6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    serbest
    Model
    406

lastik seçimi

Merhaba arkadaşlar
    öncelikle belirtmek isterimki lastik seçimide motor yağı seçimi gibi oldukça kafa karıştırıcı geliyor bana ,daha önce kullandığım brigstone 195 65 15 91h lastiklerim ömrünü tamamladı şimdi yenileme zamanı marka olarak öneriniz ve model ne olmalı yazlık olacak. mesela brigstonun 195 65 15 olan bir kaç modeli var yazlık 195 taban 65 yanak 15 jant olduğunu biliyorum .aynı ebatlarda değişik lastikler var lastik üzrindeki çizgiler falan kafa karıştırmayayım fazla önerileriniz nelerdir teşekkürler

Aktif Üye asdfg112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    yaz lastiği için Goodyear Efficient Grip Performance öneririm, fiyatı da çok iyidir. bir diğer alternatif olarak Continental Premium Contact 5 ve Michelin Primacy 3 e de bakılabilir.

eğer bulunduğunuz iklim ara ara kış lastiği ihityacı doğuruyorsa tereddüt etmeden Michelin Crossclimate serisine bakın. kış lastiği özelliklidir ama değişim gerektirmez, 4 mevsim 365 gün değiştirmeden kullanırsınız.
    '12, 308 active, hdi, 6r
    59bin km

Aktif Üye daschund - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Destek Uzmanı
    Model
    308
    Osman Hocam;
    Yaz lastiği için GOODYEAR EFFİCİENT GRİP PERFORMANCE derim mevcutta iki aracımda da kullanıyorum
    -195-60-15" Megane Sw
    -205-55-16" peugeot 308
    her iki araçta oldukça stabil ve güzel bir yol tutuşu sergiliyor
    fiyat olarakta
    16" - 800-900 civarında
    15" - 500-650 civarında

kış lastiği için ;
    Goodyear UG8 yada UG9 derim
    UG8 biraz daha uygun fiyatlı çıkıyor..
    215 e tanesini bulursunuz
    UG9 biraz tuzludur
    her ikisi arasında desende fark var ama diğer konularda iyi lastiktir

yok ben 4 mevsim kullanırım dersen
    GOODYEAR 4 SEASONS G2
    yada
    Michelin Crossclimate

ankarada iseniz yardımcı olmaya çalışrıım

Yeni Üye
    Meslek
    İnşaat Yüksek Mühendisi
    Model
    RCZ
    207 Outdoor aracımda kış lastiği olarak 4 adet Goodyear UG8'i iki sezondur kullanıyorum. Yağmurlu ve sulu karlı havalarda sorun yaşatmıyor. Ancak geçen sene İstanbul'u felç eden yoğun kar yağışında dik rampalarda bana epey bir sorun yarattıkları için kış lastiğine ek olarak 2 adet (1 set) Spikes Spyder Sport model kar paleti aldım. Fiyatı makul olsa frenajı güçlendirmek adına 1 set daha alıp, arka tekerlere de takacaktım ama neyse ki kış o kadar da sert geçmedi.

Sonuç: ne alacaksanız alın ama 4 adet alın ancak hiçbirine de tam olarak güvenmeyin

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest Ticaret
    Model
    406
    Kumho KH31 - F alken Ziex ZE914 bu lastikleri "700.00."tl taktıorısın gayette güzel lastikler.

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest Ticaret
    Model
    406
    Peugeot Kullanıcısı arkadaşlar bana 2001 Model 406 Coupe ÖN TAMPON-KAPUT-ÖN SOL FAR GEREKLİ bu konuda arkadaşında veya satan yerlerde bilgisi olan var ise bilgi verebilirmi.
    Coupe 4x108 Jantlarıda olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)