Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 21 ile 22 arası
    Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Dizel katkısı, carbon clean, ultrosonlu enjektör temizliği... gibi bir sürü profesyonel işlem varken euro 3-4-5 motorlara hala benzin koyup performans artışı beklemek 2014 yılı itibari ile epey acayip. Üstelik de dünyanın neredeyse en çok tercih edilen dizel motoru HDI'ya koymak da ayrı bir tartışma konusu. Ben de dayımların 72 model 1210 ford kamyona yılda bir kez koyduklarını duyardım. Ama bu dediğim 90'lı yıllardaydı. Neyse deneyene mani olmayalım Mehmet'in dediği gibi +6000 fazlanız varsa böyle bir fantazi denenebilir
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Yeni Üye Sarpkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mekaniker
    Model
    Partner
    Alıntı atilla77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapi olarak benzin mazottan daha guclu yanmiyor mu ? E sıkıştirmada dizellerde fazla yanmasi guclu bi yakit koyunca performans azda olsa artar diye dusunuyorum ama uzun vadede cok buyuk zararlari olabilir
    Dizel arabada yanma odası daha dar sonuçta emdiği havayı ısıtması için şart. dizel araca benzin koyarsan hadi pompa enjektörü bi kenara koyalım biyel kolunun hali ne olacak ne olacak o yataklara krank miline.. ben dizel arabaya BİLİNÇSİZCE benzin konulduğunu gördüm servisime gelen aracı söktüğümde 2 biyel kolunun eğik olduğuna şahit oldum.. sonuç rektefiye oldu.. pompa enjektör hariç 2.750 tl parasını aldık.. pompa enjektörle birlikte ortalama 4.000 tl para harcadı.. BENZİN KOYUN DEPOYA İİ OLUR temizler

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)