Alıntı Elrohir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkür ederim Serhat bey, piyasayı bilmeyince insan tedirgin oluyor.

Bu sabah aracımla işe gitmek üzere yola çıktım, apple carplay den müzik dinliyordum, radyoya geçeyim dedim ancak radyodan hiç ses gelmedi.
Kadıköy Tuzla arası 30 km hiçbir şekilde düzelmedi. Sağa çektim aracı kapattım, bekledim tekrar çalıştırdım ancak radyodan yine ses yok.
Arada bir ses geliyor, kanal değiştirince yine kesliyor. Ancak apple carplay de sıkıntı yok, o çalışıyor.

Şirket otoparkına geldiğimde şunu fark ettim. Radyo kanalını seçip ekrandan bant bölümüne tıklayınca radyo çalışmaya başlıyor. Kanal değiştirince yine gidiyor, tekrar bant bölümüne tıklamak gerekiyor. Bende aracı kapattım ve ofise geçtim. Öğlen tekrar kontrol edeceğim. Ama sorun yazılımsal mı, yoksa donanımsal mı anlamadım.
Yaklaşık 1 ay önce de klima durduk yere soğuk üflememeye başlamıştı. Araç kapalı bi süre bekledikten sonra düzelmiş ve bir daha da sıkıntı olmamıştı.

Yorumlarınızı alırsam sevinirim arkadaşlar.
Yazılımsal bir durum olduğunu sanmıyorum, Akü kutup başlarını kontrol etmenizi öneririm. bir de kullanma klavuzu dikkatli okumanızı, sanıyorum klimada otomatik seçeneği, radyoda ayarlardan dolayı bir sorun.
oto yıkamalarda özellikle iç mekanı silerken bazen tuşlara basıp ayar bozuluyor.