Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Aktif Üye tAKreS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    308

25000 Liraya Kadar Otomatik 206/307 Tavsiyesi

Arkadaslar merhaba. 2011 yilinda 308 imi aldigimda uye olmustum. Tekrar yazmak bugune nasipmis.
    25000 lira butcem var cok eski olmayan tam otomatik bir arac ararken aklima 206/307 geldi. Biraz bakindim fiyatlar bir hayli artmis. Bu fiyata dusuk km arac bulmak imkansiz. Size sorum 100k km den sonra bu araclarin motoru ve sanzimani bana sikinti cikarir mi? Cogu arac LPG li bu benim icin bir dezavantaj olusturur mu? Donanim olarak 2004 den sonra ABS olmayan model var mi?

Simdiden cok tesekkurler..
    Aşk Üç Harftir; BMW

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Yok mu yardımcı olacak biri
    Aşk Üç Harftir; BMW

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    O fiyata alacağınız 150.000 km civarı 206-307 otomatik arabayı ben kesinlikle tavsiye etmem. AL4 denen meşhur şanzıman var hepsinde. Problem çıkarma olasılığı %90 diyorum. Km de ilerlemiş olduğundan başka sorunlar da çıkarabilir. Bir de km'si oynanmamışını bulmak da dert. LPG de ayrı bir dert kaynağı olur.
    2012 Ford Focus Titanium 5P 1.6 TDCI 115 HP 6 ileri manuel (Kum Gri)

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Alıntı mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O fiyata alacağınız 150.000 km civarı 206-307 otomatik arabayı ben kesinlikle tavsiye etmem. AL4 denen meşhur şanzıman var hepsinde. Problem çıkarma olasılığı %90 diyorum. Km de ilerlemiş olduğundan başka sorunlar da çıkarabilir. Bir de km'si oynanmamışını bulmak da dert. LPG de ayrı bir dert kaynağı olur.
    Dediğiniz gibi km ye bende güvenmiyorum bu araçlarda. Şanzıman nasıl bir problem çıkarabilir hocam ?
    Birde bu fiyata başka otomatik vites ne önerirsiniz ?
    Aşk Üç Harftir; BMW

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    bir kaç ay önce bir arkadaşımıza 2003 HDi 406 SV bva aldık, 180,000 km de ve 150,000 km ye kadar araç yetkili servis bakımlı, araç çok güzel durumda,ancak şanzımanın hiç ellenmemiş olması biraz aklımızı kurcaladı ve bunun için sıkı bir pazarlık yapıp olası şanzıman revizyon ücretini cebimizde kalacak şekilde pazarlığımızı yaptık,şanzıman ın vites geçişleri falan kusursuz denecek şekilde,geri kaçırma,boşa alma gibi sorunlar yok,yani ilk etapta şanzıman güzel ve dikkatl kullanılmış izlenimi yaratıyor. aracı alır almaz zaten şanzıman yağınıda değiştirdik, şuan için bir sorun yok genel olarak araçta ve şanzımanda ama al4 çok özen isteyen bir şanzıman yakında bir sorun çıkarması olası,ha bu sorunun çok büyük olmayacağı da belli, en fazla türbün,balata ve filitre masrafı olarak bakıyorum ben ki bu parçlarda 650 750 tl arası tutar gerisi işçilik.bakımsız kalmış yanlış kullanılmış bir al4 şanzıman en iyi ihtimalle 100 tl den başlayan ve 3000 tl yi aşan bir bakım maliyeti gerektirebilir. bunun için gerek ister 307 ister 206 isterse 406 olsun vites kutusu çok iyi incelenmeli.

2003 2004 bir 406, 206 ve 307 den çok daha iyi bir araç olur. 206 ve 307 ile kıyaslanacak olursa artı ve eksileri elbette var ancak genel anlamda bu iki araçtan çok daha konforlu ve rahat bir araç almış olursunuz.

2004 406 sv de ne özellikler var dersek deri döşme,koltuk ısıtma,elektrikli ısıtmalı ve katlanır ayna,hafızalı sürücü koltuğu ve dikiz aynaları,far ve yağmur sensörü,sunroof(opsiyon) hız sabitleyici(opsiyon ancan bu araçlarda ki elektronik alt yapı 2002 öncesi puglardan farklı olduğu için haricen takılabiliyor 200 250 tl) jbl 8 kanal ses sistemi, clarion ana ünite ve cd changer(6 lı), geniş bagaj hacimi,geniş iç mekan, hdi da 2000 cc 110 Hp güç ve düşük yakıt tüketimi, son derece sessiz iç mekan ve keyifli yolculuklar ilk etapta akıma gelenler,ama biz bahsettiğim aracı yaklaşık 1,5 ay arayıp bulduk.ilk önümüze çıkan 406 yı almadık.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Ben hiç otomatik vites araba kullanmadım. Bir araba tavsiye edersem çok doğru olmaz. Mutlaka tavsiye edecekler vardır. AL4 şanzımanı nereden biliyorum dersen çok yakın arkadaşımda 2004 model bir 307 vardı. Araba ile çok ilgilendim. Sorunları da beraber hallettik. Bu şanzıman belli bir kullanım süresinden sonra "Automatic Gear Fault" diye bir arıza vermeye başlıyor. Elektrovana değişimi ile çözülebiliyor. O bile en az 600-700 TL masraf çıkarır. O da olmazsa revizyon ister, daha da pahalıya patlar. Kullanımı da hiç keyifli değil. 2'den 3'e ne zaman atacağını bilemiyor. Bazen arada kalır, yani bir sürü sıkıntı. Ama bu bütçe ile alacağın her otomatik vites arabada ufak da olsa bir risk vardır.

Model
    406
    yazınızın başında hiç otomatik vites kullanmadığını belirtmişsiniz,sonrasından 2 den 3 e ne zaman atacağını bilemiyor demişsiniz, burada yaşadığınızın araca ve şanzımana olan yabancılığından kaynaklandığını söyleye bilirim,sağlıklı bir şanzıman söz konusu ise tam otomatik şanzımanlar yarı otomatiklere göre daha karakteristik özellikler barındırıyor,yani aslında ne zaman ne yapacağı diğer şanzıman türlerine göre daha belli olan araçlar,tabi bunda gene sürücüye bağlı olarak gaz pedalının tepkileri de önemli.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Benim araca yabancılığımdan kaynaklanmış olabilir. Yalnız aynı olayı arkadaşım da anlatıyordu. Belki onun araca özel bir durum vardır. Otomatik vites arabam hiç olmadı ama dediğim gibi 307 ile bayağı bir uğraştık. Hatta elektrovana değişimini Parlarlı'da Fatih Usta yapmıştı. Yazdıklarım tutarsız olarak anlaşılmasın. Hepsi birebir yaşadıklarımdır.

Model
    406
    Benim demek istediğim sağlıklı bir şanzıman ile sürücü bir süre sonra uyum yakalıyor sürücü normal kullanımda aracın ne zaman ne yapacağını biliyor yada sürücü şanzımanın istediği tepkiyi vermesi için ne yapması gerektiğini biliyor, bunun dışında yüksek devirde vites değişimi gibi sorunlar olabilir, al4 e sütten çıkmış ak kaşık kimse diyemez ama,elektrovana değişimde bile orijinal parça yerine brog warner marka elektro vana kullanılması gerekiyor ve değişim sonrası aracın çalıştırılıp bilgisayardan değerlerin okunması gerekiyor, şimdi tam hatırlamıyorum ama işte 50 hz de çalışıyorsa yeni vana bunu 100hz e çıkartmak gerekiyor ki yeni parça tam performanslı çalışabilsin.

Bende yakın zaman önce al4 tam otomatik revize ettirdim,daha önceden de 406 kullandığım için ve yaklaşık 5 yıl kadar da amcamda 307 olduğu için hem tam otomatik versiyon hemde triptonik versiyon hakkında az buçuk bilgim var. ben kendi aracıma 270,000 de revizyon yaptırdım bu sürece kadar da 2 defa seleonedi valfler değişti,ama artık türbün iyice bozulduğundan,şanzıman içindeki balatalar tükendiğinden revizyon kaçınılmaz olmuştu.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Fiyat ve araç özelliği çok sıkıntılı bir ara ben de baktım düzgün bir tane araba bulamadım. Genelde kalos çıkıyor insanın önüne veya eski corsa ama onların da lpgsi yoksa yakıt korkunç. Umudunuzu kırmak istemem ama epeyce zor olur bu fiyat bandında düzgün araba bulmak.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Yeni Üye maymetmgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi hocam ben peugeot hastası bir adamım tekrar peugeot alabilmek için 2 almani gözünün yaşına bakmadan sattım 2006 jetta ve 2006 octavia dsg hiç sevmedim konforunu yakitini ama otomotik dedinmi alman derim usta

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Model
    406
    Dsg,edc,powershift gibi çift kavramalı şanzımanlar evet ekonomik ama daha hiç birisi sorunsuz değil,dsg bir kere sorun vermeye başladımı şanzıman değişimine kadar gidiyor iş, edc ona göre biraz daha sağlam ama sorunsuz değil, powershift konuşmaya değmez,hiç biri bir tam otomatik sağlamlığını yakalayamadı,bunun içinde sektör yavaş yavaş tam otomatiğe dönüyor gibi,tam otomatik şanzıman konusunda japon firmaları çok iyi ki peugeot un şuan kullandığı 6 ileri tam otomatik ve 1.5 litre hdi motorla birlikte sunmaya başlayacağı 8 ileri tam otomatikte japon üretimi

Artık otomatik şanzıman kavramının altından alt başlıklarda oluştuğu için konu çok geniş.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Yeni Üye maymetmgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dsg,edc,powershift gibi çift kavramalı şanzımanlar evet ekonomik ama daha hiç birisi sorunsuz değil,dsg bir kere sorun vermeye başladımı şanzıman değişimine kadar gidiyor iş, edc ona göre biraz daha sağlam ama sorunsuz değil, powershift konuşmaya değmez,hiç biri bir tam otomatik sağlamlığını yakalayamadı,bunun içinde sektör yavaş yavaş tam otomatiğe dönüyor gibi,tam otomatik şanzıman konusunda japon firmaları çok iyi ki peugeot un şuan kullandığı 6 ileri tam otomatik ve 1.5 litre hdi motorla birlikte sunmaya başlayacağı 8 ileri tam otomatikte japon üretimi

Artık otomatik şanzıman kavramının altından alt başlıklarda oluştuğu için konu çok geniş.
    Haklısınız dsg ler bile aralarında bölünmüş durumda şu anda yeni araçlarında kullanılan 7 ileri kuru dsg tam bir hayal kırıklığı 6 ileri yağlı şanzıman onlara göre daha sağlam abimde 2 defa 2015 jetta da şanzıman indi hemen sıfır verdiler banka arabası olmasa asla almam diyor o derece sorunlu

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    bir kaç ay önce bir arkadaşımıza 2003 HDi 406 SV bva aldık, 180,000 km de ve 150,000 km ye kadar araç yetkili servis bakımlı, araç çok güzel durumda,ancak şanzımanın hiç ellenmemiş olması biraz aklımızı kurcaladı ve bunun için sıkı bir pazarlık yapıp olası şanzıman revizyon ücretini cebimizde kalacak şekilde pazarlığımızı yaptık,şanzıman ın vites geçişleri falan kusursuz denecek şekilde,geri kaçırma,boşa alma gibi sorunlar yok,yani ilk etapta şanzıman güzel ve dikkatl kullanılmış izlenimi yaratıyor. aracı alır almaz zaten şanzıman yağınıda değiştirdik, şuan için bir sorun yok genel olarak araçta ve şanzımanda ama al4 çok özen isteyen bir şanzıman yakında bir sorun çıkarması olası,ha bu sorunun çok büyük olmayacağı da belli, en fazla türbün,balata ve filitre masrafı olarak bakıyorum ben ki bu parçlarda 650 750 tl arası tutar gerisi işçilik.bakımsız kalmış yanlış kullanılmış bir al4 şanzıman en iyi ihtimalle 100 tl den başlayan ve 3000 tl yi aşan bir bakım maliyeti gerektirebilir. bunun için gerek ister 307 ister 206 isterse 406 olsun vites kutusu çok iyi incelenmeli.

2003 2004 bir 406, 206 ve 307 den çok daha iyi bir araç olur. 206 ve 307 ile kıyaslanacak olursa artı ve eksileri elbette var ancak genel anlamda bu iki araçtan çok daha konforlu ve rahat bir araç almış olursunuz.

2004 406 sv de ne özellikler var dersek deri döşme,koltuk ısıtma,elektrikli ısıtmalı ve katlanır ayna,hafızalı sürücü koltuğu ve dikiz aynaları,far ve yağmur sensörü,sunroof(opsiyon) hız sabitleyici(opsiyon ancan bu araçlarda ki elektronik alt yapı 2002 öncesi puglardan farklı olduğu için haricen takılabiliyor 200 250 tl) jbl 8 kanal ses sistemi, clarion ana ünite ve cd changer(6 lı), geniş bagaj hacimi,geniş iç mekan, hdi da 2000 cc 110 Hp güç ve düşük yakıt tüketimi, son derece sessiz iç mekan ve keyifli yolculuklar ilk etapta akıma gelenler,ama biz bahsettiğim aracı yaklaşık 1,5 ay arayıp bulduk.ilk önümüze çıkan 406 yı almadık.

Abi aracı bayan kullanacak HB olması lazım. Birde aldıktan sonra herşeyine bakacak iyi bi peugeot ustası var mı Ankarada ?
    Aşk Üç Harftir; BMW

Model
    406
    Ankara da servis konusunda sıkıntı yaşanmaz, bildiğimiz bir kaç tane de iyi usta ve servis var.honda city,jazz yada civic sport da düşünebilirsiniz.
    Konu mimit tarafından (23-03-2016 Saat 17:53 ) değiştirilmiştir.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Ankara da servis konusunda sıkıntı yaşanmaz, bildiğimiz bir kaç tane de iyi usta ve servis var.honda city,jazz yada civic sport da düşünebilirsiniz.
    Fiyatları yüksek maalesef
    Aşk Üç Harftir; BMW

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    Bütçenizi yükseltebilirseniz benim 307'yi verebilirim. 2005 model ve hala yetkili servis bakımlı. Otomatik ve 87000 km'de. Sıralı siatem Zavoli lpg kiti takılı üzerinde, büyük simit depo var.

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Alıntı bacadir68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütçenizi yükseltebilirseniz benim 307'yi verebilirim. 2005 model ve hala yetkili servis bakımlı. Otomatik ve 87000 km'de. Sıralı siatem Zavoli lpg kiti takılı üzerinde, büyük simit depo var.
    Fiyat nedir hocam ? 2011 e92 320d ile takas olur mu ?
    Aşk Üç Harftir; BMW

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    32500 gibi düşünüyorum. Acil satmak gibi bir niyetim olmadığından ilan vermiyorum, eşe dosta söylüyorum sadece.

Bmw benim bütçemi fazlasıyla aşar.

Benim aracın dışında;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83517733/detay
    Bu ilana bir bakın derim. İlginizi çekebilir.
    Konu bacadir68 tarafından (24-03-2016 Saat 12:02 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    Öğrenci
    Model
    308
    Güzelmiş ama benim daha ucuz araçlara ihtiyacım var şu an
    Aşk Üç Harftir; BMW

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)