Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213
256 sonuçtan 241 ile 256 arası
    Aktif Üye e_uludag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    IE
    Model
    308
    Alıntı Emrahesmer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sorunum şu, ben parçayı alacak kişilere şase numaramı verdim. benim aracın donanımları arasında hız sabitleyici görünmüyormuş. beyinde yüklü değilse taksanızda açılmaz dediler. o yüzden yazmak istedim böyle bir durum varmı. Comfort paketlerin hepsinde hız sabitlyici takılabiliyormu?
    Aynı araç bende mevcut, bana da aynı yorumu yapmıştı bi iki yer, sonra ankarada bir özel serviste taktırdım, hem sabitleyici hem limitleyici gayet problemsiz çalışıyor, o kapaklı kısmın içerisinde kolun oturacağı soketli bir kısım var, kol oraya monte ediliyor, gerisi kolu araca tanıtma.

Aktif Üye serdarhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Bugun aracima hiz sabitleme kolunu taktik. Kol limitlemeli olandandi fakat usta gaz pedalinin felan altina bakti. Pedal altinda sonsor mu nedir olmamasi nedeniyle ,kolun limitleme ozelliginin calismayacagini soyledi. Sadece hiz sabitlemeyi aktif etti. Bu sekilde olupta 2 ozelligi aktif ettirebilen oldu mu?
    Ayrica araca once tanitamadi sistemden. Hata verip durdu. Sonra citoen c4 araci secip oradan biseyler aktif etti. Tekrar 308 araci secip tanitti. Usta sorun yok desede kafam karisti.
    Konu serdarhoca tarafından (24-04-2015 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.
    2009, 308 HDİ COMFORT,90HP...

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Alıntı serdarhoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun aracima hiz sabitleme kolunu taktik. Kol limitlemeli olandandi fakat usta gaz pedalinin felan altina bakti. Pedal altinda sonsor mu nedir olmamasi nedeniyle ,kolun limitleme ozelliginin calismayacagini soyledi. Sadece hiz sabitlemeyi aktif etti. Bu sekilde olupta 2 ozelligi aktif ettirebilen oldu mu?
    Ayrica araca once tanitamadi sistemden. Hata verip durdu. Sonra citoen c4 araci secip oradan biseyler aktif etti. Tekrar 308 araci secip tanitti. Usta sorun yok desede kafam karisti.
    limitleme olayı için bence tamamen uydurmuş usta bende sonradan taktırmıştım diğer aracıma öyle yok pedal altında sensör felan gibi bir hikaye olmadı her iki özellik de aktif edildi. Usta becerememiş olmayan sensörü bahane etmiş bence. İstanbuldaysanız Ömer ustaya uğramanızı tavsiye ederim

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Keske oyle imkanim olsa.Yozgattayim, Kayseride montajini yaptirdim...

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar Programcısı
    Model
    307
    Alıntı serdarhoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keske oyle imkanim olsa.Yozgattayim, Kayseride montajini yaptirdim...

hocam kayseride nerede taktırdın

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Burak oto elektrik takti. Iller otonun arkasinda

Acemi Üye
    Meslek
    Kalite
    Model
    301
    Elimde cruise control kolu mevcut almak isteyene yardimci olabilirim

Acemi Üye
    Meslek
    astsubay
    Model
    308
    bu gün 2010 model 308 aracımın cruise controlünü aktif ettirdim limitleme de aktif oldu fakat ilk kullanımda çalışmasına rağmen hata verdi usta hataya baktı gaz pedalı arızalı hatası üzerine yetkili servisteki arkadaşı ile görüştü gaz pedalının altında sensor yoksa limitleme çalışmaz dedi limitlemeyi kapattık cruise aktif kullanıyorum
    maliyet kol 45 tl (cinden 16 günde geldi) actırmak için 20 tl ( beyinci) toplam 65 tl
    kol için aliiexperes link
    http://tr.aliexpress.com/item/OE-624...415014315.html
    Konu gomecli tarafından (05-05-2016 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye rocker307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sınıf Öğretmeni
    Model
    208
    Çok uyguna bulmuşsunuz kolu. Ben 25-30dolara almıştım zamanında. Aktifleştirmeyi de çok uyguna yapmış arkadaş. Limitleme 308 otomatikte çalışmıştı. Önce çalışıp sonra çalışmaması ilginç olmuş..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

Acemi Üye
    Meslek
    astsubay
    Model
    308
    düz viteslerde o sensör bulunmuyor ama otomatiklerde olabilir (benim aracta yok) 5 sn civarı limitliyor sensör olmadığından hata koduna düşüyor ve calışmayı kesiyor yekili servisle görüştü yoksa onuda yapardı otomatiklerde sensor ani hızlanma için gaz pedalının altıda olması olası bir alt vitese gecmesi için

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Duz viteslerde sensor olmadan limitleme yaptiranlar var..

Acemi Üye
    Meslek
    astsubay
    Model
    308
    resim benim aracımdan limitleme bölümüne aldığımda
    resimlerdende görüleceği üzeri limitleme bölümü ekran ve tuş kombinasyonu çalışıyor km yi yükseltip alcalta biliyoruz fakat aracta sensör olmadığından devreye girmiyor bilgisayarda hata kodu veriyor gaz pedalı arızalı diye benim aractaki durum bu
    Konu gomecli tarafından (08-05-2016 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye sdstc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    serbest meslek
    Model
    301
    3 yıldır 301 kullanıyorum 1 defa olsun limitlemeyi kullanmadım, sadece hız sabitleyici
    Opel Astra HB 1.6 GL M:1994
    Peugeot 306 1.6 XT M:2001
    Peugeot 301 1.6 HDI M:2013

Chrome Power 301 - http://goo.gl/7k0cmA
    301 Aliexpress Aksesuar Link Paylaşım - http://goo.gl/WJGKBj
    Peugeot Android Multimedya Sistemi - https://youtu.be/CjFQtX1wOtg

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    206
    Alıntı musti55x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün cruise controlu internetten bulduğum screen shoutlardan bulararak biraz kurcalayarak aktif ettim. ECU dan limitor ve sabitleyici aktif etmem yeterli oldu.Ama no_fear da dediği gibi ingilizce olarak kullandım çözdüm olayı..Türkçe beni çok farklı yerlere sevkediyordu... Aracımda hız sabitleyici ve hız limitör tüm fonksiyonlarıyla çalışıyor...Benim aracı ile aynı olan arkadaşlar için yazıyorum..

Araç : 2008 peugeot 308 vti 120 hp Comfort auto AL4 şanzıman ...

Çalışan prensipler

Hız sabitleyici : Artı ve eksi olarak hızı yükseltme ; frene basınca iptal olma, Gaz pedalını sonunda tetiğe basınca iptal olma.Koldan Açık ve kapalı konuma getirme.
    Hız limitör ( Engelleme ) : Artı ve eski olarak limitörü değiştirme ; gaza istediğin kadar bas ayarladığın hızı geçmiyor fakat ani durumlar için gaz pedalının en sonunda bir kademe daha bastınmı iptal ediyor ve devri yükseltip şutluyor...

Sonuç olarak ekranda çıkan grafikler de gayet açıklayıcı ve hoş.Hız sabitleyici minimum 40 km de sabitleyebiliyorsunuz. ;Hız limitörde 30 km den itibaren engelleyebiliyorsunuz...Birde o hızla aracıma C turuncu ekran taktım çok harika bir kombinasyon oldu... Şimdi aracımı sürmek için biraz heyecanlanıyorum ...

Saygılar..

Hortlattım ama Dostum sende adama söylemişssin fakat bulunca sende paylaşmamışsın keşke adımları yazsaydın bizde bilseydik. uğraşacağım şimdi bende o dökümanları bulabilmek için hadı bakalım hayırlısı

Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    arkadaşlar merhaba,
    bu 307 hdi lerde fren müşürü 2 kablolu olup hız sabitlemeyi çalıştırabilen varmı acaba?
    benim araçta soket 4 lü ama 2 kablo var içerisinde. elimde hız sabitleme kolu var ama çalıştıramıyoruz. bilgisi olan yardım edebilirmi lütfen.

Yeni Üye
    Meslek
    muhasebe
    Model
    407
    Merhaba.
    Dün itibari ile 2006 407 comfort sahibi oldum. Sizden değerli bilgilerinizi esirgememenizi rica ederim.

1- Hız sabitleme nasıl aktif oluyor çok denedim hiçbir değişiklik yok araçda Herhangi bi ikaz lambası göstergesi de yok.
    2- Hız göstergelerinin bulunduğu ekrandan anlık tüketim vs bilgisi yazmıyor.

Bu iki konuda bana yardımcı olur musunuz?

Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)