PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bijon Anahtarının Azizliği

mstfkarsli
20-06-2016, 00:12
Selamun Aleyküm arkadaşlar merhaba, uzun zamandır forumu takip edemedim. İş yoğunluğundan kaynaklı ama yine de fırsat buldukça bakmaya çalışıyorum.

Geçenlerde iftara yetişeceğim diye acele ederken arka tekeri kaldırıma sürttüm ve lastik yarıldı anında janta oturdu araç (7 aylık lastik michellin ama ilk sürtmede yarıldı yandan). Aracı bıraktım iftara gittim geldim gece 11-12 civarı lastiği değiştirip eve gideceğim. İlk bijonu sökeyim derken bijon anahtarı kırıldı kaldım ortada. Bijon anahtarı ilk kullanımda kırıldı. Arkadaşı aradım geldi sağolusun onun arabadaki bijon anahtarı ile lastiği değiştirdik.

Tabi ertesi gün arabayı aldığım pejo müdürüne ilettim durumu garantiden değiştiririz dedi artık yazın gidince servise götüreceğim kırık anahtarı.

Arkadaşlar siz de daha önce kullanmadıysanız bijon anahtarını bir deneyin. Hepsi kırılacak değildir muhakkak ama yine de kontrol etmenizde fayda var. Ne olur ne olmaz sonra dağın başında falan lazım olur... Allah'tan ben şehir merkezindeydim...

Herkese kazasız günler dilerim. Hayırlı Ramazanlar...

Ömer Gedik
20-06-2016, 09:47
Bijon anaktarı kırılması veya yamulması genelde lastikçilerin aşırı bijon sıkmasından kaynaklanıyor. Yok hiç lastikçi veya servis yüzü görmediyse çok garip hakikaten :)

Geçmiş olsun diyelim.