3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    İnşaat Yüksek Mühendisi
    Model
    RCZ

Lightbulb Açılır - kapanır dokunmatik multlimedia ekranından motor parametrelerinin takibi

Arkadaşlar,

Bu sıralar aracın motoru ve yürüyen aksamı üzerinde yapmak istediğim değişiklikleri biraz erteleyip, performans yerine konfor odaklı bir araştırmanın içerisine girmeye karar verdim. Aracımda fabrika çıkışı Ön ve Arka Park Sensörleri + Navigasyon + JBL ses sistemi olduğundan odaklandığım iki noktadan ilki park asistanını daha efektif şekilde kullanmak.

Mevcut teybi kurcalamadan altındaki boşluğa hareketli, dokunmatik ekranlı, bluetooth ve USB bağlantısı olan bir multimedia alıcısı (Single DIN, flip-out multimedia monitor) koyup, buna ön ve geri kamera bağlayarak anlık görüntü almak. Araçlarımızdaki Navigasyon paketi 3008'deki ile birebir aynı. Bizdeki tek eksik geri görüş kamerası. Ben onu bir adım da öteye götürüp ön tampondaki sensörlerle eşleşen bir kamera da koymak istiyorum.

Bunun için bir iki örnek buldum e-bay'de:

http://www.ebay.com/itm/Camera-7-Sin...-/262190813206

http://www.ebay.com/itm/Camera-Singl...-/121290186891

Yukarı doğru açılan (ilki) daha uygun gibi ancak markası falan pek tanıdık gelmedi bana...

İkinci hedefim de halihazırda cep telefonumda bulunan ve OBD2 ile bluetooth üzerinden araç parametrelerinin takibini yaptığım Torque Pro'yu bu multimedie alıcısına kurup, motor parametrelerini 4.8 yerine 7 inç dokunmatik ekranda keyifle izleyebilmek.

Double DIN kullanıp, orjinaldeki araç parametresi kontrollerini, yol bilgisayarını kullanabilen arkadaşlarımız var mı?

Konu hakkında bilgi ve deneyimini bana ve merak eden diğer arkadaşlarımıza aktaran olursa çok sevinirim.
    Konu Alafsny98 tarafından (11-01-2016 Saat 21:40 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye MaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış Müdürü
    Model
    308
    Emin olmamak ile birlikte isteiğini yapmak için, Android desdekli bir ünite edinmen olabilir.

Kullandığın Torque programını orada da çalıştırabilirsin. Tabi edineceğin cihazın Bluetooth uda olmalı.
    2012 508 SW GT 2,2HDi 230 Hp (Dr.Ecu) Kahverengi
    2014 308 ACTIVE Tekno GRi 1.2 PureTech 82 hp
    2018 Harley Davidson Fat Bob 114
    2016 Yamaha Mt-09 Tracer Race Blue
    2009 308 SW Panoramic PREMIUM Kum Gri - 1.6 HDi 130 HP (Chip: Bülent Rayman) (SATILDI)
    2015 Yamaha Mt-07 Moto Cage Mat Gri (SATILDI)
    2018 Yamaha Nmax155 (SATILDI)
    İnegöl / Bursa

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Ekran yerine direk androidli tablet bağlayın daha kolay olmaz mı?

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)