4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Yeni Üye
    Model
    206

Question 206 camlardan gelen sesler ve amasor

Merhaba arkadaslar benım problemım bıraz gıcık 206 xr 2001 model aracım var ve kasıslerden falan gecerken camlardan gıcırtılar gelıyor onceden boyle bı problem yoktu. Hatta bazen hızlı oldugum zaman kasıse gırdıgımde korkuyorum camlar asagı ınecek diye ön amasörüm patlak bunun etkısı varmıdır acaba. bırde amasor patlak bır sekılde kullanıyorum bu aralar baska parcalarada zarar verırmı acaba. bu arac ıcı tajur tukurlar amasore baglı olabılırmı ?? Değerli fikirlerinizi bekliyorum

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Öncelikle amasör derken sanırım amortisör demek istediniz. Eğer benim anladığım gibi amortisör ise patlak olan kesinlikle bunun etkisi çok büyüktür ve diğer taşıma organlarınada zamanla ciddi zarar verirsiniz. Ayrıca döşemeleri açtırdıysanız cam filmi vb. bir işlem için bu yüzden de ses gelebilir ama sizin asıl probleminiz amortisörleriniz öncelikle amortisörlerinize baktırınız.

Yeni Üye
    Model
    206
    Evet amortisör patlak hocam. Ve kasislerde falan araç çok sert. Birde daha önce aracın kolonlarını değiştirmek için kapı döşemeleri açılmıştı. Açtırdık bir kere şimdi bu gıcırtılardan nasıl kurtulabilirim bir öneriniz var mıdır ? Artı olarak direksiyon sert galiba bu butun 206 larda böyle bir arkadaşım lastikler değişirse direksiyon hafifler falan demişti ama ne kadar doğrudur bilemem..

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı ysfakc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet amortisör patlak hocam. Ve kasislerde falan araç çok sert. Birde daha önce aracın kolonlarını değiştirmek için kapı döşemeleri açılmıştı. Açtırdık bir kere şimdi bu gıcırtılardan nasıl kurtulabilirim bir öneriniz var mıdır ? Artı olarak direksiyon sert galiba bu butun 206 larda böyle bir arkadaşım lastikler değişirse direksiyon hafifler falan demişti ama ne kadar doğrudur bilemem..

Öncelikle amortisörünü değiştir ve ön takım elemanlarını mutlaka kontrol ettir ve yaptır. Kapılar için döşemenin geçtiği klipsler kırılmış olabilir kauçuklu klips al ve onlardan taktır bir daha açtıracağın için sesi daha fazla kesmesi için izolasyon malzemesi alıp ekleyebilirsin açtırmışken Direksiyona gelecek olursak lastiklerin bir nebze etkisi vardır ama çok da fazla birşey bekleme anormal bir ağırlık söz konusu ise hidroliğine bakabilirsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler