PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzelleşme Yolunda Füme 301

Sayfa : 1 2 [3]

HarunHoca
19-12-2016, 08:40
Harun Hocam öncelikle üstteki liste için hey maşallah dedim :)

Ayağınıza sağlık kesenize bereket :) Yine bekleriz. Memnun edebildiysek ne mutlu bize

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
Çok teşekkür ederim Ömer bey, gayet memnun kaldım, bakım da ilgi de hizmet de gayet güzeldi. Dediğim gibi içim rahat bir şekilde evimize döndük ve aracımızı gönül rahatlığıyla kullanıyoruz.

tekkral34
19-12-2016, 09:05
17. maddedeki öneri için teşekkürler ama bu saatten sonra değiştirmeyi düşünmüyorum, çok da ihtiyaç duyarsam şarj ediyorum elimdekini. Ampul işini de osram ile değiştirerek hallettim gibi. Beyaz olmasa da daha fazla ışık gücü alıyorum güzel oldu. Müzik kolu işini naptınız ?
3 aydan fazla oldu hallettik. Gayet güzel çalışıyor tüm fonksiyonları. Birkaç uygulamam daha olacaktı ancak peşpeşe kargolar ya kayboldu ya sorun çıktı iadelerini alıyorum tek tek.

HarunHoca
19-12-2016, 10:43
3 aydan fazla oldu hallettik. Gayet güzel çalışıyor tüm fonksiyonları. Birkaç uygulamam daha olacaktı ancak peşpeşe kargolar ya kayboldu ya sorun çıktı iadelerini alıyorum tek tek.
Anlıyorum, sevindim yaptırabildiğinize. O kol benim için önemli, işimi oldukça kolaylaştırdı, gerekli bir özellik bence. Kargoda kaybolmasına üzüldüm bazı parçaların. 27 farklı ürün sipariş verdim o siteden sadece biri gelmedi, o 2 dolarlık bir etiket.Araçtan memnuniyetiniz ne durumda, şikayetleriniz ve rahatsızlıklarınız vardı gibi hatırlıyorum. Nereden bulaştım bu arabaya modunda mısınız, yoksa bu kadar paraya bu kadar araba, idare edeceğiz modunda mı yoksa ilk fırsatta yollarımızı ayırıp herkes kendi yolunda modunda mı yoksa araç gayet yeterli ufakm tefek şeyleri sorun etmiyorum, yapabileceklerim olursa yapıp araçtan keyif almaya çalışıyorum modunda mı, yoksa benim aklıma gelmeyen başka bir modda mısınız ?

tekkral34
20-12-2016, 20:14
Anlıyorum, sevindim yaptırabildiğinize. O kol benim için önemli, işimi oldukça kolaylaştırdı, gerekli bir özellik bence. Kargoda kaybolmasına üzüldüm bazı parçaların. 27 farklı ürün sipariş verdim o siteden sadece biri gelmedi, o 2 dolarlık bir etiket.Araçtan memnuniyetiniz ne durumda, şikayetleriniz ve rahatsızlıklarınız vardı gibi hatırlıyorum. Nereden bulaştım bu arabaya modunda mısınız, yoksa bu kadar paraya bu kadar araba, idare edeceğiz modunda mı yoksa ilk fırsatta yollarımızı ayırıp herkes kendi yolunda modunda mı yoksa araç gayet yeterli ufakm tefek şeyleri sorun etmiyorum, yapabileceklerim olursa yapıp araçtan keyif almaya çalışıyorum modunda mı, yoksa benim aklıma gelmeyen başka bir modda mısınız ?

İlahi bir bahtsızlık var bende sevmeye çalışmamın da önünü kesiyor :D

Son 3 ayda 7. kez dispute açtım. Hepsi de aracım için olan parçalardı. Satıcılar referanslı daha önceden ürün almış kişiler vardı. Hiçbirisi gelmedi. Sadece 11 Kasım'da telefon aksesuarı almıştım o da enteresan bir şekilde 20 günde geldi.
301 için aldığım tek bir parça bile Ağustos'tan bu yana abartısız geçmiyor. Ben artık bunu mesaj olarak algılıyorum :)

HarunHoca
20-12-2016, 20:23
İlahi bir bahtsızlık var bende sevmeye çalışmamın da önünü kesiyor :D

Son 3 ayda 7. kez dispute açtım. Hepsi de aracım için olan parçalardı. Satıcılar referanslı daha önceden ürün almış kişiler vardı. Hiçbirisi gelmedi. Sadece 11 Kasım'da telefon aksesuarı almıştım o da enteresan bir şekilde 20 günde geldi.
301 için aldığım tek bir parça bile Ağustos'tan bu yana abartısız geçmiyor. Ben artık bunu mesaj olarak algılıyorum :)
Inanılır gibi değil hakikaten büyük talihsizlik. Dediğim gibi tamamı geldi ve uyguladim. Uyguladikca sevmem arttı. Yolda altı parça daha var, gayet güzel oluyor. Keşke sıfır alsaydım diyorum. Dur bakalım makyajlı çıksın belki bir hamle yapabilirim.

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tekkral34
21-12-2016, 13:46
Inanılır gibi değil hakikaten büyük talihsizlik. Dediğim gibi tamamı geldi ve uyguladim. Uyguladikca sevmem arttı. Yolda altı parça daha var, gayet güzel oluyor. Keşke sıfır alsaydım diyorum. Dur bakalım makyajlı çıksın belki bir hamle yapabilirim.

Hocam sakın öyle bir hata yapmayın. Eğer alacağınız araç VW değilse 301 gibi filosu bol olan araçlarda çok kaybınız olur. İyki de sıfır almamışsınız.
Çıktıktan sonra 1 yaşında 2. el almak daha mantıklı. Değer kaybını yaşamış oluyor. 2015 benim aracım. Sıfırıyla en dip fiyatla bile 12 bin TL fark çıktı. Şu an 15'ten fazla fark var. Kayıp %25 1 yılda. Sıfırı arttı ama bizim araçlar ufak ufak artar. Makası gittikçe açılıyor ne yazık ki.
Peugeot'lar 2. elde değerini muhafaza edemiyor. En güzeli 2. el almak.

HarunHoca
21-12-2016, 14:07
Evet kelime olarak sıfır ifadesini kullandım ama yazarken de sıfır ayarında 3-4 aylık bir kaç binde bir aracı kastetmiştim. Bu aracın sıfırının değer kaybi hakkındaki düşüncen tamamen doğru. Şu an mesela benim kaybım yok, aldığım fiyattan 2-3 bin fazlasına satabilirim. VW tercih edeceğim bir araç değil. Hepsi birbirinin aynı olan araçlar silsilesi : polo golf jetta passat hepsi ayni hatta leon rapid toledo bile aynı. Sevmiyor olmam kaliteli olmadığı anlamına gelmiyor. 301'i ve c elysee yi daha çok beğeniyorum. Bir de renault megane sedan.

tekkral34
21-12-2016, 14:51
Aynen öyle. VW grup olarak tüm araçları sıfır alınabilir beğenenler için. Zararı götürüsü pek olmaz tercih edilecek kombinasyon göre.
Fransızlar 1 yaşından itibaren alınıp binilebilir. Megane Sedan başarılı araç. Sedan konusunda sınıfının en dolusu. Ama işçilik hataları var tabii. 1 yıl içinde Fluence gibi bol miktarda yollarda gözükür haliyle yine sıfır alınmaz :) Değer kaybı durumu şiddetli şekilde Renault'da da var maalesef.
Şimdiki araçların hepsi artık birbirine benziyor. 301 - 508, Megane Sedan - HB - Talisman, i10 - i20 - i30 vs.
Premium markalarda birbirinin kopyası otomobiller yıllardır vardı artık diğer markalar da yapmaya başladı.

Evet kelime olarak sıfır ifadesini kullandım ama yazarken de amacım sıfır ayarında 3-4 aylık bir kaç binde bir aracı kastetmiştim. Bu aracın sınırının değer kaybi hakkındaki düşüncen tamamen doğru. Şu an mesela benim kaybım yok, aldığım fiyattan 2-3 bin fazlasına satabilirim. BE tercih edeceğim bir araç değil. Hepsi birbirinin aynı olan araçlar silsilesi : polo golf jetta passat hepsi ayni hatta leon rapid toledo bile aynı. Sevmemem Kaliteli olmadığı anlamına gelmiyor. 301'i ve c elysee yi daha çok beğeniyorum. Bir de renault megane sedan.

RCZForever
21-12-2016, 15:18
Harun Hocam özelden size mesaj yazdım yardımcı olursanız sevinirim.... Saygılar.....

HarunHoca
22-12-2016, 12:02
Son zamanlarda aracıma yaptıklarım konusunda bazı arkadaşlardan özel mesajlar alıyorum. Çoğu nereden aldığım, kime yaptırdığım ve maliyetinin ne olduğunu soruyorlar. Bu nedenle buraya bu ürünleri nereden temin ettiğimi ve maliyet fiyatını yazmamın faydalı olacağını düşündüm. Usd ile alınanları TL ye çevirirken, kuru 3,50 olarak hesap ettim. TL olarak yurt içinden alınanların ise bugünkü(Aralık 2016) fiyatlarını dikkate aldım. Umarım düşünen arkadaşlara bir fikir verir.

1- 15 inch Alaşımlı Jantlar : 2015 yılı itibariyle takımı 800 TL idi.
2-Arka Park Sensörü : Parça+ işçilik+Boyama : 150 TL
3-Kapı eşiklerine 301 yazılı dört parça krom : n11.com: 65 TL http://urun.n11.com/kapi-esigi/peugeot-301-kapi-esigi-nikelaji-4-prc-omsa-line-P63560571
4-Bagaj Kapağı Altına Krom Çıta : n11.com: 64 TL http://urun.n11.com/bagaj-citasi/peugeot-301-bagaj-alt-citasi-2012-sonrasi-omsa-line-P41554584
5-Cam Çıtaları Nikelajı; 6 Parça: n11.com : 97 TL http://urun.n11.com/diger-krom-aksesuar/peugeot-301-cam-citasi-nikelaji-2012-sonrasi-6-prc-omsa-line-P63558986
6-4D Havuzlu Kauçuk paspas : n11.com : 169 TL http://urun.n11.com/3d-oto-paspas/peugeot-301-4d-havuzlu-paspas-2013-uzeri-akalite-P77347241
7- Peugeot 301 Bagaj İçi Eşik Halı Kaplama : n11.com 80 TL http://urun.n11.com/bagaj-aksesuarlari/peugeot-301-bagaj-ici-esik-hali-kaplama-P58754891
8- Ön kol dayama monte edildi: n11.com 81 TL http://urun.n11.com/kolcak/peugeot-301-kolcak-ve-adaptoru-P87384939
9- Bagaja 3D havuzlu paspas : n11.com 118 TL http://urun.n11.com/bagaj-havuzu/peugeot-301-bagaj-havuzu301-bagaj-ici-koruma-2012-P95070025
10- Bagaj lambası led ile değiştirildi : Hediye geldi, ücret ödenmedi.
11- Harita okuma lambaları beyaz led ile değiştirildi: Hediye geldi, ücret ödenmedi.
12 Dokunmatik 3 Led Lamba Yapışkanlı Led Lamba Tavan Lambası (http://urun.n11.com/projektor-ve-spot-lambasi/dokunmatik-3-led-lamba-yapiskanli-led-lamba-tavan-lambasi-3-led-P51310973): n.11.com13 TL
13- Peugeot 301 Kapı Kolu Nikelajı 8 Prç. OMSA LİNE: n11.com 93 TL
14-Köpek balığı yüzgeci (shark) anten yapıldı: Aliexpress : 35 TL
15-Iç kapı açma kolu krom çerçevesi : Aliexpress : 70 TL (DİKKAT UYUMSUZ PARÇA)
16- İc kapı kulpu krom çerçevesi: Aliexpress : 77 TL https://www.aliexpress.com/item/2016-Car-Styling-4Pcs-lot-ABS-Armrest-Trim-Interior-Chrome-Trim-For-Citroen-Elysee-2014-2015/32592306113.html?spm=2114.13010608.0.0.sgkzIC
17- Ön sis farı krom çerçevesi : Aliexpress : 65 TL https://www.aliexpress.com/item/2013-Peugeot-301-ABS-Chrome-Front-fog-lamp-cover/32418228078.html?spm=2114.13010608.0.0.sgkzIC
18- Kapı kilit yuvası krom çerçevesi : Aliexpress : 40 TL
19- Kapı menteşe kapatma parçası: Aliexpress : 10 TL
20- Klima düğmeleri krom kaplaması: Aliexpress : 40 TL https://www.aliexpress.com/item/Car-Styling-Aluminum-Alloy-Interior-Air-Conditional-Audio-Stereo-Radio-Switch-Control-Knobs-Trim-Ring-For/32551321660.html?spm=2114.13010608.0.0.sgkzIC
21- Arka iki kapı arkası peugeot kabartma dekoru : Aliexpress : 17 TL
22- Jant göbeklerine Kabartma peugeot kapağı : Aliexpress : 25 TL
23- Lastik sibop kapaklarına peugeot armalı kapak: Aliexpress : 9 TL
24- Allure vites topuzu: Aliexpress : 66 TL
25- Bagaja 25X40 ebadında cırtlı file : Aliexpress : 13 TL
26- Yan sinyal lambalarının altına amblemli peugeot dekoru : Aliexpress : 5 TL
27- Silikon anahtarlık kılıfı: Aliexpress : 8 TL
28- Ön cama telefon numarası yazım sticker(Dıştan) Büyük Boy: Aliexpress : 9 TL
29- Ön cama telefon numarası yazım sticker(İçten) fosforlu : Aliexpress : 3 TL
30- Alüminyum alaşımlı bijon kapakları: Aliexpress : 9 TL
31- Aux için bluetooth cihazı: Aliexpress : 17 TL
32- Krom egzoz ucu: Çıkma 40 TL
33- Müzik-Ses sistemi değişikliği: Pioneer Deh x 3750UI : n11.com 249 TL (Ben 289 TL ye almıştım)
34- Hoparlör ilavesi : PİONEER TWEETERLI TS 1634 16 CM OTO HOPARLÖR n11.com 90TL
35- Gündüz farı için beyaz ampul: Osram H7 Night Breaker Unlimited 2'li Ampul Seti- %110 DAHA FAZLA IŞIK hepsibura.com 80 TL
36- B sütunlarına ve arka kapı arkasındaki üçgen bölüme piano black folyo kaplatmak: Piyasaya 60 TL ye yaptırıldı
37-Klima havalandırma ızgaralarına krom kaplama: Aliexpress : 73 TL
38- 3.Stop lambasına etiket: Aliexpress : 5 TL
39- Rüzgarlık: Dört cama da yapıldı: Piyasaya 65 TL ye yaptırıldı
40- Bagaja Amörtisör takıldı, artık düşmüyor. Jetta Bagaj Amörisörü amortisorcenter.com 35+15 TL
41-Arka bagaj 301 yazısının altına krom "Turbo Dizel" yazısı : Aliexpress : 20 TL
42-Arka Bagaja 301 yazısının karşısına "Sports" yazısı: Aliexpress : 35 TL
43- Klima havalandırma yüzeyine 5D karbon kaplama: 50x200 cm : Aliexpress : 36 TL
44- Direksiyona Müzik sistemi kontrol kolu uygulaması yapıldı(alluredeki) : 70+30 TL
45- Cam Açma Düğmelerine Krom Tırnak: : Aliexpress : 17 TL
46- Yan Sinyallere Led Siparişi verildi : Aliexpress : 60 TL
Unuttuğum var mı bilmiyorum.
Şöyle bir topladım 3.350 TL tutmuş yaptığım ekstralar.
İlk fırsatta yapmayı düşündüklerim :
Torpido açma kromu : 35 TL
Dört kapı içine krom çubuklar. 70 TL

NecdetPek
22-12-2016, 12:05
Kesene bereket hocam. Ekonomiyi canlandırmışsın. :nazar

HarunHoca
22-12-2016, 12:16
Keşke öyle ekonomiyi canlandırma becerim olsaydı. Bilakis dövizin yurt dışına gitmesine sebebiyet verdim. Bu da ülkemizin döviz rezervine olumsuz etki eder :(Aslında Link verebilseydim hepsine daha güzel olurmuş Necdet Bey, bir ara da onun için uğraşayım. Amaç forumdaşlara hizmet olsun :D

NecdetPek
22-12-2016, 12:44
Keşke öyle ekonomiyi canlandırma becerim olsaydı. Bilakis dövizin yurt dışına gitmesine sebebiyet verdim. Bu da ülkemizin döviz rezervine olumsuz etki eder :(Aslında Link verebilseydim hepsine daha güzel olurmuş Necdet Bey, bir ara da onun için uğraşayım. Amaç forumdaşlara hizmet olsun :D

Katkıyı dünya ekonomisine de yapmışsınız. :D

Çalışkan ve verimli insanın hali başka. O listeyi de yaparsınız eminim. :o

Mobil gönderi. Yazım hatalarım affola.☺

mygold
22-12-2016, 12:46
süper paylaşım olmuş hocam..

HarunHoca
23-12-2016, 06:51
Katkıyı dünya ekonomisine de yapmışsınız. :D

Çalışkan ve verimli insanın hali başka. O listeyi de yaparsınız eminim. :o

Mobil gönderi. Yazım hatalarım affola.☺
Birilerine bir nebze olsun katkım olabilirse ne mutlu bana:iyi

tekkral34
27-12-2016, 19:15
Aksiyon yok mu hocam :D

HarunHoca
27-12-2016, 19:23
Aksiyon sayılmaz diye yazmak istememiştim Tekkral Bey ama madem sordunuz söyleyeyim. Yarın saat önce hafta sonu kırılan ön kol dayamanın yenisini taktık oğlumla. Eskisi sert plastikten mamuldü ve sertlikten hoşlanmiyordu. Bunun taban kısmında sert ve ince plastik yok daha sağlam malzemeden yapılmış.
Bu da resimleri http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161227/15d8de49a36bf16aab57eb443904253d.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161227/16620fda28f4c595c5204f3f11f44959.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161227/476cf433851e620fd56214e831f91950.jpg

Tekkral Bey valla sorunca yazmak zorunda kaldım, yoksa aksiyon sayılmaz :D

tekkral34
27-12-2016, 19:30
Hocam karışıklık oldu galiba ben Necdet değilim :D

Ayrıca bir kere Armster taksaydınız süper olurdu

HarunHoca
27-12-2016, 19:51
Hocam karışıklık oldu galiba ben Necdet değilim :D

Ayrıca bir kere Armster taksaydınız süper olurdu

Hmmmmm evet yanlış bir hitapta bulunmuşum:( Nasıl öyle sandıysam, hemen yukarıyı da düzeltelim.Aslında çok da araştırma yapmadım, gözüme kestirdiğim birini aldım, daha iyi seçenekler olabilir haklısınız.

NecdetPek
27-12-2016, 20:28
Hmmmmm evet yanlış bir hitapta bulunmuşum:( Nasıl öyle sandıysam, hemen yukarıyı da düzeltelim.Aslında çok da araştırma yapmadım, gözüme kestirdiğim birini aldım, daha iyi seçenekler olabilir haklısınız.

Güle güle kullan Hocam. Yazmasam da aksiyonları ben de merak ediyorum. :nazar

HarunHoca
27-12-2016, 20:34
Güle güle kullan Hocam. Yazmasam da aksiyonları ben de merak ediyorum. :nazar
Sağlasın Necdet Bey, oyalanıyoruz işte, eksik olmayın. Şurada 301 hakkında yazan bir elin parmağı kadar bile yokuz zaten. Siz de eski bir 301 kullanıcısı olarak bu sayıya dahilsiniz her zaman.

NecdetPek
27-12-2016, 20:48
Sağlasın Necdet Bey, oyalanıyoruz işte, eksik olmayın. Şurada 301 hakkında yazan bir elin parmağı kadar bile yokuz zaten. Siz de eski bir 301 kullanıcısı olarak bu sayıya dahilsiniz her zaman.

Teşekkür ederim. Araç değişti ama gönül bağım 301'le kopmadı. O nedenle merakla izliyorum yaptıklarınızı.

tekkral34
28-12-2016, 22:06
Kısa süre sonra tekrar döneceğim. Bir üstadın değerli katkıları eksik olmasın epey elden geçirdik. Sürpriz olsun :)

HarunHoca
29-12-2016, 06:25
Kısa süre sonra tekrar döneceğim. Bir üstadın değerli katkıları eksik olmasın epey elden geçirdik. Sürpriz olsun :)
Açıkçası anlayamadım, neredesin ve nereye döneceksiniz? Aracı elden geçirdiğinizi farzediyorum. Üstadın kim olduğunu da merak ediyorum. Yapılanları merakla bekliyorum. Bildiğim kadarıyla kendi konunuz yok, eğer öyle ise yeni bir konu açın ve yaptıklarınızı oraya sergileyin biz de bakalım.

NecdetPek
29-12-2016, 08:36
Açıkçası anlayamadım, neredesin ve nereye döneceksiniz? Aracı elden geçirdiğinizi farzediyorum. Üstadın kim olduğunu da merak ediyorum. Yapılanları merakla bekliyorum. Bildiğim kadarıyla kendi konunuz yok, eğer öyle ise yeni bir konu açın ve yaptıklarınızı oraya sergileyin biz de bakalım.

Hocam :gül9: onlarca soru akla geliyor. Haklısınız. Tekkral'ın konusu var, Kar Leoparı :)

Sizin konuyu, yaptıklarınızı beğendiği için seçmiş, yazılarını burada paylaşıyor sanırım. Kısa bir süre sonra yanıtları alırız.

HarunHoca
29-12-2016, 09:38
Hocam :gül9: onlarca soru akla geliyor. Haklısınız. Tekkral'ın konusu var, Kar Leoparı :)

Sizin konuyu, yaptıklarınızı beğendiği için seçmiş, yazılarını burada paylaşıyor sanırım. Kısa bir süre sonra yanıtları alırız.
Anladım Necdet Bey, yakındır alırız bir takım cevaplar sanırım. Kar Leoparı konusuna bakmak lazım. Sanki zaman zaman sefapolat la birlikte araç konusunda sıkıntılar yaşıyordu, pek de memnun değildi sanki. Umarım düzelir ve keyfine göre bir araç kullanır.

NecdetPek
29-12-2016, 10:10
Evet Hocam. Aracına birçok aksesuar ekledi, iyileştirmeler yaptığı halde ne yazık ki mutlu olamadı arkadaşımız.

Ama 301 tutkusu bir başka sanırım. Çok emek veriliyor, sonra da bir bakıyorsunuz sevmişsiniz. Tekkral kardeşimiz de belki o aşamaya gelmiştir..:)

HarunHoca
29-12-2016, 10:33
Evet Hocam. Aracına birçok aksesuar ekledi, iyileştirmeler yaptığı halde ne yazık ki mutlu olamadı arkadaşımız.

Ama 301 tutkusu bir başka sanırım. Çok emek veriliyor, sonra da bir bakıyorsunuz sevmişsiniz. Tekkral kardeşimiz de belki o aşamaya gelmiştir..:)
Nedendir bilmiyorum, ya beklentilerim ve memnuniyet çıtam çok düşük ya da bu araba olayından ben anlamıyorum. Bu araç C ve ya D segmenti kalbur üstü bir araç değil. Kendi çapında ekonomik olsun diye üretilmiş, A noktasından B noktasına en düşük yakıt tüketimi ile gidebilsin, giderken de makul hızlara kadar yoldan çıkmasın, bagaj hacmi, sorunsuz motor, düşük bakım maliyeti, arka diz mesafesi, hız sabitleme, esp gibi hem güvenlik hem de donanım olarak iş görecek fonksiyonları olan bir araç. BU araçtan çok iyi malzeme kalitesi ve işçilik beklemek, 8-10 tane hava yastığı olsun demek, güvenlikte 5 yıldızdan aşağısını kabul etmem demek, şeritten ayrılırsam veya yorulursam beni dürtsün diye beklemek hayal ürünü olur. Ben full+full astra sedandan sonra bu aracı aldığımda resmen çöküntüye girmiştim ruhsal olarak. Sonra tanışıp muhabbeti artırınca, göründüğü gibi paspal ve sıradan olmadığını, kendisine has artılarının olduğunu bana gösterdi ve sizin deyiminizle kedi gibi sevdirdi kendini bana :gül4: Hal böyle olunca ben de gaza gelip neresine ne takacağımı şaşırdım.:gül6:
Sadece şunu söylüyorum. Şu anki şartlarım, durumum ve ihtiyaçlarım doğrultusunda en iyi araca sahibim. Yarın ekonomik olarak daha rahat olurum, iki oğlanın araca musallat olmasından kurtarırım ve lüks bir araca ihtiyaç duyarsam neden daha iyisini istemeyeyim. Aklımda adaylar yok değil. Ancak tartoşmasız şu an en iyi araca biniyorum.

NecdetPek
29-12-2016, 11:16
Nedendir bilmiyorum, ya beklentilerim ve memnuniyet çıtam çok düşük ya da bu araba olayından ben anlamıyorum. Bu araç C ve ya D segmenti kalbur üstü bir araç değil. Kendi çapında ekonomik olsun diye üretilmiş, A noktasından B noktasına en düşük yakıt tüketimi ile gidebilsin, giderken de makul hızlara kadar yoldan çıkmasın, bagaj hacmi, sorunsuz motor, düşük bakım maliyeti, arka diz mesafesi, hız sabitleme, esp gibi hem güvenlik hem de donanım olarak iş görecek fonksiyonları olan bir araç. BU araçtan çok iyi malzeme kalitesi ve işçilik beklemek, 8-10 tane hava yastığı olsun demek, güvenlikte 5 yıldızdan aşağısını kabul etmem demek, şeritten ayrılırsam veya yorulursam beni dürtsün diye beklemek hayal ürünü olur. Ben full+full astra sedandan sonra bu aracı aldığımda resmen çöküntüye girmiştim ruhsal olarak. Sonra tanışıp muhabbeti artırınca, göründüğü gibi paspal ve sıradan olmadığını, kendisine has artılarının olduğunu bana gösterdi ve sizin deyiminizle kedi gibi sevdirdi kendini bana :gül4: Hal böyle olunca ben de gaza gelip neresine ne takacağımı şaşırdım.:gül6:
Sadece şunu söylüyorum. Şu anki şartlarım, durumum ve ihtiyaçlarım doğrultusunda en iyi araca sahibim. Yarın ekonomik olarak daha rahat olurum, iki oğlanın araca musallat olmasından kurtarırım ve lüks bir araca ihtiyaç duyarsam neden daha iyisini istemeyeyim. Aklımda adaylar yok değil. Ancak tartoşmasız şu an en iyi araca biniyorum.

Tamamen katılıyorum Hocam. En iyi araç sahip olabildiğimizdir. Gerisi daldaki kuşlar. Ayrıca bence bir araç alırken öncelikler listesi yapmak çok işe yarıyor.

Örneğin 301'i alırken önceliğim fiyatı, yakıt tasarrufu ve iç hacmiydi. Bunları karşılıyordu. Kullanım sırasında ie rüzgarda gezme ve yol sesi gibi sorunları beni çok rahatsız etmişti. Sadece şehir içi kullanacak olsam belki o sorunlardan haberim bile olmayacaktı.

308 Alırken ise önceliğim otomatik vitesli olması, dayanıklı şanzımana sahip olması, yol tutuşunun iyi olması, ekonomik yakıt ve elbette astranomik olmayan satış fiyatı.

Beklentiler listenebilirse, elde edilenlerle karşılaştırma şansımız oluyor. Hayal kırıklıkları düşünmediğimiz ya da başta önem vermediğimiz konularda oluyor sadece.

Sonsuz istekleri, sonlu maliyetlerle elde etmeyi ummak olsa olsa hayalcilikten öteye gidemiyor.

tekkral34
30-12-2016, 15:03
Bu araç çekirdek gibi illet bir şey bırakamıyorsunuz. Bıraktıktan sonra başladığınızda yine bırakamıyorsunuz :D
Kendi konum var benim oraya ara verdim. Ara verdikten sonra gelişen bir takım olaylar beni tekrar döndürdü ilginç hikayelerle.

Daha zamanı var. Paylaşacağım elbet :)

HarunHoca
30-12-2016, 16:10
Bu araç çekirdek gibi illet bir şey bırakamıyorsunuz. Bıraktıktan sonra başladığınızda yine bırakamıyorsunuz :D
Kendi konum var benim oraya ara verdim. Ara verdikten sonra gelişen bir takım olaylar beni tekrar döndürdü ilginç hikayelerle.

Daha zamanı var. Paylaşacağım elbet :)
Merakla bekliyor olacağız. Bakalım farklı bir yaklaşım ile özgün ve yenilikçi çalışmalar mı, yoksa benimki gibi sıradan ve nesnel uygular mı olacak ? Ama eminimki her ne tarzda olursa olsun sevgi, emek ve maddiyatla yapıldığı için saygı ve takdiri hak edecektir.
Hadi bakalım kolay gelsin mirim.

HarunHoca
13-02-2017, 20:00
Uzunca bir süredir kışın gelmesi ve havaların soğuması nedeniyle bir şey yapamamıştım aracıma. Özlemişim uğraşmayı, temülken arkadaşımız aracına difüzör yapınca krom egzos ucuna talip oldum, sağ olsun kırmadı ve geçen gün taktık. .. Sonuç böyle oldu..
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170213/2526d3dddfc25645f5350d93e0728e18.jpg

Yan sinyalleri de tazeledik, yeniledik, aslanlı ve özel tasarım yan sinyallerim oldu. Bilmiyorum beğenilecek mi sizler tarafından !!! Olay şu :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170213/ad224458065f95bf8e09910e016b5e64.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=eJXKUeS7nDQ&feature=youtu.be

Tabi sadece bunlarla yetinmek olmazdı, olmadı da[emoji4]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170213/0c3fbdc64937342546116d3546742e20.jpg

Başlamışken bu 301'in turbo dizel bir araç olduğunun altını çizmek gerekiyordu, çizdik

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170213/f0d4417072bb7caaefe4b90102e44f50.jpg

ssgti
14-02-2017, 10:48
Egsoz ve sinyal güzel. 'Turbo dizel' yazısı ve diğer çıkartmaları yakıştıramadım...

HarunHoca
14-02-2017, 10:52
Egsoz ve sinyal güzel. 'Turbo dizel' yazısı ve diğer çıkartmaları yakıştıramadım...
Görüşünüzü açıkça belirttiğiniz için teşekkürler. Sinyallerin altındaki yapıştırmayı ben de beğenmedim ama önceden yapılan bir şeydi, ilk fırsatta çıakaracağım aklımda. Ancak Sport ve Turbo Dizel yazılarını ben yakıştırdım ve bir müddet kalmasını planlıyorum. Ama haklısınız, tamamen bakış açısı ve tercihlerle alakalı, sadelik her zaman daha iyi haklısınız. Ancak zaman zaman farklı uygulamalar da olaya renk katıyor. Neticede boyaya ve araca zarar vermeyen şeyler, zaman içerisinde çıkarabilirim.

NecdetPek
14-02-2017, 10:53
Arabaya bir şey yapamayınca kuskanıyorum Harun Hocayı. Ne yapayım bende güzel Anadolu'yu karışlıyorum.[emoji4]

Güzel günlerde kullanın hocam.

Mobil Gönderi...

HarunHoca
14-02-2017, 12:25
Arabaya bir şey yapamayınca kuskanıyorum Harun Hocayı. Ne yapayım bende güzel Anadolu'yu karışlıyorum.[emoji4]

Güzel günlerde kullanın hocam.

Mobil Gönderi...
Siz de rahmetli 301'inize zamanında çok ve pahalı şeyler yapan bir kişisiniz. Dolayısıyla ihtiyaç ve imkanlar oluştuğunda yine yaparsınız. Ancak sanırım 308'e terfi edince aracınızda sizi rahatsız edecek fazla şey yok... Ne mutlu size. Anadolu'yu karışlamak ise benim çok arzu edip de hiç yapamadığım bir şey. Kazasız belasız sürüşler dilerim Necdet Bey.

NecdetPek
14-02-2017, 14:20
Siz de rahmetli 301'inize zamanında çok ve pahalı şeyler yapan bir kişisiniz. Dolayısıyla ihtiyaç ve imkanlar oluştuğunda yine yaparsınız. Ancak sanırım 308'e terfi edince aracınızda sizi rahatsız edecek fazla şey yok... Ne mutlu size. Anadolu'yu karışlamak ise benim çok arzu edip de hiç yapamadığım bir şey. Kazasız belasız sürüşler dilerim Necdet Bey.
Çok teşekkür ederim hocam.

Mobil Gönderi...

tekkral34
14-02-2017, 19:33
Harun hocam o armaları bence de sökün. Aracın ağırlığını bozmuş.

Ben bile yapmadım mesela :D

http://i.hizliresim.com/jXEYvL.jpg

HarunHoca
14-02-2017, 19:38
Harun hocam o armaları bence de sökün. Aracın ağırlığını bozmuş.

http://i.hizliresim.com/jXEYvL.jpg
Sadece yan sinyallerin altındaki armalari sökecegim. Diğerleri kalsın diyorum. Umarım sinyallere zarar vermem.
Ben bile derken[emoji4]

tekkral34
14-02-2017, 19:47
Sadece yan sinyallerin altındaki armalari sökecegim. Diğerleri kalsın diyorum. Umarım sinyallere zarar vermem.
Ben bile derken[emoji4]

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi Sağlam ince bir ip alın. Kendinize doğru çeke çeke kolaylıkla çıkarmış olursunuz. Aracın içi dışı komple sportif hatlarla doldu benim. Ona rağmen yapmadım. Buna istinaden dedim :)

HarunHoca
14-02-2017, 19:52
Sağlam ince bir ip alın. Kendinize doğru çeke çeke kolaylıkla çıkarmış olursunuz. Aracın içi dışı komple sportif hatlarla doldu benim. Ona rağmen yapmadım. Buna istinaden dedim :)
Ben de aynen öyle iple sökecegim. Ancak sinyaller o kadar yakın ki ip ya geçer ya geçmez. Sizin yan aynaların altlarındaki ledler güzel aslında bana linkini atsanız da bir incelesem. Bir de o ledlere elektriği nasıl aldınız çok delik açtınız mı ve hangi lambalara bağlı [emoji3]

tekkral34
14-02-2017, 20:00
Ben de aynen öyle iple sökecegim. Ancak sinyaller o kadar yakın ki ip ya geçer ya geçmez. Sizin yan aynaların altlarındaki ledler güzel aslında bana linkini atsanız da bir incelesem. Bir de o ledlere elektriği nasıl aldınız çok delik açtınız mı ve hangi lambalara bağlı [emoji3]

Piyasada satılan standart kartal gözü ledlerden. 30 - 40 TL civarına çifti satılıyor. Hat olarak tavan lambasından elektrik alıyor. Motoru kapatıp kontağı çektiğinizde, kapıları açtığınızda, kilitliyken kumandadan açtığınızda tavan lambasıyla birlikte yanar. Belli süre sonra söner. Ancak tavan lambasını kapatabiliyorsunuz dışarıdaki ledleri etkilemiyor. Aynı yerden hat alıyor fakat birbirinden bağımsız.
Bu işleri sürekli yapan iyi bir yerde yaptırdım.
Beraberinde ayak altına da led yaptık. Onları da parklara bağladık ambiyans aydınlatması gibi yanıyor.

http://i.hizliresim.com/DBLk1o.jpg

tekkral34
14-02-2017, 20:05
Ön tarafın da son hali böyle:

http://i.hizliresim.com/qjg2Zq.jpg

HarunHoca
14-02-2017, 20:08
Himmmm ayak altı ledler de güzel olmuş belki farkli renkler de ambians aydınlatması olabilir ama o da güzel. Hem ayna altı ledler hem de ayak altı ledler guzel olmuş ama dediğin gibi genç işi ve sportif çalışmalar. Beyaz arabaya da dış etiketler ayrı bir duruş katmış. Her iki aydınlatmayı da not ettik.

HarunHoca
14-02-2017, 20:11
Casper tablet mi o yan yatan ??? Torpidonun oradaki de şerit led mi ???

tekkral34
14-02-2017, 20:21
Casper tablet mi o yan yatan ??? Torpidonun oradaki de şerit led mi ???

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi TV maksatlı kullanıyorum 8" HD ekran. :D
Şerit standart malzeme. Janjanlı biraz öyle gözüküyor :)

http://i.hizliresim.com/1V92PD.jpg

HarunHoca
14-02-2017, 20:25
Teyp benim teybe benziyor pioneer deh x 3750 mi ? Yoksa benzer bir model mi?

tekkral34
14-02-2017, 20:29
Teyp benim teybe benziyor pioneer deh x 3750 mi ? Yoksa benzer bir model mi?

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi Yok hocam değil X 1850 bu. Aydınlatma değişikliği ve ilave satır özelliği yok sadece. Onun dışında tüm özellikleri ses çıkışları ve gücü aynı. Mixtrack USB vb hepsi var. Direksiyon kumandası da uyum sağladı. O yüzden fazla para vermek istemedim.
Aux çıkışında bluetooth takılı öyle bağlıyorum.

HarunHoca
14-02-2017, 20:33
Himmm tahmin ettigim gibi ayni fabrikanin ürünüolduğu belliydi. Arkaya da iki adet 16 cmlik hoparlör yaptırmış olduğunu farz ediyorum. Arkadan ses gelmesi ayrı bir güzellik oluyor sadece öndekilere alıştıktan sonra [emoji4]
Aux çıkışına bluetooth cihazı aldım ama kullanışlı gelmedi bana. Sarj etmek vesaire uğraşmak gerekti ama evet iş görüyordu.

tekkral34
14-02-2017, 20:36
Himmm tahmin ettigim gibi ayni fabrikanin ürünüolduğu belliydi. Arkaya da iki adet 16 cmlik hoparlör yaptırmış olduğunu farz ediyorum. Arkadan ses gelmesi ayrı bir güzellik oluyor sadece öndekilere alıştıktan sonra [emoji4] Arkada da aynı markanın hoparlörleri var tabiki :) Önde de tweeterlar var. Haricinde amfi kabin de var zaten kendi konumada paylaşmıştım. Ses konusunda gayet iyiyim :)

HarunHoca
14-02-2017, 20:40
Himmmm ben ses konusunda da amatör sayılırım sadece ses gelsin arkadan yetti bana. Amfi kabin filan fazla bana. Hem o kulak ve zevk yok bende hem de arkada tangur tungur bir malzemenin sekip durmasını sevmiyorum.
Sizin gibi gençlerin işi o işler[emoji106]

Soner01
27-02-2017, 22:13
[QUOTE=tekkral34;236220]Harun hocam o armaları bence de sökün. Aracın ağırlığını bozmuş.

http://i.hizliresim.com/jXEYvL.jpgtek

Soner01
27-02-2017, 22:14
Tekkralim tampon altındaki eki nerden temin edebiliriz bir fikrin varmidir

HarunHoca
27-02-2017, 22:32
Genel istek üzerine, insanların göz zevkini bozmamak, forumdaş olmanın gereğini yerine getirmek, kamuoyuna kulak vermek ve paylaşmanın gerekliliğine inancımın bir ifadesi olarak severek yapıştırmış olduğum Peugeot yazılı etiket an itibariyle sökülmüştür. Yeni fotoğraf en yakın zamanda paylaşılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur :)

Soner01
16-03-2017, 21:23
Harun hocam yeni yaptığın bişe yokmu aracında

HarunHoca
17-03-2017, 07:20
Harun hocam yeni yaptığın bişe yokmu aracında
Yok soner kardeşim, hem havalar soğuk hem de aklımdakileri aşağı yukarı tamamladım. Aklımda sadece kapı içi krom çubuklar var, onun da siparişini bir türlü veremedim. Sipariş sonrası gönderim bir ayı geçiyor, bazen beklemek keyifsiz oluyor, o da öylece kalıverdi. Sizde ne var ne yok yeni bir şeyler yok mu? Ben onlarca şey yaptım şimdi dinlenmedeyim, sizlerden atraksiyon bekliyoruz.

NecdetPek
17-03-2017, 09:19
Yok soner kardeşim, hem havalar soğuk hem de aklımdakileri aşağı yukarı tamamladım. Aklımda sadece kapı içi krom çubuklar var, onun da siparişini bir türlü veremedim. Sipariş sonrası gönderim bir ayı geçiyor, bazen beklemek keyifsiz oluyor, o da öylece kalıverdi. Sizde ne var ne yok yeni bir şeyler yok mu? Ben onlarca şey yaptım şimdi dinlenmedeyim, sizlerden atraksiyon bekliyoruz.

Hocam artık tur atladı. Yaptıklarının bir kısmını sökmeye bile başladı. :)

HarunHoca
17-03-2017, 10:02
Hocam artık tur atladı. Yaptıklarının bir kısmını sökmeye bile başladı. :)
Aynen necdet bey

ssgti
17-03-2017, 19:44
Araç üzerindeki yazıları ben pek yakıştıramıyorum. İsabetli karar olmuş.

HarunHoca
17-03-2017, 19:48
Araç üzerindeki yazıları ben pek yakıştıramıyorum. İsabetli karar olmuş.
Herşey her zaman cuk oturmuyor. Bazı şeyler uygun olmayabiliyor haliyle. Biz de durumu gördük müdahale ettik çıkardık, evet güzel olmamıştı.

efecelebi
31-03-2017, 09:52
Herkese Merhaba,

Tanışma platformu olmadığını biliyorum fakat ilk mesajımı buna vesile Harun Hocamın başlığına göndermek istedim.

Yaklaşık 10 gün önce bende beyaz bir 301 sahibi oldum, bir takım aramalar sonucunda bu başlığa ulaştım ve böylesi özenli ve nadide çalışmaları görünce üye olup tebrik etmek istedim.

Özellikle bagaj amortisörü mükemmel olmuş, ilk fırsatta ben de yapacağım.

Tekrardan elinize emeğinize sağlık Harun hocam

HarunHoca
31-03-2017, 11:02
Herkese Merhaba,

Tanışma platformu olmadığını biliyorum fakat ilk mesajımı buna vesile Harun Hocamın başlığına göndermek istedim.

Yaklaşık 10 gün önce bende beyaz bir 301 sahibi oldum, bir takım aramalar sonucunda bu başlığa ulaştım ve böylesi özenli ve nadide çalışmaları görünce üye olup tebrik etmek istedim.

Özellikle bagaj amortisörü mükemmel olmuş, ilk fırsatta ben de yapacağım.

Tekrardan elinize emeğinize sağlık Harun hocam
http://www.forumpeugeot.com/digitalvb/morbid/statusicon/user-online.png

Aracınız hayırlı olsun, kendi çapında son derece iyi bir araç olan 301'inizi iyi günlerde kazasız belasız kullanırısınız umarım. Kıymetini bilenler için 301, üzerinde çok oynanabilecek, geliştirilip iyileştirmeler yapmaya müsait bir otomobildir. Bu paraya alınabilecek en iyi iddialı olur ama iyi araçlardandır. Övgülerinizi hak edecek çok da bir şey yapmadım aslında ama teşekkür ederim. Benden çok daha fazla harcayıp müthiş işler çıkaran arkadaşlar da var. Ancak nispeten daha az harcayıp görsel olarak daha fazla şeyler yapmaya çalıştım. İşlevsel olarak da evet 301 in en büyük sorunlarından biri olan bagaj düşmesine çare olan amörtisör çalışması güzel oldu, keyifle kullanıyorum, rahatsız oluyorsanız şiddetle tavsiye ederim, kesin çözüm. Araç üzerinde oynamayı seviyorsanız ve aracınız acces veya active ise arkaya hoparlörü öneririm, krom dekorlar zevkinize kalmış. Aracınız tekrar hayırlı olsun.

efecelebi
31-03-2017, 11:52
Tekrar teşekkürler Harun Hocam,

Emsal olarak baktığım diğer araçları tekrar görüp kullanınca hakikaten doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum,

Aracım Active paket, arkaya hoparlör ben de düşünüyorum. Hatta eski kullanıcısı takmış ama satarken sökmüş yani kablolar hazır :)

Krom dekor, cam çıtası, sticker... gibi şeyleri pek düşünmüyorum, ama ergonomiye ve konfora dayalı bazı şeyler var aklımda.

Saygılarımla...

NecdetPek
31-03-2017, 13:13
Tekrar teşekkürler Harun Hocam,

Emsal olarak baktığım diğer araçları tekrar görüp kullanınca hakikaten doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum,

Aracım Active paket, arkaya hoparlör ben de düşünüyorum. Hatta eski kullanıcısı takmış ama satarken sökmüş yani kablolar hazır :)

Krom dekor, cam çıtası, sticker... gibi şeyleri pek düşünmüyorum, ama ergonomiye ve konfora dayalı bazı şeyler var aklımda.

Saygılarımla...
Aracınız hayırlı uğurlu olsun.
Güzel günlerde kullanın.

Ben de Harun Hoca sayesinde 301 e olan sevgimi büyütmüş, eksikliklerinden sadece şikayet etmek yerine çareler aramıştım. Hala o uğraşlarımı keyifle anıyorum.

Gerçi şu anda İstanbul'da olmadığım için hemen gönderirim diyemem ama en geç 10 gün içinde isterseniz fazladan yaptırıp bir köşeye koyduğum bagaj amortisörü ve vidalarını size yollayabilirim. Hemde aracınıza benden bir hayırlı olsun hediyesi olur.[emoji4]

Mobil Gönderi...

HarunHoca
31-03-2017, 13:20
Güzel günlerde kullanın.

Ben de Harun Hoca sayesinde 301 e olan sevgimi büyütmüş, eksikliklerinden sadece şikayet etmek yerine çareler aramıştım. Hala o uğraşlarımı keyifle anıyorum.

Gerçi şu anda İstanbul'da olmadığım için hemen gönderirim diyemem ama en geç 10 gün içinde isterseniz fazladan yaptırıp bir köşeye koyduğum bagaj amortisörü ve vidalarını size yollayabilirim. Hemde aracınıza benden bir hayırlı olsun hediyesi olur.[emoji4]

Mobil Gönderi...
Arkadaşımız bu nazik öneriye ne cevap verir bilemiyorum Necdet Bey ama çok güzel ve ince bir jest, gönlünüze sağlık:alkis2

NecdetPek
31-03-2017, 13:28
Arkadaşımız bu nazik öneriye ne cevap verir bilemiyorum Necdet Bey ama çok güzel ve ince bir jest, gönlünüze sağlık:alkis2
Teşekkür ederim hocam. İşe yararsa ben de mutlu olurum.

Mobil Gönderi...

efecelebi
31-03-2017, 14:31
Güzel günlerde kullanın.

Mobil Gönderi...

Çok teşekkür ederim Necdet bey, cümlemiz inşaALLAH.

vakit oldukça bende aracımla uğraşmayı çok seviyorum, ayrıca tarifsiz bir haz duyuyorum :)

Bagaj amortisörü konusunda beni mahcup edersiniz, hediye olarak düşünüp değerlendirmeniz gerçekten çok güzel,

Pek vaktim yok ama yarın bi zaman ayırıp satıcının olduğu yere gitmeyi düşünüyordum, eğer gidemez isem size pm gönderirim.

Tekrar teşekkürler...

efecelebi
31-03-2017, 14:38

Teşekkür ederim hocam. İşe yararsa ben de mutlu olurum.

Mobil Gönderi...

Açıkçası hevesle bir an önce yapmak istiyordum fakat Bu mesajları okuduktan sonra Harun hocamın dediği gibi bu nazik öneriyi askıya almış gibi olduğumu hissettim. Bu sebeple ne zaman müsait olursanız beklerim Necdet bey. Maddi boyutu bir tarafa bu ince düşünceniz manevi olarak beni de çok mutlu etti. Tekrar tekrar teşekkürler...

NecdetPek
31-03-2017, 15:04
Açıkçası hevesle bir an önce yapmak istiyordum fakat Bu mesajları okuduktan sonra Harun hocamın dediği gibi bu nazik öneriyi askıya almış gibi olduğumu hissettim. Bu sebeple ne zaman müsait olursanız beklerim Necdet bey. Maddi boyutu bir tarafa bu ince düşünceniz manevi olarak beni de çok mutlu etti. Tekrar tekrar teşekkürler...
Rica ederim. Kabul etmeniz beni ayrıca mutlu etti. Bir ara adresinizi özelden yollarsanız en kısa sürede kargoya veririm.

Mobil Gönderi...

HarunHoca
01-04-2017, 15:54
Bugün biraz çalıştık. .. 3.stop lambası sticker çalışması ve kapı içleri krom çubuk yapıştırma işi başarıyla yapıldı

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/239d8807a49f71c4a97a011cdaed0f1b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/47b2e1461a2fcc15f3e81d53257e1626.jpg

Kapı içleri böyle idi:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/46d5436527c206a6e0afdf2c9ef83e94.jpg

Böyle oldu kapı içleri ama son hali bu değil
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/f54270eca1e5be9b22c57d0ac934e6ed.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/d813460b30831c5a83372762ef263081.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/a440b0d220b2ee1f9d2344ee148da8ce.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/437e702fcefd9977e8b89581a29731a1.jpg

efecelebi
01-04-2017, 22:04
Eline sağlık Hocam. 3. Stop a 301 sticker güzel olmuş.kapi döşemelerine krom kaplamayi da üstündeki folyodan sonra tekrar fotoğraflar mısın?

Kapı acma kolu gibi mat olmasini umut ederim. Öyle ise cok yakışacak tır bence.

Kapı doseme kumaşı kirli görünüyor ama ben yanılmış da olabilirim benimki daha da kirli. Nasıl temizlenir ki hocam?

NecdetPek
01-04-2017, 22:13
.....................

NecdetPek
01-04-2017, 22:15
Bugün biraz çalıştık. .. 3.stop lambası sticker çalışması ve kapı içleri krom çubuk yapıştırma işi başarıyla yapıldı

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/239d8807a49f71c4a97a011cdaed0f1b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/47b2e1461a2fcc15f3e81d53257e1626.jpg

Kapı içleri böyle idi:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/46d5436527c206a6e0afdf2c9ef83e94.jpg

Böyle oldu kapı içleri ama son hali bu değil
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/f54270eca1e5be9b22c57d0ac934e6ed.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/d813460b30831c5a83372762ef263081.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/a440b0d220b2ee1f9d2344ee148da8ce.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/437e702fcefd9977e8b89581a29731a1.jpg

Artık bu konunun adını değiştirelim Güzelleşme Yolunda demeyelimde Güzelleşmiş 301 diyelim bence.[emoji4]

Mobil Gönderi...

Mobil Gönderi...

HarunHoca
01-04-2017, 22:15
Bir süredir havaların soğuk olması nedeniyle ciddi bir temizlik yapamadım. Yikamacilar da üstün körü siliyorlar. Neticede kapılar siyah ve sert plastik oto şampuan ile iyice yıkayıp sildikten sonra torpido parlaticı sprey kullanıyorum çok güzel oluyor. Kromlarin üzerindeki koruyucusu sökünce nasıl bir manzara oluşacak ben de merak ediyorum. Evet açma kolları mat ama açma kulpları bende parlak. Dolayisiyla kulplar gibi parlak olacağını umuyorum.

HarunHoca
01-04-2017, 22:19
Mobil Gönderi...
Yok daha o kadar değil necdet bey o sizin güzel bakışınız . Aracına o kadar pahalı ve güzel şeyler yapan arkadaşlar varki benim yaptıklarım bir şey sayılmaz, Ufak yollu oyalanıyoruz amaç keyif almak.

NecdetPek
01-04-2017, 22:24
Yok daha o kadar değil necdet bey o sizin güzel bakışınız . Aracına o kadar pahalı ve güzel şeyler yapan arkadaşlar varki benim yaptıklarım bir şey sayılmaz, Ufak yollu oyalanıyoruz amaç keyif almak.

Hocam pahalı olması değil sevgiyle emekle keyifle yapılması ve burada takip eden bizlere de mutluluk vermesi güzelleştiriyor. Siz yapıp paylaştıkça ben burada mutlu oluyorum. Güzel günlerde kullanın.

Mobil Gönderi...

HarunHoca
01-04-2017, 22:29
Hocam pahalı olması değil sevgiyle emekle keyifle yapılması ve burada takip eden bizlere de mutluluk vermesi güzelleştiriyor. Siz yapıp paylaştıkça ben burada mutlu oluyorum. Güzel günlerde kullanın.

Mobil Gönderi...
Çok teşekkür ederim necdet bey, aynen öyle keyif alıyorum küçük şeylerden. Belki ufak ve basit şeyler ama zevk alarak yapınca keyif veriyor. Sizler de böyle destek olup mutlu olunca katmerli oluyor sayenizde .

ssgti
02-04-2017, 07:44
Hayırlı olsun. Kapı uygulaması gayet güzel olmuş

HarunHoca
02-04-2017, 16:40
Kapı içi krom çubukların son hali böyle oldu:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/cf220e58347157d5f7b7b7f8b540827b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/d50ca3de9b575b6e9e2a450459bc4870.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/d9d30ed8d31b193235c9b4cd01ddbb29.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/8fbe6c9274e502d3bff9f9f74f7aa222.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/f5f4dff4fa36d735c5a2d882081686d9.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/c4e29b9cfe241bdf8c60852b780a97f8.jpg

NecdetPek
02-04-2017, 17:00
Kapı içi krom çubukların son hali böyle oldu:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/cf220e58347157d5f7b7b7f8b540827b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/d50ca3de9b575b6e9e2a450459bc4870.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/d9d30ed8d31b193235c9b4cd01ddbb29.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/8fbe6c9274e502d3bff9f9f74f7aa222.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/f5f4dff4fa36d735c5a2d882081686d9.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170402/c4e29b9cfe241bdf8c60852b780a97f8.jpg

Bence güzel olmuş.

Eğer herhangi bir şekilde köşelerinden falan kalkmazsa kullanım sorunu da oluşturmaz. Elinize sağlık.

Mobil Gönderi...

HarunHoca
02-04-2017, 17:05
Kolay kolay kalmayacak gibi duruyor necdet bey. Ancak özellikle sivri taraflar yuvaya oturmuyor açıkta. Silerken veya herhangi bir takılma anında çıkma ihtimali var. Bir de ben kapı çekme kulpları gibi parlak olacağını umuyorumdum ama mat çıktı, kapı açma mandalı ile uyumlu oldu. Siyah gövdeye krom dekor bence fena durmadı.

NecdetPek
02-04-2017, 17:08
Görüntü güzel. Ama köşeler takılma yaparsa sıkıntı olabilir.

Mobil Gönderi...

HarunHoca
02-04-2017, 17:10
Evet haklısınız o zaman bir sorunumuz var demektir. Dikkatli kullanmaya çalışacağız necdet bey, yaptık bir kez.

efecelebi
02-04-2017, 21:31
Mat görünümü ile cok şık olmuş bence. Sol arka kapidakinin köşesi biraz havada gibi onun dışındakiler gayet iyi görünüyor.

Tebrikler hocam sonucu dünden merak etmiştim:)

HarunHoca
03-04-2017, 07:20
Mat görünümü ile cok şık olmuş bence. Sol arka kapidakinin köşesi biraz havada gibi onun dışındakiler gayet iyi görünüyor.

Tebrikler hocam sonucu dünden merak etmiştim:)
Teşekkür ederim beğeninize, uzun zamandır aklımda olan bir çalışma idi. Siz belki çok sıcak bakmıyorsunuz ama ben bu tür dokunuşları seviyorum. Özellikle krom eklentilerin siyah üzerindeki duruşu hoşuma gidiyor. Aracın dışında da bol miktarda krom eklemeler yaptım ki araç koyu renk olunca daha bir iyi görüntü oluşuyor diye düşünüyorum. Sol arka kapıdakinin sivri ucu evet biraz havada, tam yapışmamış gibi. Zaten nedense arka kapıların oyuğunun uzunluğundan daha uzun yapmışlar çubuğu. Görünüm olarak daha güzel olsa da uç kısmı tam yuvaya oturmadığından o dediğiniz tam yapışamama gerçekleşti. Silikon sıkmama, ısıtarak yapıştırmama ve kağıt bant ile desteklememe rağmen o köşeyi tam yapıştıramamışım, umarım kalkmaz. Mat tercihim değildi açıkçası ama fena durmadı sanki.

efecelebi
03-04-2017, 11:43
Teşekkür ederim beğeninize, uzun zamandır aklımda olan bir çalışma idi. Siz belki çok sıcak bakmıyorsunuz ama ben bu tür dokunuşları seviyorum. Özellikle krom eklentilerin siyah üzerindeki duruşu hoşuma gidiyor. Aracın dışında da bol miktarda krom eklemeler yaptım ki araç koyu renk olunca daha bir iyi görüntü oluşuyor diye düşünüyorum. Sol arka kapıdakinin sivri ucu evet biraz havada, tam yapışmamış gibi. Zaten nedense arka kapıların oyuğunun uzunluğundan daha uzun yapmışlar çubuğu. Görünüm olarak daha güzel olsa da uç kısmı tam yuvaya oturmadığından o dediğiniz tam yapışamama gerçekleşti. Silikon sıkmama, ısıtarak yapıştırmama ve kağıt bant ile desteklememe rağmen o köşeyi tam yapıştıramamışım, umarım kalkmaz. Mat tercihim değildi açıkçası ama fena durmadı sanki.

Değerli hocam

parlak olanları beğenmiyorum ama mat görünüm difüzör ve kapı kolları ile tam bir uyum sağlamış ve orijinal gibi durmuş bence.

Sorması ayıp değilse ne kadara mal oldu? bunlar da çinden mi geldi?

bununla birlkte aşağıdaki kaplama da yapılsa uyum sağlanır gibi.

https://image5.sahibinden.com/photos/85/25/13/415852513lrp.jpg

HarunHoca
03-04-2017, 11:47
Değerli hocam

parlak olanları beğenmiyorum ama mat görünüm difüzör ve kapı kolları ile tam bir uyum sağlamış ve orijinal gibi durmuş bence.

Sorması ayıp değilse ne kadara mal oldu? bunlar da çinden mi geldi?

Evet diğerleri gibi bu da Çin'den geldi, hem de rekor bir hızla 11 günde. 20 Usd ödedim. Sizin teyp ve kol işi noldu bu arada, soramadım şimdiye kadar. Bir gelişme var mı? Kafanız netleşti mi ?

efecelebi
03-04-2017, 12:08
Evet diğerleri gibi bu da Çin'den geldi, hem de rekor bir hızla 11 günde. 20 Usd ödedim. Sizin teyp ve kol işi noldu bu arada, soramadım şimdiye kadar. Bir gelişme var mı? Kafanız netleşti mi ?

Harika, diğerleri gibi yolunu gözletmemiş :)

Krtom direksiyon eklentisine baktınız mı hocam?

Hocam kimseden bilgi alamadım, vakit sıkıntısı sebebiyle çıkıp araştırma da yapamadım, fakat bir umut ışığı bulursam önce kolu deneyeceğim, sonra da allure teybi için uğraşacağım.

Arkaya bir çift de hoparlör de lazım.

Arabayla ilgilenmeye can atıyorum ama zaman ayıramıyorum :(

bakalım inşaALLAH bugün bi detaylı dış temizlik yapabilirim.

HarunHoca
03-04-2017, 12:12
Harika, diğerleri gibi yolunu gözletmemiş :)

Krtom direksiyon eklentisine baktınız mı hocam?

Hocam kimseden bilgi alamadım, vakit sıkıntısı sebebiyle çıkıp araştırma da yapamadım, fakat bir umut ışığı bulursam önce kolu deneyeceğim, sonra da allure teybi için uğraşacağım.

Arkaya bir çift de hoparlör de lazım.

Arabayla ilgilenmeye can atıyorum ama zaman ayıramıyorum :(

bakalım inşaALLAH bugün bi detaylı dış temizlik yapabilirim.
Kol ve teyp hakkında hayırlısı olsun. Direksiyon eklentisini biliyorum ama cesaret edemiyorum çok el altında bir yer, hem ele takılma hem de yerinden çıkma ihtimali var. Ben daha çok sadece orada öylece duracak parçaları takmaya çalışıyorum. Fark ettiniz mi bilmiyorum, kapı çubuklarının poşetlerini çıkarmadan önce küçük bir kapı içi temizliği yaptım ve siyah plastiklerin rengini ortaya çıkarmak için ürün kullandım, fark ediliyor mu yoksa aynı mı bilmiyorum tabi.

efecelebi
03-04-2017, 13:12
Kol ve teyp hakkında hayırlısı olsun. Direksiyon eklentisini biliyorum ama cesaret edemiyorum çok el altında bir yer, hem ele takılma hem de yerinden çıkma ihtimali var. Ben daha çok sadece orada öylece duracak parçaları takmaya çalışıyorum. Fark ettiniz mi bilmiyorum, kapı çubuklarının poşetlerini çıkarmadan önce küçük bir kapı içi temizliği yaptım ve siyah plastiklerin rengini ortaya çıkarmak için ürün kullandım, fark ediliyor mu yoksa aynı mı bilmiyorum tabi.

sağ ön ve arka kapılar parlıyor hocam :) direksiyonun alt kısmına aynı tonda mat folyo da olabilir aslında ne dersiniz?

HarunHoca
03-04-2017, 13:31
sağ ön ve arka kapılar parlıyor hocam :) direksiyonun alt kısmına aynı tonda mat folyo da olabilir aslında ne dersiniz?
Folyo çok da tercih ettiğim bir ürün değil açıkçası, belki de kullanışlıdır bilemiyorum.

erhanses
08-04-2017, 14:11
Sa arkadaşlar belki önceden sorulmuştur tüm sayfaları okuyamadım,bagaj havuzu ve paspas alacağım,hangisini öner irsiniz

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HarunHoca
08-04-2017, 18:09
Sa arkadaşlar belki önceden sorulmuştur tüm sayfaları okuyamadım,bagaj havuzu ve paspas alacağım,hangisini öner irsiniz

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

301 paspas ve bagaj havuzu yazdığınızda bir çok marka çıkıyor. Size tavsiyem havuzlu ve pahalı olanı tercih etmeniz.

tekkral34
10-04-2017, 15:13
Evet diğerleri gibi bu da Çin'den geldi, hem de rekor bir hızla 11 günde. 20 Usd ödedim. Sizin teyp ve kol işi noldu bu arada, soramadım şimdiye kadar. Bir gelişme var mı? Kafanız netleşti mi ? Harun Hocam link verebilir misiniz

efecelebi
10-04-2017, 15:40
Güzel günlerde kullanın.

Mobil Gönderi...

Konu Bu başlıkta başladığı için buradan yazmaya devam ediyorum.

Necdet beyin değerli hediyesi bugün elime ulaştı, uzatılmış civatası bile üzerinde :) evden şarjlı tornavidamı ve muhtemel matkap uçlarımı da aldım yanıma, mesaim bittiği gibi yapmayı düşünüyorum,

tekrar tekrar teşekkürler Necdet bey :)

NecdetPek
10-04-2017, 16:09
Konu Bu başlıkta başladığı için buradan yazmaya devam ediyorum.

Necdet beyin değerli hediyesi bugün elime ulaştı, uzatılmış civatası bile üzerinde :) evden şarjlı tornavidamı ve muhtemel matkap uçlarımı da aldım yanıma, mesaim bittiği gibi yapmayı düşünüyorum,

tekrar tekrar teşekkürler Necdet bey :)
[emoji4] güzel günlerde kullanın.

Delikleri delmeden önce iyi hesap edin. Açılınca üst tarafa çarpmasını ve kapanınca amortisörün boyunun kapağın kapanmasına engel olmadığından emin olun..

İşlem sonrası video bekliyoruz. :) Benim sevgili 301'im bagaj amortisörünü taktıktan sonra linkteki gibi olmuştu. :kral

https://www.youtube.com/watch?v=nTt95zu1dns

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efecelebi
10-04-2017, 16:45
[emoji4] güzel günlerde kullanın.

Delikleri delmeden önce iyi hesap edin. Açılınca üst tarafa çarpmasını ve kapanınca amortisörün boyunun kapağın kapanmasına engel olmadığından emin olun..

İşlem sonrası video bekliyoruz. :) Benim sevgili 301'im bagaj amortisörünü taktıktan sonra linkteki gibi olmuştu. :kral

https://www.youtube.com/watch?v=nTt95zu1dns

Bagaj Amortisörü konusunda Harun hocamı rahatsız ettim :), meğerse bagaj amortisörü konusundaki ilk mesajdaki videoda ölçüler varmış Necdet bey, bende tek atışta doğru hedefi vurmak istiyorum,

Tekrar tekrar teşekkürler... :tesekkur

HarunHoca
10-04-2017, 16:50
Harun Hocam link verebilir misiniz
Veririm link elbette:
https://www.aliexpress.com/item/Inner-door-trim-strip-door-trim-301-2014-2016-For-new-change-Elysee/32720864949.html?spm=2114.13010608.0.0.JPIdLc
Color 2 seçmeyi unutmayın, color 1 in nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum

HarunHoca
10-04-2017, 16:56
Bagaj Amortisörü konusunda Harun hocamı rahatsız ettim :), meğerse bagaj amortisörü konusundaki ilk mesajdaki videoda ölçüler varmış Necdet bey, bende tek atışta doğru hedefi vurmak istiyorum,

Tekrar tekrar teşekkürler... :tesekkur
Necdet beyi hediyesinden dolayı tekrar tebrik ederim, güzel bir jest oldu sanırım size... Ayrıca da umarım doğru yerlerden tek hamlede delersiniz. İş bitiminde göreceksiniz defalarca açıp kapatmak isteyeceksiniz, çünkü ahenkle açılıp en yukarıda gururla duracak:)

NecdetPek
10-04-2017, 17:37
Necdet beyi hediyesinden dolayı tekrar tebrik ederim, güzel bir jest oldu sanırım size... Ayrıca da umarım doğru yerlerden tek hamlede delersiniz. İş bitiminde göreceksiniz defalarca açıp kapatmak isteyeceksiniz, çünkü ahenkle açılıp en yukarıda gururla duracak:)
[emoji4] gerçekten sonucu en fazla keyif veren işlem bagaj amortisörüydü.

HarunHoca
10-04-2017, 17:50

Sayısız dekoratif ve az sayıda işlevsel değişiklik yaptım ama en az maliyetlisi ve en fazla işlevseli amörtisör işiydi. Fiyat/fayda oranı müthiş bir çalışma olmuştu, hala da beğenerek kullanıyorum. Bence her 301 kullanıcısının ilk yapması gereken tadilat bu olsa gerek. Bakalım Efe arkadaşımız ne kadar kolay yapacak ve ne kadar memnun kalacak. Videosunu belkiyoruz.

tekkral34
10-04-2017, 18:58
Veririm link elbette:
https://www.aliexpress.com/item/Inner-door-trim-strip-door-trim-301-2014-2016-For-new-change-Elysee/32720864949.html?spm=2114.13010608.0.0.JPIdLc
Color 2 seçmeyi unutmayın, color 1 in nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum Teşekkürler. Onlar renk değil de sanırım Çin'deki araçlara özel geniş profile sahip.

HarunHoca
10-04-2017, 20:08
Teşekkürler. Onlar renk değil de sanırım Çin'deki araçlara özel geniş profile sahip.

Evet muhtemelen öyledir bilemiyorum ama 2 numara test edildi onaylandı bizim araçlara birebir sayılır uyumlu.

efecelebi
11-04-2017, 08:48

Evet Harun hocam güzel bir jest oldu :)

Malum konduan defalarca bakarak ve iyi ölçerek delikleri işaretledim, ben sağ tarafa bakıyordum malum konudaki fotoğrafa göre bakınca sağa monte edilmiş gibi duruyordu, (videoyu tekrar detaylı inceleyememiştim şimdi baktım videoda ise sol tarafa monte edildiği görünüyor). Koltuk arkası ölçüleri için sağa bakınca ben de sağ tarafı işaretledim. Şarjlı tornavida ile delmek biraz zor oldu, biraz da benim uçlar körelmiş sanırım ama sonunda deldim. Vidaladım, amortisörü piston kısmı bagaj kapağı kolunda, piston kısmı koltuk arkasına gelecek şekilde yerleştirdim.

Sonunda heyecanla bagajı kapadım, normal şekilde kapandı, kumanda ile açtım bagaj kalktı ama yarıda kaldı, tekrar kapadım biraz daha yukarıda kaldı, çıkmam gerektiği için ortalığı toparlayıp çıktım, diğer taraftan da aklım bagajın ortada kalmasına takıldı ???

Sonra eve yakın bir yerde durup denedim tamamen kalktı, 2. ve 3. denemelerde ise hep yarıda kaldı, nerede hata yaptım bilmiyorum, bagaj kapağında ek bir yük yok, spoyler v.b. yok, piston kolu açılışta biryere de sürtmüyor, acaba sağa mı monte etmem gerekiyordu diyeceğim ama neticede aynı hiza aynı yük aynı ???

Çözemez isem aynısından sağ tarafa da yapacağım, yada varsa daha kuvvetlisini alırım.

Harun hocam senin konuya da ortak oldum, hakkını helal et :)

NecdetPek
11-04-2017, 08:55
Bir açı hatası mı var acaba? O amortisörün eşini benim 301'de kullanmıştım. 2 tane alma nedenim benimkinin kapağında keçe olduğu için acaba 1 tanesi kaldıramaz mı diye düşünmemdi.

Amortisörün kalın tarafı kapağa, ince tarafı ise koltuğa gelecek şekilde taktınız sanırım.

Sağ ya da sol tarafa takılmasının bir önemi yok. Ben de sağ tarafa takmıştım. Eğer videoyu izleyebildinizse harika bir şekilde kalkıyor ve tam sona yaklaşınca da yavaşlıyordu.

Daha güçlü amortisör kullanan olmadı. Zaten o dönemler hepimiz aynı amortisörü alıp taktık.

efecelebi
11-04-2017, 09:08
Bir açı hatası mı var acaba? O amortisörün eşini benim 301'de kullanmıştım. 2 tane alma nedenim benimkinin kapağında keçe olduğu için acaba 1 tanesi kaldıramaz mı diye düşünmemdi.

Amortisörün kalın tarafı kapağa, ince tarafı ise koltuğa gelecek şekilde taktınız sanırım.

Sağ ya da sol tarafa takılmasının bir önemi yok. Ben de sağ tarafa takmıştım. Eğer videoyu izleyebildinizse harika bir şekilde kalkıyor ve tam sona yaklaşınca da yavaşlıyordu.

Daha güçlü amortisör kullanan olmadı. Zaten o dönemler hepimiz aynı amortisörü alıp taktık.

Çok heves ettiğim işlerde genelde böyle şeyler başıma gelir Necdet bey :)

Yerine birebir olur kablo bağlantısı vardır diyerekten Orjinal allure teybi aldım, sadece bir tane soket var, ekran için soket yok, oda problem olacak gibi :(

Aynen söylediğiniz gibi kalın tarafını bagaj kapağına monte ettim, sağ yada sol fark etmemesi lazım bence de ama anlayamadım ??? videodaki ölçü kımına ve fotoğrafa defalarca baktım, deliklerde bir hata olsa tam kapanmaz ya da açılmada sorun olur bence. Araç yanımda değil evde yoksa tekrar tekrar bakardım :(

Sonuçta bu hgaliyle bile eskisinden iyi, yarımda kalsa elle kaldırılıyor ve kafaya düşme riski yok, gerisi bir şekilde hallolur Necdet bey :)

HarunHoca
11-04-2017, 09:20

Yerine birebir olur kablo bağlantısı vardır diyerekten Orjinal allure teybi aldım, sadece bir tane soket var, ekran için soket yok, oda problem olacak gibi :(

Aynen söylediğiniz gibi kalın tarafını bagaj kapağına monte ettim, sağ yada sol fark etmemesi lazım bence de ama anlayamadım ??? videodaki ölçü kımına ve fotoğrafa defalarca baktım, deliklerde bir hata olsa tam kapanmaz ya da açılmada sorun olur bence. Araç yanımda değil evde yoksa tekrar tekrar bakardım :(

Sonuçta bu hgaliyle bile eskisinden iyi, yarımda kalsa elle kaldırılıyor ve kafaya düşme riski yok, gerisi bir şekilde hallolur Necdet bey :)
Öncelikle amörtisörlü yeni bagaj kapağınız hayırlı olsun, Necdet Beyin dediği gibi kalın taraf bagaj tarafına gelmeli ki zaten öyle yapmışsınız. Necdet beyin videosunda ve benim şu linkteki( https://www.youtube.com/watch?v=InSx-YCg0wY ) çekimde göreceğiniz gibi bagaj kapağı hızla açılıp sona geldiğinde yavaşlayıp açılımı tamamlamalı. Ancak her ne kadar ilk başlarda aynen böyle idiyse de zamanla açılıp kapattıkça sürtünmeden oluşan minik metal talaşlanmaları oluştu hep zeminde ve sizin dediğiniz gibi tam açılmamaya başladı ve bir karış aşağıda durmaya başladı. Orijinal ürün olmayınca ve milimetrik açılar olmayınca kasıyor ve sürtünme yaparak metalı aşındırıyor bu da amörtisörün tam güçle itmesini engelliyor. Şu an bagajı açınca kaldırıyor bir karış kala duruyor ve ben elle kaldırıyorum, bu dahi işimi çok kolaylaştırıyor. Ama sizin başlangıçta böyle olması milimetrik delme noktasından kaynaklanıyor olabilir.

NecdetPek
11-04-2017, 09:43

Düzelmeyecek bir şey değil. Ayrıca dediğiniz gibi artık kafaya düşme riski de kalmadı. Milimetrik farklar sorun yaratabiliyor. Sonuç olarak amatörce yapıyoruz ve birazda şans yaver giderse ideal oluyor. 3-4 kere delik açmak zorunda kalanlar olmuştu. Ben şanslılardanım tek delikle sorunsuz halledebilmiştim. Sağlık olsun, güzel günlerde kullanın.

efecelebi
11-04-2017, 10:31
Öncelikle amörtisörlü yeni bagaj kapağınız hayırlı olsun, Necdet Beyin dediği gibi kalın taraf bagaj tarafına gelmeli ki zaten öyle yapmışsınız. Necdet beyin videosunda ve benim şu linkteki( https://www.youtube.com/watch?v=InSx-YCg0wY ) çekimde göreceğiniz gibi bagaj kapağı hızla açılıp sona geldiğinde yavaşlayıp açılımı tamamlamalı. Ancak her ne kadar ilk başlarda aynen böyle idiyse de zamanla açılıp kapattıkça sürtünmeden oluşan minik metal talaşlanmaları oluştu hep zeminde ve sizin dediğiniz gibi tam açılmamaya başladı ve bir karış aşağıda durmaya başladı. Orijinal ürün olmayınca ve milimetrik açılar olmayınca kasıyor ve sürtünme yaparak metalı aşındırıyor bu da amörtisörün tam güçle itmesini engelliyor. Şu an bagajı açınca kaldırıyor bir karış kala duruyor ve ben elle kaldırıyorum, bu dahi işimi çok kolaylaştırıyor. Ama sizin başlangıçta böyle olması milimetrik delme noktasından kaynaklanıyor olabilir.

Çok teşekkür ederim Harun Hocam :)

Amortisör kasılıyormuş gibi durmuyor, ama inanın bende anlayamadım, hava biraz soğuk ondan dolayımı acaba desem de pek ihtimal vermiyorum.
Biraz bakarım çözemez isem diğer tarafa da yaparım destek olur neticede :)

Düzelmeyecek bir şey değil. Ayrıca dediğiniz gibi artık kafaya düşme riski de kalmadı. Milimetrik farklar sorun yaratabiliyor. Sonuç olarak amatörce yapıyoruz ve birazda şans yaver giderse ideal oluyor. 3-4 kere delik açmak zorunda kalanlar olmuştu. Ben şanslılardanım tek delikle sorunsuz halledebilmiştim. Sağlık olsun, güzel günlerde kullanın.

Ben de sizin gibi tek atışta hedefi vurmak istedim Necdet bey, delik yeri ile ilgili hata olduğunu sanmıyorum ama aklıma yatan bir gerekçe de yok şimdilik.

Desteğiniz ve iyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim. Sağ olun :)

CaglarB
12-04-2017, 08:34
Bagaj amortisörlerinin metal kısmına ben kendi aracımda würth sıvı gres sıkıyorum, bagaj kendi çekmesiyle tam açılmaya varabiliyor.
Zamanla gres azaldıkça yine tam tepe noktasına ulaşmama durumu yaşanıyor, yani arada yağlamak gerekiyor.(menteşeler dahil)

efecelebi
12-04-2017, 12:12
Bagaj amortisörlerinin metal kısmına ben kendi aracımda würth sıvı gres sıkıyorum, bagaj kendi çekmesiyle tam açılmaya varabiliyor.
Zamanla gres azaldıkça yine tam tepe noktasına ulaşmama durumu yaşanıyor, yani arada yağlamak gerekiyor.(menteşeler dahil)

Çağlar bey, mutlaka faydası olacaktır ama benim amortisörler daha yeni, birde uzun süre bekledikten sonra ilk kalkışını normal yapıyor fakat 2. ve devamındaki tüm seri denemelerde yarıda kalıyor, bundan dolayı kafam karıştı :)

efecelebi
12-04-2017, 12:26
Dün akşam eve gidince tekrar denedim, ve fotoğrafladım, amortisörün montaj fotoğrafları:

Piston kısmı bagaj yayına değiyor gibi görünse de çalışmasına, ya da açılmasına engel durumda bir temas yok, zaten bu fotoğrafı tam açıkken çektim, yarıda kaldığında amortisörün hiçbir yerine temas yok :)

http://i.hizliresim.com/LyGNYZ.jpg (http://hizliresim.com/LyGNYZ)[/IMG]

http://i.hizliresim.com/r3ypm3.jpg (http://hizliresim.com/r3ypm3)

http://i.hizliresim.com/7qQdVN.jpg (http://hizliresim.com/7qQdVN)

Yarım kaldığı fotoğraf
http://i.hizliresim.com/P0GNYO.jpg (http://hizliresim.com/P0GNYO)

Tam açıldığı fotoğraf

http://i.hizliresim.com/gqbp4O.jpg (http://hizliresim.com/gqbp4O)

Haftasonu ilgileneceğim, bir şekilde hallolur, gerekirse diğer tarafa bir tane daha alırım.

Destek olan, ilgilenen, yardımcı olan... herkese sevgiler, saygılar :)

HarunHoca
12-04-2017, 13:05
Dün akşam eve gidince tekrar denedim, ve fotoğrafladım, amortisörün montaj fotoğrafları:

Piston kısmı bagaj yayına değiyor gibi görünse de çalışmasına, ya da açılmasına engel durumda bir temas yok, zaten bu fotoğrafı tam açıkken çektim, yarıda kaldığında amortisörün hiçbir yerine temas yok :)

http://i.hizliresim.com/LyGNYZ.jpg (http://hizliresim.com/LyGNYZ)[/IMG]

Yarım kaldığı fotoğraf

Tam açıldığı fotoğraf

Haftasonu ilgileneceğim, bir şekilde hallolur, gerekirse diğer tarafa bir tane daha alırım.

Destek olan, ilgilenen, yardımcı olan... herkese sevgiler, saygılar :)
Birkaç saniyelik bir video olsa daha fazla bilgi sahibi olurduk aslında.

efecelebi
12-04-2017, 16:38

Tamam hocam çekip yüklerim.

Melih 301
13-04-2017, 10:07
Ayni sistemi geçen yıl bende yaptım çok memnunum ve başka 301 kullanıcılarının dikkatini çekiyor 2011 jetta bagaj amortisörü ile yapılabilmekte

HarunHoca
13-04-2017, 10:46
Ayni sistemi geçen yıl bende yaptım çok memnunum ve başka 301 kullanıcılarının dikkatini çekiyor 2011 jetta bagaj amortisörü ile yapılabilmekte
Evet bizler de jetta amörtisörü kullandık ve görevini başarıyla yapıyor. Tüm 301 ve c elysee kullanıcıları için yapılması gereken bir uygulama. Çok düşük bir maliyette ciddi ve yaralanmalara bile sebep olabilecek bir sorunu çözmek mümkün.

efecelebi
17-04-2017, 11:48

https://www.youtube.com/watch?v=G2JSnojdJnU&feature=youtu.be

Haftasonu sanayi tarafına gitsem de teyp sebebiyle ilgilenemedim hocam, bu şekilde bile yeterli aslında :)

HarunHoca
17-04-2017, 13:00
https://www.youtube.com/watch?v=G2JSnojdJnU&feature=youtu.be

Haftasonu sanayi tarafına gitsem de teyp sebebiyle ilgilenemedim hocam, bu şekilde bile yeterli aslında :)

Himmm evet biraz aşağıda kalıyor, aşağı yukarı benimki de o kadar veya bir iki parmak yukarıda kalıyor. Bence çok da can sıkıcı değil, tabi tamamen açılsa daha iyi

efecelebi
17-04-2017, 13:42
Himmm evet biraz aşağıda kalıyor, aşağı yukarı benimki de o kadar veya bir iki parmak yukarıda kalıyor. Bence çok da can sıkıcı değil, tabi tamamen açılsa daha iyi

Evet hocam eskisine göre kat kat iyi, can sıkacak birşey yok yolum düşerse satıcının yerine gidip görüşeceğim, gerekirse bir tane daha alacağım hocam.

NecdetPek
17-04-2017, 13:50
Evet hocam eskisine göre kat kat iyi, can sıkacak birşey yok yolum düşerse satıcının yerine gidip görüşeceğim, gerekirse bir tane daha alacağım hocam.

Elinize sağlık. Bence işlevini yerine getiriyor. Artık kafaya düşme riski yok.

efecelebi
17-04-2017, 14:30
Elinize sağlık. Bence işlevini yerine getiriyor. Artık kafaya düşme riski yok.

Sayenizde Necde hocam tekrar teşekkürler...:)

HarunHoca
17-04-2017, 18:35
Tekrar hayırlı olsun Efe bey, 301' lerimiz ahenkle açılan bagaj kapakları ile çok daha yakışıklılar, yerinde ve gerekli bir hamle yaptınız.

efecelebi
18-04-2017, 08:57
Tekrar hayırlı olsun Efe bey, 301' lerimiz ahenkle açılan bagaj kapakları ile çok daha yakışıklılar, yerinde ve gerekli bir hamle yaptınız.

Sizin ve Necdet beyin destekleriyle hocam, gerçekten çok güzel oldu, gerekli - gereksiz bagajı açmak istiyorum:)

ayı_boğan
24-04-2017, 18:04
Aslan'a Maşallah:nazar Güzel uygulamalar olmuş.Elinize ve emeğinize sağlık.Plaka pendik plakası , pendik'te mi oturuyorsunuz?

HarunHoca
24-04-2017, 18:10
Aslan'a Maşallah:nazar Güzel uygulamalar olmuş.Elinize ve emeğinize sağlık.Plaka pendik plakası , pendik'te mi oturuyorsunuz?
Araç tescil işlemleri pendikte yapılmış, sanırım ilk sahibinin ikamet adresi orası, ben ilk sahibi olmayabilirim ama benimle ikinci baharına başladı desem yanlış olmaz sanırım:gül8:

ayı_boğan
24-04-2017, 18:13
Araç tescil işlemleri pendikte yapılmış, sanırım ilk sahibinin ikamet adresi orası, ben ilk sahibi olmayabilirim ama benimle ikinci baharına başladı desem yanlış olmaz sanırım:gül8:

Abi , Aslan senin elinde daha şık olmuş, hatta hayat bulmuş diyebiliriz. Tekrardan Maşallah:nazar

HarunHoca
24-04-2017, 18:17
Teveccühünüz... ufak çaplı bir şeyler yaptık

NecdetPek
24-04-2017, 18:37
Harun Hoca bana 301'i sevdiren insanların başında geliyor. Yaptıkları ve yaptıkları kadar sevgisini, zamanını katarak yapması bence paha biçilemez güzellikte.

Ayrıca güzel paylaşımları, taaa Çin'den getirdiği aksesuarları bizlerle paylaşıp benzer malzemelere ihtiyaç duyanlara verdiği bilgi desteğiyle de pozitif katkıları yüksek bir hocamız.

Tek kusuru pazar günü fuara gelmemesi oldu. Ama o kadar da olur diyor saygılar sunuyorum. :)

HarunHoca
24-04-2017, 19:40
Necdet bey hak etmediğim övgüler için teşekkür ederim, elimizden geldiği gücümüzün yettiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştık. Fuar olayına felince; malum öğretmenim ve yine malum dün 23 nisan idi. Haliyle neşe doluydu yavrularım, onları yalnız birakamazdim. Yoksa gelmek isterdim şüphesiz.

NecdetPek
24-04-2017, 19:45
Hak etmediğiniz bir şey söylemedim hocam.
[emoji4] dün bizler de neşe dolduk. Ama günün en hüzünlü olayı forumun en ihtiyarı olduğumun ortaya çıkması oldu.[emoji4] Artık genç taklidi yapma şansım da kalmadı.

HarunHoca
24-04-2017, 19:49
Ben olsa idim yaş olayını dengelerdik[emoji4]

NecdetPek
24-04-2017, 19:55
Ben olsa idim yaş olayını dengelerdik[emoji4]

Boşuna çağırmıyoruz ama dinleyen kim...:D En azından ortalama biraz yükselirdi.

efecelebi
24-04-2017, 21:14
Harun Hoca bana 301'i sevdiren insanların başında geliyor. Yaptıkları ve yaptıkları kadar sevgisini, zamanını katarak yapması bence paha biçilemez güzellikte.

Ayrıca güzel paylaşımları, taaa Çin'den getirdiği aksesuarları bizlerle paylaşıp benzer malzemelere ihtiyaç duyanlara verdiği bilgi desteğiyle de pozitif katkıları yüksek bir hocamız.

Tek kusuru pazar günü fuara gelmemesi oldu. Ama o kadar da olur diyor saygılar sunuyorum. :)

Kesinlikle katılıyorum Necdet bey. Bana aracımı daha çok sevdiren tanımadan foruma üye olmamı sağlayan tek kişidir Harun hocam.

Sizin değerli Hediyenizi de hiç unutmayacağım. Hatta ese dosta hiç tanımadığı birine hediye gönderen birisi olarak sizi anlatıyorum :)

HarunHoca
24-04-2017, 21:17
Kesinlikle katılıyorum Necdet bey. Bana aracımı daha çok sevdiren tanımadan foruma üye olmamı sağlayan tek kişidir Harun hocam.

Sizin değerli Hediyenizi de hiç unutmayacağım. Hatta ese dosta hiç tanımadığı birine hediye gönderen birisi olarak sizi anlatıyorum :)
Estağfurullah... hayırlı bir şeylere vesile olabildiysem ne mutlu bana. Necdet beyin kadirşinazligi takdire şayan.

NecdetPek
24-04-2017, 21:22
Benim ki hediye sayılır mı bilemiyorum. Zamanında 2 adet almıştım. Özellikle vida boyu uzatmak amortisörü almaktan daha zor işlemdi. Bir işe yaraması önemliydi ve heyecanla aracına bir şeyler yapmak istediğinizi görünce göndermek istedim. Abartılacak bir şey asla değil. Bu forumda daha önce de buna benzer şeyler yapan arkadaşlarımız olmuştu. Değer vermeniz beni ayrıca sevindirdi. Teşekkür ederim.

efecelebi
24-04-2017, 21:30
Benim ki hediye sayılır mı bilemiyorum. Zamanında 2 adet almıştım. Özellikle vida boyu uzatmak amortisörü almaktan daha zor işlemdi. Bir işe yaraması önemliydi ve heyecanla aracına bir şeyler yapmak istediğinizi görünce göndermek istedim. Abartılacak bir şey asla değil. Bu forumda daha önce de buna benzer şeyler yapan arkadaşlarımız olmuştu. Değer vermeniz beni ayrıca sevindirdi. Teşekkür ederim.

Necdet bey günümüzde bircok insanın gözünde maalesef hemen herşey maddiyat olmuş, Evet belki madden büyük bir hediye değil fakat bu ince düşüncenizi günümüz şartlarında degerlendirmek gerçekten ayrica mutlu etti.

Daha önce aktif olduğum başka bir forumda bizim de böyle bir basligimiz vardı. İşe yaramayan herşeyi paylaşıp maddiyat olmadan değerlendiriyorduk.

Ben Teşekkür ederim ne demek ;)

efecelebi
24-04-2017, 21:31
Estağfurullah... hayırlı bir şeylere vesile olabildiysem ne mutlu bana. Necdet beyin kadirşinazligi takdire şayan.

Oldunuz hocam gerçekten :)

Tekrardan teşekkürler...

HarunHoca
09-07-2017, 19:34
2017 Yaz tatilimizi 301'imiz ile tamaladık, 2.170 km yol yaptık ve döndük. 301'imiz yolda süper bir performans gösterdi, ne bir tekleme ne bir hata yapmadı. 2.170 km yolda 395 yakıt tüketti. Iki kişi idik, bagaj orta karar dolu, klima full açıktı. Sanırım 18,1 kuruşa denk geliyor. Ne rüzgar ne yol ne de lastik sesi bizi rahatsız etmedi.

NecdetPek
09-07-2017, 19:50
2017 Yaz tatilimizi 301'imiz ile tamaladık, 2.170 km yol yaptık ve döndük. 301'imiz yolda süper bir performans gösterdi, ne bir tekleme ne bir hata yapmadı. 2.170 km yolda 395 yakıt tüketti. Iki kişi ışık bagaj orta karar dolu, klima full açıktı. Sanırım 18,1 kuruşa denk geliyor. Ne rüzgar ne yol ne de lastik sesi bizi rahatsız etmedi.

301 Tarih yazmaya devam ediyor:) Sürücüsü de araca uygun davrandığı için aslında hiç şaşırtıcı bir sonuç değil.
Tatili ekonomik hale getiren araç. Nice güzel tatillere. :nazar

HarunHoca
10-07-2017, 09:38
301 Tarih yazmaya devam ediyor:) Sürücüsü de araca uygun davrandığı için aslında hiç şaşırtıcı bir sonuç değil.
Tatili ekonomik hale getiren araç. Nice güzel tatillere. :nazar

Evet Necdet bey, gayet başarılı ve keyifli bir yolculuktu. Sollama yapmak istediğimde biliyor ve hissediyordum ki 92 beygirin tamamı emrimde ve beni mahcup etmeyecek atiklikte. Bu çok anlamlı ve gerekli bir unsur çünkü. "sürücüsü de araca uygun davrandığı için" sözünüzün cuk oturduğunu, durumu tam olarak ifade ettiğini belirtmek isterim. Çünkü gerçekten 301'in yapabileceklerini ve verebileceklerini bilerek aracı kullanıyorum. Bu da bana memnuniyet ve tatmin olarak geri dönüyor. Çok nazik davranmadım ama asla agresif de olmadım, ölümüne gazı köklemedim, asfaltı kazırcasına frene yüklenmedim, sakin ve kararlı kullandım, 130'u geçmemeye özen gösterdim 100 km ortalama ile genelde cruise kontrolde kullandım, ani hareketlerden kaçındım, bu da bana köprü yol baraj miasli memnuniyet ve ideal yakıt tüketimi (4,1 litre/100 km) olarak döndü. O kadar dengeli kullandım ki yaklaşık iki senedir bu aracı kullanıyor olmama rağmen ani frende 4'lü flaşörlerinin otomatik devreye girme özelliğinin olduğunu üç gün önce öğrendim ve gözlerim yaşardı. Vay be ani frene basıldığında 301 arkadaki araçları uyarmak için 4'lü flaşörleri devreye alıyor ve bana çarpma mesajı veriyormuş, pes doğrusu. Bu aracı sevmek isteyen için bu bile yeter sebep :gül8:

tsinanb
10-07-2017, 12:26
2017 Yaz tatilimizi 301'imiz ile tamaladık, 2.170 km yol yaptık ve döndük. 301'imiz yolda süper bir performans gösterdi, ne bir tekleme ne bir hata yapmadı. 2.170 km yolda 395 yakıt tüketti. Iki kişi idik, bagaj orta karar dolu, klima full açıktı. Sanırım 18,1 kuruşa denk geliyor. Ne rüzgar ne yol ne de lastik sesi bizi rahatsız etmedi.
Maşallah çok iyi 👍 301 gerçekten segmentinde çok başarılı bir fiyat/performans aracı. 1.4 ve 1.6 HDI motorlar tüketim konusunda çok tutarlılar

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ssgti
10-07-2017, 13:13
301 tam anlamıyla yakıt cimrisi. Ayrıca uzun yolda da kesinlikle yormuyor.

NecdetPek
10-07-2017, 16:14
"Vay be ani frene basıldığında 301 arkadaki araçları uyarmak için 4'lü flaşörleri devreye alıyor ve bana çarpma mesajı veriyormuş, pes doğrusu. Bu aracı sevmek isteyen için bu bile yeter sebep http://www.forumpeugeot.com/images/smilies/g%C3%BCl8.gif"
-------

Ferhat Şirin için dağları delince dönemin kralı huzuruna çağırtmış ikisinide. Bir Şirin'e bakmış, bir de Ferhat'a. Şirin kara kuru bir kızcağız, Ferhat ise boylu poslu yağız bir delikanlı. Dönüp Ferhat'a

- Sen demiş bu kız için mi dağları deldin?

Ferhat başını Şirin'e çevirmiş, sevgi dolu gözlerle baktıktan sonra

- Ah efendim onu bir de benim gözümle görebilseydiniz keşke. Demiş. :)

Sevgili Hocam sevgi kalbinizde, gözünüzde, gönlünüzde. Dörtlüsü olsa ne olur olmasa ne olur. Beklentisini bilen, elindekilerin değerinin farkında olan, alnın teriyle kazandığını harcayan bir insanın sevmemesi mümkün değil. Güzel günlerde keyifle kullanmaya devam etmenizi dilerim. :nazar

HarunHoca
10-07-2017, 20:51
"Vay be ani frene basıldığında 301 arkadaki araçları uyarmak için 4'lü flaşörleri devreye alıyor ve bana çarpma mesajı veriyormuş, pes doğrusu. Bu aracı sevmek isteyen için bu bile yeter sebep http://www.forumpeugeot.com/images/smilies/g%C3%BCl8.gif"
-------

Ferhat Şirin için dağları delince dönemin kralı huzuruna çağırtmış ikisinide. Bir Şirin'e bakmış, bir de Ferhat'a. Şirin kara kuru bir kızcağız, Ferhat ise boylu poslu yağız bir delikanlı. Dönüp Ferhat'a

- Sen demiş bu kız için mi dağları deldin?

Ferhat başını Şirin'e çevirmiş, sevgi dolu gözlerle baktıktan sonra

- Ah efendim onu bir de benim gözümle görebilseydiniz keşke. Demiş. :)

Sevgili Hocam sevgi kalbinizde, gözünüzde, gönlünüzde. Dörtlüsü olsa ne olur olmasa ne olur. Beklentisini bilen, elindekilerin değerinin farkında olan, alnın teriyle kazandığını harcayan bir insanın sevmemesi mümkün değil. Güzel günlerde keyifle kullanmaya devam etmenizi dilerim. :nazar

Körler-sağırlar birbirlerini ağırlar gibi olmasın ama güzel benzetme olmuş Necdet bey, dediğiniz gibi sevmek isterseniz bir şeyi pek çok neden bulabilirsiniz, sevmemeyi kafaya koyduysanız ne gösterilse nafile. Araba işi de biraz kader kısmet ve bakış meselesi. Çok daha pahalıya, büyük beklentilerle ve sıfır aldığım bir kaç aracım oldu ama bu araçtan aldığım keyfi alamadım. Tabi sadece 301'in iyi araba olmasından kaynaklanmıyor bu durum, alış nedenim, o zamanki ekonomik durumum, beklentilerim ve umma-bulma durumumla da çok alakalı. Bu kadar az para verip bu kadar memnuniyet bulacağımı ummuyordum, belki de mutmainliğim ve muhabbetim bundan kaynaklanıyor, bu da sözlerime ve bakışıma yansıyor. Yoksa ben de nice nice sayısız ve mukayese edilemeyecek ne güzel araçların olduğunun çok iyi farkındayım Necdet bey. Ne ben ferhat gibi sonsuz kudreti olan bir yiğidim,ne de 301 sıska kuru bir şirin gibi bir araç. Orta karar kendi halinde bir araç ama bana şirin gibi:D

NecdetPek
10-07-2017, 23:03
"Teşbihte hata olmaz" :fiuw

HarunHoca
11-07-2017, 06:53
"Teşbihte hata olmaz" :fiuw

Aynen öyle necdet bey:iyi

Ömer Gedik
11-07-2017, 08:25
Yakın zamanda Yeni 301'i test etme şansım oldu. Fiyat/Performans dengesinde gayet iyi bir araç ve bir otomobilden temel beklentileri rahatlıkla karşılıyor. Nedir bu temel beklentiler: Güçlü motor, Yakıt Ekonomisi, Yaşam Hacmi ve Bagaj Hacmi, İyi Çalışan Klima :iyi

HarunHoca
11-07-2017, 08:43
Güçlü motor, Yakıt Ekonomisi, Yaşam Hacmi ve Bagaj Hacmi, İyi Çalışan Klima +aksesuar ve ilave kabul edebilme, daha yakışıklı ön ve arka görünüm, sorunsuz motor,aktarma organları ve yürür takım.
Var mı artıran :gül3:

NecdetPek
11-07-2017, 09:02
İmrendirmeyin. 308'i satıp 301'e dönüş yapmak zorunda bırakmayın beni...:gül8:

HarunHoca
11-07-2017, 11:35
İmrendirmeyin. 308'i satıp 301'e dönüş yapmak zorunda bırakmayın beni...:gül8:

Yok artık:D, ama çok da imrenirseniz sizi kırmam necdet bey kafa kafaya takas yaparız, üzerine de bir şey istemem :arkadas

NecdetPek
11-07-2017, 11:40
Yok artık:D, ama çok da imrenirseniz sizi kırmam necdet bey kafa kafaya takas yaparız, üzerine de bir şey istemem :arkadas

Canın sağolsun Hocam.:) O kadar aksesuarlı aracı hiç bir yerde bulamam. Ama tatile giderken biz buna sığmadık, arka koltukta oturanlar bunaldı, bacakları uyuştu falan demeyin, geri vermem ona göre... :dans3

HarunHoca
11-07-2017, 11:53
Canın sağolsun Hocam.:) O kadar aksesuarlı aracı hiç bir yerde bulamam. Ama tatile giderken biz buna sığmadık, arka koltukta oturanlar bunaldı, bacakları uyuştu falan demeyin, geri vermem ona göre... :dans3

Sizin de canınız sağolsun ama alıştık o genişliğe necdet bey, bundan sonra beni ancak D segmenti araçlar paklar, 508 gayet iyi bir alternatif olabilir, ancak küçük bir problem var, anladınız siz onu :gül5:

NecdetPek
11-07-2017, 12:09
Aynı düşüncedeyim. Hele hele yeni 508 liftback bagajıyla çıkarsa ilk hedefim haline gelecek gibi görünüyor. Ama dediğiniz gibi küçük bir sorun kalıyor geriye..:) Yine de neden olmasın diyelim. Hayat her zaman sürprizlerle dolu.

efecelebi
11-07-2017, 15:45

Daha az bir tatil yolunu ben de yakın zamanda aynı değerlerle ve keyifle tamamladım hocam, cruise control hakikaten büyük nimet, son birkaç aracımdan sonra bana ilaç gibi geldi gerçekten,

memnuniyetiniz daim olsun ;)

HarunHoca
11-07-2017, 15:55
Daha az bir tatil yolunu ben de yakın zamanda aynı değerlerle ve keyifle tamamladım hocam, cruise control hakikaten büyük nimet, son birkaç aracımdan sonra bana ilaç gibi geldi gerçekten,

memnuniyetiniz daim olsun ;)

Sevindim benzer değerler yakalamanıza. Eğer klima açık olmasa 3,5 lu değerler son derece kolay elde edilebilir bu araç ile tabi çok kasmak gerekir. Cruise kontrol ise son derece yararlı ve gerekli bir donanım, yağmur ve far sensörü gibi gereksiz değil, işlevsel ve tüketime ciddi fayda sağlıyor uzun yolda. Sizin de memnuniyetiniz daim olsun.

ultegra
07-10-2017, 21:11
Teyp değiştirildi. Yukarıda da belirttiğim gibi pioneer deh x 3750 u modelini aldım. Görüntü şöyle oldu. Ekran renginin değişiyor olması hoşuma gitti. Şu an harika ses alıyorum kendi çapında. İşlevsel ve görsel olarak beni tatmin etti.
http://i.hizliresim.com/v5NOJ4.jpg (http://hizliresim.com/v5NOJ4)
http://i.hizliresim.com/JAz0Q5.jpg (http://hizliresim.com/JAz0Q5)
merhaba sayın harun hoca bende teyp değiştirmek istiyorum 301 active modeli benimki bu teyple ilgili iki sorum olacak.
birincisi orjinal teypte varolan dış ısı göstergesi bu teypte çalışıyormu.
ikincisi renk ayarı varmı yani diğer ışıkların turuncu rengiyle aynı olabiliyormu teypteki ışıklar
ve sabit olarak kalıyormu renk, yoksa videodaki gibi sürekli değişiyormu şimdiden teşekkürler kolay gelsin..

deathrider
11-11-2017, 19:27
25X40 ebadında cırtlı file hocam bu fileyi nerden aldınız.. eşiniz falan mı dikti.. çok beğendim bende uygulaak isterm

NecdetPek
11-11-2017, 19:31
Harun Hoca uzunca bir süredir yazmıyor. Sanırım zaman bulamıyor.

Ama aracı için yaptığı hemen hemen herşeyi Alibaba.com'dan sipariş etmişti. Büyük olasılıkla o fileleri de oradan almıştır.

HarunHoca
17-11-2017, 18:56
Arkadaşlar merhaba uzun bir zamandır foruma girmiyordum bu nedenle de yazılanlardan haberim olmadı. Fileyi necdet beyin dediği gibi aliexpressten almıştım. Teyp in rengi sabit kalabiliyor veya değişiyor.
Bu arada bugün itibarıyle 301'imiz ile yollarımızı ayırdık 26 aylık mutlu ve başarılı bir beraberlikten sonra.
301 de tarihteki yerini aldı, şu ana kadar alıp sattığım onlarca araç içinde çok farklı bir yeri olacak.301, kesinlikle tam bir görev aracı, iki yılı aşkın süredir tüm görevleri başarı ile icra etti ve bunu çok düşük bir yakıt tüketimi ve bakım maliyeti ile gerçekleştirdi. Genişliği ve rahatlığı cabası.
Tabi malzeme kalitesi, donanım azlığı ve güvenlik ekipmanlarinin yetersizliği, yüksek hızlarda yolda tutunma zorluğu ve yanal rüzgarlardan fazlaca etkilenmesi olumsuz yönleri. Tabi ben hiç bir aracını zorlamayan limitleri aşmayan kontrollü bir yapıya sahip olduğum için 301'in bu eksi yönleri beni hiç rahatsız etmedi. Umarım yeni sahibi aracın hayrını görür ve keyifle kullanır.

NecdetPek
17-11-2017, 19:00
Arkadaşlar merhaba uzun bir zamandır foruma girmiyurdum bu nedenle de yazılanlardan haberim olmadı. Fileyi necdet beyin dediği gibi aliexpressten almıştım. Teyp in rengi sabit kalabiliyor veya değişiyor.
Bu arada bugün itibarıyle 301'imiz ile yollarımızı ayırdık 26 aylık mutlu ve başarılı bir beraberlikten sonra.
301 de tarihteki yerini aldı, şu ana kadar alıp sattığım onlarca araç içinde çok farklı bir yeri olacak. epe, kesinlikle tam bir görev aracı, iki yılı aşkın süredir tüm görevleri başarı ile icra etti ve bunu çok düşük bir yakıt tüketimi ve bakım maliyeti ile gerçekleştirdi. Genişliği ve rahatlığı cabası.
Tabi malzeme kalitesi, donanım azlığı ve güvenlik ekipmanlarinin yetersizliği, yüksek hızlarda yolda tutunma zorluğu ve yanal rüzgarlardan fazlaca etkilenmesi olumsuz yönleri. Tabi ben hiç bir aracını zorlamayan limitleri aşmayan kontrollü bir yapıya sahip olduğum için 301'in bu eksi yönleri beni hiç rahatsız etmedi. Umarım yeni sahibi aracın hayrını görür ve keyifle kullanır.Hoşgeldin Harun Hocam.

Bizi uzun süre merakta bıraktın.
Hayırlı uğurlu olsun. Yeni araç aldınsa güle güle kullan. Almadınsa tez zamanda şanslı bir araç bulursun inşallah. :)

Ömer Gedik
17-11-2017, 19:01
Hayırlı olsun Harun Hocam

Daha güzelleri gelir inşallah

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HarunHoca
17-11-2017, 19:05
Hoşgeldin Harun Hocam.

Bizi uzun süre merakta bıraktın.
Hayırlı uğurlu olsun. Yeni araç aldınsa güle güle kullan. Almadınsa tez zamanda şanslı bir araç bulursun inşallah. :)

Araçsız olmayacak ama necdet bey acele etmiyorum, biraz ara vereyim diyorum. Belli de olmaz hayırlısı ama kafamda bir şey yok. Var da yok:gül3:

NecdetPek
17-11-2017, 19:06
Araçsız olmayacak ama necdet bey acele etmiyorum, biraz ara vereyim diyorum. Belli de olmaz hayırlısı ama kafamda bir şey yok. Var da yok:gül3:Ne olursa olsun hayırlısı olsun. Sedan seçenekleri çok nasılsa. :)

HarunHoca
17-11-2017, 19:08
Hayırlı olsun Harun Hocam

Daha güzelleri gelir inşallah

Teşekkür ederim ömer bey hayırlısı. Ancak araç bende iken desteginizden ve ilginizden memnun kaldığımı belirtmek isterim.

HarunHoca
17-11-2017, 19:10
Ne olursa olsun hayırlısı olsun. Sedan seçenekleri çok nasılsa. :)

Sedan olmazsa olmaz ilk şartım, mümkünse dizel otomatik, olursa çift kavrama (edc,dct,dsg) fena olmaz... bu şartlarda da yakın zamanda zor.

ayı_boğan
17-11-2017, 19:14
Hayırlı olsun , istediğiniz araca kısa zamanda kavuşursunuz inşallah

samsunlu55
17-11-2017, 19:26
Tabi malzeme kalitesi, donanım azlığı ve güvenlik ekipmanlarinin yetersizliği, yüksek hızlarda yolda tutunma zorluğu ve yanal rüzgarlardan fazlaca etkilenmesi olumsuz yönleri.

Duygularıma tercüme olmuşsunuz Allah banada 301imi satmayı nasip eder inşallah kısa zamanda

HarunHoca
17-11-2017, 19:36
Duygularıma tercüme olmuşsunuz Allah banada 301imi satmayı nasip eder inşallah kısa zamanda

Yazdıklarımdan kısmi alıntı yapınca sanki 301 den memnun değilmişim gibi bir algı oluşmuş, durum hiç de öyle değil. 301 fiyatına göre B segmenti bir araç olarak son derece iyi bir araç sadece mükemmel değil. Çünkü ekonomi için üretilmiş, o alıntı yaptığınız bölüm B segmenti bir araç olmaktan kaynaklanan şeyler. Bugün olsa 301 i yine alırdım. Tabi 100-130 bin TL paranız varsa 301'den uzak durmak lazım.

NecdetPek
17-11-2017, 19:45
Yazdıklarımdan kısmi alıntı yapınca sanki 301 den memnun değilmişim gibi bir algı oluşmuş, durum hiç de öyle değil. 301 fiyatına göre B segmenti bir araç olarak son derece iyi bir araç sadece mükemmel değil. Çünkü ekonomi için üretilmiş, o alıntı yaptığınız bölüm B segmenti bir araç olmaktan kaynaklanan şeyler. Bugün olsa 301 i yine alırdım. Tabi 100-130 bin TL paranız varsa 301'den uzak durmak lazım.Şimdi yeni moda var hocam. Canı sıkılan 301 e vuruyor. Ama 3 kuruş ucuz verip kurtulmuyorlarda. Durum biraz karışık. :)

HarunHoca
17-11-2017, 19:50
Şimdi yeni moda var hocam. Canı sıkılan 301 e vuruyor. Ama 3 kuruş ucuz verip kurtulmuyorlarda. Durum biraz karışık. :)

Haksızlık yapmaya gerek yok kimse zorla aldırmıyor aracı, kişi beğenmiyor veya ihtiyaçlarını karşılamıyor olabilir o zaman dediğiniz gibi necdet bey üç kuruş aşağı satıp beğenilen araca geçmek lazım.

NecdetPek
17-11-2017, 19:53
Haksızlık yapmaya gerek yok kimse zorla aldırmıyor aracı, kişi beğenmiyor veya ihtiyaçlarını karşılamıyor olabilir o zaman dediğiniz gibi necdet bey üç kuruş aşağı satıp beğenilen araca geçmek lazım.Bunu anlatmaya kalkınca marka bağımlısı ilan ediliyoruz. Neyse dilerim herkes sevdiği, istediği araca sahip olur, mutlu yaşar.

efe_60
18-11-2017, 11:50
Hayırlı olsun hocam. Daha iyileri nasip olur inş.

HarunHoca
12-12-2018, 21:29
Bir yıldan uzun süre olmuş kendi açtığım konuma yazmayalı,daha doğrusu foruma girmeyeli. Eski dostlardan kim veya kimler kaldı bilmiyorum ama herkese selam olsun... Ancak altımda peugeot olmayınca yazmanın da anlamı olmuyor. O günleri, yani 301 i aldığım ve baştan donattığım o günleri hatırlayınca gerçekten güzel ve heyecanlı günlerdi. 2. el olarak iki yaşında ve 60 binde satın aldığım 301 i sattıktan sonra 301 den çok memnun kalınca sıfır c elysee almıştım. Ancak hesapta olmayan nedenlerden sonra oldukça severek kullandığım ve daha 6 bindeki c elyseeyi de satmak durumunda kaldım. Şimdi ise deyim yerindeyse boştayım. Peugeot araç kullananlara araçlarının kıymetini bilmelerini dilerim, çünkü bu motor ve donanımlar pekçok markada bu kadar tasarruflu ve sorunsuz değil.

Ömer Gedik
12-12-2018, 21:36
Bir yıldan uzun süre olmuş kendi açtığım konuma yazmayalı,daha doğrusu foruma girmeyeli. Eski dostlardan kim veya kimler kaldı bilmiyorum ama herkese selam olsun... Ancak altımda peugeot olmayınca yazmanın da anlamı olmuyor. O günleri, yani 301 i aldığım ve baştan donattığım o günleri hatırlayınca gerçekten güzel ve heyecanlı günlerdi. 2. el olarak iki yaşında ve 60 binde satın aldığım 301 i sattıktan sonra 301 den çok memnun kalınca sıfır c elysee almıştım. Ancak hesapta olmayan nedenlerden sonra oldukça severek kullandığım ve daha 6 bindeki c elyseeyi de satmak durumunda kaldım. Şimdi ise deyim yerindeyse boştayım. Peugeot araç kullananlara araçlarının kıymetini bilmelerini dilerim, çünkü bu motor ve donanımlar pekçok markada bu kadar tasarruflu ve sorunsuz değil.Ooo Harun Hocam hoşgeldiniz. Nasılsınız? Uzun zaman oldu görüşmeyeli. C elysee ile erken ayrılmışsınız. Vardır bunda da bir hayır

HarunHoca
12-12-2018, 21:55
Ooo Harun Hocam hoşgeldiniz. Nasılsınız? Uzun zaman oldu görüşmeyeli. C elysee ile erken ayrılmışsınız. Vardır bunda da bir hayır

Eyvallah Ömer bey, vardır bunda da bir hayır dedik verdik gitti, halbuki severek kullanıyordum, ama dostça ayrıldık:gül8:
Şimdilerde ise:koskos

Ömer Gedik
12-12-2018, 22:03
Eyvallah Ömer bey, vardır bunda da bir hayır dedik verdik gitti, halbuki severek kullanıyordum, ama dostça ayrıldık:gül8:
Şimdilerde ise:koskosHocam nasip herşey

Şu koşullarda metro metrobüs otobüs candır :)

NecdetPek
12-12-2018, 22:32
Hoşgelmişsin Harun Hoca. Hayırlısı olsun.
Etrafta kedi çok, biri gelip ayaklarınıza dolanır nasıl olsa. ;)

rocker307
13-12-2018, 08:16
Üzüldüm ben de ayrılık erken olmuş ama hayırlısı diyelim. 301 grubu bir ara iyi gidiyordu gerçekten de..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayı_boğan
13-12-2018, 20:56
Hayırlısı olsun, arayı açmayın Harun hocam.

gecegoz
14-12-2018, 09:30
Valla Peugeot Candır,Hiç bir zaman farklı bir markaya ilgim olmadı,Hala daha Aynı mantıkla bir sonraki araçlarımda Hep peugeot olucaktır

HarunHoca
16-12-2018, 17:24
Sağ olun eski dostlar, eksik olmayın, yakın zamanda pek olası gibi görünmese de yeni bir kedi ile yola devam etmek günün birinde gayet güzel olur.

Arsenlupeb
21-03-2019, 17:15
Arkadaşım hayırlı olsun allah kaza bela vermesin çok güzel yapmışsın arabayı iyi emek harcamışsın.
Benim tek bi sorum olacak aküden bagaja ampli için çekilen artı (+) kablosunu nerden içeri aldın ve nerden yürüdün.
Benim araç 2018 model kurcalamadım ama ses sistemi yapmak istiyorum kapı altlarındaki direklerde boşluk göremedim ben.
Direk halıflex saca yapıştırılmış kablo tesisatı için kanal göremedim.
Yardımcı olursan sevinirim.