PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 aldım kafam karışık

alicelik20
04-09-2016, 12:04
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir hafta önce babamın asker arkadaşından 2005 model bir 206 aldım. Expertizde aracın motor performansı %99 geldi ve 4 parçada boya çıktı. Hangi expertize gideceğimi satıcı bilmiyordu ve raporlar elime gelene kadar arkadaşı dışarıda beklettim . Ama yinede bir peugeot servisine götürüp motoruna tekrar baktırdım güzel dediler. Velhasıl kelam bu aracı 25 bin liraya aldım. Sırasıyla kafama takılanları yazıyorum.http://forum.peugeotturkey.com/smileys/smiley1.gif

* Sizce 25 bin bu araca vermekte doğrumu yaptım?
* Aracımda EBA, EBD ve EBV opsiyonel olarak varmış bunlardan hangilerinin aracımda bulunduğunu nasıl anlayabilirim.
* Aracım Lpg'de 170 den fazla yapmıyor. Eski aracım tofaş doğan 200 yapıyordu. Bu araç için 170 normalmidir. ( Sadece denemek için bu hızlara çıkıyorum. Genelde 100 ün üzerine pek çıkmam. )

beckh
05-09-2016, 06:34
Merhaba kardeşim ,
Öncelikle aracın hayırlı uğurlu olsun . Fazla bir bilgi vermemissin araba hakkında modeli km bilgisi vs. yok Oyüzden tahmini konuşacağım.
Bendede 206 1.4 x-line var 2005 model 1 ay önce 17.900 e aldım. Değişen parçası yok orjinal sol çamurlukta local boya var . Başka hiç birşeyi yok alırken arabayı expertize sokmadım fakat çok güvendigim bir ustam var ona götürdüm yarım saat kullandı sadece al bu arabayı dedi. aracım 190bin kmde hiö bir sorunu yoktu aldıgım fiyat buydu senin aldıgın araç biraz pahalı geldi. hatta birazdan fazla tabiki km si çok düşük değilse ve extraları yoksa.

bu arabalar öyledir . bende uzun yolda denedim 170e çıkabildim ama sana tavsiyem bidaha sakın deneme bunu çunku 170 te araba cok zorlanıyor ve sorunlar bas gosteriyor.

genel olarak 206 çok güzel spor ve tatlı bir arabadır . arabanın dizel oldugunu varsayıyorum kullanımı rahattır her turlu modıfıye aksesuar gider en önemlisi mutlaka rc jant takman gerekli 100ün üzerine pek çıkmıyormussun zaten senın icin çok ideal bir araç cabuk hızlanır ve çok atiktir. bakımlarını geciktirme ve çukurlardan uzak dur cunku bunlarda torsiyon sistemi çok hassas 500 lira masraf çıkarır ansızın ..

erener
06-09-2016, 08:58
Merhaba

Sizce 25 bin bu araca vermekte doğrumu yaptım?--------------------------------------------Aracı artık almışsınız, bunun muhasebesini almadan önce yapacakdınız. Bence bu saatten sonra düşünmeyin.
Aracımda EBA, EBD ve EBV opsiyonel olarak varmış -----------------------------------------Bildiğim kadarı bunların hiçbiri 206 larda mevcut değil. ( ebv nedir çözemedim )
Aracım Lpg'de 170 den fazla yapmıyor. Eski aracım tofaş doğan 200 yapıyordu---------Bu tarz araçlarla bu hızlara çıkmayın.

Birkan61
06-09-2016, 18:01
Aracı aldıktan sonra rakam değerlendirmek ne kadar doğru bilmem ama ben sizin aracı aldığınız rakamın 5000 lira altına 2004 model dizel manuel sunroofu trameri kaydı ve değişeni olmayan 406 aldım 187.000 km'de

Şayet ufak araç işinizi görüyor ya da büyük araba sevmiyorsanız orası ayrı bir olay tabiki

206'daki donanımları bilmediğim için ona yorum yapamıyorum

Benzinli 206 ile arkadaşımın aracında 190 görmüşlüğümüz var. Gaz ayarını açtırmak gerekebilir ama aynı oranda yakıtta artacaktır. En basit çözümü hız denemesini benzinle yaparsanız daha net sonuç olur

Birde sürekli gaz pedalını yapıştırarak değilde uzun yolda gazı yavaşça yedirerek son hıza çıkan, vites değişirken 5000devire yakın vites değişerek yapın o zaman 170'i geçmiyorsa bir sorun vardır :)