Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
208 sonuçtan 201 ile 208 arası
    Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Polen filtresini yenilemeyi denediniz mi? bazen yazın çok çabuk kirleniyor. Sanırım bu kokuyu tahmin edebiliyorum. Bizim eski araçta da vardı, polen filtresi değişince geçiyordu.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Aktif Üye stormhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Finans
    Model
    308
    Alıntı Can ÖNEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polen filtresini yenilemeyi denediniz mi? bazen yazın çok çabuk kirleniyor. Sanırım bu kokuyu tahmin edebiliyorum. Bizim eski araçta da vardı, polen filtresi değişince geçiyordu.
    Bakıma 300 km kaldı, polen filtresinin değişimini talep edeyim, inşallah düzelir. Cevabınız için teşekkürler.
    Klima peteği temizlenmesi gerekiyor falan yazmışlar bir forumda (hani bizim hiç sevmediğimiz bir markanın forumunda ), ki bu işte bayağı meşakkatli bir işe benziyor.

http://img17.imageshack.us/img17/1640/petekgolfff.jpg (alıntıdır)
    Karanlıkta koşanlar düşer...

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Polen filtresinin üzerine yapışan yabancı maddelerin koku vermesi olası. Serviste bir baktırıp polen filtresinin değişmesini / kontrolünü istemek gerek.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Aktif Üye stormhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Finans
    Model
    308
    Cevaplarınız için teşekkürler, polen filtresini kontrol ettirip değiştiriyim
    Karanlıkta koşanlar düşer...

Acemi Üye wolo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    otomotiv
    Model
    308
    otomatik klimam var sadece ön camın buğulandığı zaman 3-4 saniye içinde buğuyu çözmesi ve eşimin sıcak benim ise nispeten uyanık kalmak ve terlememek için serin tercih etmem sebebi ile çift yönlü klima olması. performansı ne ısıtma ne de soğutmada çok memnun etmedi beni. aracım 110 hp klima pek etkilemiyor. özet olarak manuel de otomatik te olsa klimalarımız/ kaloriferlerimiz pek iyi değil. gerçi bundan önceki aracım manuel astra idi sadece ısıtması biraz daha iyi idi. gerçekten mükemmel ısıtma ve soğutmayı 3.0 cc motorlu mercedes ve bmw lerde gördüm. ancak webasto dan başkası yalan.
    Türk insanı TL gibidir, içinde Atatürk yoksa sahtedir...

Yeni Üye N3CAT1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Arkadaşlar bu klimanın bir çözümü yok mu. Yaz döneminde arabadan nefret etmeye başlıyorum. Elim sıkışık. Biraz iyi olsa değiştireceğim arabayı. O dereceye geliyorum klima yüzünden.

2000 model Opel Corsa bile 2 dakikada buzhaneye çeviriyor. Bizimki akşama kadar çalışsa nafile.

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Kışın klima soğuk konumda ayda en az bir kez çalıştırılmadığında gaz özelliğini yitiriyor ve az soğutuyor. Klimanızın gazı özelliğini yitirmiş olabilir. Ayrıca aracınız cam tavanlı ise klima gündüz güneşli havalarda yetersiz geliyor.
    2008 classic edition

Tecrübeli Üye
    Meslek
    Danışman-Eğitmen
    Model
    508
    İstanbul, Antalya, Balıkesir ve Ankara ağırlıklı olmak üzere aracı yoğun şekilde kullanıyorum.

Klimadan sizler gibi şikayetçi olmadım hiç.

Kullanırken dikkat ettiğim noktaları şöyle özetleyebilirim.

1- Bakım zamanı gelmemiş bile olsa yaz başlarında polen filtresini mutlaka değiştiririm. Bu sene şansıma 45 bin bakım tam zamanına geldiği için sıkıntı olmadı.
    2- Özellikle böylesine cehennem havalarında klima çalışırken büyük oranda dıştan hava alımını kapatırım. İçerideki soğuk havayı sirküle ettiririm. Uzun yolculuklar da ise 2 saatte bir dışarıdan da hava aldırırım.
    3- Araç eğer güneş altında veya gölge de bile olsa içi çok ısınacak şekilde beklemişse, klimayı açtığımda camları da açarım. Isınan havanın camlardan çıkıp gitmesini yerini ise klimadan gelen soğuk havaya bırakmasını sağlarım.
    4- Hemen hemen hiç bir zaman fan devrini maksimuma getirmem. Araç içi hoşlandığım sıcaklığa geldiği andan itibaren fan devrini var olandan da bir kademe daha aşağıya alırım.
    5- Özellikle Antalya'da klimadan gelen havayı doğrudan ön cama vermem. 45 derece sıcakta silecek çalıştırmak hiç hoşuma gitmiyor.

Sadece 308'de değil, 301'de ve daha önceki araçlarımda da bu yöntemlere hep dikkat ettim. Hiç bir marka ve modelde klima yetersizliği gibi bir sorun yaşmadım.
    Bir Kedim Bile Yok..

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)