8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Yeni Üye vatansever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    miralay
    Model
    308

Yeni 508 eat6 incelemem

Merhabalar;
    Yıl 2011'di. Mart Nisan ayı gibi Sivas'taydım. Temeltepeye asker seçmeye gelmiştik. Sivas'ta gezinirken, yolumuz peugeot'ya çıktı. Bir bakalım diye girdik. O zaman eski 308,3008 bipper vardı bayide. Birde ilk defa gördüğümüz bir araç 508 yazıyordu önünde. Dışarıdan çok şık görünüyordu. Önünde duran fiyat formuna baktığımda 1,6 thp 156 hp allure yazıyordu. 68.000 lira fiyatı vardı. Hemen içine oturdum, bu ne böyle ya dedim. Arkadaşı çağırdım ve peugeot'yamı geldik dedim. Kaliteli bulmuştum. Araçla ilgili bilgileri aldık ve test sürüşüne çıktık. Test sürüşüne çıktığımız araç dizel otomatikti. Aracta bildiğimiz gibi bir otomatik şanzıman yoktu. R N A + - şeklideydi. A'ya aldım, aracın gitmesini beklerken gitmedi, yanımızda ki hanım efendi gaza basmanız lazım dedi, değişikmiş dedim. Bayiden Erzincan yoluna doğru çıktık ve gaza yapıştırdım, bir de ne olsun hopp öne araba bize selam verdirdi. Bune yahu dedim, beyefendi robotize şanzıman bu. Yapmayın be, bu kadar güzel arabaya bu şanzıman olmuş mu ? dedim. Hanım bayide baktığınız araç tam otomatik onda böyle bir sorun yaşamazsınız, ancak sadece benzinlide sunuluyor dedi. Maalesef üzüldüm ve almaya niyetlenmiştim ve almadım.
    Geçen sene göral pegueot'ya gitmiştim. Yeni 308 otomatiğe kavuştuğunu duyunca durmadım. Bayiye gittiğimde 508'i görünce 508'e daldım. Kızımla sağını solunu incelerken satış danışmanı Hakan bey yanımıza geldi. Beyefendi çok dikkatli inceliyorsunuz dedi ve ilk söylediğim şanızmana el attınız mı? oldu. Değişti dedi, sevindim test sürüşüne çıkmak istiyorum dedim tabi buyrun dedi. Kızım arkaya oturacakti ki, ablacım babanızın yanına siz oturun dedi, hoşuma giden, beklediğim st davranışlarından birini yapmıştı. Sürüşe geçtiğimizde bu şanızıman auto6r 'a göre sarsıntılar aza indirildi dedi. Kullandım ancak değişiklik göremedim. Üzüldüm...
    Daha sonra 308'e kaydım. Hakan bey sağolsun, müthiş bir araç sipariş verdik. Türkiye'de bu araç yok demişti. Hakikaten yoktu. Alkantra döşeme, ısıtmalı koltuklar, volumetrik parametrik alarm, premium paket ve 18 jant.
    Niyetim vardı, uzun zamandır d segmenti araç almak. Passat niyetlendim ancak, .......... buraya benim zincirleme küfür tamamlamı koyuyorum, satış danışmanları yüzünden vazgeçtim. zaten 508'in passata göre daha kaliteli buluyordum, ancak şanzımandan kalıyordu. Ve yeni şanzımanlada mükemmel olmuş.
    Bugün tekrardan gittim baktım. Araçın dış tasarımına lafım yok mükemmel. Özellikle ful ledlerle müthiş. Arka kısımda güzel. Allure versiyonda her şey mevcut. Passatın higline da opsiyon olan bir çok özellik bunda standart. Ses sistemi, mesela kör nokta sistemi, navigasyon, mesela otomatik uzun far gibi.
    Aracın içi ise kalitesiz bulduğum yer yok ancak, biraz daha iyi olabilir dediğim yerler var, kapı içleri mesela. Plastik kalitesi bir tık daha iyi olsa olurdu. İlk başta Porshce deki gibi anahtarsız çalıştırma tuşu solda. Skoda'da anahtarın girdiği yere yapmışlar bence hoş değil.
    Direksiyonun biraz törpüye ihtiyacı var, tuşları azaltılması lazım. Kullanımı kolay fakat göze karmaşık geliyor.
    Birde eşya gözü konusunda sıkıntılı. Telefonu koyacak yer yok. Kolçağın altı çok küçük, vitesin önünde ki göz aynı.
    Bunun haricinde araçta sıkıntı yok. Arka camlarda perdeler, gayet yeterli diz mesafesi, geniş bagaj. Kaliteli ön konsol.
    Sürüşe geçtiğimde,
    Bambaşka bir 508 ile karşılaştım. Bir kere çok daha sessiz bir motor.
    İkinci dikkatimi çekense bence çift kavramaların işi bitti. Bu şanzıman mükemmel olmuş. 308'e göre ilk 3 viteste değişim yapılmış. Şanzıman kusursuz tepkiler mükemmel, direksiyon üstündeki kullakçıklarda keşke 308'e de gelse dedim.
    Yüksek devirde içeriye gelen motor sesi, passata göre daha az. Hatta kullakçıklardan vitesi düşürüp devir 4000'ne dayandığında verdiğim tepki bu araç passattan daha sessiz dedim. Onun haricinde bu araç 120 hp değil 150+ olsaymış dedim. O beklentiye girdim açıkcası. Kullanması daha zevkli olurdu..
    Bu araçla sürekli selektör yaptım, full led konusunda peugeot aştı, ateş eder gibi, öndeki araba da patlıyor, dağılma olmuyor, nokta atışı )
    Bu aslanın listedeki fiyatı 140.000 lira. Her şey mevcut araçta. Alıyorum derseniz araç 120,000 lira. Allure gerek yok der, bir alt paket active modeli derseniz de o araçta neredeyse dolu. Kör nokta sistemi, sürüsü koltuğu otomatik. Bu araçta 99,000 lira.
    Peugeot 3008 için optimal bir araç demiştim, aynen öyle optimal bir araç. Kalite konfor genişlik olarak aynı araçların fiyatları ortada ki onlarda bu kalite yok. 3008 100,000 lira en ful modeli. feline.
    508'de kesinlikle optimal bir araç, rakipleri 320 a4 fiyatında satılırken. Hemde kaliteli.
    2015 308 1,2 130 hp eat6 allure + sedefli beyaz + alakantra yarı deri döşeme + premium pack+ performance pack

Meslek
    miralay
    Model
    308
    Pazar günü incelemiştim. Şimdi paylaşmak nasip oldu. İyi geceler .
    2015 308 1,2 130 hp eat6 allure + sedefli beyaz + alakantra yarı deri döşeme + premium pack+ performance pack

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Güzel inceleme olmuş, düşünen arkadaşlara fikir verecektir.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Meslek
    miralay
    Model
    308
    Pazar günü incelemiştim. Şimdi paylaşmak nasip oldu. İyi geceler .

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Talismanın yanında çok ezik kalıyor ama,yeni 508 çok daha iddialı olmak zorunda, sınıf çok iddialı, yeni mondeo ve superb çok başarılı, Talisman sınıfa çok daha başka bir boyut getirdi. Bence kendine rakip görmesi gereken araç budur ve öyle düşünüyorum ki peugeot bu işi de çok daha iddialı bir noktaya getirebilir.

2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Benim de bir allure incelemem olmustu.Gercekten kusursuz bir arac.lakin sifir fiyati ulasilabilecek rakamlar degil.ilk defa peugeotun ikinci elde deger kaybi isime yarayacak gibi gorunuyor.2016 model bie 508 , 2019 yilinda ulasilabilecek bir hedef benim icin.Simdilik 407 ile devam...

Yeni Üye
    Meslek
    yazılım mühendisi
    Model
    309
    inceleme için teşekkürler çok faydalı oldu benim için

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    508'i son derece beğeniyorum. Eğer D Segmentinde bir araç alacak olsam bu 508 olurdu.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)