15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: 308'e Branda

Yeni Üye

308'e Branda

Merhaba arkadaşlar,
    Çalıştığım yer tersane bölgesine yakın olduğundan dolayı aracımda camlara ve dış yüzeye boya zerrecikleri yapışıyor. Elimi aracıma sürdüğümde yüzey hışır hışır. Araç silecekleri camı silemez oldu. Bende cam ve yüzey temizlik işlemleri sonrası, aracıma bir branda satın almak istiyorum. Sabah işe gelince branda ile aracımı korumak istiyorum. Araştırmalarım sonucu brandanın kullanılması boyaya zarar verdiği yönünde. Ancak bu boya zerreciklerinin verdiği zararda az değil. Branda'nın sadece mesai saatleri içerisinde kullanlması, uzun süreli kullanım olmayacağından dolayı zarar vermez diye düşünüyorum. Bu konu hk. tecrübe edinmiş arkadaşlarımın fikirlerini dinlemek isterim. Birde önereceğiniz bir branda markası varmıdır?
    2010 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110 Hp Auto6R Köpekbalığı Grisi

Yasaklı Üye

Ynt: 308'e Branda

Alıntı safaku Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba arkadaşlar,
    Çalıştığım yer tersane bölgesine yakın olduğundan dolayı aracımda camlara ve dış yüzeye boya zerrecikleri yapışıyor. Elimi aracıma sürdüğümde yüzey hışır hışır. Araç silecekleri camı silemez oldu. Bende cam ve yüzey temizlik işlemleri sonrası, aracıma bir branda satın almak istiyorum. Sabah işe gelince branda ile aracımı korumak istiyorum. Araştırmalarım sonucu brandanın kullanılması boyaya zarar verdiği yönünde. Ancak bu boya zerreciklerinin verdiği zararda az değil. Branda'nın sadece mesai saatleri içerisinde kullanlması, uzun süreli kullanım olmayacağından dolayı zarar vermez diye düşünüyorum. Bu konu hk. tecrübe edinmiş arkadaşlarımın fikirlerini dinlemek isterim. Birde önereceğiniz bir branda markası varmıdır?
    vernik tabakası üzerine yapışan boya tozlarının neredeyse hiçbir zararı yoktur eğer plastik boya ise. Temizliğinide sakın pasta-cila yada boya koruma adı altında yaptırmayın SAKIN.

Temizliği kendinizde yapabilirsiniz, tek ihtiyacınız KİL'dir. 25gr kil tüm araca yater. Sizin için 50 gr kil yeterlidir. Bir su spreyi ile önce yüzeyi fıslayıp ardından hiçbir baskı uygulamadan yüzeyi bez ile siler gibi dikey hareketler ile Kil ile temizleyin hiçbirşey kalmaz.

İsterseniz KİL sağlamak için yardımcıda olurum.

Ayrıca sakın Branda vb kullanmayın. yeni yıkanmış bir aracı bile branda ile kaplarsanız brandanın hareketi ile verniğiniz ÇİZİLİR. Hemde baya baya çizilir. Ayrıca güneş altında bırakırsanız yüzeysel boya yanıklarına kadar iş uzar gider...

Yeni Üye

Teşekkür ederim Berker,
    size ulaşmaya çalışıyorum ama mümkün olmuyor bir türlü. Özel mail de yolladım forumdan ama görmediniz heralde. Buralara yolunuz düşmüyormu beraber yapsak işlemi, hem sizi bekleyen bir kaç müşteri daha var haberiniz olsun.

Yeni Üye

Merhaba Berker üstad, diğer mailinizi bu maili yolladıktan sonra okudum ve cevapladım. Araç üzeri boyalar plastik değil gibi duruyor. Genelde buralarda tersane olduğundan dolayı epoksi boya kullanılıyor ve lanet bişey, umarım bahsettiğiniz ürün işe yarar. Bir de ürün temini veya marka ömerilerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim...

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Bugün saat 13:00-16:00 arasında bir arkadaşımın henüz 5 aylık Golfünün ön kaput ve tamponunda bulunan binlerce beyaz renk plastik boya noktacığını kil ile temizledim. ardından SRP uygulayıp pırıl pırıl yaptık. çok eğlenceli ve tam anlamıyla başarılı bir operasyondu. Arkadaşım boynuma sarıldı iki haftadır karalar bağlamıştı. Bu boya tanecikleri nasıl çıkacak diye. Bu arada Golfün rengi derin siyah idi.
    Branda işine gelince brand aile aracınızda çizikler oluşacaktır. Siz gündüz aracınızı işyerinizde korumak için brandayı kullanacasınız. Piyasada içi kalın yumuşak tabaka ile kaplı (fiyatı biraz pahalı brandalar bulunmakta bunu kullanırsanız çizik min. ölçüde olur.İstanbulda iseniz İMÇ de bu tip ürünler imalattan satılmakta.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Arkadaşlar, özellikle kışın malum Trakya soğukları olduğu zaman işe servisle gidiyorum. Bu dönemlerde araç, uzun süre Belediye'ye ait kapalı otoparkta yatıyor. Temiz bıraksam bile çok yoğun toz ve kir ile kaplanıyor. Yeni 308 aksesuarlarına bakarken 9623.E7 kodlu kapalı otopark kullanımı için branda dikkatimi çekti. Orijinal aksesuar olduğu için araca zarar vermeyeceğini düşünüyorum. Servise sordum, 207 SW & 308 HB branda olarak geçiyor dediler. Fiyat 370 TL civarı. Biraz pahalı geldi. Bu tarz bir ürün kullanan ya da tavsiyesi olanların değerli yanıtları için şimdiden teşekkürler. (Kullanışlı mıdır? Yıkanabilme özelliği var mıdır? vb...)

Aktif Üye Selim Sümer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kaptan
    Bence servis satıyor diye bu kadar para vermenize gerek yok.Büyük yapı marketlerde pufi marka kaliteli brandalar satılıyor.İçi yumuşak malzeme ile kaplı ve su geçirmiyor.Hem önceki aracımda hem de şimdi sahip olduğumda kullanmaktayım.Oldukça kaliteli.Yalnız yıkanmıyor diye hatırlıyorum.Fakat yine bu marketlerde branda temizleme spreyleri de bulunmakta.Selametler.
    2012 Beyaz Scenic 1,5 & EDC

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Branda kullanımı bir iki özel durum dışında boyaya zarar verir ve bunun sebeplerini yukarıda detaylı olarak yazmıştık. Öncelikle ferrari gibi süper spor araçlarda kullanılan özel sentetik kumaştan üretilmiş brandalar araçları dış etkenlerden koruyabiliyor. Fakat bunlar çok çok pahalı ve bildiğim kadarıyla bizim araçlar için üretimleri ya yok yada ithal edilmiyor. Ayrıca ne tür branda kullanacak olursanız olun, branda örtülecek aracın tertemiz yıkanmış olması, üzerinde fazla toz ve kir olmaması, boya korumasının olması lazım ki üzerine örtülen nevii ne olursa olsun belli bir sentetik kumaştan üretilmiş branda boyayı çizmesin.bence branda kullanmak yerine aracınızı mümkünse korunaklı yerlerde muhafaza ediniz ve uygun zaman ve aralıklı olarak boya koruma yapmanız.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Esat
    Ziyaretçi
    yeni birsey daha ogrendim brandanin arabayi cizgidin i

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    evet kirli aracın üzerine branda takıldığını ve o brandanım sağa sola çekiştirildiğini düşünsenize.
    boyada zımpara etkisi yapar resmen.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Esat
    Ziyaretçi
    Branda kullanmadigim icin bu gune kadar hic boyle birseyide aklima getirmedim aslinda dusunuldugu zaman hakettende Reis abinin dedikleri %100 dogru nokta atisi bildigin kendi elinle arabani koruyayim derken cizik icinde birakiyorsun

Yeni Üye a2rman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inşaat mühendisi
    Model
    308
    ben bunun aynısı aracımı teslim alırken ankara göralda gördüm.mikrofiber bir bez ve çok yumuşak ve hafif.aracı sarıyor.hatta çok beğenmiştim ama fiyatını sormamıştım.aracınızı çizeceğini zannetmiyorum.

Esat
    Ziyaretçi
    Alıntı a2rman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bunun aynısı aracımı teslim alırken ankara göralda gördüm.mikrofiber bir bez ve çok yumuşak ve hafif.aracı sarıyor.hatta çok beğenmiştim ama fiyatını sormamıştım.aracınızı çizeceğini zannetmiyorum.

Bizde kendinizi tanitmasaniz bundan sonra forumda devamliliginiz devam edecegini zanetmiyoruz...

Yeni Üye a2rman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inşaat mühendisi
    Model
    308
    tanıttım aslında ama tam olarak da anlayamadım Esat Bey ne dediğinizi eksiklik varsa düzelteyim.
    2012 308 1.6 VTI 120HP active manuel

Esat
    Ziyaretçi
    Alıntı a2rman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tanıttım aslında ama tam olarak da anlayamadım Esat Bey ne dediğinizi eksiklik varsa düzelteyim.

Tesekkurler...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)