PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kil uygulamasından sonraki işlem???

Madmax009
19-06-2016, 10:52
Arkadaşlar kil uygulaması yaptıktan sonra kaportaya ne uygulaması yapayımki sadece tazyikli suyla kolayca araç yıkansın. Tavsiye bekliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

mimit
19-06-2016, 15:58
Kil genelde pasta öncesi temizlik için kullanılır,ya ni sonrasında gelen işlem pasta cila ve boya korumadır,sizin ne yapmak istiyorsunuz? sadece boya yüzeyini temizlemekse amaç,kil sonrası hızlı cila yada elle uygulamaya uygun cila,wax uygulanabilir.

By CrAzY
19-06-2016, 23:37
Carnauba wax yap.

Madmax009
20-06-2016, 00:21
Kil genelde pasta öncesi temizlik için kullanılır,ya ni sonrasında gelen işlem pasta cila ve boya korumadır,sizin ne yapmak istiyorsunuz? sadece boya yüzeyini temizlemekse amaç,kil sonrası hızlı cila yada elle uygulamaya uygun cila,wax uygulanabilir.

arabamın üstü bayağı bir reçine olmuş nokta nokta halinde. kil ile temizleyip ondan sonra boya koruma gibi bişey istiyorum. yani araç tekrar tozlanıp kirlenince veya yine bu reçinemsi yapışkandan olursa tazyikli suyla kolayca temizlensin istiyorum

skarabulut
20-06-2016, 01:22
Arkadaşlar kil uygulaması yaptıktan sonra kaportaya ne uygulaması yapayımki sadece tazyikli suyla kolayca araç yıkansın. Tavsiye bekliyorum

Hocam merhaba aracınızı kil ile temizledikten sonra ipa ile yıkama ve ardından sadece aracı durulama yaptıktan sonra aracı kurutun. Sonrasında wax uygulanabilir soft99 waxları şu anda gayet iş görür bir üründür. Akabinde sonax bsd ile her yıkamadan sonra aracı sildiğinizde geç kir tutma yaptığını farkedeceksiniz. Detaylı bilgi için bkz:detailturkey.com