PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 GTI Ön Tampon - Alt Koruyucusu İçin Yorumlarınız...

CES
31-10-2010, 17:23
Ekte 308 GTI'ın ön tampon altında, karlık-koruyucu tarzı bir parça olduğu görülüyor ve bence dikkatle bakıldığında ön tampona farklı bir hava vermiş. Aracım Sportium olduğu için, GTI ile aynı spor ön tampona sahip ve sormak istediğim sizce bu parçayı da eklesek (GTI Spoiler'de yolda) nasıl olur? Birde ustalardan bilgisi olan varsa, parça kodunu hakkında bilgi verirse sevinirim. Yorumlarınızı bekliyorum.

hakan308
31-10-2010, 19:47
acikcasi begenmedim ben birde buna baya guzel bi fiyat cekerler otoparklara falan inerken surter kirilir verilen paraya yazik olur

reisG
01-11-2010, 07:53
308 GTi 200 Bg. modelinde ön tampon altında bulunan kıvrımlı şekli olan spoilerin tek amacı yüksek süratlerde aracın altına giren havanın azaltılması ve aracın CW katsayısına katkıda bulunmaktır. Ülkemizde garip bir şekilde karlık olarak adlandırılan ön tampon altı spoilerinin neden bu isimle eşleştirildiği ayrı bir sosyal çalışmadır. ;D
Konumuza dönersek Hakan'ın da yazdığı gibi zaten en ufak hız kesici veya dik bir AVM otoparkından inip çıkarken normal tamponu ve altındaki spoileri sürekli çarpan bizlere o GTi spoilei fazla gelir. Aldıktan bir süre sonra onu onartmak için usta peşinde koşabilrsin. Görüntü olarak ve kullanım amacı olarak iyi ama ülkemizin rezil alt ve üst yapısı için olumsuz bir parça... ;)

otmotvmhndsi
01-11-2010, 09:07
308 GTi 200 Bg. modelinde ön tampon altında bulunan kıvrımlı şekli olan spoilerin tek amacı yüksek süratlerde aracın altına giren havanın azaltılması ve aracın CW katsayısına katkıda bulunmaktır. Ülkemizde garip bir şekilde karlık olarak adlandırılan ön tampon altı spoilerinin neden bu isimle eşleştirildiği ayrı bir sosyal çalışmadır. ;D
Konumuza dönersek Hakan'ın da yazdığı gibi zaten en ufak hız kesici veya dik bir AVM otoparkından inip çıkarken normal tamponu ve altındaki spoileri sürekli çarpan bizlere o GTi spoilei fazla gelir. Aldıktan bir süre sonra onu onartmak için usta peşinde koşabilrsin. Görüntü olarak ve kullanım amacı olarak iyi ama ülkemizin rezil alt ve üst yapısı için olumsuz bir parça... ;)

Reis abi sana katılıyorum gerçekten...

Ayrıca birşeyi daha paylaşmak istiyorum, garaj girişinin ucuna hafif bir tümsek yapmışlar yapmur suyu garaja doğru gitmesin diye. Geçen gün garaja girmek istedim ve aracın altı yapılan yaklaşık 5-6cm lik tümseğe sürttü... 308'in orjinal halinin bile altı oldukça yere yakın, yay vb deniyenler, bu tarz uygulamalarla ek parça koyanların halini düşünemiyorum bile...

CES
01-11-2010, 09:57

Önceki aracım 206 RC'di ve o aracı da "ön tampon altı karlık" ile birlikte kullanıyordum, başlarda zorlansam da aracı aile arabası niteliğinde değil de doğasına uygun olarak otoyolarda ve üzerinde ağırlık olmadan kullandığım için bana çok zorluk çıkarmıyordu.

308 GTI için tasarlanan "ön tampon altı spoiler" kanaatimce şık durmuş; ancak benim Sportium THP bundan sonra dört kişilik bir araç niteliğinde kullanılacağı için yorumlarda belirtiğiniz gibi sıkıntı oluşturabilir; yine de Türkiye'de parçayı bulabilirsem, bir kez daha düşünürüm. Değerli yorumlarınız için teşekkürler.