Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası
    Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Alıntı tebukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Naptın hocam. Daha alalı ne kadar oldu ki
    Bu eskisi benim ki köpek balığı gri ya. Ama ben de ağustos sonunda satmayı planlıyorum. Nakit lazım olacak.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

tebukan
    Ziyaretçi
    Alıntı ANKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu eskisi benim ki köpek balığı gri ya. Ama ben de ağustos sonunda satmayı planlıyorum. Nakit lazım olacak.
    Evet haklısın karıştırmışım

Acemi Üye zafer407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    makine mühendisi
    Model
    407
    Ürün epeyce dikkat gerektiren bir ürün. Islak nokta kadar yer kalmamalı boyalı zeminde. Onun haricinde farlara, stoba, cama, plastik aksama, krom parçalara asla ama asla sürmeyin. Buraları mutlaka kapatın kağıt bant ile gazete ile falan. Ürün asla değmesin. Fara değerse bir süre sonra sararmaya neden olabilir, plastik parçalarda acayip izler kalır, camda da aynı şekilde. Ama kaportayı çok iyi korur mümkünse 3-4 gün bekleyin 2. Katı atın mükemmel olur. Çok dikkatli uygulayın kürleşirse polisajdan başka şans yok ona göre. Bimden beşli bezlerden alın iş görür. Bezleri kullanmak isterseniz nano işi bitince içi su dolu kovaya atın bir gün dursun sonra elde yıkayın. Yıkamazsanız bezler de su tutmaz olur işe yaramaz.
    Şimdiden kolay gelsin.
    Hocam bu gün ürün elime ulaştı. Kullanım alanları arasında jant plastik tampon trımler kaput altı plastik metal akşamlar ve farlar yazıyor sen bu alanların çoğuna sürmeyin demiştin. İkilemde kaldım şimdi plastik aksamlara uygulasam mi uygulamasam mi diye

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Zafer ürünün içeriği değişti mi bilmiyorum ama benim kromlara değen yerler kabuk kabuk dökülmüştü. Beni dinlersen sadece boyalı kısımlara uygula geç derim. Bir de yağmur falan yağabilir o yüzden kapalı bir avm otoparkında yap eğer kapalı mekan yoksa.
    8-9 ay sonra hocam haklıymışsın demeni asla istemem. O yüzden sadece boyalı yüzeye uygula, plastik yerler için de bunu kullan: C-Coat
    Fara meguiars plastx var onu güneşli aylarda hafifçe ayda bir sür sil, bastırırsan veya makine ile kullanırsan aşındırıcı özelliği var ama hafif uygular silersen uv filtreli olduğu için camı güneş ışınlarına karşı korur. Far plastiği hassas bir malzeme nano falan uygulamak sıkıntı yaratabiliyor.
    (Satıldı)

Acemi Üye zafer407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    makine mühendisi
    Model
    407
    Zafer ürünün içeriği değişti mi bilmiyorum ama benim kromlara değen yerler kabuk kabuk dökülmüştü. Beni dinlersen sadece boyalı kısımlara uygula geç derim. Bir de yağmur falan yağabilir o yüzden kapalı bir avm otoparkında yap eğer kapalı mekan yoksa.
    8-9 ay sonra hocam haklıymışsın demeni asla istemem. O yüzden sadece boyalı yüzeye uygula, plastik yerler için de bunu kullan: C-Coat
    Fara meguiars plastx var onu güneşli aylarda hafifçe ayda bir sür sil, bastırırsan veya makine ile kullanırsan aşındırıcı özelliği var ama hafif uygular silersen uv filtreli olduğu için camı güneş ışınlarına karşı korur. Far plastiği hassas bir malzeme nano falan uygulamak sıkıntı yaratabiliyor.
    Tamamdır müdür yarın nasip olursa sadece boyalı kısımlara uygulayacağım riske gerek yok

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acemi Üye
    Meslek
    Kalite
    Model
    301
    Hocam merhaba ben bu zamana kadar turtle wax kullandım .işin gerçeği pekte profesyonel değilim acaba bu kullandığınız ürünleri buraya yaza bilirmisiniz isimlerini birde nerede bulabiliriz .aracimin rengi füme acaba benim aracimdada bu şekilde parlaklığa ulasirmiyim birde ne kadar sure parlaklık sürüyor.plastik akşama surmeyindediniz tampo lar plastik ama üstü boyalı yanı gövde renginde bir sıkıntı olmaz değil mi

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Öncelikle arabayı iyi bir şekilde yıkamak lazım yoksa ne yapsanız boş, çelikle kaplayın çizilir. Branda falan asla kullanmayın, ağaç altına park etmeyin, inşaatlardan, boya yapılan yerlerden uzak tutun.
    Pratik birkaç bilgi vereyim:
    Öncelikle 2 kova alın mümkünde şeffaf olsun. Birine şampuanlı su yapın, diğerinde su olsun. Eldiveni şampuanlı suya daldırıp arabaya sürdürten sonra sulu kovada pisliği akıtıp tekrar şampuan... şeklinde devam etmek lazım. Araba asla çizilmez.
    Kaliteli bir oto yıkama şampuanı alın, elde yıkama ile makine arasında fark var ürün olarak. Elde yıkama için Atas Autobella'yı öneririm. Hem uygundur fiyatı hem de çok kaliteli ve bereketlidir.
    Sonra olmazsa olmaz püsküllü mikrofiber yıkama eldiveni alın. Tercihen paraya kıyıp meguiars wash mit eldiven var çok iyidir. O olmasa sonaxın püsküllü eldiveni var, hadi o da olmadı milyoncularda falan püsküllü mf eldivenler var onlar da olur.
    Kurulama için uber blue bez alın. Mammoth da olur. Arabayı sadece bunlarla yıkatıp, kurulayın.

Arabayı böyle yıkadıktan sonra çizik falan varsa, ironx var demir tozu sökücü onu uygulamak lazım, ardından kil ile aracı komple temizlemek lazım, üzerine yapışan ne varsa. En son da düzgün bir yerde temiz ve yeni pedler kullanılarak düzgün bir polisaj yaptırmak lazım. Polisaj yapılan yerde boya ölçer cihaz yoksa koşarak uzaklaşın ordan. Polisajdan önce sonra mutlaka mikron boya ölçümü yapılmalı. Kasap polisajcılar vernik falan bırakmıyor boyada.

Diyelim ki araç çiziksiz tertemiz oldu. Sonrasında 2 seçenek var ya nano/seramik koruma ya da wax.
    Wax daha ucuz ve uygulaması kolaydır. Wax olarak çok çeşit vardı ama Fusso Coat hepsini bitirdi nerdeyse. Açık renk ve koyu renkler için 2 çeşidi var, araç füme ise fusso coat dark color mükemmel olur. Bu wax da nano içerikli 1 yıla yakın koruma sağlıyor, tabi yıkamayı dediğim gibi yaparsanız.

Diğer seçenekler nano /seramik koruma da kesin çözüm aslında aracı her türlü iklim şartında mükemmel korur. Crystal concept var mesela onların ürünlerini çok beğeniyorum. 3 yıl dayanan ürünleri var aklımda ama vakit bulamıyorum. Aynı markanın plastik aksam için de koruma ürünü var o da çok çok iyidir.

Ek olarak jant ve motor temizliği için Atas EST kullanabilirsiniz. ATAS'ın tüm ürünleri gayet iyidir. Lastik parlatıcısı, cam temizleyicisi falan hepsini güvenle kullanabilirsiniz.

Genel olarak bu bilgileri verebilirim. Umarım faydalı olur.
    (Satıldı)

Acemi Üye
    Meslek
    Kalite
    Model
    301
    Hocam çok teşekkür ederim güzel bilgiler .ben şahsen bilmiyorum ama polisaj işine karşıyım neden derseniz arabam polisaj yapılacak kadar eski değil .bu polisaji yaptirdikca boya üzerindeki vernik bitebilir bu sebeple polisaj aklıma yatmiyor.hocam birde kil ile temizlik dediniz yanlış anlamayin ben bu zamana kadar hiç yapmadım yapanida go nasıl yapıldığını bilmiyorumrmedim .acaba bu işlemi yaparken misal araç üzerindeki kirler kile birikmeye başladı bu araç üzerinde kili gezdirdikce aracı cizmezmi acaba.
    Konu acemli68 tarafından (22-09-2015 Saat 22:38 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Kili şampuanlu sulu bir sprey yapıp temiz arabaya fıslatıp fıslatıp uyguluyorsun, sonra kirlendikçe tekrar yoğuruyorsun. ere asla düşürmüyorsun, düşürürsen direk çöpe. Piyasa noname mavi kil var o iş görür. Nette ararsan çıkar tonla.

Uygulama tam olarak böyle:
    (Satıldı)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler