9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    güvenlik
    Model
    206

Unhappy 206 aracım mars basıyor araba çalışmıyor

oncelıkle herkeze ıyı forumlar benım aracımda soyle bı sıkntı var 206 1.4 2000 model arac 1 haftadır olan bı sıntı var arac marş basıyor araba çalışmıyor
    araba 2 gun yatdı sabah kalkdım calıstırdım calısmadı akucu cagırdım akuyu şarz etdık tutmadı aku aldım ertesı gun sabah ıse gıdecekdım calıstırdım calısmadı akşam denedım gene marş bastı araç çalışmadı ertesı gun aracı sanayıye cektırdım ozel pejo servısıne makınaya bagladılar sorun gozukmedı araçta sonra beyınden supendıler gene calışmadı sonra bujıler sokuldu bu arada butun sgortalr kontrol edıldı bujıler temızlenınca araba çalıstı ıyı dedık cozduk dedık eve geldım gene ıstop etdım sabah calıstırdım calıstı ıse gıtdım olen cıkcam araba gene calısmıyor ustayı aradık getır dedı gene cekıcı geldı gene goturduk elektırık ısı dedı elektırkcıye goturduk gene bı beyın sokuldu bakıldı sıkntı yok araba o ara gene çalıstı sonra bu kabloların soketınde dedıler soketı tamır etdıler gene orda 15 kere calıstırp durdurdum ıı dedık yaptık eve geldım sımdı gene stop edtdım araba gene çalışmıyor hıc bışey anlamadım yarın gene goturcez ustacımıza bakılanlar ben zın pompası saglam bujıler degıstı bılgısayarda herhangı bır arıza kaydı gozukmuyor napacam ben bu aracı bana bı yardımcı olun

Aktif Üye serdarhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Benzin pompasi deponun icinde mi pejolarda? Depo ucinde ise pompaya gelen hortumlari gozden gecirin. Yirtik olabilir.
    2009, 308 HDİ COMFORT,90HP...

Yeni Üye
    Meslek
    güvenlik
    Model
    206
    arabada tüp var enjoktorlu araba gazdada çalışmıyor sıkntı orda

Yeni Üye
    Meslek
    güvenlik
    Model
    206
    hıc kımsenın basına gelmedımı boyle sıkıntı

Acemi Üye
    Meslek
    Gıda Mühendisi
    Model
    306
    Buji kablolarının doğru takıldığına emin olmanız lazım sonra lpg var dediniz bir şu lpg işinede bi baktırıverin hortum mortum pompa da sıkıntı olabilir ilk çalıştırmada benzin le çalışıyor benzin pompasından kaynaklanabilir.Elektrik arızasıda olabilir fakat olacağını sanmıyorum.Aynı ustada kalma başka ustayada bi göster fazla ellettirme aracı tanımadık usta sonuçta Allah Yardım Etsin.Kolay Gelsin

Yeni Üye
    Meslek
    çalışan
    Model
    206
    merhaba arkadaşlar eşimin 2001 model 1.4 benzinli xt 206 sında çalışmama sorunu yaşıyoruz. aracı parkettikten sonra çalıştırmak için marşa basınca hiç bir şey yapmıyor. kontağı bir kere çevirince bütün ışıklar yanıyor ve spor mod ve kar modu ışıkları yanıp sönmeye başlıyor. daha sonra marşa basınca akü lambası sönüyor marşı bırakınca yanıyor tekrar ama bu sure içinde araç marş basmıyor. acaba aküde mi bir sıkıntı var dersınız. ama bazen de marş basıyor. anlamadım bu sorunu. şu anda da aracı 10 gündür kullanmıyoruz ve hiç marş basmıyor. bir de motor suyu haznesi nereye kadar dolu olmalı içine baktım yarıdan az dolu şu anda. bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim

Acemi Üye
    Meslek
    Gıda Mühendisi
    Model
    306
    Arabayı sanayiye kadar bir şekilde götürmeniz gerek.Sanayiye geldimni hem motor ustasını hemde elektrikçiyi aynı anda bulun sizde yanalrında olun onlar fikir alışverişi yaparken öle öle bulmaya çalışıcaklar tek elektriçi bakarsa dicek yok şu yok bu dicek motor ustası bakarsa dicek şunu değiştr bunu değiştir dicek onun için ikisi yanyana olunca çözümü bulurlar ayrı ayrı gösterme .Birde arabanın imbolezır felan sorun olabilir burdan anca bu kadar yardım edebildim Allah kolaylık versin.

Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    308
    Bujiler ne durumda

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yeni Üye
    Meslek
    işçi
    Model
    206
    merhaba burak bey aynı sıkıntı ben de var nasıl çözdünüz acaba size rica etsem beni aryabilir misiniz sokağa çıkma yasağı var acil ama
    Konu zignec41 tarafından (26-04-2020 Saat 04:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: numara

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)