7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Yeni Üye

Peugeot 406 HPI motor ariza isigi...

öncelikle herkese selam...bir hafta önce Peugeot 406 hpi modelini satin aldim benzinli 140ps 2000 motor araba modifiyeli....ama bugün arabanin motor ariza isigi yandi...ekranda yazan hata umweltschutz motorsystem schwach türkcesi Cevre koruma motor sistemi zayif...
    ve araba bazen gücü tamamen kesiyo 20 saniye kadar sonra kendini tekrar aciyo..acaba bu neden kaynaklaniyo..katalizatör olabilirmi yada eksozdan kaynaklimi...

simdiden yardimlariniz icintesekkürler

Tecrübeli Üye Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Güç Aktarım
    Model
    yok

Ynt: Peugeot 406 HPI motor ariza isigi...

Sayın adem190383
    Forum kuralları gereği kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız.
    Daha sonra umarım sorununuza gerekli cevapları bulabilirsiniz
    Remzin kartallar gibi manileri yen aş,layıktır bu vasıflar sana ey şanlı BEŞİKTAŞ

Yeni Üye

pardon kurallari okumamistim hemen tanistiriyorum....

Tecrübeli Üye Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Güç Aktarım
    Model
    yok

Hoşgeldiniz,

Motor gücünü kesmesi sorunu daha önce kullandığım ve aynı motora sahip 206 GTi aracımda olmuştu.Aracın katalizatörünün garantiden değişmesi sonucu sorun tamamen ortadan kalkmıştı.
    Aracınızın modifiyeli olması sebebi ile bence ilk olarak katalizatörü iptal edilmişmi ona bakın.Katalizatör yerinde ise muhtemelen sıkıntı katalizatörünüzün içerisindeki seramik süzgeçlerin kırılarak dökülüp ömrünü tamamlamış olmasından kaynaklanıyordur.
    Benim katalizatörü değiştirdiğim dönemde bu sorunun tamiri mümkün değildi.Tamamen değişimi gerekiyordu.
    Remzin kartallar gibi manileri yen aş,layıktır bu vasıflar sana ey şanlı BEŞİKTAŞ

Yeni Üye

öncelikle ilgin icin tesekkürler....bugün enteresan olan ariza isigi hic yanmadi ama araba yine kesiklik yapti ve bayada uzun sürdü 1 dakika kadar... acaba diyorum katalizatör haricide bi arizasi olabilirmi??

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406

katalizör duruyorsa katalizör tıkanmış olabilir,sökülmüş ise yerine muhtemelen küçük ir susturucu yada düz boru koymuşlardır,bunlarda yanlış kullanıldıysa bu tip arızalara sebep verebilir,hatta ilerleyen zamanlar oksijen sensörünüzde bozulacaktır böyle kullanmaya devam ederseniz aracınız lpg li ise ve katalizör duruyorsa söktürün ve oraya güzel bir susturucu taktırın,lpg yok ise katalizörsüz muayeneden geçmeniz çok zor olacaktır,emisyon pulu da alamazsınız,sanayide idare etmelik takılıyor ama muayene geçene kadar ama buda sizin vicdanınıza kalmış bir durum çevreye verdiğiniz zarar hat safada oluyor katalizör süz,Orjinal parça olarak çok pahalı ama dışarıda bir çok yerde çok daha uygun fiyata katalizör bulabilirsiniz.muayenede sıkıntı olmuyor.kendi 406 aracıma 300 tl ye garantili ve tüv onaylı bir ürün taktırmıştım.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye
    Meslek
    Reklam
    Model
    406

Arkadaşların belirttiği gibi katalizör arızası. Ew10j4 lerde bilindik bir problem, hata kodu olarak direk karşılığı bile var.

4 0 6 C O U P E

Beauty does matter!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)