Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 21 ile 28 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    308
    Yıllardır opet kullandım o da kesinlikle iyi bir yakıt ancak bu peugeoet 308'in yakıtı kesinlikle shell performans yakıtıdır. Benden önceki sahibi 69bin kmye kadar hep shellden almış, belkide ben opet alınca araç şaşırmış bu denli titremeye başlamış olabilir ama tekrardan shelle dönünce kendine geldi.

Acemi Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    308
    Alıntı GOXIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay bende de var hatta hep kafamdaydı şimdi konusunu görünce yazayım dedim. Maalesef bizim araçlarda durum bu şekilde. Düz yolda giderken atıyorum 3. viteste gidiyorsun devir 1500'ün altına indiğinde titreme oluyor. Vites değiştirdikten sonra devir 1500 üstünde olmalı yoksa her yolda titreme mevcut. Şirket aracı olan Kia Rio da bu durum yok mesela. Düz yolda 3.viteste hiç gaza basmasan bile 1000 devirde bile titremeden yola devam ediyor. Bizde böyle maalesef. Ayrıca mesela birinci viteste hiç gaza basmadan aracı kaldırayım dediğinde de titreme yaparak kalkıp gidiyor. Giderken de hafif bir titreme devam ediyor. Dediğim gibi bu olay da kia rio'da yok. Can sıkıcı bir olay ama hepsinde olması beni rahatlatıyor açıkcası.
    Benim araçta da gaza basmazsanız 1000 devire düşene kadar titremeden yola devam ediyor. Eğer sizin araç gaz vermediğiniz halde 1500 altında titreme yapıyorsa bir servise görünün derim bu normal değil.

Acemi Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    308
    Sheelden aldığım depoyla 300km kadar yol yaptım. Aracın artık düzüşk devirlerdeki gaz tepkileri çok daha hızlandı diyebilirim. Artık titremeler minimum seviyelerde.

Acemi Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    308
    Eğer 308 aracınız varsa kesinlikle shell performans yakıtı kullanınız. Tamamı şehir içi 300 km yol yaptım. Yakıt göstergesi sadece 2 diş oynamış.
    Konu artgraft tarafından (23-03-2016 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye des0uza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satınalma sorumlusu
    Model
    308
    Alıntı artgraft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer 308 aracınız varsa kesinlikle shell performans yakıtı kullanınız. Tamamı şehir içi 300 km yol yaptım. Benzin göstergesi sadece 2 diş oynamış.
    Günaydın. Performans yakıtı derken hangisini kastediyorsunuz. Benzinli aracıma normal 95 oktan benzin alıyorum. Bir ara 97 oktan almıştım onda da yakıt sarfiyatı fazla olduğunu tespit ettim.
    2011 Peugeot 308 1.6 VTİ 120 hp Aluminyum Gri

Acemi Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    308
    Shellde dizel araçlar için 2 tip yakıt var. Biri performans diğeri tasarruf diye geçiyor. Sizin benzinli araçtada düşük devirlerde titreme var mı?

Yeni Üye suvos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    memur
    Model
    yok
    Merhabalar Konu geçmişmi bilmiyorum evet 308 ve titreme debriyajdan ayağımı kaldırmaya korkuyorum acaba yukarda felan kavrıyor ayarı varmıdır cidden aldığımız yakıttanmı vites geçişlerinde çekişte problem yok ama 1 ve 2 vites korkuyorum titriyor sürekli gaza çokmu basıcam kendine mi bırakıcam acemi gibi oldum...

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    Serbest meslek
    Model
    Partner Tepee
    Benim aracımdada aynı sorun vardı şanzuman difrensiyal boşluğu varmis boşluğu aldılar düzeldi krank gezinti ayı aşinincada yapıyor hem şıkır şıkır ses yapıyor sanzumanda değişmedik bilye rulman kalmadıydi şıkır şıkır sesin krank gezinti ayida olduğu tespit edildi bilginize
    Konu emresahin tarafından (11-02-2022 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)