264 sonuçtan 1 ile 20 arası

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    socrates(MeRiÇ)
    Ziyaretçi

Peugeot 207 1.6 Hdi Premium

Merhabalar,

Ben Meriç, şu anda Çanakkalede yaşıyorum, 31 yaşındayım, 4 senedir büyük bir keyifle kullanmakta olduğum aracımı, 2 Ocak 2008 tarihinde Çekmeköy Tek Otodan satın aldım. Sanırım o zaman 32,500 TL peşin fiyatıydı tam hatırlayamıyorum ama ilk arabam olduğu için çok heyecanlı olduğumu hatırlıyorum

4 senelik araç kredisi kullanmıştım ve şu anda sadece 2 taksidim daha kaldı.. Halen ödüyorum yani

Aracımı aldıktan yaklaşık 6 ay sonra şirketim bana araç verdiği için uzun bir süre kapalı garajda durdu ve sadece uzun yolculuklarda vede bazen hafta sonları kullandım . O bakımdan kilometresi düşük kaldı epey bir müddet.. Taaki bu sene başına kadar. Aslen çanakkaleli olmam ve ailemin çanakkalede yaşıyor olması sebebiyle, abim ile beraber iş kurma kararı verdik ve yıl başında istanbuldaki hayatıma son verip memleketime yerleştim. Şubat başında 30.320 KM de olan aracım şu anda 52.300 km civarında.

Bu süreç içerisinde çok sık seyahat etmemiz gerekti ve yakıtta çok cimri bir araç olduğu için benim aracımı tercih ettik Maşallah tık demeden şehirlerarası yolda 4 kişi kliması sürekli çalışır durumda 1250 km yol ( Yol bilgisayarı verisi değil gerçek kat edilen yol ) gidiyor. Yol bilgisayarına baksak bir 50-60 km daha gider herhalde

Aracımın çok sert olan süspansiyonları dışında ( ki sanırım bu tüm peugeot ların ortak sıkıntısı Türkiye yol şartları düşünülünce ) şu ana dek aşırı derecede memnunum. Son olarak geçen ay Cruise Control taktırdım ve memnuniyet seviyem gerçekten ikiye katlandı diyebilirm. 1.6 Hdi 90 Bg olduğu için tork seviyesi yukarıda ve 5. viteste 90 km sabit hızla giderken karşılaştığım en dik rampalarda dahi bayılma yaşamadı ve sabit hızla yoluna devam etti. Bu çok büyük bir konfor, özellikle şehir dışı yolculuk sıklığınız fazla ise.

İşte buda benim arabam

Konu socrates(MeRiÇ) tarafından (22-05-2012 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: Foto eklendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)