Arkadaşlar geçen sene 1.2 otomatik 2008 aldım, araç felaket kullandıkça anladım, performans çok kötü, yavaşlarken vites düşürmelerde başarısız, yığılmalar oluyor, kavşaklarda otomatikte kalkarken hemen 2. vitese atıyor araç yine yığılıyor, durup geri viteste taktığınızda gazı hemen yemiyor, hareket etmiyor, sizde gaz almadığını düşünerek biraz daha gaz verirken birden zıplıyor daha neler neler...

bunları geçtim, kabullendim, zaten serviste ne desek bu normal, bu yarı otamatik olduğu için, bu fabrika çıkışı böyle, buna yapacak bişi yok deyip başından savmaya bakıyor, bi daha yarı otomatik mi tövbe, yokuşta vs.. dur kalk yapmadan almakmı tövbe.. bunlar bana ders oldu ama bir de şu var ki bir daha peugeot mu ona da tövbe.. halbu ki çok severek almıştım aracı, hatta borcu bitsin 3008 alayım diyordum ama bu saatten sonra almayacağım...

yıllık bakım için servise götürdüğümde görevli geldi ve dedi ki aracınızın değerlerinde farklılık var o yüzden peugeot fransanın yaptığı bir kampanya komple motorunuzu değiştireceğiz...

ee o zaman benim aracım değer kaybedecek, 2. elde nasıl satacağım, kim almak ister motoru değişen bir aracı...
yok dediler bütün trafik işlemlerini biz yapacağız, araç muayene falan onlar da bizde, bu hususlarda trafikte görünmez...
diyelim ki trafikte görünmedi senin servis kaydında da mı görünmez...
görünür tabii..
ee o zaman...

neyse biz ne tamam dedik, ne de hayır, bi araştıralım diye çıktık, istanbul peugeot a mail attım, aracı, durumu, kendimizi, motor değişimi istemediğimizi ve araç değişimi istediğimi anlatır şekilde, biri aradı 3-5 gün sonra, işte beyefendi biz talebinizi değerlendirdik, araç değişimi yapmayız ama motoru değiştirmeyi kabul ederseniz size 1 yıl daha fazladan garanti verelim... yok dedim kalsın...

sonra fransa peugeot a mail attık, durumu onlara da anlattık, onlardan bi cevap gelmedi, yine istanbul peugeot aradı, dediler ki fransaya mail atmışsınız ama biz de değişen bişi yok kusura bakmayın...

şimdi dava açmaya hazırlanıyorum, emsal kararlar, protestolar, hukuki süreç için hazırlık...
uzun sürüyor dava süreci 3-4 yıl gibi bir süre...

haklıyım, 7000 km deki aracın motoru mu değişirmiş arkadaş, garajdan çıkmadı araba, Allah'tan korkun, arızalı bozuk aracı satmışlar bize, sonra da motoru değiştirelim derken sanki bana mal bağışlıyorlar gibi, lütfediyorlar gibi tavırlar takınıyorlar...

peşin para saydım ellerine, ilk aracım, heveslendim de aldım, 40 tane arabam olsa da bu böyle çıksa gam yemem arkadaşlar, ama bunlardan da bu tavrı beklemezdim, en azından daha resmi, daha ciddi, daha profesyonel bir şekilde beni muhatap alarak, bi müşteri temsilcisiyle değil en azından hukuk biriminden birisi, bir üst derecede amir tarafından aranıp, detaylı şekilde sürecin tarafıma anlatılmasını falan beklerdim.. haa öyle olsa dava açmayacakmıyım elbette açacağım ama, inanın geçen gün piyasa fiyatının üstünde tüpe fiyat veren bi milangaz bayiiyi merkeze şikayet ettim, milangazın satış müdürü aradı da yarım saat konuştu, siz bizim için önemlisiniz, sizin düşünceleriniz çok önemli, müşteri memnuniyetine önem veriyoruz falan... bu adamlar koskoca bir otomobil firması, 60 liralık tüp için adam 1 saat konuşurken, 60 bin liralık araba için 1 dk bile konuşmadılar benimle...

bu konuyu açarken elbette sizlerinde olayla ilgili düşüncelerinizi, varsa elinizde örnek olaylara ilgili kararları vb. paylaşmanızı isteyeceğim ama asıl konuyu açmamdaki sebep bi cep telefonu, bir mobilya, bir beyaz eşya, bir mutfak robotu, bir tartı, bir saat alırken bile 40 kere düşünürken, milyarlar değerindeki araçları alırken önünü arkasını bir kez daha düşünmek, olmaz olmaz da işte oluyor, başımıza böyle bir mevzuu gelirse, satıcı, bayii, fabrika müşterisinin mağduriyetine çözüm bulmak için mi çabalıyor yoksa satana kadar ticareti mi yapıyor, lütfen bu hususları da iyice araştırın,

peugeot forumunda peugeotu kötülemek olmaz, kimsenin nefsine hoş gelmez elbette ama bende bire peugeot kullanıcısı olarak peugeot tarafından mağdur edildim, bunu bilin istiyorum...

hayırlı günler...