaşamadım hiç.

Konuyu dagıtmadan, belliki işgüzar bir servis çalışanı var.Müşteri hizmetleri yerine direkt servis müdürüne çıkıp iki seferde de basına geleni anlatmalısın.Bence gerekeni Servis müdür -patron kimse yapacaklardır. İleride diger insanlara yapılmaz en azından.
    2011 308 HDİ İnci Siyah
    2014 308 e hdi Allure 115

Acemi Üye snlyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Memur
    Model
    3008
    Merhaba. Bence konuyu Peugeot Fransa'ya mail atarak bildirin. Elinizde bulunan dökümanları da ekte gönderin. Geri dönüş yapacaklardır.

Aktif Üye asdfg112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Servisin yaptığı ayıp bir kenara, Peugeot Türkiye'nin umursamaz cevabı çok kötü olmuş marka imajı açısından. İnanın böyle bir cevabı elektrikli mutfak aleti üreticisi bile vermez, çok yazık.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    '12, 308 active, hdi, 6r
    59bin km

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok
    Bir şekilde medyaya ulaşılsa haber niteliği taşır mı acaba? Bizim kanallar sever böyle haberleri.

Meslek
    Öğrenci
    Model
    RCZ
    Çok teşekkür ederim abimlerim ama dediğim gibi bende ortalığı ayağa kaldırdım fakat tatmin edici bir cevap bulamadım birde zeki arkadaşlarımız aracımın yol kamerasını nedense çıkartıp test sürüşüne çıkmışlar Yoksa ellerimden çekicekleri vardı fakat bu noktada diğer insanlar mağdur olmasın diye foruma yazmayı doğru buldum.

Fransaya iletmeyi müsait olduğum bi gün deniycem

Acemi Üye horus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Geçmiş olsun. Bu hadisenin peşini bırakmayın. Kendini bilmeyen bir servis elemanı sebebiyle firmanın imajı düşmesin. ne servisler var. saçma sapan hizmet veren.
    308 Sportium

Aktif Üye Safak065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    yok
    Can sıkıcı bir durum gerçekten direk serviste aracı teslim ettiğiniz kişi ile birebir konuşun o kadar mesafeyi o sürede geçecek kadar hangi testi yapmışlar acaba araca? Gerekirse sert çıkın haksız olan taraf onlar.

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Bence dava açmalısın, markanın imajı da düşerse düşsün zaten yok... adamın arabasını 80 km kullanmak ne ya
    Servis konusu çok önemli, her markanın serivisnde oluyor böyle şeyler, bence tamamen toplumumuzun karakter zayıflığından kaynaklı
    rcz ile hava yapmaya çıkıyor oradaki bir şuursuz, araba nasıl kullanıldı allah bilir. tazminat davası bile açarsın dostum uğraşmaktan çekinme
    sen çekinirsen ben çekinirsem, iyice yozlaşan toplum daha da yozlaşıyor, o gezen şahıs ekmeğinden olmalı ki bir daha yapmasın acıma...
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Acemi Üye muhsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Dislileri Imalatı
    Model
    508
    Nedense hiç şaşırmadım tam Peugeot servislerinden beklenecek bir davranış.Servis elemanlarınının çoğuna uyuz oluyorum arabayı nasıl hor kullanırız diye uğraşıyorlar serviste.Bakıma götürdüğümde arabayı aşağıdan yukarıya getirecek toplasan 2 dk durmayacak arabada ama arabayı gaz vererek çalıştımalar,klimayı sonuna kadar çevirip en düşük derecede en yüksek hızda çalıştırmalar,radyoyu kendine göre ayarlayıp son ses açmalar ve daha niceleri.Arabanın garantisi süresince bu berbat Peugeot servis elemanlarına katlandım garanti bitince hemen soluğu özel bir serviste aldım.Sağolsun Ömer Bey den orijinal ve gerekli parçaları tedarik ediyorum bakımımı yaptırıyorum içim rahat ve arabam gözümün önünde olacak şekilde
    2011 PEUGEOT 508 1.6 THP 156 BG ACTİVE 6 İLERİ OTOMATİK SEDEFLİ BEYAZ (80.000 km)

1993 TOYOTA COROLLA 1.6 GLİ 114 BG (387.000 km )

Acemi Üye muhsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Dislileri Imalatı
    Model
    508
    Bir de yetmezmiş gibi arabayı süngerle yıkıyorsunuz değil mi diye sorduğumda tabii ki efendim diye gözümün içine bakarak rahatça yalan da söylüyorlar.Halbuki gözümle gördüm güzelim sıfır ayarında arabaları fırçayla çizerek bir güzel yıkıyorlar
    2011 PEUGEOT 508 1.6 THP 156 BG ACTİVE 6 İLERİ OTOMATİK SEDEFLİ BEYAZ (80.000 km)

1993 TOYOTA COROLLA 1.6 GLİ 114 BG (387.000 km )

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Kabul edilecek bir durum değil. 80 km kullan nerdeyse yarım depo benzin harca, yüksek hızlara çık, hgs kullan, kamerayı Sök sonra da test ettik de. Yemezler. Bence bırakmayın bu işin peşini. Canları sıkılsın biraz akılları başlarına gelsin
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Meslek
    Öğrenci
    Model
    RCZ
    Alıntı horus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bu hadisenin peşini bırakmayın. Kendini bilmeyen bir servis elemanı sebebiyle firmanın imajı düşmesin. ne servisler var. saçma sapan hizmet veren.
    Teşekkürler fakat ne servis ne genel merkez herhangi bir memnuniyet sağlıyamadı.Daha önce servislerinden çalınan araçtan bahsedince.Yıkamacı çaldırmış vs. dedi isterse servislerimiz 500 km bile aracı kullanır size bunun için bilgi vermek zorunda deil dedi.Bide yetmezmiş gibi hatta bekleyen bir sürü mağdur insan var artık sonlandıralım dedi.Sanırım zorlarına gitti gerçekler yüzlerine vurulunca.

Alıntı Safak065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can sıkıcı bir durum gerçekten direk serviste aracı teslim ettiğiniz kişi ile birebir konuşun o kadar mesafeyi o sürede geçecek kadar hangi testi yapmışlar acaba araca? Gerekirse sert çıkın haksız olan taraf onlar.
    Frenlerini test ettim demiş servis şefi.Niye 5km lik güzergah yerine 80 km lik güzergahta test yaptıgını kimse bilmiyor.

Alıntı CaglarB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence dava açmalısın, markanın imajı da düşerse düşsün zaten yok... adamın arabasını 80 km kullanmak ne ya
    Servis konusu çok önemli, her markanın serivisnde oluyor böyle şeyler, bence tamamen toplumumuzun karakter zayıflığından kaynaklı
    rcz ile hava yapmaya çıkıyor oradaki bir şuursuz, araba nasıl kullanıldı allah bilir. tazminat davası bile açarsın dostum uğraşmaktan çekinme
    sen çekinirsen ben çekinirsem, iyice yozlaşan toplum daha da yozlaşıyor, o gezen şahıs ekmeğinden olmalı ki bir daha yapmasın acıma...
    Haklısınız fakat olabildiğince ilgisizler.Ben elimden geldiğince her yerde konuyu dile getirdim genel merkez olsun servis olsun.Dava konusundada bilir birinden destek almam lazım aslında bilmiyorum.

Alıntı muhsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedense hiç şaşırmadım tam Peugeot servislerinden beklenecek bir davranış.Servis elemanlarınının çoğuna uyuz oluyorum arabayı nasıl hor kullanırız diye uğraşıyorlar serviste.Bakıma götürdüğümde arabayı aşağıdan yukarıya getirecek toplasan 2 dk durmayacak arabada ama arabayı gaz vererek çalıştımalar,klimayı sonuna kadar çevirip en düşük derecede en yüksek hızda çalıştırmalar,radyoyu kendine göre ayarlayıp son ses açmalar ve daha niceleri.Arabanın garantisi süresince bu berbat Peugeot servis elemanlarına katlandım garanti bitince hemen soluğu özel bir serviste aldım.Sağolsun Ömer Bey den orijinal ve gerekli parçaları tedarik ediyorum bakımımı yaptırıyorum içim rahat ve arabam gözümün önünde olacak şekilde
    Malesef özellikle istanbuldaki servisler öyle.Çanakkaledeki servisle hiç bir sorun yaşamadım.Müşteri memnuniyeti %100 dü fakat istanbulda ne mepa ne deniz otomotiv gerçekten çok kötü.

Alıntı muhsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de yetmezmiş gibi arabayı süngerle yıkıyorsunuz değil mi diye sorduğumda tabii ki efendim diye gözümün içine bakarak rahatça yalan da söylüyorlar.Halbuki gözümle gördüm güzelim sıfır ayarında arabaları fırçayla çizerek bir güzel yıkıyorlar
    Evet özellikle kendi bezimle yıkayın diyorum fakat bi kulaktan girip diğerinden çıkıyor.

Alıntı tsinanb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kabul edilecek bir durum değil. 80 km kullan nerdeyse yarım depo benzin harca, yüksek hızlara çık, hgs kullan, kamerayı Sök sonra da test ettik de. Yemezler. Bence bırakmayın bu işin peşini. Canları sıkılsın biraz akılları başlarına gelsin
    Şuan için sanırım tek çare fransaya bildirmek benim istediğim sadece yapan kimse o gerekirse işten çıkarılsın.Sorumlular gereken cezaları alsın.Farklı bi benzin vs. bişey beklentim yok fakat onu dediğim zaman bile biz gerekli uyarıları yaparız ama size sonuçla veya napcağımızla ilgili bilgi veremeyiz aramızda gibi saçma sapan bir açıklama yaptı genel merkez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)