17 sonuçtan 1 ile 17 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308

308 direksiyon

Arkdaşlar Merhabalar direksiyon arayanlar için iyi bir yer buldum sizinle paylaşmak istedim,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...75579065/detay

fiyatıda bana uygun geldi dun aldım bugun elime ulaştı sizde bi görüşün yada istanbulda olanlar gidip alsın derim kargo ücreti yok burada
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Acemi Üye des0uza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satınalma sorumlusu
    Model
    308
    İlana baktım. Size gelen orjinal dimi. Bir de benim aracım 308 comfort. Bu biraz küçük gibi göründü gözüme. Herhamgi bir sıkıntı olurmu?
    2011 Peugeot 308 1.6 VTİ 120 hp Aluminyum Gri

Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308
    şöle söyleyim benim anladıgım bu çıkma gibi duruyor adamı aradıgımda sıfır gönderdik dedi ürünün dışından çizik dahi yok kaplama sıfır yani sadece içinde bir yer kalmıştı deri değil içindeki plastik normalde benim direksiyonum altı düz olan modeldi.

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    Sonradan kaplama sanırım çünkü dikiş şekilleri sıfırdan farklı ama gzl güle güle kullanin
    black shark

Acemi Üye
    Meslek
    ögrenci
    Model
    308
    acaba bu ürün 308 lere de uyan 3008 lerin direksiyonu mu? yoksa direk 308 özel olan direksiyon mu?
    2009 308 1.6 VTI ALP BEYAZI

Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308
    onu bilmiyorum ama bana alırken adam 2 rengi var bunların dedi biri siyah biri antresit dedi benim tam siyah değildi bu üründe tam siyah değil zaten 308 ile 3008 arasında sadece renk farkı var diye biliyorum isterseniz kenarındaki stok numarası vereyim bilen biri varsa baksın

Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308
    arkdaşlar bu direksiyonu takmak istiyorum kendim taksam sıkıntı çıkırama yoksa dışarda bir yeremi taktırayım videolar izledim zor degil gibi duruyor ama air bag olayı biraz kafamda soru işareti olarak geliyor ne diyorsunuz bir bilgi almak istiyorum

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Eliniz yatkın ise neden olmasın. Ama dikkat etmeniz gereken yer airbag. Yanlışlıkla patlatabilirsiniz bile.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Yeni Üye
    Meslek
    muhasebe
    Model
    308
    Bu firmadan direksiyonu deri kaplattım.
    mükemmel isçilik yapıyorlar.

Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308
    elim yatkında kutup başını söküp mü yapsam diyorum sonra sıkıntı çıkarmasın bana söker takarım işçilikleri çok güzel zaten konuştum pejo vw ve bazı araçların servis işlerinide yapıorlarmış ankara bilindik bi usta varmı taktıkdan sonra çalışmaz araç falan dediler airbag tanıtman lazım dediler

Aktif Üye Pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektirik teknisyeni&Teknik danışman ll
    Model
    308
    Alıntı ensazl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elim yatkında kutup başını söküp mü yapsam diyorum sonra sıkıntı çıkarmasın bana söker takarım işçilikleri çok güzel zaten konuştum pejo vw ve bazı araçların servis işlerinide yapıorlarmış ankara bilindik bi usta varmı taktıkdan sonra çalışmaz araç falan dediler airbag tanıtman lazım dediler
    S:A bu direksiyon 3008 5008 direksiyonu üzerine deri kaplanmış çift dikişli işlem görmüş tek dikişli olan orjinal fabrıka derisi kaplı olan
    sizin airbag 3008 ve 5008 direksiyonuna yerine oturur ama korna işlemi tam çalışmayacaktır çok sert bastırman gerekecek takmadan yada taktırmadan önce Airbag te ufak bir işlem gerekiyorki korna daha kolay çalsın
    Red Black Shark

Aktif Üye Pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektirik teknisyeni&Teknik danışman ll
    Model
    308
    Alıntı converse10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonradan kaplama sanırım çünkü dikiş şekilleri sıfırdan farklı ama gzl güle güle kullanin
    Aynen sonradan kaplama
    Red Black Shark

Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308
    Hocam kolay gelsin nasil bir islem gereliyor ben yapabilirmiyim bunu yardim ederseniz sevinirim

Aktif Üye karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    makine mühendisi
    Model
    308
    Diteksiyonu hiç tecrubeniz yoksa sökemezsiniz sokerken makarayi soketleri ve airbegi elinize alma ihtimaliniz var. Özellikle makarayi kirma olasiliginiz fazla ...ama yinede yaparim derseniz anlatayim hatta videolari izleyin yardimci olacaktir.

Öncelikle kucuk bir aynaya ihtiyaciniz var. Bir de 2 adet uzun ince duz tornavida ve sokmek icib yildiz anahtar numarasini hatirlamiyorum ama set halinde satilanlar var L alyan gibi ama yildiz.gelelim nasik yapildigina

1- direksiyon ust muhafazasini alttaki 2 yildiz vidayi sokerek cikariyorsunuz. Gobek kisminda bir kismi deridir. Direksiyondan cikarmaniz icin direksiyonun ayar mandalini acin ve direksiyonu kendine dogru cekmeniz isinizzi kolaylastirir. Sonra vidalari sokup klipslerden ayrin kendiliginden cikar.
    2- ust muhafaza sokulunce airbeg kisminin arka tarafini demin bahsettigim ayna yardimi ile goreceksiniz. Burda 2 adet celik tel var. Bu telleri merkezden iceriye dogru itin. Iterken uc kismindan itmeyin ortada bosluk olan kisimdan itmeniz gerek. Telin bir tanesini ittirince airbeg kismi ittiginiz taraf gevseyip one dogru gelecek. Parmaginizi yada 2. Torvadayi kullanarak airbegin yeniden oturmasini engellemek icin direksiyon ve airbegin kalkan kismi arasina sikistirin.
    3- tam bu noktada diger klips olan telide merkeze dogru ittirmeniz gerekecek. Ancak ittirirken airbegin biraz once acilan kismi yerine oturmaya calisir. Eliniz varsa canini az bisey yanar ancak klips kurtulursa airbeg cikmis olur. Diger klipside merkeze dogru itip airbeg i kurtarmis olursunuz.
    4- bu kisim onemli airbeg soketlerini dikkatlice acin cekmece soketlidir. Dikkat edin fazla guc harcamaya gerek yok acamiyorsaniz zorlamayin kirilir. 2 adet soket var. Ikisinide sokup cikarmaniz gerek.
    5- bir diger kisim airbeg cikinca ortadaki makara sakin dokunmayin cevirmeye vs calismayin. Soketler cikinca orta gobekte 1 adet yildiz vida var onu sokeceksiniz. Soktukten sonra direksiyonu kontrollu olarak kendinize cekin cekerken soket uclari takilacak sert cekerseniz soket kirilir. Makara merkezini de degistirmeyin direksiyon airbeg veya teler duz konumdayken sokulmesi gerekir.
    6- soketleri soktugunuz orta gobekten kurtarip direksiyonu alabilirsiniz.
    7- gelelim takmaya... takarken orta gobekte bulunan tirtiklar var bu tirtiklarin ustu ve alti duz kama yerleri vardir. Direksiyonu takarken gobekteki cikintilarin direksiyondaki girintilere denk gelmesi gerek..aksi halde direksyon yamuk kalir. Gobege oturtup sokulen vidayi takiyoruz.
    8- vidayi takmadan direksiyon orta boslugindan aldigimiz soketleri duzgunce airbege bagliyoruz.
    Sonra elimizle bastirip celik klipslere oturtuyoruz.
    9- oturduktan sonra direksiyonu hafif cevirip makara oturmusmu test edin sonra ust gobek muhafazasinin uc kismini gecirip vidalarini takin islem tamam...
    Molla Mehmet Karayilan anisina

Karayılan der ki, harbe oturak
    Kilis yollarından kelle getirek
    Nerde düşman varsa orda bitirek
    Vurun Türk uşağı namus günüdür

Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308
    anladım hocam yapacagımı düşüyürom elim biraz yatkındır bu işerede ben kutup başını söksem mi yoksa sökmeden mi yapsam diye düşüyorum birde hocam korna konusunda bilgi verirseniz öğlen sökmeyi düşünüyorum.

Aktif Üye karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    makine mühendisi
    Model
    308
    Korna baslarda calmiyor alt kisim az bisey kasiyor sonra alisiyor merak etme .. akuyu sokme airbegi anahtarla kapabilirsin..
    Molla Mehmet Karayilan anisina

Karayılan der ki, harbe oturak
    Kilis yollarından kelle getirek
    Nerde düşman varsa orda bitirek
    Vurun Türk uşağı namus günüdür

Acemi Üye Fth911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    mühendis
    Model
    308
    merhaba, direksiyondan memnun musunuz? benim de ihtiyacim var
    "İyiliğe vesile olan iyiliği yapan gibidir"

2011 308 1.6 Hdi Envy Otomatik....................../2017-Devam...
    2011 3008 1.6 THP Allure Otomatik (Satıldı)...../2016-2017
    2008 308 1.6 Hdi Comfort Manuel (Satıldı)......./2014-2016

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)